Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 120
  1. 05-03-07 18:28 #16
    Προεπιλογή
    παιδια με μεγαλη μου χαρα να βοηθησω οποιονδηποτε συναθλητη μου κι ας μην τον γνωριζω προσωπικα.
    Εξ αλλο γιατι ειμαστε ολοι εδω? για ανταλλαγη αποψεων - γνωσεων - εμπειριων (καλων και κακων)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-03-07 22:49 #17
    Προεπιλογή
    Ακριβώς οπως τα επισημαίνει ο winstrol είναι τα πράγματα...
    Παιδιά πρέπει να ''καρφωθεί'' καλά μες το μυαλο όλων μας οτι η ασφάλεια ενός προγράμματος ασκησης ειναι ο υπ' αριθμο ενα παράγοντας κατασκευής του. Το ρίσκο πρέπει να εμπεριέχεται μόνο σε καθαρά επαγγελματικό επίπεδο και εκεί με φοβερή προσοχή!!!
    Επίσης πρέπει να τονίσω οτι αν τσεκάρεται, οι απανταχού ασχολούμενοι με το bb ασκούμενοι έχουν κληρονομήσει σοβαρά προβλήματα στις αρθρώσεις και το μυϊκο σύστημα. Αυτό δεν οφείλεται τόσο στην σωστή εκτέλεση των ασκήσεων όσο στην δοσολογία της επιβάρυνσης που προκαλεί διαφορους εκφυλισμούς.Συνήθως οι bbrs έχουν υψηλό δεικτη τεχνικής κατάρτησης και ενας απο τους λόγους που τους γουστάρω είναι και αυτός. Το πρόβλημά τους ειναι όμως οτι -λόγω ελειπούς επιστημονικής κατάρτησης- δεν δομούν πολύ σωστα προγράμματα σε οτι αφορα την περιοδικότητα και την επιβάρυνση.Αυτό εχει σαν αποτέλεσμα με την πάροδο των ετών να εμφανίζουν σοβαρά προβλήματα σε αρθρώσεις.
    Τέλος θα ήθελα να συμβουλεύσω οτι όλα αυτά τα προγράματα που διαβάζουμε σε περιοδικά ή ακούμε σε κύκλους bbδων δεν πρέπει να τα εφαρμόζουμε όπως είναι. Γράφει το τάδε περιοδικό το πρόγραμμα πλάτης του τάδε bbr, αντε και το πηραμε αντε και το κάναμε,bad news, η μεγαλύτερη πιθανότητα ειναι να μας παει στην καλυτερη περιπτωση σε overtraining.Δεν γνωρίζουμε τι τρώει, τι ''πίνει'' και τι backround έχει, προς Θεου don't touch!!! Απλά παρτε μια γευση για το τι κάνουν οι επαγγελματίες, ετσι εγκυκλοπαιδικά...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-03-07 22:57 #18
    Προεπιλογή
    πολυ σωστα αυτα που γραφεις Τασο
    βασικα ΚΑΘΕ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΣ και βαση αυτου του γνωμονα πρεπει να προγραμματιζει τα παντα: προπονηση, διατροφη, αναρωση και τα σχετικα
    Η εμπειρια ειναι αυτη που με το καιρο μας "μαθαινει" το σωμα μας και μας δειχνει το καταλληλο για αυτο τροπο....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-03-07 23:03 #19
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasosfit
    Γράφει το τάδε περιοδικό το πρόγραμμα πλάτης του τάδε bbr..

    Δεν γνωρίζουμε τι τρώει, τι ''πίνει''
    .. κ δεν μας δίνεi - πολύ κακό αυτό συμφωνώ κ εγώ tasosfit!


    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-03-07 10:51 #20
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    Winstrol μιας και ειμαι ο "KING of Τενοντιτιδα" μπορω να καταλαβω πως ενοιωσες μετα τον τραυματισμο. Ειδικα οταν ο τραυματισμος προκειται να επηρεασει και τον τροπο ζωης σου μιας και το να μην γινεις τουμπανο δεν ειναι το ιδιο σκληρο με το να μην μπορεις να παιξεις μπαλα ή ξυλο με τον γιο σου.
    Στατιστικα οι περισσοτεροι με πανω απο 1.90 υψος εχουν προδιαθεση για προβλημα στην μεση.
    Προσωπικα αποφευγω ασκησεις ωμων καθιστος γιατι χωρις να εχω γνωσεις φυσιοθεραπευτη καταλαβαινω οτι ετσι ολο το βαρος παει στην λεκανη/μεση ενω ορθιος μοιραζεται στα ποδια.Επισης ορθιος η πλατη ειναι σε πιο εργονομικη θεση για να αντεξει το βαρος (Αμα υπαρχει καποιος ειδικος εκει εξω ας μας δωσει τα φωτα του).

    Επισης τιθεται ακομη ενα ερωτημα σχετικα με τις ζωνες. Πιστευετε οτι βοηθανε? ή αμα εκτελεις σωστα την ασκηση δεν υπαρχει προβλημα ?

    Απο γνωστους με παρομοια προβληματα στην μεση εχω να σου πω οτι ενας καλος φυσιοθεραπευτης μπορει να σου κανει ενα quick fix το οποιο κραταει 3-4μηνες χωρις να το ζορισεις πολυ αλλα η εγχειρηση(η οποια δεν εχει ποσοστα επιτυχιας 100%) δινει οριστικη λυση.
    Αμα δεν πετυχει η εγχειρηση τοτε ΑΠΛΑ Γ_ΜΑΤΑ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-03-07 14:10 #21
    Προεπιλογή
    οσων αφορα τις ζωνες, πιστευω πλεον οτι ΠΡΕΠΕΙ να φορας αλλα ΟΧΙ σε ολη τη διαρκεια της προπονησης. Σαφως η μεση πρεπει απο μονη της να βαστα τον κορμο, αλλα στις κορυφες της πυραμιδας (οταν δηλαδη πας για 2-3 επαναληψεις) εκει χρειαζεται ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ. Κυριως στα σκουωτ, πιεσεις ωμων, και αρσεις θανατου 3 πολυ βασικες ασκησεις που οι περισσοτεροι αγαπαμε.

    Σχετικα με την ενχειρηση οι γνωμες ποικιλουν Αν θα ρωτησεις ενα ΝΕΥΡΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟ θα σου πει μπες κατευθειαν να σε κανω περδικι. Αν θα ρωτησεις ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ θα σου πει κανε την αλλα τα αποτελεσματα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ εγγυημενα. Και απο οτι εχω ρωτησει και παθοντες που εκαναν τετοια ενχειρηση, μου ειπαν το ιδιο. Σε καποιους εκανε καλο, καποιοι μεινανε στασημοι, και καποιοι χειροτερεψαν!!!
    Και να υπενθυμισω οτι και 100% να πετυχει μια τετοια επεμβαση ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΕΠΑΝΕΡΧΕΣΑΙ ΟΠΩΣ ΗΣΟΥΝΑ ΠΡΙΝ ΣΕ ΚΑΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ!!!
    Μερικες φορες σκεφτομαι, πως ειναι δυνατον ο ανθρωπος σε λιγο καιρο να πατησει στον Αρη, και να μην μπορει να διορθωσει ενα τοσο μικρο σε μεγεθος τραυμα, μα με ΤΟΣΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ ΣΥΝΑΜΑ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ... Κι ομως παιδια, μεχρι Αμερικη το εψαξα...κανεις μα κανεις δε μπορει να σε επαναφερει 100%

    Και μιας και αναφερομαι παλι σε αυτο, να σας εξηγησω τι ακριβως ειναι:
    Κοιλη ονομαζεται ο τραυματισμος που δημιουργειται σε καποιο χονδρο αναμεσα στους σπονδυλες τις πλατης. Οταν αυτος ο χονδρος πιεστει υπερβολικα και για καποιο λογο δεν βρισκεται στη σωστη θεση που πρεπει να βρισκεται, δημιουργει μια ρωγμη, σπαει, και ελευθερωνει μια ουσια που βρισκεται μεσα του, σαν τζελ, η οποια με την σειρα της ΠΙΕΖΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ που περνανε γυρω απο το σπονδυλο.

    Το μεγεθος της ρωγμης, προσδιοριζει και το μεγεθος της ζημιας. Δηλαδη μια μεγαλη απελευθερωση αυτης της ουσιας μπορει να σου ΠΑΡΑΛΗΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΠΟΔΙΑ κανοντας σε να μη μπορεις να περπατησεις. Ενα μικροτερο μεγεθος (της δικης μου περιπτωσης) σου δημιουργει ελαφρα μουδιασματα στο ποδι (αριστερο η δεξι αναλογα πιο νευρο πιεζει) αλλα και συνχρονως μια ΜΟΝΙΜΗ ΚΟΥΡΑΣΗ ΣΤΗ ΜΕΣΗ η οποια τους πρωτους 6 μηνες δεν φευγει στιγμη απο πανω σου! Για να παρετε μια ιδεα πως νιωθεις, ειναι σαν να εχεις κανει καμοια 20αρια σετ ραχιαιων και θες οπωσδηποτε να ξεκουραστεις. ΕΤΣΙ ΝΙΩΘΕΙΣ συνεχως, μερα-νυχτα, ακομα και οταν κοιμασε!!!

    Ο χειρουργος που θα σου κανει την επεμβαση, θα πρεπει να σου αφαιρεσει με ΠΟΛΥ ΛΕΠΤΟ ΧΕΙΡΙΣΜΟ οσο απο το τζελ αυτο μπορει και εχει προσβαση να το κανει, καθως και να σου καθαρισει την γυρω περιοχη. Η πληγη ομως που εχει ο χονδρος, δεν ειναι ιστος, συνεπως δεν κλεινει ποτε. Απλα με τη παροδο του χρονο, κατα καποιο τροπο "ξερενετε" και γινεται πιο σφυχτη...αυτο ειναι ολο...

    Μπορω να πω τελικα οτι σταθηκα τυχερος στην ατυχια μου, και δε μου συνεβει η βαρια περιπτωση. Οι γιατροι μου ειπαν οτι για το βαρος που χρησιμοποιησα η ζημια θα επρεπε να ηταν μεγαλυτερη, αλλα μαλλον με εσωσε η γυμνασμενη δομη του σωματος

    Το οτι μπορω σημερα να ξανακανω προπονηση το βλεπω σαν θαυμα πραγματικα, και επειδη οποιος καει απο το χυλο, φυσα και το γιαουρτι, πιστευω οτι η τεχνικη μου πλεον μπορω να πω οτι ειναι πιο αυστηρη απο του jay cutler κι ομως το πιστευω αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-03-07 00:29 #22
    Το avatar του χρήστη Teo70

    Εγγραφή
    07-03-2007
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    154
    Προεπιλογή
    Κατ`αρχάς περαστικά στο φίλο winstrol και καλή ανάρρωση.
    Εχω ένα φίλο με κοίλη μεσοσπονδύλου και όντως είναι χοντρό πακέτο.Πρέπει να προσέχουμε πολύ με τη μέση και ιδιαίτερα στις πιέσεις ώμων στις άρσεις και στα squat.
    Είχα κι εγώ μία εμπειρία με τη μέση εδώ και κάμποσο καιρό. Εγώ την "πάτησα"με τα squat λόγω λάθους εκτέλεσης της άσκησης (σήκωσα τις φτέρνες στο ανέβασμα).Καλά μιλάμε για χοντρό πόνο που μου βγήκε περισσότερο την άλλη μέρα το πρωι, και μη φανταστείτε τίποτα τρελά κιλά,για 80 κιλά μιλάμε. Φανταστείτε να ήταν περισσότερα :fresse:. Δεν μπορούσα να περπατήσω, να κουνηθώ ούτε να κοιμηθώ καλά καλά για καμμιά βδομάδα. Ευτυχώς ας είναι καλά ο άγιος άνθρωπος που ανακάλυψε το mesulid που με έκανε περδίκι. Διαβάζοντας την περιπέτεια του winstrol σκέφτηκα ότι φτηνά τη γλύτωσα μια που έχουμε και σχεδόν την ίδια ηλικία. Τώρα έχω ξαναξεκινήσει squat πολύ πιο προσεκτικά και γενικά κάνω πολύ προσεκτικά όλες τις ασκήσεις γιατί δεν κρύβω ότι φοβήθηκα αρκετά μετά απ`αυτό. Εκατσα και σκέφτηκα γιατί να το πάθω αυτό; και κατέληξα στο συμπέρασμα ότι εκείνη τη μέρα είμουν αφηρημένος,αγχωμένος με τη δουλειά και συνεπώς δεν είμουν έτοιμος να γυμναστώ με ένταση.
    Θέλω να καταλήξω στο εξής: πρέπει όταν είμαστε στο γυμναστήριο να είμαστε απόλυτα συγκεντρωμένοι στην κάθε άσκηση και στο κάθε σετ και να τα εκτελούμε με αυστηρή τεχνική ακόμη θυσιάζοντας και τυχόν παραπάνω κιλά που θα μπορούσαμε να βάλουμε.Επίσης άμα δεν είμαστε μια μέρα καλά ψυχολογικά καλύτερα να μην πάμε γυμναστήριο, δεν θα γίνει και τίποτα με μία μέρα αποχή, αντιθέτως υπάρχει κίνδυνος τραυματισμού άμα πάμε και δεν είμαστε 100% έτοιμοι από όλες τις απόψεις. Επίσης ένα άλλο βασικό είναι να γυμναζόμαστε μαζί με κάποιο φίλο μας (αν ήταν κάποιος κοντά στον winstrol και έπιανε τη μπάρα ίσως να μην ήταν τόσο σοβαρός ο τραυματισμος).
    Αυτά κι από μένα, ήθελα να καταθέσω αυτή την οδυνηρή εμπειρία που με έκανε πιο προσεκτικό.
    Δεν μασάμε και προχωράμε γερά
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-03-07 17:23 #23
    Προεπιλογή Υπαρχουν και χειροτερα
    Καταρχην θα ηθελα να καλησπερισω ολα τα παιδια

    Αγαπητε Winstrol

    θα ηθελα να σου πω καταρχην οτι καταλαβαινω απολυτα την εννοια πονος μια και ασχολουμαι με αθλημα δυναμης οπου το να μην πονας ειναι αξιοπεριεργο..Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες σε ολα τα οποια αφορουν την σωστη εκτελεση των ασκησεων την απαραιτητη και αναγκαια υπαρξη παρτενερ αλλα και την αποφυγη της υπερπροπονησης

    Αυτο που ηθελα να πω απλα ειναι οτι υπαρχουν και χειροτερα,προσωπικος φιλος και συναθλητης εχει 3 σπονδυλοκοιλες βαριας μορφης οι οποιες του προκαλουσαν ολα αυτα τα προβληματα που αναφερεις και εσυ αντιχειρα θρυματτισμενο ο οποιος εχει ειδικο κομματι τιτανιο και ειναι εδω και 7 χρονια ο αντιχειρας του κλειδωμενος σε λαβη..Οταν τον θρυματισε και πηγε στο νοσοκομειο οι γιατροι του ειπαν οτι θα τον φτιαξουν αλλα ειχε την δυνατοτητα ειτε να ειναι ευθυς μονιμα ή σε λαβη μονιμα...εε αυτος προτιμησε λαβη για να μπορει να πιανει την μπαρα ..Παρολα αυτα εαν σου πω ενδεικτικα οτι ειναι μια χαρα και γυμναζεται φυσιολογικα με αρκετα μεγαλες επιβαρυσνεις ισως δεν με πιστεψεις..Αν τον δεις απο πισω θυμιζει αλογο κουρσας με λορδωση!!!

    Αφου εχεις τετοιου ειδους προβλημα οι δικοι σου ραχιαιοι σε 2 μηνες απο τωρα πρεπει να θυμιζουν δυο κολονες απο τσιμεντο..απλα φαντασου τους ραχιους να πλεκονται φυρω απο την σπονδυλικη σου στηλη και οι πλαγιοι κοιλιακοι σου να ειναι διογκωμενοι και να φτιαχνουν μια φυσικη ζωνη γυρω απο την μεση σου...Αν δυναμωσεις τους ραχιους σου θα καταλαβεις τι θα πει
    το αχτυπητο διδυμο ραχιαιοι-πλαγιοι κοιλιακοι..
    Vincit Qui Se Vincit
    He conquers who conquers himself
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-03-07 15:02 #24
    Προεπιλογή
    παιδια σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια και για την ενψυχωση που μου δινεται!!! ειλικρινα ειναι κατι που μου δινει δυναμη να συνεχισω!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-03-07 21:43 #25
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    Απο αλλο τοπικ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy
    Το κυριότερο που έχω πει για την ζωνη είναι....να μην φοράτε ποτέ.
    και εμενα παντα μου φαινοταν αχρηστη γι'αυτο και δεν την χρησιμοποιησα ποτε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-03-07 15:11 #26
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Εγω είμαι κατα της χρήσης ζωνης.
    Η χρηση ζωνης μπορει να επιφέρει πιό εύκολα τέτοια προβλήματα όπως αναφέρθηκαν εδω, απο ότι η μη χρηση της.
    Το σωμα μας έχει τη δική του φυσική ζώνη στην περιοχή, αφήστε την να δυναμώσει και να γυμναστεί.
    Η χρήση ζωνης απομονώνει "εκτός παιχνιδιού" αυτη την φυσική μας ζωνη, δηλαδή τους μυες της περιοχής, με αποτέλεσμα να μένουν πίσω σε "δουλειά" σε σχέση με τους άλλους μυες όταν εκτελούμε μια άσκηση όπου εμπλέκονται, όπως π.χ. οι άρσεις θανάτου.
    Έτσι δεν υπάρχει ίση αναλογία δύναμης μεταξύ τους ή αν θέλετε ισορροπία δύναμης αλλά και αναπτυξης, κατι που κάνει πιό εύκολους τους τραυματισμούς των αδύναμων μυων απο αυτη την αναλογία, ιδιαίτερα σε κινήσεις παρόμοιες εκτός γυμναστηριου όπου δεν υπάρχουν ζωνες και ουτε κανείς κάνει ζέσταμα, π.χ. για να σηκώσει μια γεμάτη βαλίτσα ας πούμε.

    Η ζωνη μπορει να χρησιμοποιηθεί σε κάποιες περιπτώσεις, σε πιό προχωρημένους, οι οποίοι όμως έφτασαν εως εκει χωρις την χρηση της, με άλλο σκεπτικό ή σκοπό, κάτι που έχει να κάνει με την δυναμη πυρηνα.
    Τεσπα, πανω σε αυτό δεν ξέρω και πολλά πράγματα, αυτό που εχω να πω ειναι, αρχάριοι: μάθετε χωρις ζωνη και αυτοι που ηδη χρησιμοποιούν, "γυριστε το " σε χωρις ζωνη.
    Στην αρχη βέβαια και μέχρι να προσαρμοστειτε έτσι ωστε να ερθουν και οι μυς σε ισορροπία κ.λ.π., θα πρέπει να "ρίξετε" κάπως τα κιλά που χρησιμοποιείτε σε ασκήσεις που φορουσατε ζωνη, σχετικά γρηγορα όμως θα επανέλθουν.
    Έτσι έκανα και εγω που χρησιμοποιούσα ζωνη, τωρα πλέον δεν χρησιμοποιώ και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα με την μέση μου, μάλιστα ακόμη και όταν χρησιμοποιώ 170 κιλά για επαναλήψεις σε Romanian Deadlifts χωρις ζωνη, δεν νοιώθω τίποτε στην μέση μου, ούτε την στιγμή της εκτέλεσης, ουτε και την επομένη απο άποψη πιασίματος (ελάχιστο εως ανυπαρκτο), ενω αντιθετα στους μηρούς, γλουτούς και πλάτη-τραπέζιους νοιωθω.
    Ένα άλλο παράδειγμα με την γυναίκα μου, ήρθε μια μέρα κουρασμένη απο την δουλειά και ειδικά έλεγε ότι την ενοχλεί η μέση της, όμως είχαμε Romanian Deadlifts στο πρόγραμμα εκείνη την μέρα και επειδή εμεις δεν τα αφηνουμε κάτι τέτοια και επειδη συμπερανα ότι η ενόχληση ηταν απλά κούρασης, καναμε κανονικά προπόνηση με Romanian Deadlifts.
    Mετα απο ένα καλό ζέσταμα, "μπήκε" και έκανε Romanian Deadlifts με την μπάρα να κατεβαίνει λίγο πιο κάτω απο τα γόνατα, τα 130 κιλά για 5 επαναλήψεις και χωρίς ζώνη!!
    Το αποτέλεσμα, να νοιώθει "περδίκι" μετα την προπόνηση, αλλά ΚΑΙ τις επόμενες μέρες, χωρις κανένα πρόβλημα.
    Το συμπέρασμα, ή μάλλον η επιβεβαίωση του συμπεράσματος, στο οποίο είχα φτασει εγω προσωπικά πολύ πιο πριν, η ζωνη ειναι άχρηστη αλλά και "επικίνδυνη" πολλές φορές και δεν αποδεικνυεται ότι προστατεύει.
    Αν είναι να πάθεις κάτι στην περιοχή, θα το πάθεις ουτως ή άλλως, ειτε φοράς ειτε όχι, άλλοι ειναι οι λόγοι που μπορουν να το προκαλέσουν, η ζωνη δεν προστατεύει, για μένα είναι μύθος αυτό.
    Η σωστή εκτέλεση, το καλό ζεσταμα, η σωστή αναλογία και ισορροπία δυνάμεων στους μυς της περιοχής ειναι αυτά που προστατεύουν.
    Ένα απο αυτά να λείπει, δεν θα αργησει να γινει το κακό κάποια στιγμή, εκτός κι αν είστε απο τους πιο τυχερούς ανθρωπους στον κόσμο, οπότε φανταστειτε εαν ειστε απο τους ατυχους και λείπει ενα απο αυτά....
    Αν προσέξετε, οι αρσιβαρίστες, οι περισσότεροι, π.χ. Πύρρος Δημας, δεν φορουν ζωνη.

    Αυτη ειναι η δική μου εξηγηση, απο τις δικές μου εμπειρίες και γνώσεις και είναι απλά η γνωμη και άποψή μου, απο κει και πέρα ο καθένας ακολουθεί ή κάνει ότι νομίζει αυτός καλύτερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-03-07 16:32 #27
    Προεπιλογή
    εγω παντως θα επιμεινω οτι η ζωνη χρειαζεται, οσο και να εχεις γυμνασει τη μεση σου, αρκει να την χρησιμοποιεις μονο σε μεγαλες προσπαθειες. Βεβαια επειδη ειμαι παθων θα πειτε, το εχω φοβηθει το θεμα. Ισως. Παντως οσους power lifters, η αρσυβαριστες εχω δει, σε προσπαθειες αρσης ΜΕΓΑΛΟΥ ΒΑΡΟΥΣ η μεση ειναι παντα δεμενη, και οχι μονο. Γονατα, αγκωνες, καρποι πολλες φορες ειναι δεμενοι και αυτοι για ευνοητους λογους...Τα συμπερασματα δικα σας...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 31-03-07 15:28 #28
    Προεπιλογή
    κατι θα ξερει ο dorian/ronie/cutler που παντα βαζουν ζωνη,δενουν ολες τις κλειδωσεις.....για powerlifting ισως;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 31-03-07 16:02 #29
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vson
    κατι θα ξερει ο dorian/ronie/cutler που παντα βαζουν ζωνη,δενουν ολες τις κλειδωσεις.....για powerlifting ισως;
    Μάλλον δεν ξέρουν, για αυτό και φορουν.
    Η εμφάνιση κάποιου ή και οι τίτλοι του ακόμα, δεν τον κάνουν γνώστη, άσε που πιθανότατα υπάρχουν άλλο λόγοι που τους υποχρεώνουν να βάλουν και που δεν μπορουμε να φανταστούμε.
    Αύριο μεθάυριο κάποιος απο αυτούς τους γνωστούς (δεν μιλάω μόνο συγκεκριμένα για αυτούς που αναφερθηκαν) μπορει να κάνει π.χ.220 λεπτά συνεχόμενη αερόβια την ημέρα, γιατι έτσι του κάπνισε ή γιατι έτσι άκουσε ή έτσι πιστεύει ότι θα έχειο περισσότερο ή καλύτερο αποτέλεσμα, το οποίο προφανώς μπορει και να έρθει, μόνο που δεν θα ξέρει κανείς απο αυτούς πολλές φορές απο τι προήλθε, αφου φροντίζουν να έχουν στο οπλοστάσιο τους πολλά άλλα πράγματα, που ότι μαλακία και να κάνουν να μην τους πειράζει και να μην τους κόβει απο αποτελέσματα και σιγουρα να τους δίνει.
    ...οπότε, "τρεξτε" όλοι να κάνετε αυτά που κάνουν, όσοι νομίζετε ότι για να γινεται σαν κι αυτούς πρεπει να κάνετε ότι κάνουν ή τουλάχιστον κάποια μερη απο αυτά που κάνουν και δεν μπορειτε να σκεφτείτε και να ψάξετε, τι κάνανε πριν γίνουν έτσι για να γινουν έτσι κ.α.

    Το θέμα είναι κάτι που ακούμε ή διαβάζουμε κ.λ.π. να στέκει και να έχει κάποια λογική για να το εμπιστευτούμε και όχι "επειδή το κάνει αυτός φτάνει, αντε θα το κάνουμε και εμείς, λες και ειμαστε ίδιοι".
    Φαντάζομαι καταλαβαινετε απο ποιά άποψη το εννοώ.

    Ξέρω και εγω κάποιον σε gym, ειναι τέρας, εχει 50 ποντους μπράτσα κάνει πολλά κιλά, παίρνει τα πάντα σχεδόν απο φάρμακα, δεν ξερει την τυφλα του απο γυμναστική και διατροφή και προφανώς δεν ξερει ακομα και πως έγινε έτσι, εννοώ με ποιές διαδικασίες με όλα αυτα που πηρε, χρησιμοποίησε και κάνει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-03-07 17:43 #30
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Vson
    κατι θα ξερει ο dorian/ronie/cutler που παντα βαζουν ζωνη,δενουν ολες τις κλειδωσεις.....για powerlifting ισως;
    Μάλλον δεν ξέρουν, για αυτό και φορουν.
    Η εμφάνιση κάποιου ή και οι τίτλοι του ακόμα, δεν τον κάνουν γνώστη, άσε που πιθανότατα υπάρχουν άλλο λόγοι που τους υποχρεώνουν να βάλουν και που δεν μπορουμε να φανταστούμε....Το θέμα είναι κάτι που ακούμε ή διαβάζουμε κ.λ.π. να στέκει και να έχει κάποια λογική για να το εμπιστευτούμε και όχι "επειδή το κάνει αυτός φτάνει, αντε θα το κάνουμε και εμείς, λες και ειμαστε ίδιοι".
    Φαντάζομαι καταλαβαινετε απο ποιά άποψη το εννοώ.
    Αμφιβαλω αν ο ronnie ξερει εστω την προπαιδεια...Στα βιντεακια του παντως μοιαζει τελειως μπαμπουινος. Δεν ξερω αν απλα δεν ειχε υπολογισει σωστη δοση ινσουλινης αλλα δεν μπορουσε να αρθρωσει μια κουβεντα. Σαν κατι κουκλακια που τα πατας και μιλανε ετσι και αυτος..μονο που οταν τον πατας λεει "LIGHT WEIGHT BABY oh YEAH" .

    Ο cutler εχει μια σπιρταδα παντως.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BRaWNy
    Ξέρω και εγω κάποιον σε gym, ειναι τέρας, εχει 50 ποντους μπράτσα κάνει πολλά κιλά, παίρνει τα πάντα σχεδόν απο φάρμακα, δεν ξερει την τυφλα του απο γυμναστική και διατροφή και προφανώς δεν ξερει ακομα και πως έγινε έτσι, εννοώ με ποιές διαδικασίες με όλα αυτα που πηρε, χρησιμοποίησε και κάνει.
    Ειχα την εντυπωση οτι τα φαρμακα δεν δουλευουν αμα δεν κανεις σωστη διατροφη και ασκηση...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία