Σελίδα 1 από 23 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 337
  1. 24-04-09 12:48 #1
    Προεπιλογή Οτι εχει σχεση με τους κοιλιακους
    Συγγνωμη που χρησιμοποιω το θεμα αυτο για να κανω την ερωτηση μου, αλλα δε θα ηθελα να ανοιξω ενα καινουριο. Θα ηθελα να ρωτησω το εξης. Στην περιοχη της κοιλιας στο σημειο των κοιλιακων και συγκεκριμενα στη μεση τους (αν τους θεωρησουμε σαν ενα ορθιο παραλληλογραμμο) πιεζω με τα δαχτυλα μου στη δεξια και την αριστερη πλευρα και μπαινει αρκετα μεσα.Καταλαβαινω πως ειναι λιπος αυτο,ομως η ερωτηση μου ειναι "που πηγε το κρεας;". Ειναι δυνατον να μην υπαρχει κρεας εκει;Πρεπει να μπαινει και μισο δαχτυλο μεσα. Μιλαω για τις περιοχες που ειναι στη φωτογραφια με τα βελακια. Καποιος με εμπειρο ματι τι ποσοστο λιπους θα ελεγε πως εχω;Θα γινει και η λιπομετρηση σε λιγο καιρο.Απλα ρωταω.
    Ευχαριστω


    Όνομα: 3217382orig.jpg Εμφανίσεις: 28107 Μέγεθος: 42,4 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-04-09 14:33 #2
    Προεπιλογή
    Δεν νομιζω πως οσο εμπειρο ματι κ να εχεις, μπορει κανεις να καταλαβει το λιπους σου.... ειναι τελειως ενδεικτικο κ κατα πασα πιθανοτητα θα πεσει εξω (θεωρω εγω)...

    Οσο για τους κοιλιακους που λες, απλα μαλλον δεν ειναι πολυ γυμνασμενοι-διογκωμενοι κ γιαυτο καπου τους χανεις... εχουμε το ιδιο σωματοτυπο κ εχουμε το ιδιο προβληματακι....
    Παντως το λιπος γυρω απο την κοιλια φευγει με πολυ κοπο κ προσπαθεια....
    εγω θα σου προτεινω να συνεχισεις ετσι.... να προσπαθησεις να χασεις κ αλλο
    λιπος απο την κοιλια, δες πως παει, κ μετα μπες για ογκο....

    Υ.Γ. Πιο αδυνατος απο 88 κιλα που φαινεσαι.... εισαι μαλλον βαρυκοκκαλος
    Μπρος τα καλλη, τι ειναι ο πονος..... !
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-04-09 16:34 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eimai_fetes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομιζω πως οσο εμπειρο ματι κ να εχεις, μπορει κανεις να καταλαβει το λιπους σου.... ειναι τελειως ενδεικτικο κ κατα πασα πιθανοτητα θα πεσει εξω (θεωρω εγω)...

    Οσο για τους κοιλιακους που λες, απλα μαλλον δεν ειναι πολυ γυμνασμενοι-διογκωμενοι κ γιαυτο καπου τους χανεις... εχουμε το ιδιο σωματοτυπο κ εχουμε το ιδιο προβληματακι....
    Παντως το λιπος γυρω απο την κοιλια φευγει με πολυ κοπο κ προσπαθεια....
    εγω θα σου προτεινω να συνεχισεις ετσι.... να προσπαθησεις να χασεις κ αλλο
    λιπος απο την κοιλια, δες πως παει, κ μετα μπες για ογκο....

    Υ.Γ. Πιο αδυνατος απο 88 κιλα που φαινεσαι.... εισαι μαλλον βαρυκοκκαλος
    Δεν ειμαι το παιδι που ανοιξε το θεμα. Απλα εγραψα εδω την απορια μου. Ειμαι 66 κιλα...1.74
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-04-09 11:37 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο philipposmich Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συγγνωμη που χρησιμοποιω το θεμα αυτο για να κανω την ερωτηση μου, αλλα δε θα ηθελα να ανοιξω ενα καινουριο. Θα ηθελα να ρωτησω το εξης. Στην περιοχη της κοιλιας στο σημειο των κοιλιακων και συγκεκριμενα στη μεση τους (αν τους θεωρησουμε σαν ενα ορθιο παραλληλογραμμο) πιεζω με τα δαχτυλα μου στη δεξια και την αριστερη πλευρα και μπαινει αρκετα μεσα.Καταλαβαινω πως ειναι λιπος αυτο,ομως η ερωτηση μου ειναι "που πηγε το κρεας;". Ειναι δυνατον να μην υπαρχει κρεας εκει;Πρεπει να μπαινει και μισο δαχτυλο μεσα. Μιλαω για τις περιοχες που ειναι στη φωτογραφια με τα βελακια. Καποιος με εμπειρο ματι τι ποσοστο λιπους θα ελεγε πως εχω;Θα γινει και η λιπομετρηση σε λιγο καιρο.Απλα ρωταω.
    Ευχαριστω
    Καποιος εχει να πει κατι αλλο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-05-09 06:26 #5

    Εγγραφή
    22-01-2009
    Περ.
    Hrakleion, Kriti
    Μηνύματα
    28
    Προεπιλογή
    εγώ νομίζω οτι ειναι πολύ απλο...
    οι κοιλιακοί δεν ειναι παντα παράλληλοι και με το ίδιο μέγεθος
    δες στην photo να καταλάβεις τι εννοώ http://www.aolcdn.com/aolr/guys-beac...400a050307.jpg
    αυτό δεν σημαίνει οτι εχεις κάποιο πρόβλημα απλα ετσι ειναι το σώμα σου οπως και των περισσοτερων
    ελπίζω να βοήθησα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-05-09 12:27 #6
    Προεπιλογή
    Εκανα λιπομετρηση και βρηκε ποσοστο 11.8%...Δε μπορω να καταλαβω ομως τι ειναι αυτη η πλαδαροτητα καθως εαν σφιξω τους κοιλιακους μπορω και τους πιανω...Ολο το λιπος εκει ειναι συγκεντρωμενο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-05-09 17:29 #7
    Προεπιλογή
    γεια χαρα και απο εμενα, το ποσοστο λιπους που αναφερεις δειχνει να ειναι αρκετα χαμηλο, με τι ειδους οργανο μετρηθηκες? Το ποιο αξιοπιστο κατα τη γνωμη μου ειναι το δερματοπτυχομετρο. Μη σε νοιαζει το θεμα των κοιλιακων μυων με κοπο αλλα κυριως με υπομονη και καλη διατροφη θα εμφανιστουν. Αρχικα προσπαθησε να τους τονωνεις δυο φορες την εβδομαδα (κατα προτημηση με τουλαχιστον δυο μερες κενο αναμεσα στις προπονησεις) αλλα να ξερεις πως θα γυμναστουν εξισου η καλυτερα με ασκησεις οπως αρσεις θανατου, σκουτ, και κωπηλατικες με μπαρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-05-09 20:07 #8
    Προεπιλογή
    Ωραιες αυτες οι ασκησεις που λες αλλα δυστυχως υπαρχει προβλημα μονιμο με τη μεση και αυτες απαγορευονται....
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-05-09 22:58 #9
    Προεπιλογή
    ok δεν ηξερα για το προβλημα μεσης σου, παντως εγω εχω θεμα με τη μεση μου και εχω και σχολιωση. Παρολα αυτα απο το καιρο που εχτισα μια ζωνη μυων (ραχιαιων κοιλιακων) με διαφορες ασκησεις μαζι και αυτων που σου ανεφερα σταματησαν οι ενοχλησεις σταδιακα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 29-05-09 23:30 #10
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    τι εννοείς που πήγε το κρέας? μήπως εννοείς που πήγε το σπλαχνικό λίπος "άδειασε", έφυγε, μεταβολίστηκε, και έμεινε το λίπος κάτω άπό το δέρμα, προφανώς έχασες πολύ γρήγορα λίπος και το δέρμα δεν πρόλαβε να προσαρμοστεί, επιπλέον οι πλάγιοι κοιλιακοί σου είναι ακόμα σχετικά όχι τόσο γυμνασμλενοι και γιαυτό τα δάχτυλά σου μπαίνουν μέσα στα πλάγια, κάνε κ λίγους πλάγιους. φυσικό είναι μη τρελαίνεσαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-05-09 01:12 #11

    Εγγραφή
    22-01-2009
    Περ.
    Hrakleion, Kriti
    Μηνύματα
    28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leangains Εμφάνιση μηνυμάτων
    προφανώς έχασες πολύ γρήγορα λίπος και το δέρμα δεν πρόλαβε να προσαρμοστεί, επιπλέον οι πλάγιοι κοιλιακοί σου είναι ακόμα σχετικά όχι τόσο γυμνασμλενοι και γιαυτό τα δάχτυλά σου μπαίνουν μέσα στα πλάγια, κάνε κ λίγους πλάγιους. φυσικό είναι μη τρελαίνεσαι
    ναι καλα τα λεει ο lean απλά μπορεί να ειναι και ο σωματοτυπος σου ετσι και να κραταει πιο πολυ λιπος στην κοιλια, οποτε ο συνδιασμος ολων αυτων το κανει να φαινεται ετσι...
    απλα οντως μην τρελαινεσαι ειναι φυσιολογικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-06-09 21:50 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    τι πιό φυσιολογικό να έχει κάποιος λίπος στην κοιλιά , απλα σε άλλους είναι πιο σφιχτό και σε άλλους πιο μαλακο και νερουλό .
    υπάρχουν και σημεία όπως ανάμεσα στους κοιλιακούς η πλάγια τα μπόσκα που λέμε που εκει τα δάχτυλα μπορεί να πηγαίνουν πιο μέσα δεν είναι τίποτε το αφύσικο όσο αναπτύσονται οι μυς και γίνονται πιο σφιχτοί τόσο θα αλλαζει και αυτό και δεν θα υπάρχει αυτή η υφή .

    κοιλιακούς όλοι έχουν απλα σε άλλους απο την αγυμνασία είναι σαν κλωστές και χαλαροί και σε άλλους είναι σφιχτοί και εντονοι αλλα με την προπόνηση και διάρκεια όλα γίνονται και βάζοντας μυς αλλαζει και ο μεταβολισμός και χάνετε πιο ευκολα το λίπος.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-09-09 12:41 #13
    Προεπιλογή γραμμωση κοιλιακων
    καλημερα...παω γυμναστηριο 8-9 μηνες και σε αυτο το χρονικο διαστημα εχω κατεβει απο τα 85 στα 75 κιλα...ειμαι 35χρονων κ εχω υψος 1.80...εχω ''ανοιξει'' στο στηθος,τους τελευταιους 3 μηνες παιρνω ροφηματα πρωτεινης -υδατανθρακων συμφωνα με το αρθρο της μεταπροπονητικης διατροφης,προσπαθω να κανω διατροφη,εχοντας περιορισει τη ζαχαρη αλλά θελω να γραμμωσω τους κοιλιακους μου καθως εχει φυγει το λιπος εχει φανει το περιγραμμα των κοιλιακων αλλά δεν ειναι αυτο που λεμε ''φετες''...γνωμη σας ειναι οτι χρειαζεται να τροποποιησω τις κλασικες ασκησεις των κοιλιακων με τα ροκανισματα που κανω 3φορες την εβδομαδα ή να ''πειραξω'' την αεροβια που κανω 4 φορες την εβδομαδα Χ 30 λεπτα στο 7-7,5(μετρια ενταση);;;
    Υποψη οτι βαρη κανω 5 φορες την εβδομαδα γυμναζοντας μια μυικη ομαδα καθε φορα...ευχαριστω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-09-09 13:16 #14
    Προεπιλογή
    Δεν είναι θέμα άσκησης... Με την άσκηση θα τους δώσεις απλώς λίγο όγκο και καλύτερο σχήμα. Αυτο όμως δεν σημαίνει ότι θα φανούν κιόλας, όταν καλύπτονται από ένα στρώμα λίπους (όσο γυμνασμένοι και να ναι)...

    Για να κάνεις εμφάνιση ``φέτες``, πρέπει να κατεβάσεις αρκετά το ποσοστό του λίπους σου. Συνήθως οι περισσότεροι δείχνουν καλά τους κοιλιακούς από το 10% λίπους και κάτω...

    Θέλει ψάξιμο και άλλο στην διατροφή σου και σωστή αεροβική, για να αρχίζεις να κατεβάζεις λίπος...

    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-09-09 13:23 #15
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    ^^ +1
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 23 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία