Θέμα: Εξετασεις

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 34
  1. 13-10-15 21:15 #16
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    300 ευρώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-01-16 20:04 #17
    Προεπιλογή
    Δεν ανοιγω καινουργιο θεμα μια κ αφορα γενικες εξετασεις. Σημερα πηρα τα αποτελεσματα των γενικων μου εξετασεων που κανω καθε χρονο.
    Χωρις κ στις προηγουμενες να ειχα καποιο ιδιαιτερο προβλημα ,οι τωρινες ηταν σε καποια σημεια βελτιωμενες.
    Αυτο ειναι το θεμα ,προσπαθω να βρω- υπολογισω τι εκανα καλυτερα αυτον τον χρονο που ''πειρα'' καποιες καλυτερες τιμες κ δεν μπορω.
    Αλλαγη τροπου διατροφης που θα ηταν κ η κυριοτερη αιτια δεν υπαρχει ,κ πριν προσεχα σε ενα ποσοστο 60 με 70% θα ελεγα , κ πριν δεν ελεγα οχι οταν τυχαινε καμια κρεπαλη σε φαγητα κ σε κρασια (οποιοι εχουν κατσει μαζι μου σε τραπεζι ξερουν!) ,κ πριν επαιρνα κ τις πρωτεινουλες μου οποτε κ οσο θεωρουσα οτι επρεπε , αλλα ολα στο ιδιο επιπεδο περιπου εγιναν κ την τελευταια χρονια.
    Κ απο θεμα προπονησης το ιδιο ,τις τελευταιες δυο χρονιες εκανα τις πιο εντατικες προπονησεις των τελευταιων 10 ετων ,ασχετα που δεν ειχα τα επιθυμητα κ προσδοκομενα αποτελεσματα. Καταλαβα οτι σταθμη που δηλωνει υπερπροπονηση εχει κατεβει αρκετα για μενα με αρνητικα αποτελεσματα απο αυτο το σημειο κ μετα.
    Απλως ανεφερα κ το θεμα της προπονησης μηπως επαιζε καποιο ρολο για το θεμα. Βαζω λοιπον καποιες διαφορες τιμων που αξιζουν τον λογο.

    1/2015 1/2016
    ΧΟΛΗΣΤΕΡΙΝΗ 205 186
    >> HDL 48 50
    >>LDL 133 118
    ΤΡΙΓΛΥΚΕΡΙΔΙΑ 121 88
    SGPT ALT 36 38
    SGOT AST 25 27 *Εδω στα συκωτια ανεβηκαν λιγο!

    Την ενδειξη του ζαχαρου ξεχασαν να μου την βαλουν παρολο που ηταν συνταγογραφημενη ,το ιδιο μου ειχαν κανει κ περυσι απο τα εργαστηρια της τραπεζας για την χοληστερινη κ αναγκαστικα κ ξαναπηγα ξανα κ ξανατρυπηθηκα ,ε τωρα δεν ξαναπαω!
    Να πω κ το τελευταιο κ δεν ξερω μηπως ειναι ασχετο ,αλλα το τελευταιο διαστημα πειρα περισσοτερα ιχθυελαια κ αρκετη κανελλα Κευλανης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-01-16 20:15 #18
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    Είναι πολύ ενθαρρυντικό όταν έχεις καλά αποτελέσματα, παίρνεις τα πάνω σου σημαίνει ότι κατι κάνεις καλά. Εγώ δυστυχώς δεν τις γλυτώνω και τρέμω για τα αποτελέσματα, μιας και έχω ισχυρές ενδειξεις για θέματα στα νεφρα
    Πραγματικά σε ζηλεύω δεν μπορείς να φανταστείς τι άγχος μου έχουν δημιουργήσει οι εξετάσεις και τα αποτελέσματα

    Πόσες μέρες πριν κανεις τις εξετάσεις εκοψες συμπληρώματα και τη γυμναστική; Εγω εκοψα τα συμπληρωματα εδω κ 1 βδομάδα και κάπου Δευτέρα Τριτη θα παω να τις κανω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Odysseas22 : 22-01-16 στις 20:19
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-01-16 20:21 #19
    Προεπιλογή
    Μηπως δεν καταναλωνεις την ποσοτητα των υγρων που πρεπει; Κανε τες ομως κ χωρις να εχεις αγχος (γιατι αυτο καμια φορα σε κανει κ δειχνει αλλαν νταλον) κ ο γιατρος σου θα σου πει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-01-16 20:25 #20
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Odysseas22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσες μέρες πριν κανεις τις εξετάσεις εκοψες συμπληρώματα και τη γυμναστική; Εγω εκοψα τα συμπληρωματα εδω κ 1 βδομάδα και κάπου Δευτέρα Τριτη θα παω να τις κανω
    Top να κοψεις οτι κανεις προκειμενου να βγουν οι εξετασεις πιο καθαρες, δεν εχει και πολυ νοημα πιστευω
    Ειναι σα να καπνιζεις 5 πακετα τη μερα, να το κοψεις για 10 χρονια και μετα να πας να κανεις ακτινογραφια θωρακος
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-01-16 21:39 #21
    Προεπιλογή
    Tην διατροφη μια μερα πριν καλο ειναι να μην το παρακανουμε ,εστω κ για ψυχολογικους λογους ,πλασματικα δεν θα προλαβει να τις ευνοησει. Την γυμναστικη ομως πρεπει 3 μερες τουλαχιστον πριν να την σταματας. Πριν χρονια επαιζα μ κ την επομενη εδινα αιμα για εξετασεις . Κ μετα ανεβασμενη η ουρια αιματος ,επρεπε να τις επαναλαβω τρεις φορες μεχρι που με ρωτησε ο γιατρος κ καταλαβαμε τι γινεται. Μετα 1 εβδομαδα off κ ολα καλα.
    Το μπασκετ επειδη ειναι αθλημα με εντονη εφυδρωση σιγουρα επηρεαζει περισσοτερο τις τιμες που εχουν σχεση με τα νεφρα ,τωρα τα βαρη δεν ξερω ,ισως την CPK κ δεν ξερω τι αλλο,γι αυτο καλυτερα 2-3 μερες πριν ξεκουραση για να εχουμε το κεφαλι μας ησυχο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-01-16 22:10 #22

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    καλο ειναι πριν τις εξετασεις να κανεις οτι κανεις καθε μερα ( εκτος αν απαιτειται προετοιμασια ) αν θες να εχεις αντικειμενικα αποτελεσματα...
    τι νοημα εχει για μια εβδομαδα να τα αλλαζεις ολα ? το θεμα ειναι να δεις πως ειναι πραγματικα οι τιμες στη καθημερινοτητα σου ουτως ωστε αν χρειαζεται να μπορεις να διακρινεις τι θελει κ τι οχι περισσοτερη προσοχη ... το να εχεις πλασματικες εξετασεις με τροπο ζωης μιας εβδομαδας πχ που απεχει πολυ απο την καθημερινοτητα σου δεν εχει κανενα απολυτως νοημα ...
    ενταξει δεν λεμε να κατσεις να φας γαρδουμπες και κεμπαπ την προηγουμενη ουτε να πας στο τουρ ντε φρανς .. απλα σε γενικες γραμμες οτι θα εκανες αν δεν ειχες την επομενη εξετασεις
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beegee : 22-01-16 στις 22:13
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-01-16 22:29 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beegee Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενταξει δεν λεμε να κατσεις να φας γαρδουμπες και κεμπαπ την προηγουμενη ουτε να πας στο τουρ ντε φρανς .. απλα σε γενικες γραμμες οτι θα εκανες αν δεν ειχες την επομενη εξετασεις
    Ναι απο θεμα διατροφης αυτο ειπα ,απο θεμα προπονησης ειπα καλο ειναι να απεχουμε 2-3 μερες πριν! Αμα μπει ο γιατρος ο G.T θα μας πει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-01-16 23:08 #24

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    συμφωνησα μαζι σου βρε
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-01-16 23:29 #25
    Προεπιλογή
    Στο τουρ ντε φρανς τι κανεις δλδ; Τρως πολυ; Ρωταω για να μαθαινω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-01-16 00:20 #26
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Πολύ καλές οι εξετάσεις και ικανοποιητικές, όσο μεγαλώνεις κατεβαινουν
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-01-16 01:43 #27

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο τουρ ντε φρανς τι κανεις δλδ; Τρως πολυ; Ρωταω για να μαθαινω!


    στον γυρο της Ελλαδας τρως πολυ

    Όνομα: uL8r7wI.jpg Εμφανίσεις: 108 Μέγεθος: 91,4 KB
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-01-16 01:50 #28
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    1 βδομάδα αποχή από τα συμπληρώματα, μήπως κ γλιτώσω τα χειρότερα. Σήμερα με έπιασε σφάχτης από την αριστερή πλευρά του νεφρού, όπως εκανα μια δουλειά και έφυγα εν εξάλλω κατάσταση με κοιτούσαν όλοι περίεργα

    Δεν πρέπει να χρονοτριβώ άλλο Από βδομάδα θα πάω και ο Θεός βοηθός, Κυριακή πρώτα όμως, θα πάω να ανάψω κεράκι στην εκκλησία στην γειτονιά μου

    Παιδιά δεν τρολλάρω, έχω αρπάξει μεγάλη λαχτάρα με αυτη την ιστορία

    Αν είναι καλές οι εξετάσεις θα τις ανεβάσω εδώ, μπορεί να κερνάω και πρωτείνες δεν ξέρω ακόμα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Odysseas22 : 23-01-16 στις 01:53
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-01-16 01:54 #29
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Ισως να μην ειναι κατι το ανησυχητικο, οπως και να έχει πηγαινε κοιταξετο, τελευταια φορά που ειχα ανυποφορους πονους στο δεξι νεφρό μου οφειλωταν στο γεγονος οτι εκεινη την ώρα κατεβαινε μια μικρη πέτρα που είχα 2-3 mm για να καταλήξει στην ουροδοχο κύστη ;p
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 23-01-16 01:57 #30
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    τα νεφρα συνηθως δεν δινουν συμπτωματα, σαν αυτα που αναφερεις, ακομα κ αν εισαι σε τελικο σταδιο νεφροπαθειας.
    ο πονος μαλλον ειναι απο τραβηγμα η κατι αλλο..

    τα συμπληρωματα, δεν μπορω να καταλαβω πως τα εχεις συνδιασει, αλλα τεσπα...τι ακρη να βγει με ατομα που σκεφτονται ετσι..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία