Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 136
  1. 08-10-09 14:35 #1
    Προεπιλογή aqua_bill....the beggining
    Αν και πηγαίνω γυμναστήριο εδώ και 4 χρόνια στο σώμα μου δεν είχα δει καμία διαφορά. Δεν ξέρω αν φταίει το χαζό πρόγραμμα που είχα και έκανα κάθε φόρα 10 ασκήσεις ή εγώ που δεν είχα καταλάβει τι έπρεπε να κάνω ή τι ήθελα. Είμαι 1.95 και τώρα η ζυγαριά λέει 86,4 κιλά. Αρχές καλοκαιριού ζύγιζα 90(ενώ το «κανονικό μου» είναι 84-85).Βρήκα λοιπόν ένα γνωστό που ασχολείται χρόνια με το ΒΒ και μέσα σε 2 μήνες είδα ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ αλλαγές στο σώμα μου. Πρώτη φορά έκανα προπόνηση και το ευχαριστιόμουν και καταλάβαινα πως γυμνάστηκα. Θέλω όμως να προχωρήσω ένα βήμα ακόμα. Σκοπός μου είναι η γράμμωση (γνωρίζοντας την πειθαρχεία της διατροφής που χρειάζεσαι) στα κιλά που έχω. Βλέποντας τις φωτο παρακατω θα διαπιστώσετε πως εχω αρκετο λιπος συσσωρευμένο κυριως στη μεση. Από αυτά που βλεπετε τι πρόγραμμα προτείνεται να ακολουθησω? Καθε συμβουλη δεκτη
    κθως και καθε σκεπτικο(δεν ξερω αν το δικο μου ειναι σωστο)
    ΥΓ.Οι φωτο είναι λιγο χαλια αλλα δεν μπορουσα να κανω κατι καλυτερο.φοιτητης γαρ(alone at home) ασε που ντρεπομαι γενικοτερα αυτό που εκανα πώς να ζητουσα και από καποιον να με φωτογραφησει ?
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες         
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aqua_bill : 08-10-09 στις 14:38
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-10-09 16:10 #2
    Προεπιλογή
    δεν ειμαι ειδικος αλλα αποτι βλεπο η πλατη σου σαν να θελει πιο πολυ φτιαξιμο σε σχεση με τα υπολοιπα?
    και φυσικα λιγο το λιπος στην μεση οπως ειπες
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-10-09 16:17 #3
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Δεν βλεπω κατι το τρομακτικο σε λιπος, εισαι νορμαλ σε %. Σε ενδιαφερει λοιπον να μεινεις μυικα εκει που εισαι? Γιατι αλλιως δεν βλεπω λογο να μπεις σε γραμμωση.


    //Οοπς, νομιζα οτι ημασταν στις φωτογραφιες ^_^ Προγραμμα μαλλον δεν θα αλλαξεις μιστερ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Exci : 08-10-09 στις 16:20
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-10-09 16:28 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Exci Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν βλεπω κατι το τρομακτικο σε λιπος, εισαι νορμαλ σε %. Σε ενδιαφερει λοιπον να μεινεις μυικα εκει που εισαι? Γιατι αλλιως δεν βλεπω λογο να μπεις σε γραμμωση.


    //Οοπς, νομιζα οτι ημασταν στις φωτογραφιες ^_^ Προγραμμα μαλλον δεν θα αλλαξεις μιστερ.
    '
    τι εννοεις να μεινω μυικα εκει που ειμαι?σε ογκο?δε με πειραζει να βαλω μερικα "μυικα" κιλα ακομα(οχι υπερβολες ) θελω ομως να με βοηθεισται να κανω ενα δυνατο προγραμμα που να μου προσφερει τις συνθηκες σε συνδιασμο με την διατροφη να φανουν οι μυικες ομαδες.ολα αυτα σε βαθος χρονου φυσικα.δεν περιμενω κατι να γινει αυριο το πρωι.και να ποσταρω καθε μηνα να βλεπουμε τη διαφορα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-10-09 16:51 #5
    Προεπιλογή
    ενωει δεν εχεις πολυ κρεας για να μπεις σε γραμωση
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-10-09 16:52 #6
    Προεπιλογή
    Αν σε ενδιαφέρει μια καλή γράμμωση (σε νορμάλ επίπεδα), χρειάζεσαι οπωσδήποτε μυικά κιλά, γιατί αν κάνεις τώρα, από τα 86,4 που είσαι θα πας κάπου στα 76-77 κιλά (με την προυπόθεση ότι δεν θα κάψεις και μυικό ιστό, αλλίως μιλάμε για 73-74 κιλά) και με το ύψος που έχεις θα φαίνεσαι πολύ πολύ αδύνατος...

    Αν θες να είσαι γραμμωμένος στα κιλά που είσαι τώρα, πρέπει να βάλεις γύρω στα 6-7 κιλά (και ίσως λίγο παραπάνω), καθαρή μάζα...

    Θέλει φαί τώρα (αρκετό) και προπόνηση για όγκο-δύναμη...

    Νομίζω ότι αν τα παραπάνω τα κάνεις σωστά, σε 1 χρόνο θα είσαι τούμπανο...

    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-10-09 17:03 #7
    Προεπιλογή
    αχα!τωρα το επιασα.ωραια λοιπον.τι πρεπει να κανω σε οτι αφορα την προπονηση για ογκο-δυναμη??(μετα θα φτιαξουμε και τη διατροφη σε αναλογο thread)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aqua_bill : 08-10-09 στις 17:08
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-10-09 17:39 #8
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Δοκίμασε αυτό το πρόγραμμα. Είναι για όγκο, του κ.Σπύρου Μπουρνάζου. Έχει δουλέψει σε πάρα πολύ κόσμο. Δοκίμασέ το και αν σε βολέψει κράτα το!
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-10-09 17:45 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε αυτό το πρόγραμμα. Είναι για όγκο, του κ.Σπύρου Μπουρνάζου. Έχει δουλέψει σε πάρα πολύ κόσμο. Δοκίμασέ το και αν σε βολέψει κράτα το!
    Πιστευω με αυτο το προγραμμα σε μαζευουν με το κουταλακι αν δεν παιζεις "ενισχυμενος"
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-10-09 17:52 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sctp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστευω με αυτο το προγραμμα σε μαζευουν με το κουταλακι αν δεν παιζεις "ενισχυμενος"
    ναι φαινεται βαρυ αλλα θα δοκιμασω...τι εννοεις ενισχυμενος???
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-10-09 18:13 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aqua_bill Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι φαινεται βαρυ αλλα θα δοκιμασω...τι εννοεις ενισχυμενος???
    Ενισχυμενος απο διαφορες ουσιες απαγορευμενες η μη
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-10-09 18:23 #12
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sctp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστευω με αυτο το προγραμμα σε μαζευουν με το κουταλακι αν δεν παιζεις "ενισχυμενος"
    Αν ειναι βαρη μπορεις να βγαλεις το ενα σετ και να σταματας στις 6 επαναληψεις.
    Anyway, μια προταση ηταν απλα...
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-10-09 18:31 #13
    Τhe nice guy
    Το avatar του χρήστη Exci

    Εγγραφή
    08-11-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.750
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kyriakos23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενωει δεν εχεις πολυ κρεας για να μπεις σε γραμωση
    Eχει οκ κρεας (μπορει αυτο να θελει ο ανθρωπος), απλα στη γραμμωση υποτιθεται οτι μπαινεις οταν εχεις ενα σεβαστο ποσοστο λιπους, το οποιο δεν εχει το παλικαρι. Αρα μοναδικος λογος νομιζω για γραμμωση, θα ηταν να πει "οκ αυτο το σωμα θελω, ας χασω τα λιπακια μου και ας μεινω εδω"
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Exci : 08-10-09 στις 18:38
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-10-09 18:44 #14
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Πρεπει να αποφασισεις τι ακριβως θες να φτιαξεις για να κινηθεις αναλογα... Ο καθενας βλεπει απο διαφορετικη σκοπια το πως ειναι ο ιδανικος στοχος πχ εμενα το ιδανικο σωμα ειναι η φωτογραφια που εχει ο Littlejohn για avatar ενω καποιου αλλου το σωμα του σπαλιαρα.
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-10-09 18:50 #15
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο the_big_litho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρεπει να αποφασισεις τι ακριβως θες να φτιαξεις για να κινηθεις αναλογα... Ο καθενας βλεπει απο διαφορετικη σκοπια το πως ειναι ο ιδανικος στοχος πχ εμενα το ιδανικο σωμα ειναι η φωτογραφια που εχει ο Littlejohn για avatar ενω καποιου αλλου το σωμα του σπαλιαρα.
    Ακριβώς αυτό ! Προσδιόρισε τον σωματότυπο που επιθυμείς και μετά πράξε ανάλογα ....
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 10 123 ... ΤελευταίαΤελευταία