Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 73
  1. 14-04-09 18:28 #1
    Το avatar του χρήστη blackgym

    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περ.
    κρητη
    Μηνύματα
    578
    Προεπιλογή Μεγιστη απώλεια λίπους μέσα σε 8 εβδομάδες..
    Εχω κανει ποστ ενα ανολογο θεμα αλλα δεν μπορω να το βρω..τελοσπαντων..


    μετα απο περιοδο 2 μηνες στον ογκο ανεβικα 6 κιλα..τωρα ειμαι σε 2 εβδομαδα διετας για γραμμωση και θελω να δειτε την διατροφη μου αν μπορω να χασω το μεγιστο ποσοστο λιπους σε 6-7 εβδομαδες ακομα..

    πρωινο
    50γρ quaker
    me 500 ml 2% γαλα
    πρωτεινη 40 γραμμ

    προγευμα
    ενα ξηνομιλο
    30 γραμ πρωτεινη

    μεσημεριανο
    τονος με λαχανικα στα 30γρμα πρωτειν
    πρ1 πατατα βραστη
    και ενα κριτικο ολικης αλεσεως παξιμαδι

    πριν τιν προπονηση
    ενα ξυνομηλο

    μετα την προπονηση
    42,5 γραμμ δεχτροχη9
    42,5 γραμμ μαλτροδρεχτροζη (ακομα )
    εχω για μια εβδομαδα μετα τηα φυγει και αυτο

    45 γραμμ πρωτεινη

    βραδυνο
    ομελατα 2 κροκουσ 7 ασπραδια και μια πατατα βραστη

    πριν το υπνο
    πρωτεινη σε γαλα η γιαουρτι 2%

    θελω συμβουλες για την μεγιστη απωλεια λιπουσ

    δυστηχως λογο δουλειας δεν μπορω να κανω αεροβια και πεζω προγραμμα 12αρες καθε μυικη ομαδα ξεχωριστα κατθε μερα ..δηλ στηθος ποδια πλατη και κλπ
    5 φορες τιν εβδομαδα

    θα ξεκινησω και κατι λιποδιλυτες μετα απο 2 εβδομαδες..

    ευχαριστω και περιμενω..το καλοκαιρι φτανει..
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but rather a lack of will..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-04-09 21:35 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Στο πρωινο ισως να ναι καλυτερα με νερο αντι για γαλα

    Στο μεσημεριανο γιατι δεν βαζεις πχ κοτοπουλο/γαλοπουλα που εχει και 40γρ πρωτεινη μαζι με καστανο ρυζι ή μαυρα μακαρονια με πρασινη σαλατα?

    Στο βραδυνο παλι ενα μεγαλο κομματι κοτοπουλο ή ψαρι με μια μετρια πατατα οπως γραφεις με μια πρασινη σαλατα

    Βαζε και στις σαλατες 2 κουταλια ελαιολαδο
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-04-09 22:16 #3
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    κανε το πρωι αεροβιο πριν πας δουλεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-04-09 22:32 #4
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    μετα απο περιοδο 2 μηνες στον ογκο ανεβικα 6 κιλα..τωρα ειμαι σε 2 εβδομαδα διετας για γραμμωση και θελω να δειτε την διατροφη μου αν μπορω να χασω το μεγιστο ποσοστο λιπους σε 6-7 εβδομαδες ακομα..
    Τι κυκλο με αναβολικα θα κανεις?



    ΜΕΓΙΣΤΗ ΑΠΩΛΕΙΑ ΛΙΠΟΥΣ ΣΕ 8 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ
    αν παντως αυτο ηταν ερωτηση θα απαντουσα κετο


    για την διατροφη δεν μπορω να πω τιποτα νουμερα δεν βλεπω διπλα πολυ απλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-04-09 00:23 #5
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    μείωσε τα φρούτα, ανέβασε την πρωτείνη σου, και μείωσε και τους μεταπροπονητικούς υδατάνθρακες.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-04-09 11:35 #6
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    πολυ φρουτο ρε παιδακι μου.πωσ το τρωσ αυτο το μηλο?και κατι αλλοτο πρωι που εγραψσε για την βρωμη με γαλα και σου ειπαν με νερο καλυτερα.αυτη η λασπη κ με το γαλα δυσκολα τρωγεται με το νερο πωσ το τρωτε σκετη μ****α πρεπει να ειναι..
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-04-09 11:47 #7
    Το avatar του χρήστη blackgym

    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περ.
    κρητη
    Μηνύματα
    578
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RAMBO Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ φρουτο ρε παιδακι μου.πωσ το τρωσ αυτο το μηλο?και κατι αλλοτο πρωι που εγραψσε για την βρωμη με γαλα και σου ειπαν με νερο καλυτερα.αυτη η λασπη κ με το γαλα δυσκολα τρωγεται με το νερο πωσ το τρωτε σκετη μ****α πρεπει να ειναι..

    αν τα βαλεις ολα μαζι σto blender τρωγετε..οσο αφορα για το γαλα ειναι αρχη μου να πινω απο μικρο παιδακι που λεμε..αυτο δεν κοβεται

    οσο για τα μηλα δεν βρισκω κατι στο προγευμα κακο πιστευω στο κατω κατω δουλευω εκεινη την ωρα!η δουλεια μου δεν ειναι σε γραφειο!

    και οχι δεν θα κανω κυκλο με αναβολικα ..μονο δεχτροχη bcca και λιποδυαλιτη αν χρειαστει..

    εννοειται οτι τροω και κοτοπολου και μπακαλιαρο και μοσχαρι..αλλα αυτη την εβδομαδα δεν τροω κρεας.

    να κοψω την μαλτοδεχτρινη η και την δεχτροζη..?

    απλα την εχω ακομα γιατι ειμαι στην αρχη της διετας , σιγα σιγα κοβω τον υδαταθρανκα ..θελω να χασω 3-4 κιλα οχι παραπανω τωρα ειμαι 85.. τωρα με τα νουμερα θα κατσω να τα υπολογισω και θα τα κανω ποστ επακριβως τα ποσοστα υδαταθρανκα πρωτεινης και λιπους

    οσο αφορα την αεροβια .χρειαζεται να κανεις ? μπορω να κανω μια φορα την εβδομαδα ξεχωριστα απο την προπονηση ..μου ειπαν στον γυμναστηριο να μην κανω μετα την προπονηση γιατι καις τους μυες?αληθευει? ειχα σκοπο να κανω 3 φορες την εβδομαδα απο 30 λεπτα μετα την προπονηση!
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but rather a lack of will..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-04-09 14:04 #8
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Αν ειναι 3-4 κιλα ενταξη αλλα ειδες τα σημεια που σημειωσα επειδη πηρες 6 κιλα στην αναπτυξη μαζας τελος παντων αναλογως με τους στοχους του καθενος

    απλα την εχω ακομα γιατι ειμαι στην αρχη της διετας , σιγα σιγα κοβω τον υδαταθρανκα ..θελω να χασω 3-4 κιλα οχι παραπανω τωρα ειμαι 85.. τωρα με τα νουμερα θα κατσω να τα υπολογισω και θα τα κανω ποστ επακριβως τα ποσοστα υδαταθρανκα πρωτεινης και λιπους
    Χωρις αυτο πολυ απλα δεν γηνετε να κανεις διετα στην τυχη γιατι για να χασεις πρεπει να εχεις ελοιμα να βαζεις λιγοτερες απο οσες καις τοτε χανεις αλλιως σε καμια περιπτωση δεν χανεις βαρος

    Υπολογησε και απο εκει και περα δηνοντε ποιο καλες συμβουλες οχι στην τυχη α μειωσε στο πρωινο στο μετα προπονετικο πριν τον υπνο αυξησε εκεινα κτλ αν δεν δημιουργησεις ελειμα δεν χανεις.
    Αν ειναι πολυ μεγαλο το ελοιμα θα χασεις και μαζα αν ειναι πολυ λιγο μπορει να χανεις 100γραμ την εβδομαδα θα σου αρεσε?
    μετρα την βασηκη σου διετα που εκανες πριν στον ογκο οχι την νεα(επειδη δεν ξερω ποια ιεναι αυτη πανω) με αυτη που δεν εχανες ουτε εβαζες κιλα και απο εκει και περα βγαζε 10-15% τον θερμιδων για να χανεις 0,5-1 κιλο ανα εβδομαδα
    χωρις να κολαει ο μεταβολισμος

    διαβασε τα στικυ αν ξερεις αγγλικα θα σε βοηθησουν αρκετα ειδικα του layne northon
    Οπως και το στικυ της αεροβιας στην στο αλλο υποφορουμ για λιπος που ειναι

    για την αεροβια επισης διαβασε αυτα και θα βγαλεις συμπερασμα
    http://forum.bodybuilding.com/showth...#post291998011

    παντως χωρις λογο μην την χωνεις μεσα δεν εχει κατι που καιει αυτοματα λιπος μονο που ανεβενεις για 1 λεπτο πανω
    βαλτην μεσα σε αυτο το ελοιμα
    πχ 10% ελοιμα για 3000 θερμιδες ειναι -300 θερμιδες ανα μερα η 5 αεροβιες την εβδομαδα απο 40-45 λεπτα μετριας εντασης που καινε 400 θερμιδες
    και τα 2 ειναι 10% ελοιμα

    μπορεις να τα συνδιασεις μησο ελοιμα απο αεροβια μησο απο φαγητο η 80-20 η 70-30 οπως θελεις

    καλη τυχη
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-04-09 17:33 #9
    Το avatar του χρήστη blackgym

    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περ.
    κρητη
    Μηνύματα
    578
    Προεπιλογή
    anyway thanks για το ποστ σου , θα υπολογισω τα νουμερα και θα τα βαλω ..σημερα εβγαλα απο τιν διετα τιν μαλτοδρεχτρινη και ενα φρουτο και το quaker το πρωι το αντικατεστισα με ενα ξυνομηλο

    και προγευμα σκετο ροφημα πρωτεινης


    τωρα για βραδυ αργα σκεφτομαι σκετη πρωτεινη και τιποτα καροτα αν σε περιπτωση που πειναω η ενα γιαουρτι ..συμφωνα με αυτα θα βγαλω τα νουμερα
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but rather a lack of will..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-04-09 18:38 #10
    Το avatar του χρήστη blackgym

    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περ.
    κρητη
    Μηνύματα
    578
    Προεπιλογή
    ΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΘΕΡΜΙΔΩΝ

    εκατσα και τα υπολογισα ολα στην παραπανω διατροφη

    εχω αφαιρεσει το γαλα το βραδυ και εχω αφησει ενα γιαουρτι και εχω αφαιρεσει και τιν μαλτοδρεχτρινη

    εχουμε και λεμε

    πρωτεινες συνολικες 286*4=1144
    λιπη = 45*9 = 405
    υδαταθρανκας 225*4 =900

    συνολα 2450 θερμιδες

    συμφωνα με τους τυπους στο κεφαλαιο διατροφη με βγαζει στις 2900 θερμιδες συντηρησης αρα 2450 πιστευω οτι ειναι καλα.

    αν εχετε να μου προτινετε κατι ..σκεφτομαι να κανω 2 βδομαδες αυτη την διατροφη και μετα να αφαιρεσω το γαλα το πρωι και ενα ξυνομηλο το οποιο τθα κατεβενουν τα νουμερα ως εξης

    2150 θερμιδες


    ποσα γραμμαρια θα χανω τιν εβδομαδα με τηνν πρωτη διατροφη δηλ στους 2450 θερμιδες
    και ποσα στην δευτηρη 2150

    εχω αρκετα καλο μεταβολισμο ιδρωνω ευκολα εως πολυ και συχνα τουαλετα

    εμενα ο στοχος μου ειναι 78 κιλα και ζυγυστικα σημερα 83,200 το πρωι
    αυτα με ενδιαφερουν να τα χασω σε 7 εβδομαδες.
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but rather a lack of will..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-04-09 19:39 #11
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Γραψε ακριβως τις ποσοτητες που τρως(για να το λεω δεν τα γραφεις πανω πχ ξινομηλα γιαουρτικακτλ ποσο?) θελω να δω κατι


    συμφωνα με τους τυπους στο κεφαλαιο διατροφη με βγαζει στις 2900 θερμιδες συντηρησης αρα 2450 πιστευω οτι ειναι καλα.
    για τους εντελως αρχαριους ειναι αυτοι οι τυποι στον πραγματικο κοσμο αλαζουν αυτα

    εμενα ο στοχος μου ειναι 78 κιλα και ζυγυστικα σημερα 83,200 το πρωι
    αυτα με ενδιαφερουν να τα χασω σε 7 εβδομαδες.
    θα χασεις μαζα απλα η δεν θα πετυχεις τα κιλα που θελεις στπ μικρο χρονικο διαστημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-04-09 21:01 #12
    Το avatar του χρήστη blackgym

    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περ.
    κρητη
    Μηνύματα
    578
    Προεπιλογή
    λοιπον εχουμε και λεμε

    50γραμ quaker 35 γραμ υδαταθρανκα 5 γραμ πρωτεινη 3 γραμμαρια λιιπη
    whey protein 50gram

    2% γαλα 500μλ γαλα
    16,5 PROTEINH
    23,5 υδαταθρανκες
    7,5 LIPARα

    προγευμα
    1 μετριο ξυνομηλο 120 γραμ 22 υδαταθρανκες

    γευμα
    φιλετο κοτοπουλο 300γραμμ η τονο κονσερβα σε νερο 140γραμ περιπου 70-100 γραμ πρωτεινη
    2 ντοματες
    100γραμμ μαυρο ψωμι
    μανιταρια
    1 κουταλια ελαιολαδο 22 γραμ λιπη
    1 μετρια πατατα 150 γραμ 22 γραμ υδαταθρανκα

    πριν την προπονηση οχι παντα
    ενα μετριο ξυνομηλο 22 γραμμ υδαταθρανκα

    μετα την προπονηση
    δεχτροζη 45 γραμμ
    πρωτεινη 45 γραμμ

    βραδυνο
    το ιδιο με το μεσημεριανο αλλα χωρις ελαιολαδο και χωρις ψωμι

    τελευταιο γευμα
    40 γραμ πρωτεινη
    ενα γιαουρτι 2%

    πως τα παω καλα?
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but rather a lack of will..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-04-09 22:43 #13
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    H χαρα της λιπογενεσης εισαι και δεν μετρας καθολου καλα κοιτα τι εβγαλα εγω πηρα ως μετρηση τα 300 γραμ φιλετο γιατι δεν ειναι το ιδιο 300 φιλετο η 150 τονο α ναι και 2 το πολυ κονσερβες επιτρεποντε την εβδομαδα.
    1 κουταλια λαδι =15 γραμ (φαντασου με 15 μου βγηκαν +1000) αν και αναλογως την κουταλια τεσπα
    42,5 γραμμ μαλτροδρεχτροζη (ακομα )
    + αυτο επειδη δεν το βγαλες ακομα οσο ξερω

    Πολλα λαθη τι να σου πω το λιπος σου ειναι χαλια το χωνεις σε γευματα με τεραστειο υδατανθρακα dairy fat+carb=body fat
    τεραστεια γευματα πολυ ινσουλινη και ναι 1000 θερμιδες πανω απο οσο μετρησες εσυ

    Γαμησστα πολυ δουλεια θελει και βαριεμε κιολας επειδη δεν ειναι για μενα η καποιον που ξερω
    παλι θα λες @@ αλλα πηγαινε διαβασε την προταση μου διατροφη για ογκο κοιτα πως τα εχω μοιρασμενα τα σημεια που θελουν φτιαξιμο ειναι τα εξης το λιπος να παει απο 15 που το εχεις(Low testo) στο 20-30% χαμηλωμα κατα πολυ την πρωτεινη(υπερβολικα τρως 4+ανα κιλο) και τον υδατανθρακα και χαμηλα
    τα λιπη τα satura ,ψηλα τα mono ναι τα ωμεγα σου απλα δεν υπαρχουν
    κοψε στη μεση τα 2 μεγαλα γευματα σου και κανε +2 γευματα(αν ντρεπεσε το ταπερακι στην δουλεια ναι... προβλημα σου)
    (γενικα δες το πλανο τα εχω μοιρασει πολυ καλα μπορει να ειναι ογκου αλλα αν το εφαρμοσης εσυ θα γραμωσης τετια φαση)
    Τωρα αν το πλανο σου ειναι στην τυχη και το εφτιαξες σημερα που δεν ειχες τι να κανεις και δεν το ακολουθουσες για καιρο πριν οταν επερνες μαζα τσαμπα μηλαμε εδω περα


    Αυτες οι δουλιες δεν γηνοντε τελευταια στηγμη η πανω στον δρομο καθως κανεις διετα ετσι η αποτυχανεις(μεγαλυτερο ποσοστο) η περνεις πολυ κακα αποτελεσματα εφοσον δεν σε αναλαβει καποιος και πας μονος
    Αυτα γηνοντε μηνες πριν το κανεις προγραμτησμος κτλ κτλ

    Αυτα απο μενα ξεσκησου στο διαβασμα μονο ετσι θα τα βγαλεις περα ΜΟΝΟΣ







    Συνολα
    Πρωτεινη 353,08
    Υδατανθρακας 356,805
    Ινες 32,335
    Λιπος 63,69
    Monounsaturated 23,18
    Polyunsaturated 10,6
    Saturated 17,745

    Omega-3 fatty acids 0,58445
    Omega-6 fatty acids 6,10445
    Θερμιδες ημερας 3412,75

    Πρωτεινη 41,38%
    Υδατανθρακας 41,82%
    Λιπος 16,80%
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη RUHL : 15-04-09 στις 22:46
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-04-09 23:03 #14
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Oχι και 70γρ προτεινη σε ενα γευμα ρε συ, ηρεμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-04-09 23:09 #15
    Το avatar του χρήστη blackgym

    Εγγραφή
    08-02-2009
    Περ.
    κρητη
    Μηνύματα
    578
    Προεπιλογή
    την μαλτο την εχς βγαλει..μεσημεριανο πιστευεις μια κονσερβα τονου και μια σαλατα με μια φετα ψωμι ειναι 1000 θερμιδες? μηπως εισαι κουρασμενος?

    φιλετο κοτοπολου περνω ενα νορμαλ σησκευασιας ειναι 500 γραμμ πανω κατω το κοβω στην μεση και το τροω στα δυο γευματα ..που τις ειδες τις 3400 θερμιδες δυο φιλετακια μια σαλαττα 7 αυγα ενα γιαουρτι και 2 ξυνομηλα με ενα κουακερ και whey ?

    εγς παντως υπολογισω εδω και 5 μηνες με ζυγαρια ακριβιας και οτι λενε οι συσκευασιες..

    ασε που τα λες πολυ επιστημονικα..δεν παμε για πρωταθλητισμο..οταν εκανα πολο πρωταθλητισμο ειχα και διατροφολο ..μια απλη γραμμωση κανουμε για παραλια και οχι να πετανε φλεβες αριστερα δεξια και να μας δειχνουνε με το δαχτυλο ..αυτα ειναι αηδιες..αλλα αθλημα και αλλο πρωταθλιτησμος..ειπαμε..εγω οσους φιλους μου ξερω τρωνε οτι βρουνε και εμενα με κοροιδευουνε που τροω και κανω διατροφη 9 μηνες..

    καντα λιγο ποιο λαικα γιατι δεν καταλαβενω τι γραφεις..σχετικα το σωμα μου ειναι παρα πολυ χαμηλα σε ποσοστο λιπους..διοτι φενονται και φλεβες που δεν τις γουσταρω προσωπικα...πριν με αναλογη διετα εχανα 1 κιλο την εβδομαδα και με αναλογη διατροφη για ογκο επερνα ενα κιλο σχεδον την εβδομαδα..ανα πας στης φωτογραφιες θα δεις ολο το progress mou ..APO 1 noembrioy μεχρι και 15 απριλιου αυτους τους μηνες εγω εχω πιασει τα βαρακια και ειχα να γυμναστω 10 χρονια φιλε ! οχι ενα 10! λοιπον κρινε απο εκει να μου πεις μια σωστη διατροφη να φυγουν και τα τελευταια λιπη απο το σωμα μου ..για αυτο αναφερα οτι θελω 3-4 κιλα γιατι μετα ειμαι πολυ αδυνατος..υποψιν ειμαι 1,75 υψος και 84 κιλα και ειμαι ετσι οπως με βλεπεις..με μεση 83 !

    και παλι ευχαριστω καντα ποιο λιανα!
    The difference between a successful person and others is not a lack of strength, not a lack of knowledge, but rather a lack of will..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία