Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 120
  1. 04-03-07 12:06 #1
    Προεπιλογή Δισκοκύλη στη μεση - ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΜΒΕΙ !!!
    Γεια σας ξανα

    Μετα απο 7 μηνων απουσια θα σας πω για την ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ που μπορει να βιωσει ενας αθλητης του ειδους (και οχι μονο), οπως την βιωσα εγω αυτο το διαστημα

    Λιγα για εμενα: ειμαι 37 ετων 1,92 υψος, 100 κιλα, και γυμναζομαι απο τα 22 μου (οχι συνεχομενα αλλα τα τελευταια 3 χρονια ναι, και ειχα φτασει σε πολυ καλο επειπεδο)

    Ολα αρχισαν το καλοκαιρι γυρω στον Ιουνιο που ημουν σε μια περιοδο κατακορυφης ανοδου (για οσους καταλαβαν...) και ολα ηταν τελεια! Πρηξιμο φουλ, δυναμη φουλ, αντοχες φουλ, γενικα ΠΕΤΟΥΣΑ σωματικα και ψυχολογικα. Ενα ωραιο πρωι λοιπον (παντα πρωι γυμναζομουνα λογω δουλειας το απογευμα) και ενω επαιζα 100 κιλα ωμους (καθιστος με μπαρα) ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΟΡΑΩ ΖΩΝΗ, στη τελευταια επαναληψη ζοριστικα ασχημα, και μιας που ημουνα και μονος μου (το γυμναστηριο αδειο), ζεβλωσα λιγο τη μεση μου στη προσπαθεια μου να αφησω τα κιλα στους ορθοστατες. Σε εκεινο το σημειο ενιωσα ενα ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΥΝΧΡΟΝΩΣ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗΣ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΠΟΝΟ. Δεν εδωσα ιδιαιτερη σημασια και λεω μεσα μου οτι θα μου περασει γρηγορα...ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΧΝΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΠΟΥ ΕΠΡΟΚΕΙΤΟ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ. την επομενη μερα ενιωθα τη μεση μου λιγο κουρασμενη, αλλα προπονηση πηγα κανονικα. Την μεθεπομενη το ιδιο, οι μερες περνουσαν, και η κουραση αρχισε να γινεται πονος. Σταματαω με βαρια καρδια μια εβδομαδα να δω τι θα γινει αλλα...ΤΙΠΟΤΑ!!! Με τα πολλα λοιπον και αφου επισκεφτηκα τον ορθοπεδικο μου, μου προτεινε μια θεραπεια με muscoril και neurobion (ενεσεις) σιγουρος οτι θα μου περασει. Κανω τις ενεσεις 20 στο συνολο αλλα απολυτως καμια διαφορα...Κατοπιν ξαναπαω σε αλλο γιατρο και μου προτεινει αλλες ενεσεις απο αμερικη τις dynastat. Περνω λοιπον αλλες 20 αλλα παλι τιποτα...Η μεση μου ηταν χειροτερα!!! Στο διαστημα αυτο βεβαια, εγω να εχω σταματησει την προπονηση, ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΟΡΘΙΟΣ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 10 ΛΕΠΤΑ!!! ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ!!!!! Μετα απο τις θεραπειες αυτες, παω και κανω μια αξονικη τομογραφια να δουμε ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΗ Η ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΑΙ Ο ΠΟΝΟΣ ΕΠΙΜΕΝΟΥΝ. Εκει λοιπον φανηκαν ξεκαθαρα τα ασχημα μαντατα: 2 ΚΥΛΕΣ ΣΤΗ ΣΠΟΝΔΥΛΙΚΗ ΣΤΥΛΗ!!! (ΜΙΑ ΧΑΜΗΛΑ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ. ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΑΝΟΙΓΕ Η ΓΗ ΝΑ ΜΕ ΚΑΤΑΠΙΝΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΜΑΘΑ...ΤΟΤΕ Ο ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΡΘΑ ΚΟΦΤΑ ΟΤΙ: ΚΥΡΙΕ ΞΕΧΑΣΤΕ ΟΤΙ ΞΕΡΑΤΕ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ....ΞΕΧΑΣΤΕ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΑΝ, ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ. Δηλαδη μυες, δυναμη, προιξιμο πανε περιπατο, και θα εισαι πλεον ενας αντρας που θα νιωθει σα γερος 80 χρονων, ΘΑ ΣΤΕΚΕΤΕ ΣΚΥΦΤΟΣ ΓΙΑ 10 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΑΤΣΕΙ, ΘΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΣΤΟ ΣΟΥΠΕΡ ΜΑΡΚΕΤ ΓΙΑΤΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΔΕ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΜΙΑ ΣΑΚΟΥΜΑ ΜΕ ΨΩΝΙΑ, ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΝΑΡΩΤΙΚΕΣ ΑΔΕΙΕΣ!!!!!!!!!!

    ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΙΑΝΩΗΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΕΝΑΝ BODYBUILDER???
    ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΕΙΣ 140 ΚΙΛΑ ΠΑΓΚΟ, 170 ΣΚΟΥΩΤ, 100 ΩΜΟΥΣ, ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΜΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙΣ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΤΟΥ ΜΑΛΘΑΚΟΥ ΠΛΕΟΝ ΣΩΜΑΤΟΣ ΣΟΥ?????
    ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΒΙΩΣΑ ΣΑΝ ΝΑ ΗΜΟΥΝΑ ΣΕ ΑΝΑΠΗΡΙΚΟ ΚΑΘΙΣΜΑ!!!

    Βλεποντας τον εαυτο μου μερα με τη μερα να αδυνατιζει, να χανει τις δυναμεις του, εφτασε μερα που δεν ηθελα να κοιταξω τον καθρεφτη καθολου. Ετρωγα οτι σκατα εβρισκα μπροστα μου, δεν εβγαινα εξω καθολου και γενικα μεταμορφωθηκα σε αλλο ανθρωπο. ΔΕΝ ΗΜΟΥΝΑ ΕΓΩ ΑΥΤΟΣ!!!

    Καποια στιγμη ξεκινησα φυσικοθεραπειες, ελπιζωντας οτι τουλαχιστον θα μπορεσω να ζησω σαν φυσιολογικος ανθρωπος, χωρις να αισθανομαι συνεχως ΜΑ ΣΥΝΕΧΩς την μεση μου κουρασμενη...τις εκανα λοιπον...αλλα μικρη πολυ μικρη η βελτιωση που ειδα

    και αφου τελειωσα και τις φυσικοθεραπειες, ΜΗΝ ΕΧΩΝΤΑΣ ΠΛΕΟΝ ΚΑΜΟΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΥΜΝΑΣΤΩ ΞΑΝΑ και ενω ψαχνομουνα δεξια και αριστερα, ετοιμαζομουν να μπω χειρουργειο μηπως και μπορεσω να ζησω σαν φυσιολογικος ανθρωπος. Στο σημειο αυτο βρεθηκε καποιος αλλος φυσικοθεραπευτης, ο οποιος ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΘΕΟΣ, με βοηθησε να αναρωσω!!!!

    Σημερα λοιπον που γραφω αυτο το αρθρο, εχω ξεκινησει ξανα προπονηση (εχω κανει 10 μερες περιπου) και με ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΑ ΚΑΙ ΔΥΣΤΑΚΤΙΚΑ ΒΗΜΑΤΑ προσπαθω να ξαναβρω τον εαυτο μου.

    Τελειωνοντας λοιπον το αρθρο αυτο, θελω να επισημανω ΤΟ ΠΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΣΟΥ γιατι αν αυτη τραυματιστει ασχημα, ειναι ικανη να ΣΟΥ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΗ ΖΩΗ (ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ)

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟ ΘΕΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΞΑΝΑΠΙΑΣΩ ΑΛΤΗΡΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ (εστω και μικρο για την ωρα) ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΥΤΗ Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ...

    ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ ΤΗ ΜΕΣΗ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!

    Π Ρ Ο Σ Ο Χ Η____Σ Τ Η____Σ Ω Σ Τ Η____Ε Κ Τ Ε Λ Ε Σ Η____Τ Ω Ν____Α Σ Κ Η Σ Ε Ω Ν !!!!!!!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-03-07 12:18 #2
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Πω πω φιλε πρεπει να ηταν ασχημα ε!! Ευτυχως που αρχιζεις να βρισκεις παλι τον παλιο εαυτο σου.Γι'αυτο ζωνη παντα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-03-07 12:36 #3
    Προεπιλογή
    δεν χρησιμοποιω ποτε ζωνη αλλα τεσπα.καλη αναρωση φιλε μου και καλο come back.να σου καω μια ερωτηση?ραχαιους δουλευες ποτε?αν ναι ποσους και καθε ποτε?
    Impossible in Nothing
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-03-07 13:25 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ajax
    δεν χρησιμοποιω ποτε ζωνη αλλα τεσπα.καλη αναρωση φιλε μου και καλο come back.να σου καω μια ερωτηση?ραχαιους δουλευες ποτε?αν ναι ποσους και καθε ποτε?
    ραχιαιους και κοιλιακους να πω την αμαρτια μου δεν δουλευα πολυ, γιατι ειχα την λανθανουσα γνωμη οτι δουλευουν με την πλατη ΜΕΓΑ ΣΦΑΛΜΑ!!! τωρα που επεστρεψα κανω εν αλλαξ μια μερα ραχιαιους μια κοιλιακους απο 3 ασκησεις των 5 σετ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-03-07 13:28 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15
    Πω πω φιλε πρεπει να ηταν ασχημα ε!! Ευτυχως που αρχιζεις να βρισκεις παλι τον παλιο εαυτο σου.Γι'αυτο ζωνη παντα!
    η λεξη "ασχημα" ειναι πολυ λιγη για να σου περιγραψω πως ηταν....ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ ΜΕ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΑΝΑΘΕΩΡΗΣΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΗ ΓΕΝΙΚΑ, ΚΑΙ ΜΕ ΕΦΕΡΕ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΘΕΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-03-07 13:38 #6
    Προεπιλογή
    winstrol αυτο εχω στο νου μου παντα οταν γυμναζομαι να προσεχω τη μεση μου,υπηρξα στο νοσοκομειο καποτε(και δεν θελω να ξαναπω εκει με τιποτα) και ειδα ατομα που ειχαν προβληματα με τη μεση(ισως το χειροτερο ειδος στην ορθοπαιδικη) πραγματικα το τι ειδαν τα ματια μου και ο χαρος θα το φοβοταν,ευτυχως που τα ειδα για να ξερω(δε θα αναφερω τι ειδα).

    Ο φοβος ειναι κακο πραγμα οπως και το υπερβολικο θαρρος,γιαυτο μην φοβαστε να γυμναζεστε απλως με προσοχη και οπως λεει και ο τασος fit με το παραμικρο πονο οπουδηποτε να δινουμε εμφαση και να διακοπτουμε.

    τελικα winstrol πως ειναι η μεση σου τωρα;

    εγω για να αποφυγω προβληματα με μεση κανω καθε μερα ραχαιους και κοιλιακους(η πιο ασφαλη μεθοδος για γερη μεση).
    για οσους κανουν αρσεις θανατου ΠΡΟΣΟΧΗ αν δεν ειστε σιγουροι η αν δεν ξερετε εχετε διπλα το γυμναστη μη γινει καμια @#$@#.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-03-07 13:44 #7
    Προεπιλογή
    τωρα μπορω να πω οτι ειμαι 95% οκ. νιωθω ακομα μια αμυδρη κουραση στη μεση, αλλα δεν ειναι πλεον ενοχλητικη. Μπορω να γυμναστω με προσοχη, καθιστος κυριως, αποφευγω ασκησεις επικινδυνες και φυσικα τα κιλα που χρησιμοποιω για την ωρα ειναι αστεια. Εξ αλλου μονο 10 μερες γυμναζομαι. ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ ΚΟΙΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΖΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟ! ΔΕΝ ΘΕΡΑΠΕΥΕΤΑΙ ΜΙΑ ΚΟΙΛΗ, ΑΠΛΑ ΣΥΝΤΗΡΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ. Το διαστημα αυτο του ΓΟΛΓΟΘΑ που περασα, ψαχτηκα πολυ, μιλησα με καθηγητες πανεπιστημιου, βρηκα αλλους αθλητες με ομοιο προβλημα, και γενικα εγινα καλος γνωστης πιστευω, της καταστασης που αντιμετωπιζω
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-03-07 14:36 #8
    Προεπιλογή
    ευτηχως λογο του καρατε εκανα απο μικρος γυρω στους 200 ραχαιους καθε μερα σχεδον.και δοξα τον θεο κανω 145 κιλα βαθυ καθισμα χωρις ζωνη χωρις προβλημα.φιλε winstrol καλη αναρωση και για να ξαναρχισεις τους ραχαιους...
    Impossible in Nothing
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-03-07 15:07 #9
    Προεπιλογή
    ωραιος winstrol κ πανω απ ολα μη σε παιρνει ποτε απο κατω και μονο το οτι βλεπουμε ειναι κ αυτο δωρο θεου πολλες φορες οσοι εχουν απολυτη υγεια (πραγματικα θαυμα καποιος να εχει απολυτη υγεια)περιγελουν και το θεωρουν ακλονιτο αλλα....τρως μια που κ που κ συνερχεσαι(ευτυχως ισως).
    ΤΟ πιο ωραιο ομως ειναι που δεν τα παρατησες & εισαι πιο σοφος πλεον,μακαρι ναταν ολοι ετσι πραγματικα μπραβο για την προσπαθεια.

    Ajax το ευτυχως μη το λες,και οτι εκανες δεν παυει να σημαινει οτι η ΔΙΚΗ σου μεση ειναι ατρωτη(χτυπα ξυλου προς θεου δεν λεω οτι θα παθεις κατι),και εσυ που'χεις (λογικα) γερη μεση πρεπει να τη προσεχεις(μαλλον ειδικα οσοι την εχουν γερη).
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-03-07 18:37 #10
    Προεπιλογή
    περαστικά και καλο come back στον φιλο winstrol,

    πράγματι οταν παθαίνεις τραυματισμό ολα γυρω σου ειναι μαυρα αλλα τελος καλο, ολα καλα.


    Πολυς Κοσμος παραμελει τους ραχιαίους και τους κοιλιακους, περισσότερο θα ελεγα τους ραχιαίους και ειναι πολυ μεγάλο λαθος.
    Προσωπικά η αγαπημενη ασκηση ειναι οι Καλημέρες, αν την κάνεις σωστά νιωθεις να τεντωνουν οι μυς και να παίρνουν το τανισμά τους, ωραία αισθηση, αλλα πιστεύω οτι είναι δυσκολο να βγάλεις σωστά τις Καλημερες. Υπάρχει πρόβλημα ισοροπίας, μην σε πάρει μπροστά και σκάσεις με το πρόσωπο στο πάτωμα . . . επίσης πόδια πρέπει να ειναι τεντωμενα.

    Ζωνη δεν χρησιμοποιώ ουτε στις Αρσεις Θανατου αλλα ποτε δεν πάω για όλο το φορτίο με την πρώτη, κάνω καλο ζεσταμα χωρίς βάρη και μετα πάλι ζεσταμα με βαρη.
    Με ττην ζωνη δεν αφηνεις τους μυς (ραχιαίους και το συμπλεγμα των κοιλιακων) να κάνει την δουλειά του συνεπώς πώς ειναι δυνατον να γυμνασθούν και να αναπτυχθουν . . . αλλα για να φτιάξεις καλους ραχιαίους/κοιλιακους θέλει χρόνο και υπομονή.

    αυτά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-03-07 19:01 #11
    Προεπιλογή
    παιδια βαλτε το καλα στο μυαλο σας. ΟΙ ΜΥΕΣ ΤΟΥ ΚΟΡΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΙ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ!!!! ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ. ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΜΕΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΜΕ ΕΜΦΑΣΗ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΙΟ ΕΜΦΑΝΗΣ, ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ....
    επισης να επισημανω οτι σε ενα αλλο σημειο που βρεθηκα λαθος ειναι ο παραγοντας "ηλικια". Οσο και να μην θελω να το παραδεχτω, ο οργανισμος μου δεν εχει τις αντοχες που ειχε πριν 10 - 15 χρονια, κατι που ευκολα παλι ξεχνας οταν εισαι "ανεβασμενος"

    Μπορει ο coleman να ειναι 43, αλλα ειναι coleman!!! δεν δουλευει, εχει ενα σωρο γιατρους πισω του, ολη μερα τρωει, δε χανει ποτε γευμα, εχει υποστηριξη, εχει χρημα που το ξοδευει αποκλειστικα και μονο σε αυτο που κανει, και σιγουρα ξερει καλυτερα απο ολους εμας πως να το κανει γιατι ειναι επαγγελματιας...

    Δεν λεω οτι ολοι θα τραυματιστουν στη μεση η καπου αλλου (προς Θεου μη παρεξηγηθω) απλα επισημανω οτι η προσοχη που απαιτει το αθλημα αυτο μερικες φορες δεν ειναι αυτη που δειχνουμε ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΒΙΩΣΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ καταλαβαινεις τη σημασια ολων αυτων που λεω ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΕΠΙΠΕΔΟ
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-03-07 20:31 #12
    Προεπιλογή
    λοιπόν αστην Κλάψα περι ηλικίας κλπ καί πλακώσου στα core μεχρι να γινουν μπετον αρμέ . . . προσεχε πάρα, μα πάρα πολυ την διατροφή σου . . . καί μετα θα σου πώ εγω ηλικια καί μαλακίες (να μην γινει edit please - ποιητική αδεία).

    το κεφάλι ψηλά ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!

    /
    /
    /
    /
    /
    μην με παρεξηγεις που ειμαι λιγο agressive
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-03-07 22:38 #13
    Προεπιλογή
    δε σε παρεξηγω billy, εξ αλλου το "aggressive" πιστευω κυλα ακομα στις φλεβες μου...μιλας με καποιον 37αρη ο οποιος - την ωρα που αλλοι συνομιλικοι του απολαμβανουν πιτσες και μπυρες καθισμενοι αναπαυτικα στους καναπεδες τους και τριβουν τις κοιλιες και τα προγουλια τους βλεποντας μπαλαρια... ΠΡΟΤΙΜΑ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΡΥΖΙ ΜΕ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΨΥΓΕΙΟ, ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ GYM ΚΑΝΩΝΤΑΣ "ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΑ" ΒΑΘΙΑ ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΤΩΝ 150 - 170 ΚΙΛΩΝ
    Γνωριζεις πολλους στην ηλικια μου να το κανουν αυτο??? Εγω παντως οχι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-03-07 15:50 #14
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.909
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο winstrol
    ραχιαιους και κοιλιακους να πω την αμαρτια μου δεν δουλευα πολυ, γιατι ειχα την λανθανουσα γνωμη οτι δουλευουν με την πλατη ΜΕΓΑ ΣΦΑΛΜΑ!!! τωρα που επεστρεψα κανω εν αλλαξ μια μερα ραχιαιους μια κοιλιακους απο 3 ασκησεις των 5 σετ

    μακάρι να μπορούσα να τονίσω επαρκώς τη σημασία των ραχαίων και των κοιλιακών για το άθλημά μας.

    winstrol ευχαριστούμε για την κατάθεση της εμπειρίας σου. είχα κάποτε κάποια παρόμοια (όχι σε τέτοιο βαθμό) και γνωρίζω πολύ καλά τα συναισθήματά που σε κυριέυουν.

    νομίζω ότι η προσέγγισή σου στο θέμα είναι η σωστή. μη τα παρατάς, αλλά δώσε χρόνο και σιγα σιγά επέστρεψε.
    ίσως πλεόν κατάλαβες ότι δεν έχει τόση σημασία να είσαι "τούμπανο" αλλά να έχεις ένα γυμασμένο και υγειές σώμα ώστε να απολαμβάνεις την κάθε στιγμή της ζωής σου.

    πολύ προσοχή λοιπόν σε όλους και να βάζει ο καλός Θεός το χέρι Του να μας προστατεύει από τέτοιους τραυματισμούς...

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-03-07 18:06 #15
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Winstrol ευχαριστούμε πολυ, πολύ σημαντικό κ σοβαρό το post σου, αξίζει κ το κάνω sticky

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία