Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 126 από 126
  1. 08-03-10 01:32 #121

    Εγγραφή
    13-09-2009
    Περ.
    αθηνα
    Μηνύματα
    62
    Προεπιλογή
    αχ αυτό το στήθος πως μας ταλαιπωρεί...ειδικά σε μας που δεν το έχουμε στα γενετικά
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-04-15 20:35 #122
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα, θα κάνω κατευθείαν την ερώτηση. Θέλω να γυμνάζω 2 φορές τη βδομάδα το στήθος μου (Τρίτη-Παρασκευή), όμως.. την παρασκευή το στήθος μου παραμένει λιγάκι πιασμένο από την προπόνηση της Τρίτης. Να μπω στη διαδικασία να το γυμνάζω και την Παρασκευή ή δε θα του κάνει καλό; (δηλαδή πρέπει να το νιώθω ξεκούραστο Υ.Γ. Δεν ξέρω αν έκανα καλά που το πόσταρα εδώ, αλλά δεν έβρισκα το τόπικ που κάναμε τις ερωτήσεις (έχω καιρό να μπω).
    I know I'm Not Perfect,But I'm So Damn Close It Scares Me!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-04-15 22:25 #123
    Banned
    Εγγραφή
    01-04-2015
    Μηνύματα
    168
    Προεπιλογή 3 φορές τη βδομάδα χέρια στήθος
    Έχω παρατηρήσει ότι το στήθος και τα χέρια μου είναι πίσω σε σχέση με πόδια και πλάτη (μη με ρωτάτε πως, μαλλον φταίει που έπαιζα πολύ μπάλα και ασχολούμουν με το τρέξιμο σπριντ). Το θεωρείτε λάθος αν για 1 διάστημα έβγαζα εντελώς τα πόδια και έκανα 3 φορές στήθος χέρια μαζί και άλλες 2 μέρες πλάτη και ώμους

    Το στήθος μου είναι σαν να μην το γύμνασα ποτέ για την ακρίβεια, δεν ξέρω γιατί μάλλον φτωχα γεννετικά

    Εγώ πιστεύω δεν υπάρχουν όρια, να βγάζεις καλά τις προπονήσεις, καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες από τον δίπλα του. Το σίγουρο είναι πως η 1 φορά τη βδομάδα δεν φτάνει σε μένα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valentino Rossi : 25-04-15 στις 22:29
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-04-15 23:10 #124
    Προεπιλογή
    να πω και τη δικη μου ιστορια, ποτε δεν μπορουσα τις πιεσεις με μπαρα στον παγκο. Ποναγανε οι ωμοι στα πολλα κιλα και γενικα δεν δουλευε το στηθος, πιανομουνα ωμους και τρικεφ παρα στηθος.
    Πεταξα την μπαρα και κανω μονο αλτηρες σε ημιεπικληνη παγκο, βυθισεις και πρεσσα καθιστος σε μηχανημα για στηθος και ειδα αποτελεσμα. Ειδικα οι βυθισεις με βοηθησαν παρα πολυ.
    Αν δε βλεπετε αποτελεσμα ισως πρεπει να βρειτε ασκησεις που δουλευουν για τον καθενα ξεχωριστα.
    Αυτες τις 3 ασκησεις κανω παντα συν ανοιγματα με αλτηρες σε επικληνη η πεκ ντεκ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-04-15 19:47 #125
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimmatas Εμφάνιση μηνυμάτων
    να πω και τη δικη μου ιστορια, ποτε δεν μπορουσα τις πιεσεις με μπαρα στον παγκο. Ποναγανε οι ωμοι στα πολλα κιλα και γενικα δεν δουλευε το στηθος, πιανομουνα ωμους και τρικεφ παρα στηθος.
    Πεταξα την μπαρα και κανω μονο αλτηρες σε ημιεπικληνη παγκο, βυθισεις και πρεσσα καθιστος σε μηχανημα για στηθος και ειδα αποτελεσμα. Ειδικα οι βυθισεις με βοηθησαν παρα πολυ.
    Αν δε βλεπετε αποτελεσμα ισως πρεπει να βρειτε ασκησεις που δουλευουν για τον καθενα ξεχωριστα.
    Αυτες τις 3 ασκησεις κανω παντα συν ανοιγματα με αλτηρες σε επικληνη η πεκ ντεκ.
    Ειναι απο τα συχνα λαθη του γυμναστηριου το συγκεκριμενο. Απλα δεν τοποθετουσες τους ωμους σου στο σωστο σημειο με αποτελεσμα να χαλαει η κινηση σου και το βαρος να πεφτει σε αυτους και να μην δουλευει το στηθος. Πρεπει οταν καθεσε στο παγκο να μην τους αφηνεις να κατεβενουνε προς τα κατω διοτι τραβανε το βαρος απο το πανω κομματι του στηθους και ταλαιπορουντε. Εγω ετσι το ενιωθα στην αρχη και μετα το κοιταξα και βρηκα το λαθος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-04-15 15:24 #126
    Banned
    Εγγραφή
    01-04-2015
    Μηνύματα
    168
    Προεπιλογή Κάποιες συμβουλές από έναν ομοιοπαθή
    Αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα, μέχρι που είδα 1 βίντεο που έκανε κάποιος επαναλήψεις και δεν "κλείδωνε" το χέρι κατά το ανέβασμα. Έγραψα σχόλιο γιατί "κλέβει" και δεν το πάει μέχρι πάνω και η απάντηση ήταν ότι άμα κλειδώνεις το χέρι σου σε πιάνουν τρικέφαλοι και ωμοι παρά στήθος. Από τότε δεν τεντώνω τέρμα το χέρι. Επίσης πρέπει να σπρώχνεις με το στήθος όσο μπορείς και όχι με τους ώμους. Εγώ ελάττωσα τα κιλά που έκανα προκειμένου να βρω την τεχνική. Βέβαια ακόμα δεν έχω τα αναμενόμενα αποτελέσματα. Πάντως έχω καταλάβει πως δεν υπάρχουν απλές ασκησεις όλες έχουν τα μυστικά τους και καλό είναι να κάνεις καμιά προπόνηση με κάποιον πιο έμπειρο να εντοπίσει τα λάθη σου κατά την εκτέλεση. Επίσης καλό είναι να κάνεις 2-3 σετ με λιγα κιλά για καλό ζέσταμα

    Kάπως έτσι τις εκτελώ τώρα όπως στο βίντεο του Πολωνού ράπερ Πόπεκ Μάνστερ (βέβαια με πολυ λιγότερα κιλά)

    Πήγαινε στο 1:25
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valentino Rossi : 30-04-15 στις 15:26
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 789