Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 52
  1. 11-04-09 13:19 #16
    Προεπιλογή
    Ουτε εγω πιστευω πως θα καταφερει τιποτα....
    Μπρος τα καλλη, τι ειναι ο πονος..... !
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-04-09 13:36 #17
    Προεπιλογή
    κατ αρχας δνε θελω να επιρεασω κανεναν.1)κανω εξετασεις και βλεπω τρανσαμινασες ψηλα...κοβω roaccutane τρανσαμινασες ητανε 80....μετα απο εναν μηνα χωρις να περνω τπτ απολυτως εκτος απο την συγκεκριμενη πρωτεινη και φαη φτασανε 120....Η συγκεκριμενη πρωτεινη μ κανε και αλλεργια δηλαδη φαγουρα και σπυρακια τα ξερετε επισεις χτες εμαθα απο φιλο μου που του χα δωσει οτι και αυτος ειχε φαγουρα και σπυρακια αναφυλαξιας αλλα δεν εκανε τοτε εξετασεις για να ξερουμε αν ειχε κατι ανεβασμενο....Να επισημανω οτι ο γιατροσ λεει οτι αυτη η αυξηση στις τρανσαμινασες ειανι απο φαρμακευτικο λογω σδε καμια περιπτωση απο roaccutane και μετα απο το σο καιρο που το κοψα....λεει οτι ακομα και η συνθεση της πρωτεινης μπορει να χει καποια ουσια οχι απαραιτητα ορμονες να σε πειραζει..δεν εχω καποιο λογω να σας φοβησω η κατι αν δνε θελετε να σας λεω πειτε να ξερω.


    Οσο για την μυνηση κια καλα με δικηγορους κτλ κτλ το αφηνω ασχολιαστο......
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-04-09 14:05 #18
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pikolo Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατ αρχας δνε θελω να επιρεασω κανεναν.1)κανω εξετασεις και βλεπω τρανσαμινασες ψηλα...κοβω roaccutane τρανσαμινασες ητανε 80....μετα απο εναν μηνα χωρις να περνω τπτ απολυτως εκτος απο την συγκεκριμενη πρωτεινη και φαη φτασανε 120....Η συγκεκριμενη πρωτεινη μ κανε και αλλεργια δηλαδη φαγουρα και σπυρακια τα ξερετε επισεις χτες εμαθα απο φιλο μου που του χα δωσει οτι και αυτος ειχε φαγουρα και σπυρακια αναφυλαξιας αλλα δεν εκανε τοτε εξετασεις για να ξερουμε αν ειχε κατι ανεβασμενο....Να επισημανω οτι ο γιατροσ λεει οτι αυτη η αυξηση στις τρανσαμινασες ειανι απο φαρμακευτικο λογω σδε καμια περιπτωση απο roaccutane και μετα απο το σο καιρο που το κοψα....λεει οτι ακομα και η συνθεση της πρωτεινης μπορει να χει καποια ουσια οχι απαραιτητα ορμονες να σε πειραζει..δεν εχω καποιο λογω να σας φοβησω η κατι αν δνε θελετε να σας λεω πειτε να ξερω.


    Οσο για την μυνηση κια καλα με δικηγορους κτλ κτλ το αφηνω ασχολιαστο......
    Δεν τρομαζεις κανεναν, γιατι εχει πολλους που την χρισημοποιησαν και εμειναν ευχαριστημενοι.
    Οι παρατηρησεις σου ειναι σεβαστες και αναφερονται στο δικο σου σωμα. Δεν σημαινει πως ολοι θα παθουν το ιδιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-04-09 14:15 #19
    Προεπιλογή
    δεν εχω σκοπο να τρομαξω απλα να προβληματισω με την καλη εννοια..
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-04-09 14:55 #20
    Προεπιλογή
    Μήπως να αρχίσουμε να συζητάμε για μαγαζιά που αγοράζουμε κ.λ.π.; Νομίζω ο slaine ανέφερε κάποιο μαγαζί Θεσ/νικη που έφερνε μαϊμού πρωτεΐνες. Όλα καλά με τους χορηγούς αλλά χτύπα ξύλο αν πάθει κανείς κάτι τις ενοχές ποιός θα τις φορτωθεί;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-04-09 15:50 #21
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    ας μην ξεχναμε οτι το 90% των αλεργιων καθος κ των αναφιλακτικων σοκ προκαλειτε απο την πρωτεινη. ας μην ειμαστε απολιτοι. μπορει κατι να πηραξε τον πικολο, πχ να ειχε μεσα σογια η παραπανω λακτοζη...

    αν κ σορρυ πικ, αλλα με σπασμενο ποδι τι την θες την πρωτεινη? συνεχιζεις προπονισεις η οχι?
    www.facebook.com/dpyxaras

    https://www.facebook.com/puxaras

    http://katathesh.blogspot.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-04-09 16:07 #22
    Προεπιλογή
    Να πω κ εγω μια προσωπικη αποψη-εμπειρια...
    Πρωτη φορα που χρησιμοποιησα πρωτεινες (ON Whey σοκολατα) μετα
    απο 5 μερες χρησης ειδα οτι στα ποδια ψηλα (μπουτι), στο στερνο κ στα χερια ειχα βγαλει κοκκινα εντονα μικρα σπυρακια... Φανταστικα οτι μαλλον ο οργανισμος μου δεν δεχτηκε καλα τις πρωτεινες κ τις κοβω...επειτα απο 1,5 εβδομαδα τα σπυρακια εφευγαν...για να φυγουν τελειως πηρε 3 εβδομαδες....
    Με το που εφυγαν, ξαναπηρα κ ειχα ακριβως το ιδια συμπτωμα (χωρις φαγουρα).
    Ειπα... δεν μαμιεται.... η θα πεθανω, η απλα το παθαινω αυτο επειδη δεν εχω ξαναπαρει....επειτα απο 3 εβδομαδες ξαναεφυγαν τα σπυρακια..... 1 χρονο τωρα
    δεν εχω ξαναβγαλει που παιρνω καθημερινα πρωτεινη (κ εχω αλλαξει κ 4 μαρκες)
    Βεβαια, ιατρικες εξετασεις δεν εκανα ποτε..... αλλα του π...στη... αν ειχα παθει κατι, θα το ειχα καταλαβει ....
    Μπρος τα καλλη, τι ειναι ο πονος..... !
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-04-09 17:45 #23
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχει αυτο http://forum.bodybuilding.gr/showthr...4564#post64564

    Θελετε να τα συγχωνευσουμε?
    Καλα θα ειναι να τα συγχωνευσουμε να εχουμε ολες τις περιπτωσεις μαζι, για να εχουμε καλυτερη πληροφορηση


    Καλο ειναι να αναφερουμε αν καποια συμπληρωματα μας παρουσιαζουνε καποιες αντιδρασεις και τους τροπους καταστολης αυτων.
    Βεβαια τις περισσοτερες φορες ειναι ατομικα τα φαινομενα αυτα οπως πχ του φιλου που πηρε την on και εβγαλε καποιους ερεθισμους και οφειλεται σε αντιδραση του συγκεκριμενου οργανισμου ή σε αστοχια του συγκεκριμενου σκευασματος
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-04-09 18:46 #24
    Προεπιλογή
    παιδια εγω απλα το ανεφερα αν φιλε μ ειχες προβλημα στο συκωτι δεν το καταλαβαινεις ευκολα δεν ποναει η κατι...τωρα ο γιατροσ λεει ευθυνεται σε φαρμακολογικη αιτια και αφου δνε περνω φαρμακα και τα roaccutane τα χα κοψει....βγαλτε συμπερασματα.Για το αν γυμναζομαι ναι παντα βρισκω τροπο...
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-04-09 09:56 #25
    Προεπιλογή
    Γενικα εχω ακουσει οτι με την γυμναστικη(υπερπροπονηση) σε καποιες περιπτωσεις οι τρανσαμινασες τσιμπανε λιγο(ειδικα αν η CPK ειναι ψηλα)..τωρα στην περιπτωση μου ειχα μια απο τις τρανσαμινασες στο διπλασιο-τριπλασιο(80-120) και οφειλοταν στο οτι ειχα λασπη-πετρουλες στη χολη..ισως θα πρεπε να το ψαξεις λιγο ακομα πικολο,whey δε σταματησα ποτε να παιρνω και εχω δοκιμασει αρκετες μαρκες(ΑΚΟΜΑ και Μuscletech!)
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 11-05-10 14:40 #26
    Προεπιλογή
    το οτι εχοθμε εμπιστοσυνη σε συμπληρωματα δε σημαινει οτι ολα ειναι ασφαλη..π.χ οπως και με τα τροφιμα..στην τελικη οτι πληρωνεις παιρνεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-05-10 14:55 #27
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konter Εμφάνιση μηνυμάτων
    το οτι εχοθμε εμπιστοσυνη σε συμπληρωματα δε σημαινει οτι ολα ειναι ασφαλη..π.χ οπως και με τα τροφιμα..στην τελικη οτι πληρωνεις παιρνεις..
    Ναι ναι ναι,να σαι σιγουρος
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 11-05-10 15:26 #28
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Τελικά πίκολο δε μας είπες...εκανες ξανα εξετάσεις? Έπεσαν οι τιμές αφου τη σταμάτησες?
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-05-10 15:29 #29
    Το avatar του χρήστη killer85

    Εγγραφή
    24-03-2010
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    530
    Προεπιλογή
    Πάντως εντελώς ενημερωτικά οι παρενέργεις του rouakoutan δεν φευγούν σε ένα η δύο μήνες είναι αρκετά ισχυρό φάρμακο και η αφομοίωση θα πάρει χρόνο...
    Κωνσταντίνος
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-05-10 15:58 #30
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Λετε του ότι αυτο το τόπικ είναι πριν από 1 χρόνο να του συνεβη κατι;Χτυπα ξύλο για το παιδι καλα να ναι ότι κι αν κανει,τι ξεθαψαμε παλι παιδια;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία