Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 52
  1. 10-04-09 20:22 #1
    Προεπιλογή Προβλημα στο συκωτι με χρηση πρωτεϊνης;
    Λοιπον κανω αυτο το ποστ απλα για να δειτε οτι και μερικα συμπληρωματα δνε ειναι αθωα ακι αν μαστε παντα σκεπτικοι...αγορασα περισυ απο το γνωστο αγγλικο σαιτ μια πρωτεινη (nutrisport isolate )αυτη που γραφω...στην αρχη με το που την πηρα αρχισα να βγαζω φουσκαλες αναφυλαξιας κατι σαν σπυρακια π σε πιανει φαγουρα....το θεωρησα ασχετο απο αυτο....και αλλαζαω πρωτεινη...μετα απο καιρο την ξαναπερνω και ξαναβγαζω τετοια σπυρακια με φαγουρα....την αφηνω παλι καμποσο καιρο και περνω ξανα πριν απο ενα μηνα....κανω τυχαια εξαιτασεις αιματος check up για το συκωτι π κανω ανα ενα δυο μηνες και βλεπω τρανσαμινασες 80 απο το 40 π ειανι το ανςτατο κοβω τα παντα και κραταω μονο την πρωτεινη αυτηεκοψα δηλαδη κατι roaccutane π θεωρησα οτι ανεβαινουνε απο αυτα.μετα απο ενα μηνα και περνωντα ς μονο πρωτεινη ξανακανω εξετασεις και εχουνε φτασει στο 120 οι τρανσαμινασες...Αιτια η πρωτεινη προφανως περιεχει καποια ουσια..δεν ξερω τι αλλα..ευχαριστω για την υπομονη να το διαβασετε.
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-04-09 20:33 #2
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    καλα εκανες και το εγραψες πικολο, απλος να βεβαιωθουμε αν ειναι οντος απο αυτη την πρωτεινη...........
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-04-09 20:40 #3
    Προεπιλογή
    ναι παιδια περιμενα να βεβαιψθψ ειανι πραγματι απο αυτην την συγκεκριμενη πρωτεινη και καλυτερα να το πω απο το συγκεκριμενο κουτι απο αλλες πρωτεινες της συγκεκριμενης εταιριας δεν ειχα προβλημα μονο απο την συκεκριμενη μαρκα και συγκεκριμενο πρωιον...πραγμα π ο γιατρος μ ειπε οτι αφηνει υπονοιες μελαμινης η και καποιας αλλης ουσιας τωρα την εκοψα και αυτη τελειως ακι γενικα για δυο weeks την πρωτεινη προκειμενου να δω αν θα βελτιωθω.Κατι π μ προξενησε επισεις εντυπωση ειανι το εξης οτι στην συγκεκριμενη εταιρια αν και περνω πχ την ιδια πρωτεινη πχ την nutrisporttttt 90+ καθε κουτι εχει διαφορετικη γευση...και ας εαινι φραουλα...
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-04-09 22:00 #4
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Nαι ναι ειδικα το συκωτι σιγουρα απο αυτη την πρωτεινη θα ηταν 1000% οχι τα αλλα τα φαρμακα που επερνες για την ακμη
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-04-09 22:03 #5
    Προεπιλογή
    επειδη περιμενα να ακουσω αυτην την χαζη απαντιση...μολις εκοψα φαρμακα εειχα ανεβασμενα 80 τρανσαμινασες...αλλα τα κοψα τα φαρμακα..μετα απο ενα μηνα εχω 120 οποτε απο αυτην ειναι διαβασε καλυτερα τι λεω παραπανω και στο πρωτο ποστ μπας και καταλαβεις.
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-04-09 23:08 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    καμία πρωτείνη δεν έχει τέτοιες παρενέργειες αν πληρη τους κανόνες υγιεινής κατα την διαδικασία παρασκευής της και τα σωστα υλικά και θα πρεπει αυτα να ελεγχονται και να πιστοποιούνται ,το συγκεκριμένο σκεύασμα μπορεί να μην πληρούσε προυποθέσεις και αν δεν έπαιρνες κάποιο φάρμακο η ακόμη και αντιβίωση η κατι που να θεωρείτε ύποπτο τότε πιθανόν να είναι απο αυτό , γι αυτό καμία φορα δεν μπορεί να είμαστε σίγουροι γι αυτά που αγοράζουμε , ειδικά απο διάφορα σάιτ , μπορεί να είναι αξιόπιστα αλλα καμία φορα μπορεί και όχι γιατι είναι απρόσωπος ο τρόποσ αγοράς μέσω νετ και αντε μετα να βρείς άκρη θα σε στέλνουν απο τον άννα στον καιαφα.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-04-09 23:15 #7
    Προεπιλογή
    οτι ειπε ο τριανταφθλλου συμφωνω με 1000000000!!!!Οτι ακριβως ηθελα να πω! thanks man!απλα το συγκεκριμενο μπορει να χε καποια αλλη ουτσια επιβλαβη οχι οτι ολες ειναι ετσι...
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-04-09 23:19 #8
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    μερικές σκέψεις:

    1)παίζουν και fake συμπληρώματα

    2)το συγκεκριμένο φάρμακο είναι πολύ δυνατό και αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις κάτι αντίστοιχο για την ακμή υπάρχουν άλλα αντίστοιχης δράσης νέας γενιάς με λιγότερες παρενέργειες (ονόματα δε θυμάμαι)

    3)ανεβασμένες τρανσαμινάσες αν όντως είναι από το συμπλήρωμα το μυαλό μου πάει σε "φάρμακα", να μην πω λεπτομέρεις καταλαβαίνετε νομίζω

    4)τσέκαρες για αλλεργία? μπορεί σε συνδοιασμό με κάτι άλλο να έπαιξε και αυτό ρόλο.

    5)κάνε πάλι εξετάσεις μετά απο λίγες βδομάδες και πες μας αποτελέσματα. και αν συνεχίσεις με το ροακιουτάν μην πάρεις πρωτείνη και ξανακάνε εξετάσεις να δούμε τι παίζει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-04-09 23:24 #9
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Την συγκεκριμενη πρωτεινη την εχω καταναλωσει σε μεγαλες ποσοτητες και παραλληλα ειχα κανει και εξετασεις και ολα εδειχναν παντα πολυ καλα! Θα ελεγα πως ειναι μια απο τις πιο αξιοπιστες πρωτεινες που εχω δοκιμασει. Την προμηθευομουν απο αντιπροσωπο της εταιριας.

    Πικολο ισως να μην εχει ζυγισει σωστα τις καταστασεις καθως με την ληψη φαρμακων (αντιβιωση να ξεκαθαρισουμε για οσους δεν ξερουν) δεν ειναι ευκολο να εχεις ακριβη αποτελεσματα. Επισης θα πρεπει να υπολογισεις πως η δραστηριοτητες σου αυτην την περιοδο ειναι μηδαμινες καθως λογω του τραυματισμου σου ουτε γυμναστηριο πηγαινες ουτε πολλες μετακινησεις εκανες στην καθημερινοτητα σου.

    Απο την αλλη παιζει και αυτο που λεει ο Ηλιας πως δεν ξερεις ποσο εμπιστη ειναι η πηγη που προμηθευεσαι τις πρωτεινες σου ή ακομα να τυχαινει εσυ να εχεις καποια ευαισθησια στην συγκεκριμενη πρωτεινη, κατι που θα μπορουσε να συμβει στον καθενα. Εγω π.χ. ειμαι πολυ επιλεκτικος στις πρωτεινες καθως με πολλες εχω στομαχικες διαταραχες.

    Ισως θα επρεπε να αλλαξουμε τον τιτλο του τοπικ και να αναφερουμε εδω τα σκευασματα συμπληρωματων που δημιουργουν παρενεργειες στον καθενα μας ωστε καποιος να ταυτιζει τις ατυχιες του με παρομοιες περιπτωσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-04-09 23:27 #10
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισως θα επρεπε να αλλαξουμε τον τιτλο του τοπικ και να αναφερουμε εδω τα σκευασματα συμπληρωματων που δημιουργουν παρενεργειες στον καθενα μας ωστε καποιος να ταυτιζει τις ατυχιες του με παρομοιες περιπτωσεις.
    +1 γιατι αν δεν ειναι απο την πρωτεινη τσαμπα θα κλεισουμε την εταιρια.........
    (η' θα μπουζουργιασουν εμας)
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-04-09 23:30 #11
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    nasser νομίζω υπάρχει ήδη σχετικό τόπικ
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 10-04-09 23:34 #12
    Προεπιλογή
    Πολλοί παράγοντες μπορούν να παίζουν, όμως επηρεασμένοι απ' όσα έχουμε ακούσει τον τελευταίο καιρό (μελαμίνες, fake από Βουλγαρία κ.λ.π.) ο νους πάει εύκολα στο χειρότερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-04-09 23:41 #13
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο slaine Εμφάνιση μηνυμάτων
    nasser νομίζω υπάρχει ήδη σχετικό τόπικ

    Υπαρχει αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthr...4564#post64564

    Θελετε να τα συγχωνευσουμε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-04-09 02:56 #14
    Προεπιλογή
    Υπάρχει ένα γνωστό ρητό που λέει:

    Sue their asses! ή κάνε μήνυση. Δεν νομίζω να είναι μεγάλος μπελάς να πας σε έναν δικηγόρο στην γειτονιά σου και να σου πει τι μπορείς να κάνεις.

    (Το "αγγλικό σαιτ" καλύτερα να το αλλάξεις.)
    THE EVIDENCE WAS GOOD!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-04-09 11:49 #15
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο everydaypanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει ένα γνωστό ρητό που λέει:

    Sue their asses! ή κάνε μήνυση. Δεν νομίζω να είναι μεγάλος μπελάς να πας σε έναν δικηγόρο στην γειτονιά σου και να σου πει τι μπορείς να κάνεις.

    (Το "αγγλικό σαιτ" καλύτερα να το αλλάξεις.)
    Νομιζω οτι δεν ειναι σε θεση ακομα να μυνησει την εταιρια, η τουλαχιστον αν θες, δεν εχει επαρκη στοιχεια. Στειλε την προτεινη στον ισις
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία