Σελίδα 13 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 181 έως 195 από 540
  1. 06-06-10 14:53 #181
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bbonline Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά εδώ κι ένα μήνα που ξεκίνησα αερόβια (30' μέρα παρά μέρα σε ταχύτητα 7,5) έχω χάσει μυικό ιστό κι έμεινα στάσιμος, ενώ λίπος δεν έχασα.

    Αυτο πως το καταλαβες?
    Απο την ενταση και μονο αλλα και την διαρκεια να γινει αυτο ειναι αδυνατο.....να χαθει το μυικο.Διατροφη κανεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-06-10 15:31 #182

    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περ.
    Limassol
    Μηνύματα
    83
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο πως το καταλαβες?
    Απο την ενταση και μονο αλλα και την διαρκεια να γινει αυτο ειναι αδυνατο.....να χαθει το μυικο.Διατροφη κανεις?
    Το έβλεπα στον καθρέφτη ότι ήμουν πιο φουσκωμένος πριν ξεκινήσω αερόβια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-06-10 15:53 #183
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bbonline Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έβλεπα στον καθρέφτη ότι ήμουν πιο φουσκωμένος πριν ξεκινήσω αερόβια.
    Σε κιλα που κανεις στις ασκησεις επεσες?Ειναι βεβαια φυσικο να πεσεις στην διαιτα προσπαθουμε με την διατροφη να χασουμε οσο λιγοτερο μυς μιας και ειναι αναποφευκτο[αυτο αλλαζει σε αρχαριους και σε αλλα μοχαμπετια πολλες φορες] αλλα για να σου πει καποιος πρεπει να σε ξερει πως προπονεισαι πως τρως τι σωματοτυπο κτλ.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-06-10 16:06 #184
    Το avatar του χρήστη killer85

    Εγγραφή
    24-03-2010
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    530
    Προεπιλογή
    Και σε αυτή την περίπτωση καις λίπος απλώς δεν καις τόσο πολύ όσο στις προηγούμενες περιπτώσεις...
    Κωνσταντίνος
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-06-10 16:10 #185
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο killer85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε αυτή την περίπτωση καις λίπος απλώς δεν καις τόσο πολύ όσο στις προηγούμενες περιπτώσεις...

    Αναφερεσαι σε κατι που ειπα εγω φιλος?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-06-10 16:11 #186
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bbonline Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έβλεπα στον καθρέφτη ότι ήμουν πιο φουσκωμένος πριν ξεκινήσω αερόβια.

    Αυτο δεν ειναι κριτηριο για το μυικο.Να μου ελεγες για το λιπος οκ.
    Οταν κανεις διατροφη σωστη δεν χανεις μυικο και κυριως με την ενταση που κανεις αεροβιο αλλα και την χρονικη διαρκεια,αλλοι κανουν περισσοτερο και δεν υπαρχει προβλημα ΑΛΛΑ μεγαλος παραγοντας ειναι η διατροφη....οσο αεροβιο και να κανεις ωρες ατελειωτες την μερα και να τρως μετα ενα αρνι ολοκληρο θα παρει και λιπος κιολας,δεν ξερω αν με καταλαβαινεις.Και βασικο ειναι οτι με το αεροβιο βοηθας και στο μυικο σου το να αναπτυχθει λογω ροης και αιματωσης(οξυγονο)στους μυες αρα λιγο δυσκολο στο να φυγει μυικο.Με το αεροβιο και με σωστη διατροφη θα μεινει οτι μυικο υπαρχει ναι αλλα αν δεν ειχες βασεις με μυικο φτιαγμενο απο πριν αλλα ειχες νερα και φαινοσουν πιο πρισμενος ειναι λογικο να το βλεπεις το σωμα πιο ξεπρισμενο τωρα.Οταν εχεις μυικο αρκετο με σωστο προγραμμα θα φανει αν δεν εχεις μυικο αρκετο θα μεινει οτι υπαρχει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-06-10 16:14 #187
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο δεν ειναι κριτηριο για το μυικο.Να μου ελεγες για το λιπος οκ.
    Οταν κανεις διατροφη σωστη δεν χανεις μυικο και κυριως με την ενταση που κανεις αεροβιο αλλα και την χρονικη διαρκεια,αλλοι κανουν περισσοτερο και δεν υπαρχει προβλημα ΑΛΛΑ μεγαλος παραγοντας ειναι η διατροφη....οσο αεροβιο και να κανεις ωρες ατελειωτες την μερα και να τρως μετα ενα αρνι ολοκληρο θα παρει και λιπος κιολας,δεν ξερω αν με καταλαβαινεις.Και βασικο ειναι οτι με το αεροβιο βοηθας και στο μυικο σου το να αναπτυχθει λογω ροης και αιματωσης(οξυγονο)στους μυες αρα λιγο δυσκολο στο να φυγει μυικο.Με το αεροβιο και με σωστη διατροφη θα μεινει οτι μυικο υπαρχει ναι αλλα αν δεν ειχες βασεις με μυικο φτιαγμενο απο πριν αλλα ειχες νερα και φαινοσουν πιο πρισμενος ειναι λογικο να το βλεπεις το σωμα πιο ξεπρισμενο τωρα.Οταν εχεις μυικο αρκετο με σωστο προγραμμα θα φανει αν δεν εχεις μυικο αρκετο θα μεινει οτι υπαρχει.
    Δηλαδη εστω και με παρα πολυ καλη διατροφη[υποθερμιδικη ομως] πολυ αεροβια δεν χανεις εστω και λιγο μυς?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-06-10 16:14 #188
    Το avatar του χρήστη killer85

    Εγγραφή
    24-03-2010
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    530
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναφερεσαι σε κατι που ειπα εγω φιλος?
    Ναι αλλά χάθηκε το post σου η κάνω λάθος...?
    Κωνσταντίνος
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-06-10 16:15 #189
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο killer85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά χάθηκε το post σου η κάνω λάθος...?
    Δεν νομιζω.Που ανεφεροσουν αν θυμασαι?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-06-10 16:20 #190
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sogoku Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη εστω και με παρα πολυ καλη διατροφη[υποθερμιδικη ομως] πολυ αεροβια δεν χανεις εστω και λιγο μυς?
    Μικρη απωλεια......δεν πας για μαραθωνιο και δεν θα κανεις προπονηση μαραθωνιου ποτε(που σημαινει και πεινα για να μενεις με μικρο σωμ. βαρος-οικονομια ενεργειας στο να τρεχεις για 42χλμ)μην ειμαστε υπερβολικοι.....
    Οταν λες πολύ αεροβιο αυτο το πολυ για ποσο το οριζεις?Αν μιλαμε για μερα παρα μερα κανα 40λεπτο και με σωστη διατροφη δεν ειναι πολύ ειναι μια χαρα φυσιολογικο....αλλοι κανουν πιο πολυ αεροβιο(σε χρονο)και το μυικο τους ειναι μια χαρα παιζει ρολο και το επιπεδο φυσικης καταστασης,αν εισαι νεος και στο 10λεπτο κουραζεσαι καποιος πιο παλιος στο 40λεπτο δεν καταλαβαινει τιποτα και πρεπει να αυξησει ρυθμο για να ξεκολλησει το σωμα και να εχει τις απαιτουμενες προσαρμογες.
    Το εχουμε ξαναναλυσει και σε προηγουμενα ποστ στο συγκεκριμενο τοπικ αν ανατρεξεις λιγο προς τα πισω εχουν γραφτει πολλα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-06-10 16:24 #191
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μικρη απωλεια......δεν πας για μαραθωνιο και δεν θα κανεις προπονηση μαραθωνιου ποτε(που σημαινει και πεινα για να μενεις με μικρο σωμ. βαρος-οικονομια ενεργειας στο να τρεχεις για 42χλμ)μην ειμαστε υπερβολικοι.....
    Οταν λες πολύ αεροβιο αυτο το πολυ για ποσο το οριζεις?Αν μιλαμε για μερα παρα μερα κανα 40λεπτο και με σωστη διατροφη δεν ειναι πολύ ειναι μια χαρα φυσιολογικο....αλλοι κανουν πιο πολυ αεροβιο(σε χρονο)και το μυικο τους ειναι μια χαρα παιζει ρολο και το επιπεδο φυσικης καταστασης,αν εισαι νεος και στο 10λεπτο κουραζεσαι καποιος πιο παλιος στο 40λεπτο δεν καταλαβαινει τιποτα και πρεπει να αυξησει ρυθμο για να ξεκολλησει το σωμα και να εχει τις απαιτουμενες προσαρμογες.
    Το εχουμε ξαναναλυσει και σε προηγουμενα ποστ στο συγκεκριμενο τοπικ αν ανατρεξεις λιγο προς τα πισω εχουν γραφτει πολλα..
    40-60 λεπτά κάθε μέρα όμως?Δεν έχει επιπτώσεις στο μυικό? Εγώ τουλάχιστον ξέρω ότι έχανα και χάνω ακόμα πολύ λίπος αλλά και κάμποση μυική μάζα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-06-10 16:26 #192
    Το avatar του χρήστη killer85

    Εγγραφή
    24-03-2010
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    530
    Προεπιλογή
    Είπαε... σε αυτο τον ρυθμό αν τρέφεσε σωστά μυικό δεν χάνεις... επιβεβαιωμένο μετά απο δύο μήνες και από εμένα... εμπειρικά...

    Αν χάνεις παει να πει πως δεν τρέφεσαι σωστά, εγώ έβαλα μυικό κιόλας...
    Κωνσταντίνος
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 07-06-10 16:31 #193
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Μαρία Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μικρη απωλεια......δεν πας για μαραθωνιο και δεν θα κανεις προπονηση μαραθωνιου ποτε(που σημαινει και πεινα για να μενεις με μικρο σωμ. βαρος-οικονομια ενεργειας στο να τρεχεις για 42χλμ)μην ειμαστε υπερβολικοι.....
    Οταν λες πολύ αεροβιο αυτο το πολυ για ποσο το οριζεις?Αν μιλαμε για μερα παρα μερα κανα 40λεπτο και με σωστη διατροφη δεν ειναι πολύ ειναι μια χαρα φυσιολογικο....αλλοι κανουν πιο πολυ αεροβιο(σε χρονο)και το μυικο τους ειναι μια χαρα παιζει ρολο και το επιπεδο φυσικης καταστασης,αν εισαι νεος και στο 10λεπτο κουραζεσαι καποιος πιο παλιος στο 40λεπτο δεν καταλαβαινει τιποτα και πρεπει να αυξησει ρυθμο για να ξεκολλησει το σωμα και να εχει τις απαιτουμενες προσαρμογες.
    Το εχουμε ξαναναλυσει και σε προηγουμενα ποστ στο συγκεκριμενο τοπικ αν ανατρεξεις λιγο προς τα πισω εχουν γραφτει πολλα..
    To θυμαμαι Μαρια που ειχες παραθεσει μαλιστα και εναν μαραθωνοδρομο αρκετα μυικο.Παντως και εγω 2 με 3 φορες νηστικος το πρωι και 2 με 3 προπονησεις μπασκετ χανω λιπος αλλα επεσα και σε δυναμη.Βεβαια δυσκολα να πεις οτι κανεις την ΤΕΛΕΙΑ διατροφη.
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-06-10 16:31 #194
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Manos1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    40-60 λεπτά κάθε μέρα όμως?Δεν έχει επιπτώσεις στο μυικό? Εγώ τουλάχιστον ξέρω ότι έχανα και χάνω ακόμα πολύ λίπος αλλά και κάμποση μυική μάζα.

    Γι΄αυτοι λεμε το καλυτερο ειναι μερα παρα μερα σε νορμαλ πλαισια να επανατροφοδοτειται με γλύκογονο ο οργανισμος καλυτερα.
    Αν παω εγω για αεροβιο μπορω καθε μερα 60 + λεπτα με τρεξιμο(5λεπτα/χλμ)και να μην καταλαβαινω τιποτα,σαν να πηγαινω βολτα στο παρκο,καποιος αλλος ομως που δεν ειναι τοσο προπονημενος λεμε το καλυτερο ειναι μερα παρα μερα........παντως ενεργειακα ο οργανισμος πρωτα καταναλωνε γλυκογονο(ενεργειακο νομισμα πιο χρησιμο)μετα λιπος και μυικο σε περιπτωση εξαντλησης των υπολοιπων 2 δεν ειναι το μυικο απο τις αποθηκες ενεργειας που θα προτιμησει πρωτο ο οργανισμος αλλα τελευταιο και σημαινει για να καψει μυικο θα πρεπει η να εχεις εξαντλησει τα αποθεματα γλυκογονου-λιπους που αυτο δεν γινεται τοσο ευκολα εκτος αν κανεις μαραθωνιο προετοιμασια η να εισαι βδιμαδες σε κετωση που και αυτο ειναι ακραιο σε συνδιασμο με αεροβιο η να εισαι στην πεινα με 500 θερμιδες την ημερα.....απλα το αεροβιο για καποιους στην μυικη ενδυναμωση ειναι κοκκινο πανι με την εννοια οτι δεν το εχουν σε εκτιμηση-μειωνουν γιατι δεν ειναι οτι ευχαριστο....
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-06-10 16:32 #195
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο killer85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπαε... σε αυτο τον ρυθμό αν τρέφεσε σωστά μυικό δεν χάνεις... επιβεβαιωμένο μετά απο δύο μήνες και από εμένα... εμπειρικά...

    Αν χάνεις παει να πει πως δεν τρέφεσαι σωστά, εγώ έβαλα μυικό κιόλας...
    Η Μαρία είπε δεν χάνεις στο μέρα παρά μέρα 40 λεπτά,εγώ είπα στο κάθε μέρα 40-60 λεπτά,δεν είναι το ίδιο.
    Αν οι 2 μήνες που το κάνεις είναι οι πρώτοι σου 2 μήνες ασχολίας με γυμναστική και διατροφή,το θεωρώ λογικό να μη χάνεις ή να πήρες λίγο.
    Η διατροφή μου είναι 100% καθαρή,χ2 πρωτείνη,50-150γ υδατ κυκλικά και πολλά καλά λιπαρα,2200-2500 θερμίδες,οπότε αμφιβάλλω αν μπορώ να αλλάξω κάτι προς το παρόν.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 13 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία