Σελίδα 4 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 540
  1. 28-03-09 15:19 #46
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Εγω παλι δε συμφωνω. 3χιλιαδες επαναληψεις??..Εκτος των υπερβολικων σετ, δε θα κατσω 2 ωρες να κανω κοιλιακους
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-03-09 15:37 #47
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Κάνε ροκανίσματα 16σετς των 60 επαναλήψεων, 7 σετς πλάγιους των 50 επαναλήψεων και 12 σετς αρσεις ποδιων των 150 επαναλήψεων (γιατί οι κάτω κοιλιακοί ειναι δύσκολοι να βγουν)
    και πάρε και μια πρωτείνη ογκογράμμωσης και θα είσαι μια χαρά.
    Αυτο θεωρειται λυση? Δεν νομιζω...
    Τι σχεση εχει το λιπος με το μυικο ιστο της κοιλιας? Προτεινεις και 35 σετ των απειρων επαναληψεων?
    Μονο κοιλιακους δεν θα δει με αυτην την τακτικη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-03-09 15:57 #48
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Έχω την εντυπωση NASSER ότι το είπε σε στυλ "χιουμορίστικο" και με έμφαση στις "υπερβολές" που πρόσθεσε, ωστε να δείξει ότι δεν συμφωνεί με αυτόν τον τρόπο και πρόταση, και να δωσει την εντυπωση ότι δεν έχει σχεση το λιπος της κοιλιάς με το πόσες ασκήσεις/σετ/επαναλήψεις κλπ θα κάνει, όπως ακριβως τόνισες και εσύ
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 28-03-09 16:12 #49
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Exci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παλι δε συμφωνω. 3χιλιαδες επαναληψεις??..Εκτος των υπερβολικων σετ, δε θα κατσω 2 ωρες να κανω κοιλιακους
    καλα κανεις εσυ τσιλιαδορε

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την εντυπωση NASSER ότι το είπε σε στυλ "χιουμορίστικο" και με έμφαση στις "υπερβολές" που πρόσθεσε, ωστε να δείξει ότι δεν συμφωνεί με αυτόν τον τρόπο και πρόταση, και να δωσει την εντυπωση ότι δεν έχει σχεση το λιπος της κοιλιάς με το πόσες ασκήσεις/σετ/επαναλήψεις κλπ θα κάνει, όπως ακριβως τόνισες και εσύ
    σωστα λεει ο BRaWNy χιουμοριστικα το ειπε,
    αλλα να πω στον leangains να μην αγριευει και να εχει υπ οψην του πως αρκετα μελοι ειναι παιδια 15-16-17-18 χρονων και εκτος το οτι δεν εχουν πηρα τρομαζουν (εκτος του ραμπο που δεν περνει χαμπαρι απο τετοια),

    κατα τα αλλα πολυ καλα τα λεει, χρειαζεται και λιγο διαβασμα, αντε εμεις ειμαστε παπουδες και δεν διαβαζουμε (και πεταμε και καμια μ...κια) αλλα νεα παιδια.............................
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 28-03-09 16:45 #50
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    To σκεφτηκα οτι ισως το λεει χιουμοριστικα καθως δεν εχω συνηθισει τον lean να δινει λαθος συμβουλες..τεσπα. Ελπιζω οντως για πλακα να το ειπε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 28-03-09 18:30 #51
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Exci Εμφάνιση μηνυμάτων
    To σκεφτηκα οτι ισως το λεει χιουμοριστικα καθως δεν εχω συνηθισει τον lean να δινει λαθος συμβουλες..τεσπα. Ελπιζω οντως για πλακα να το ειπε
    αφου για μιά στιγμή, παραλίγο να συμπλήρωνα και εγω στο πόστ του, ότι "οχι 60 επαναλήψεις, αλλά 61, αλλιως δεν θα δεις αποτέλεσμα, και ότι ταχα το διάλειμμα ανάμεσα στα σετ θα πρέπει να είναι 56 δευτερόλεπτα ακριβως, ουτε πάνω ουτε κάτω, αλλιως δεν θα γραμμώσουν".

    Μετα απο κάτω βέβαια θα έλεγα "just kidding", και θα περίμενα να καταλάβετε ότι σε αυτό το ποστ, καθε άλλο παρα έτσι είναι η λύση, και ότι δεν έχει σχέση με τα σετ/ασκήσεις/επαναλήψεις κλπ (ειδικά με την μείωση των κιλών και την αυξηση των επαναλήψεων κλπ) η γράμμωση των κοιλιακών.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-03-09 18:33 #52
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    αυτό είναι σίγουρο αν διαβάσει κάποιος το μυνημα θα δεί πως το λέει θέλοντας να υπερβάλει .

    απλά εχω να πώ καμία φορα ο τρόπος γραφής υπερβάλει και δίνει αλλη εντυπωση στο νόημα .

    και εγω καμία φορα νευριάζω όταν ακούω να λέει καποιος κατι που δεν στέκει αλλά γρήγορα καταλαβαίνω το λάθος μου , γιατί εδώ θα μπούν και άτομα που δεν ξέρουν αλλα θέλουν να μάθουν και αυτός είναι ο σκοπός του φόρουμ , γιατί όλοι μας περάσαμε απο αυτό το στάδιο του ψαξίματος , μπορεί να είναι άλλος καλύτερος στο να μαθαίνει άλλος πιό δύσκολα αλλα δεν θα βαθμολογήσουμε εδώ , απλά απαντάει και αυτό είναι σωστό αυτός που έχει διάθεση να απαντήσει και γνωρίζει.
    και εγώ δεν μπορώ να απαντάω σε όλα προσπαθω αλλα δεν μου το επιτρέπει και ο χρόνος μου καμία φορά και αν δεν έχω να πώ κατι ουσιαστικό προτιμώ να μην πώ και τίποτε.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-03-09 02:35 #53
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    Έχετε δίκιο! Ναι ήμουν υπερβολικός και απότομος και σίγουρα δεν αρμόζει και δεν είναι σωστό να απαντάμε αυστηρά σε οποιαδήποτε απορία και γι αυτό ζητώ συγνώμη!

    Παρακαλώ επιτρέψτε μου να σας ζαλίσω με λίγο μπλα μπλα...

    Τα τελευταία 2.5 χρόνια κάνω εργαστήρια σε προπτυχιακούς φοιτητές.
    Εκτός από τους διαβασμένους και τους μισο-διαβασμένους, έχω συναντήσει και αρκετούς φοιτητες που δεν τραβάει το πράγμα, αυτοί διακρίνονται σε 2 ομάδες εν γένοι. Α) Αυτούς που έχουν προσπαθήσει, έχουν απογοητευτεί, είναι μπερδεμένοι, έχουν άγχος και φοβούνται. Αυτοί θέλουν ένα χάδι καθοδήγης, χαμόγελο, υπομονή και πολύ γρήγορα παάιρνουν μπροστά και απογειώνονται.
    Β) Οι παραλίες, έρχονται βόλτα, ρωτάνε 5 λεπτα πριν μπουν τους γύρω τι κάνουμε εδώ, σε έχουν γραμμένο όταν τους μιλάς με καλό τρόπο (γιατί θεωρούν, ότι αφού αυτός με βλέπει άσχετο και δε μου τη λέει είναι κι αυτός άσχετος). Αυτοί θέλουν επιθετική αντιμετώπιση και ειρωνία. Η πρώτη τους αντίδραση έίναι να τσαντιστουν εμφανώς και σίγουρα να σε βρίζουν από μέσα τους. Αυτή η αντίδραση τους, τους οδηγεί όταν ηρεμήσουν να ξανασκεφτούν γιατί τους αντιμετωπίζεις έτσι και να καταλάβουν τι πρέπει να κάνουν, εάν θέλουν πραγματικά να κάνουν κάτι.

    Έτσι κι εδώ το μήνυμα είναι εμφανώς ψιψιψίνια και κοψοψαψα," έλα μωρέ θα κάνω περισσότερες επαναλήψεις, θα κάνω και σουπερ σετάκια, χαχα μαγκιά πρίζεσαι! ιδρώνεις και λίγο παραπάνω...θα κάνω και λίγο αερόβιο, έχω και λίγη κοιλίτσα γιατί το χειμώνα έπινα,έτρωγα ό,τι σάπιο έβρισκα και θα κάνω κοιλιακούς με τις ώρες και θα γραμώσω, φέτες θα γίνω"
    Όχι φιλαράκο δε θα γίνεις, πρέπει να δουλέψεις, να λιώσεις, να στερηθείς.
    Τόσα ποστ υπάρχουν διάβασε λίγο έτσι για πλάκα να περάσει η ώρα, ούτε τις 2σελίδες του θέματος που πόσταρε δε διάβασε όπως του είπε και ο slaine. Σε κάποιο άλλο θέμα ο RUHL είχε γράψει "παρατηρώ ένα καινούργιο φαινόμενο δε διαβάζετε τα θέματα απτην αρχή".

    Ναι είμαι υπερβολικός και του απαντάω υπερβολικά και ειρωνικά. Αλλά τι θα κάνει όταν δει ότι δεν έχει αποτελέσματα θα στραφεί σε συμπληρώματα, σε λιποδιαλύτες, που άκουσε, που δεν έχει ιδέα πως είναι σωστή η χρήση τους.

    Άλλος παιρνει 3-4-5γρ/κιλό πρωτεινή (most of it απο ροφήματα), κρεατίνη πέρα απτο protocol of use, με ότι έχει ακούσει γύρω του,δε πίνει νερό, δεν...,δεν...,δεν..., και μετά όταν του ανεβαίνουν ουρία, κρεατινίνη, χοληστερίνη, παθαίνει διώγκωση συκωτιού σε άλλη ακραία περίπτωση κατάχρησης άλλων "συμπληρωμάτων επίδοσης" του φταίνε αυτά και όχι η νοοτροπία του.
    Άλλος ποστάρει πείτε μου τη γνώμη σας για αυτή την πρωτείνη, γιατί έχει ακούσει ότι είναι σούπερ ότι θα πάρει 5 μυικά κιλά σε 1-2μήνες (αν είναι δυνατον...) και περιμένει να του πεις "ψψψ φίλε σούπερ το συμπλήρωμα θα γίνεις φέτες, τούμπανο, θεός".και όταν του λες ξέρεις το συμπλήρωμα σούπα πολυδιαφημισμένη, νευριάζει και αμύνεται ότι έχει ακούσει γύρω του λες και του λες ψέμματα για να μην γίνει θεός, λες και με το συμπλήρωμα θα γίνει η δουλειά.

    Το Υ.Γ τα έλεγε όλα δεμ τα χω μεσενα (με αυτά που ρωτάς, με ό,τι απορία έχεις), με τη νοοτροπία σου τάχω.
    και ναι οι ρεπς και τα σετ για τους κοιλιακούς ήταν σουπερ υπερβολή για να δείξω με έμφαση τι δεν πρέπει να κάνει, στο ίδιο μύκος κύματος και η πρωτείνη ""ογκογράμμωσης"", αυτά περίμενε να ακούσει και πάω και στοίχημα.


    Ευχαριστώ πολύ!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leangains : 29-03-09 στις 05:30
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-03-09 13:38 #54
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-05-09 01:15 #55
    Προεπιλογή Διάδρομος:Σωστή ταχύτητα-ώρα
    Έχω κατάμπερδευτεί . Άλλοι μου λένε να κάνω τρέξιμο μέχρι εκεί που μπορώ να μιλάω πάνω στον διάδρομο (7 ;έως 9 ταχ) για 1 ώρα άφοβα.
    Άλλοι μου λένε ότι έτσι κινδυνεύω να χάσω μυϊκό όγκο και να κάνω βαριά μέχρι 6,3 ταχ και με λίγο ανηφόρα. Τελικά τι είναι σωστό ρε παιδία.

    Είμαι 70 κιλά.Από το σώμα μου γενικά δεν έχω παράπονο. Σιγά σιγά φτιάχνετε. Το πρόβλημα μου είναι η κοιλιά που ακόμα δεν λέει να φύγει..

    Τί να κάνω για να φανούν οι κοιλιακοί?



    (Συγνώμη παιδιά.Μοίπως μπορει να μεταφερθεί στην αερόβια?)
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-05-09 01:18 #56
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Οντως με την πολλη ωρα κινδυνευεις να χασεις μαζα.Καποια απο τα πιο γνωστα και "σωστα" πλανα,ειναι εντονο βαδην για 20-40 λεπτα (σταδιακα ανεβαινεις) ή το HIT,δηλαδη 5 λεπτα βαδην,5 τρεξιμο κλπ,για κανα 20λεπτο,αυτα απο 2-3 φορες τη βδομαδα και σταδιακα ανεβαζεις.Μην νομιζεις ομως οτι για να γραμμωσεις πρεπει ντε και καλα να κανεις διαδρομο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-05-09 01:30 #57
    Προεπιλογή
    Τρέχω σχεδόν κάθε μέρα. Είναι λάθος? Δηλαδή προτείνεις να μην τρέχω (περπατάω) πάνω από 40 λεπτά?
    Πώς αλλιώς θα χάσω το περιττό λίπος αν όχι με την αερόβια?
    Βάρη κάνω επίσης κάθε μέρα (1 ομάδα την μέρα).
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-05-09 01:56 #58
    Το avatar του χρήστη skrwz21

    Εγγραφή
    19-01-2009
    Περ.
    Athina
    Μηνύματα
    458
    Προεπιλογή
    βαλε πριν την προπονηση με βαρη, 10-15 λεπτα ΗΙΤΤ ανεβαινοντας σταδιακα οπως σου ειπε και ο μπιλις.
    Αν τωρα θες να κανεις μετα τα βαρη λιγο διαδρομο κανε με πιο χαμηλη ενταση.

    Παντως θα ητανε καλυτερα αν ειχες αυτου του ειδους (ΗΙΤΤ) την αεροβια σε ενδιαμεσες ημερες απο τα βαρη..
    πχ κανε 4 φορες τη βδομαδα βαρη και βαλε 2 ενδιαμεσες αεροβια και αλλη μια με τα βαρη ξερωγω καπως ετσι !
    με τις ΗΙΤΤ θα χασεις πιο ευκολα λιπος..
    Practice makes perfect !
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-05-09 07:38 #59
    Veteran
    Το avatar του χρήστη kutsup

    Εγγραφή
    07-10-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    577
    Προεπιλογή
    Η αερόβια είναι επικουρική στο να χάσεις λίπος. 2-3 φορές την εβδομάδα από 40 λεπτά διαλειματική αερόβια (2λεπτα περπάτημα - τρέξιμο) είναι καλά και κατά προτίμηση διαφορετικές ημέρες από τα βάρη.

    Τη διατροφή σου πρόσεχε γιατί αυτό είναι που μετράει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-05-09 08:36 #60
    Προεπιλογή
    και βεβαιως αν μπορεις τρεξιμο πρωι πριν βαλεις τιποτα στο στομα σου..ειναι η στιγμη που καις καθαρο λιπος..εκει θα δεις τη μεγαλη διαφορα.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 36 ΠρώτηΠρώτη ... 2345614 ... ΤελευταίαΤελευταία