Σελίδα 13 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 311121314152363 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 181 έως 195 από 1061
  1. 29-06-11 20:26 #181
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    καλύτερα να πάς σε γυμναστήριο να κάνεις σωστη δουλεια και να έχεις και κάποια καθοδήγηση , , επειδή είσαι μικρός και δεν έχεις εμπειρία και γνώσεις να γυμναστείς σωστα στο σπίτι και δεν είναι μόνο μπάρα και αλτήρες αλλα χρειάζετε και ενας πάγκος να βάζεις την μπάρα και να κάθεσαι να κάνεις τις ασκήσεις .

    θα πείς είναι το οικονομικό και τα σχετικα , αλλα αν είναι μόνος σου να σακατευτείς η να μην κάνεις δουλεια καλύτερα να πας μερικούς μήνες σε γυμναστήριο να αποκτήσεις γνώσεις και αντίληψη και μετα πάρε όργανα βασικα και κάνε στο σπίτι .

    δεν είναι απλα παίρνουμε 1-2 ζευγάρια αλτήρες και κάνουμε πρέπει να ξέρουμε τι κάνουμε και με τα χαιρετίσματα αυτα δεν μαθαίνονται αν δεν πάς κάπου να σε δούν και να σε καθοδηγήσουν υπεύθυνα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-06-11 20:41 #182

    Εγγραφή
    29-06-2011
    Περ.
    Athens/Glyfada
    Μηνύματα
    2
    Προεπιλογή
    Οσο αναφορα το γυμναστηριο ειχα παει και μου ειπαν οτι μεχρι να γινω 16 δεν θα με αφηνουν να κανω σε ολα τα μηχανηματα γιατι μπορει να διακοψω την αναπτθξη μου.
    Απο θεμα εμπειριας εχω μερικους φιλους που ξαιρουν και μου λενε καποια πραγματα.
    Πιο πολυ εχω ψιθει για βαρακια σκεφτομαι για 10κιλα και να συνεχισω να τα αναιβαζω σταδιακα. Για μπαρα δεν πολυθελω γιατι θα πρεπει να παρω παγκο για πιο πολλες ασκησεις και δεν εχω χορο. Θα περιμενω παντος να ακουσω μερικες ακομα γνωμες. Ευχαριστω οσους απαντησαν μεχρι στιγμης
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-06-11 20:51 #183
    Προεπιλογή
    Παρε αυτους τους αλτηρες που ζυγιζουν 1 κιλο περιπου και ειναι σαν μικρες μπαρες, και μπορεις να προσθετεις δισκους, οσους θες!!!
    Μου διαφευγει το ονομα, παιδια οποιος ξερει ας του πει του μαγκα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-06-11 21:21 #184
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρε αυτους τους αλτηρες που ζυγιζουν 1 κιλο περιπου και ειναι σαν μικρες μπαρες, και μπορεις να προσθετεις δισκους, οσους θες!!!
    Μου διαφευγει το ονομα, παιδια οποιος ξερει ας του πει του μαγκα...

    παρε κατι τετοιο...τους εχω και εγω και ειμαι ευχαριστημενος. Ειναι συνολο 15 κιλα.

    http://www.google.gr/imgres?imgurl=h...w=1600&bih=799
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-06-11 22:23 #185
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο antonis. Εμφάνιση μηνυμάτων
    παρε κατι τετοιο...τους εχω και εγω και ειμαι ευχαριστημενος. Ειναι συνολο 15 κιλα.

    http://www.google.gr/imgres?imgurl=h...w=1600&bih=799
    Ναι, τετοια<!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-07-11 14:09 #186
    Προεπιλογή
    Ρε παιδια να ρωτησω κατι!
    Και γω θα φτιαξω το δικο μου "μπουντρουμι" σε λιγο καιρο...
    Ηθελα πρωτα απλα να φτιαξω εναν αυτοσχεδιο παγκο για πιεσεις.
    Ελεγα να παρω εναν παγκο και ορθοστατες.
    Αλλα οι παγκοι που ηταν σε προσιτες τιμες ελεγαν: μεγιστο βαρος χρηστη: 110 κιλα.
    Αυτο σημαινει οτι εγω και η μπαρα μαζι θα πρεπει να ζυγιζουμε μεχρι 110 κιλα? Γιατι τοτε δεν φτανει σιγουρα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-07-11 16:11 #187
    Banned
    Εγγραφή
    27-09-2010
    Μηνύματα
    343
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδια να ρωτησω κατι!
    Και γω θα φτιαξω το δικο μου "μπουντρουμι" σε λιγο καιρο...
    Ηθελα πρωτα απλα να φτιαξω εναν αυτοσχεδιο παγκο για πιεσεις.
    Ελεγα να παρω εναν παγκο και ορθοστατες.
    Αλλα οι παγκοι που ηταν σε προσιτες τιμες ελεγαν: μεγιστο βαρος χρηστη: 110 κιλα.
    Αυτο σημαινει οτι εγω και η μπαρα μαζι θα πρεπει να ζυγιζουμε μεχρι 110 κιλα? Γιατι τοτε δεν φτανει σιγουρα!!!
    μακαρι να ταν ετσι ρε μαγκα, αλλα δυστυχωσ στο μεγιστο βαρος χρηστη υπολογιζεις και τον σποττερ οποτε οπως καταλαβαινεις πρεπει να τα σκασεις χοντρα για να παρεις εκα καλο που να αντεχει
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-07-11 16:45 #188
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kazmaier Εμφάνιση μηνυμάτων
    μακαρι να ταν ετσι ρε μαγκα, αλλα δυστυχωσ στο μεγιστο βαρος χρηστη υπολογιζεις και τον σποττερ οποτε οπως καταλαβαινεις πρεπει να τα σκασεις χοντρα για να παρεις εκα καλο που να αντεχει
    oxi oxi, μιλαω για απλο παγκο για βαρη, αυτους τους απλους μωρε, δεν ξερω πως λεγονται. Οπως αυτους που καθομαστε για να κανουμε πιεσεις ωμων, τους απλους που γινονται και επικλινεις. Αυτος λοιπον, λεει μεγιστο βαρος χρηστη 110 κιλα. Αυτο σημαινει οτι εγω μαζι με τα βαρη πρεπει να ειμαστε 110 κιλα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-07-11 16:57 #189
    Προεπιλογή
    Ο kazmaier σε δουλευει,σε περιπτωση που δεν το καταλαβες..

    Προφανως και λεγοντας βαρος χρηστη εννοει το βαρος της μπαρας και οσα κιλα εχει πανω..Αλλιως π.χ ενα ατομο 90 κιλων το μονο πραγμα που θα μπορουσε να φορτωσει στον παγκο θα ηταν μια αδεια 20κιλη μπαρα
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-07-11 17:02 #190
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο kazmaier σε δουλευει,σε περιπτωση που δεν το καταλαβες..

    Προφανως και λεγοντας βαρος χρηστη εννοει το βαρος της μπαρας και οσα κιλα εχει πανω..Αλλιως π.χ ενα ατομο 90 κιλων το μονο πραγμα που θα μπορουσε να φορτωσει στον παγκο θα ηταν μια αδεια 20κιλη μπαρα
    Καλα παμε καλα??? Εγω ενταξει, ειμαι 75, αν θελω πιεσεις παγκου, θα βαλω μαλλον......7,5 κιλα απο καθε πλευρα????????
    Και ουτε καν πιεσεις με αλτηρες δεν θα μπορω να κανω. 23 κιλα στο καθε χερι χρειαζομαι, συν την προοδο για να ανεβασω κιλα. Αλλα γιατι ειναι τοσο αδυναμοι αυτοι οι παγκοι(βασικα ειναι 3-4 μοντελα ακομα και πιο ακριβα ανω τον 70 ευρω που εχουν το ιδιο οριο βαρους).
    Τοσο αδυναμοι ειναι οι παγκοι γενικα γιατι ολοι οι αλλοι ειτε πιο ακριβοι ειτε πιο φθηνοι δεν λενε καθολου οριο σε αρκετα καταστηματα online. Μπορει κανεις να με βοηθησει να καταλαβω τι παιζει εδω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-07-11 17:06 #191
    Προεπιλογή


    ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ

    Ρύθμιση του καθίσματος για τη αποφυγή συμπίεσης κατά τον κεκλιμένο πάγκο

    Διαστάσεις όταν στηθεί 40x135 cm

    Διαστάσεις πλάτης 90x30x5cm

    Διαστάσεις καθίσματος 30x30x5cm

    Μέγιστο βάρος χρήστη 110 kg

    Σιγουρα εννοει το συνολικο βαρος?(ανθρωπος+κιλα)
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-07-11 17:11 #192
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα παμε καλα??? Εγω ενταξει, ειμαι 75, αν θελω πιεσεις παγκου, θα βαλω μαλλον......7,5 κιλα απο καθε πλευρα????????
    Και ουτε καν πιεσεις με αλτηρες δεν θα μπορω να κανω. 23 κιλα στο καθε χερι χρειαζομαι, συν την προοδο για να ανεβασω κιλα. Αλλα γιατι ειναι τοσο αδυναμοι αυτοι οι παγκοι(βασικα ειναι 3-4 μοντελα ακομα και πιο ακριβα ανω τον 70 ευρω που εχουν το ιδιο οριο βαρους).
    Τοσο αδυναμοι ειναι οι παγκοι γενικα γιατι ολοι οι αλλοι ειτε πιο ακριβοι ειτε πιο φθηνοι δεν λενε καθολου οριο σε αρκετα καταστηματα online. Μπορει κανεις να με βοηθησει να καταλαβω τι παιζει εδω?
    Εχμ...καταλαβες τιποτα απ οσα σου εγραψα?
    Για ξαναδιαβασε μια το ποστ μου...
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-07-11 17:13 #193
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχμ...καταλαβες τιποτα απ οσα σου εγραψα?
    Για ξαναδιαβασε μια το ποστ μου...
    Ακριβως, και δεν μπορω να το πιστεψω και γιαυτο θελω επιβεβαιωση γιατι βρηκα παγκο με διπλασια τιμη και το ιδιο οριο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-07-11 17:14 #194
    Προεπιλογή
    α οπα σορρυ ενα λεπτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-07-11 17:17 #195
    Προεπιλογή
    Εννοεις οτι το οριο 110 κιλα εννοει το βαρος της μπαρας και τα κιλα της?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 13 από 71 ΠρώτηΠρώτη ... 311121314152363 ... ΤελευταίαΤελευταία