Θέμα: Εξετασεις

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 34 από 34
  1. 23-01-16 02:06 #31
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    Έχετε δίκαιο, αυτό μου είπαν και κάτι γνωστοί μου γιατροί για πέτρες, κολικούς και κάτι τέτοια μου έκαναν λόγο. Δεν ξέρω, ίσως να παραληρώ και εγώ. Γενικα αγχώνομαι πολυ με τις εξετάσεις, μια φορά ήταν να κάνω μια εξεταση ρουτινας και από το φόβο μηπως μου βρουνε κατι δεν κοιμομουν όλη τη βδομαδα μεχρι να ερθει η μερα να κανω την εξεταση. Και τώρα έτσι το σκέφτομαι παλι διαρκως μηπως εχω κατι και το μεγενθυνω μέσα μου

    Ένας ουρολογος φιλος μου είπε, πως πολλοί έχουμε πετρες στα νεφρά και όπως κατεβαίνουν έχουμε εντονους πόνους, οι οποίοι μπορεί να γίνουν έως πολυ δυνατοί αν κατεβούν από την ουρηθρα. Στην Ελλάδα οι πέτρες στα νεφρά είναι πολυ συνηθισμένες λόγω γενετικών
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Odysseas22 : 23-01-16 στις 02:09
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-01-16 02:10 #32
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ο πονος απο πετρα ειναι ο εντονοτερος, μετα τον τοκετο, οποτε αν ειχες μαλλον θα τον καταλαβαινες..
    μπορει να ειναι κατι παρεμφερες, αλλα το πιο πιθανο οχι..
    οπως κ να χει κανε τις εξετασεις σου κ βλεπεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-01-16 04:56 #33
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Ισχυει αυτο που λεεί ο μπιφ για τον πονο της πέτρας, και όντως πολύ εχουμε και δεν το καταλαβαινεις διοτι η πέτρα ειναι εκει στο νεφρό και δεν κινείται, θα το καταλαβεις για τα καλά όταν θα κουνηθεί και θα αρχισει να κατεβαινει προς τα κάτω.
    πάντως, τσέκαρε και τα νεφρά σου να δείς αν όντως εχεις διοτι αν τις αφήσεις και μεγαλοσουν και ξεπεράσουν τα 5mm πέραν του οτι ειναι αρκετα δυσκολο να κατέβει σε αυτο το μεγεθος και εαν κατέβει θα πέσεις κάτω τον πόνο, διαφορετικα θα χρειαστεις να κανεις μια ανωνυδη διαδικασια που ονομαζεται λιθο κατι.

    αυτα, sorry για το οφ-τοπικ
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-01-16 01:23 #34
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή
    λιθοτριψία
    Loosers in mind have no life...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123