Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 120
  1. 31-03-07 18:50 #31
    Banned
    Εγγραφή
    30-09-2006
    Περ.
    Drama, Greece
    Μηνύματα
    1.446
    Προεπιλογή
    ...Ειχα την εντυπωση οτι τα φαρμακα δεν δουλευουν αμα δεν κανεις σωστη διατροφη και ασκηση...

    Ναι δεν δουλεύουν ή αν θες όσο πρέπει, απλά εξαρταται και τι φαρμακα και πόσα θα πάρεις, αλλά και τα γεννετικά.
    Όσο να' ναι δεν ειπα ότι δεν έκανε σωστή προπόνηση, αλλά ειπα ότι δεν ξέρει απο προπόνηση, αν μπορείς να με καταλάβεις, έπειτα οι αδυναμίες που έχει λόγω αυτών που ανέφερα φαινονται πάνω του, έχει καλά σχηματα στο πάνω σωμα αλλα τα πόδια του ειναι χάλια, έπειτα εχθρός του καλού ειπαμε ειναι το καλύτερο, θα μπορουσε αν ήξερε να ηταν ακόμη καλύτερος.
    Τωρα τελευταία δέχεται συμβουλές απο τον φίλο μου τον Στέλιο, αρκετά μικρότερο σε όγκο απο αυτόν, τις οποίες συμβουλές τις ασπάζομαι και εγω , δηλαδή συμφωνούμε με τον Στέλιο και τα ξέρω και εγω, ενω το γομάρι δεν τα ηξερε και αρχισε να βλέπει πρόοδο προς το καλύτερο, οπότε...

    Συνήθως αυτοί που έχουν καλά γεννετικά και ετοιμο σχεδόν σωμα απο την φυση τους, τους λείπει η γνώση (ενας λόγος γιατι πολλές φορές δεν χρειάζεται να κάνουν θυσίες, πειραματισμούς κ.λ.π.) και οι περισσότεροι αυτους ειναι "τεμπέληδες" πανω στην προπόνηση.

    Και για να κλέίσω με το θέμα της ζωνης, τους μεγάλους μποντυμπίλντερς όπως αυτοί που αναφερθηκαν, δεν θα τους βλάψει η χρήση ζωνης, ενω αυτούς που δεν είναι σαν αυτούς θα τους βλάψει είτε λίγο ειτε πολύ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 31-03-07 20:41 #32
    Το avatar του χρήστη Teo70

    Εγγραφή
    07-03-2007
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    154
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jiujitSu

    Ο cutler εχει μια σπιρταδα παντως.
    Πάντως το βλέμμα σα βοιδιού που έχει εμένα άλλα μου λέει
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 28-03-08 14:03 #33
    Προεπιλογή
    η μεση ειναι στην αμερικη το προβλημα των 50 δις δολλαριων......η πιο καλη θεραπεια και προληψη ειναι οι ασκησεις για core stability.οι κοιλιακοι και οι ραχιαιοι ειναι κινητικοι μυς οχι σταθεροποιητικοι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-05-08 22:00 #34
    Προεπιλογή
    Ποτε δεν ενιωσα τη ζωνη να μου προσφερει κατι θετικο γιαυτο και τη χρησιμοποιησα ελαχιστα.

    Αντιθετως δημιουργει προβλημα στην αναπνοη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-05-08 10:10 #35
    Προεπιλογή
    στα βαρη πρεπει να φοραμε τροχαντηρικη ζωνη και οχι στη μεση γιατι ατροφουν οι μυς της μεσης
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-05-08 15:05 #36
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    ας μην είμαστε απόλυτοι ρε παιδια πχ οι επαγγελματίες δεν ξέρουν τι κάνουν; δηλ φοράνε την ζώνη για πλάκα; , ένας επαγγελματίας να ξέρετε κάνει τα απολύτως απαραίτητα λόγω εμπειρίας γιατί δεν έχουν τον χρόνο να ασχολούνται με παραπανίσια πράγματα.
    έγώ πχ σπάνια φοράω ζώνη αλλα εκεί που νομίζω οτι πρέπει γιατί έχω τέλειο έλεγχο σε κάποιες επικύνδηνες ασκήσεις ,
    αλλά δεν αμφισβητώ την χρησιμότητα της ζώνης απλά θέλω να τονίσω οτι παίζει ρόλο η σωστή χρήση δηλαδη δεν την φοράμε και τελείωσε η ζώνη κάνει δουλεια πάντα σε συνεργασία με τους κοιλιακούς και τούς ραχιαίους οι οποίοι δημιουργούν στήριγμα στην μέση και πάντα με σωστή εκτέλεση και χαλάρωμα μεταξύ των σέτ, αλλιώς η υπερβολική σιγουρια μπορεί να έχει δυσάρεστα αποτελέσματα .
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-05-08 15:14 #37
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    εγω παντως παντα φοραω την ζωνη ειδικα στα μεγαλα κιλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-01-09 01:02 #38
    Προεπιλογή
    Πως ειναι τωρα η μεση σου φιλε???πρεπει να εχει περασει αρκετος καιρος.. πως παε???
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-01-09 01:09 #39
    Προεπιλογή
    ημερομηνια κοιταξες?
    η θα ξεθαψεις ολα τα τα παλιατζουρια θεματα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-01-09 03:43 #40
    Προεπιλογή
    Και εσενα τι σε νοιαζει ***MB κοιτα την δουλεια σου και ασε με εμενα. οτι θελω και οποιον θελω θα ροταω *** MB
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-01-09 03:46 #41
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    napstor το παιδί έχει δικαίωμα να ποστάρει σε όποιο τόπικ θέλει. δεν πείραξε κανέναν.

    κώστα λίγο πιο ήρεμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-01-09 04:13 #42
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    ^ σωστός ο slaine....

    MB
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-02-09 01:02 #43
    Προεπιλογή
    Και εγω χωρις ζωνη κανω παντα, εκανα αρσεις θανατου τις προαλλες με 100 κιλα και ηρθε ενας και μου την ειπε.
    Σημερα εκανα στα 120(100 καθαρα) παλι χωρις ζωνη ενα "καψιματακι"στη μεση ενιωσα
    Απολαυση ειναι αυτο το καψιμο
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-02-09 04:41 #44
    Προεπιλογή
    φιλε λυπαμε για το ατιχημα σου.
    τωρα ανυσιχισα λιγακι.
    δηλαδη αμαν κανω ραχιεους η μεση μου 8α ειναι οκ?πιο ανθεκτικη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-02-09 13:20 #45
    Προεπιλογή
    καλημερα σε ολους!
    πασχω απο την ιδια παθηση εδω και 1,5 χρονια και ταλαιπωρηθηκα και εγω πολυ σωματικα και ψυχολογικα. προσφατα επανηλθα και εγω στην προπονηση. βρηκα πολυ ενδιαςφερον ολα οσα διαβασα.
    ο φιλος BRaWNy αναφερθηκε πολυ εστιασμενα στο θεμα και πολυ ευστοχα.
    ηταν λιγο απολυτος ομως και ετσι μαλλον δεν σας περασε το μηνυμα.
    Η ΖΩΝΗ ΚΑΛΗ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΕΙΑ
    γυμναζομαι απο πολυ μικρος και λογω αθληματος (ενοργανη αγωνιστικα) εδινα παντα πολυ μεγαλη εμφαση στους κοιλιακους και τους ραχιαιους δημιουργοντας μια θωρακισμενη μεση. οι κοιλες στη δικια μου περιπτωση ειναι αποροια του εκφυλισμου στους δισκους (γυρανση της σπονδυλικης στυλης - με αποτελεσμα να μειωνεται το παχος τους) που προερχεται οχι απο κακη τεχνικη ή απο αγυμναστους ραχιαιους αλλα απο μεγαλη καταπονεση στην προπονηση (με βαρη). ισως καποιος αλλος με πιο ανθεκτικο σκελετο να μην αντιμετωπιζε την παθηση μου.
    κατ εμε θα ηταν καλο να εφιστησουμε την προσοχη σε παλιους και νεους στο να λαμβανουν ολα τα απαραιτητα μετρα.
    καλο ζεσταμα - συστηματικη εκγυμναση κοιλιακων ραχιαιων- χρηση ζωνης εκει που ειναι απαραιτητο (σε μεγαλα φορτια που μπορουν να προκαλεσουν σοβαρο τραβατισμο και οχι στο συνολο της προπονησης) - και πανω απο ολα μεγαλη ακριβεια στην εκτελεση των ασκησεων (δεν κανουμε μετακομιση κοινως!!!)

    ελπιζω να καλυψα τον φιλο kyriakos23
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία