Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 115
  1. 21-07-11 18:10 #61
    Respected Gym Owner
    Το avatar του χρήστη TakisV

    Εγγραφή
    23-08-2008
    Περ.
    Patra
    Μηνύματα
    148
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Roid Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ω ναι! Και μπορεις να την αλλαξεις αν θες κατι αλλο (σχετικο).
    Μετα απο καιρο θα παω σημερα και θα πιασω ξανα στα χερια μου μπαρα IVANKO, οχι τις ερασιτεχνικες μπαρες της ντροπης που εχουν αλλα γυμναστηρια.

    Σιγουρα οι IVANKO και οι ELEIKO ειναι απ τις κορυφαιες αλλα το μεγαλυτερο ρολο το παιζει
    το P.S.I. rated απο εκει βλεπεις αν αξιζει η μπαρα η οχι γιατι υπαρχουν μπαρες με 80,000
    P.S.I. rated με 100-150€ και με 218,000 P.S.I. rated με 700-800€.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-07-11 18:11 #62
    Το avatar του χρήστη onymos

    Εγγραφή
    24-08-2010
    Περ.
    patras
    Μηνύματα
    245
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TakisV Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως το καταλαβαινεις οτι δεν ειναι καλογερος!!!Κανει βαρη για παρτη του που λεμε φαντασου να μπει σε εξιδικευμενα προγραμματα διατροφες συμπληρωματα και πασης φυσεως βοηθητικα για αγωνιστικο ΒΒ.Την κατηγορια του και το overall θα το ειχε παντα!!!Το καλυτερο καλουπι που εχει περασυ απ το γυμναστηριο μου αυτος ο Γιωργος και ο Σπυρος ο Θουας οι οποιοι δεν εχουν το μικροβιο των αγωνων.Φωτο μπορω να βαλω μονο αν το θελησει ο ιδιος!!
    πασεις φυσεως βοηθητικα...ωραια το εθεσες.χαχαχαχ
    ουδεις επικινδυνοδεστερος απο τον ευγερτηθεντα αχαριστον
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-07-11 18:14 #63
    Respected Gym Owner
    Το avatar του χρήστη TakisV

    Εγγραφή
    23-08-2008
    Περ.
    Patra
    Μηνύματα
    148
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο onymos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο Σπυρος ο θουας ειναι μεγαλυτερος σε ηλικια ε? δουλευε και πορτιερης? αν ειναι αυτος που λεω....εντελως τυχαια μου εχουν πει μια ιστορια γιαυτον

    ειναι στην ηλικια μου τωρα και παλιοτερα δουλευε πορτα ενα φεγγαρι δουλευε και σαν γυμναστης σε εμενα ειναι καλος φιλος και καλο παιδι και φυσικα εχει τελειωσει και ΤΕΦΦΑ.
    Τρομερο καλουπι και αυτος!!!Ειδες τι κανουν τα γονιδια? Ή το εχεις ή δεν το εχεις!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-07-11 18:16 #64
    Respected Gym Owner
    Το avatar του χρήστη TakisV

    Εγγραφή
    23-08-2008
    Περ.
    Patra
    Μηνύματα
    148
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο onymos Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ονειρο μου ειναι να ανοιξω γυμν....hardcore ομως. εχω και 'ομαδα' που εχουμε τι μουρλια....θα το καναμε τεζα το χωρο ονειρα ομως ειναι αυτα

    πολλες φορες τα ονειρα πραγματοποιουνται και εμενα καποτε το ονειρο μου ηταν να φτιαξω ενα γυμναστηριο και στα 25 μου το εφτιαξα!!!Παντα να εισαι αισιοδοξος στην ζωη σου και ποτε δεν ξερεις!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-07-11 18:22 #65
    Το avatar του χρήστη onymos

    Εγγραφή
    24-08-2010
    Περ.
    patras
    Μηνύματα
    245
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TakisV Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι στην ηλικια μου τωρα και παλιοτερα δουλευε πορτα ενα φεγγαρι δουλευε και σαν γυμναστης σε εμενα ειναι καλος φιλος και καλο παιδι και φυσικα εχει τελειωσει και ΤΕΦΦΑ.
    Τρομερο καλουπι και αυτος!!!Ειδες τι κανουν τα γονιδια? Ή το εχεις ή δεν το εχεις!!!
    αν κ δεν τν εχω δει καν...ενα γυμναστης που εχει ασχοληθει αγωνιστηκα...μου εχει πει πως ειναι απτα δυνατοτερα ατομα που εχει δει. ηταν μπροστα οταν ειχε τσακωθει καποιος και ηταν πορτα ο θουας και μ λεει δεν τον ακουμπησε νατν χτυπησει..τν επιασε απτους ομους τον σηκωσε και τον εβγαλε εξω λες και ηταν ενα αντικειμενο. μ το ειχε φερει σα παραδειγμα γιατι τ ειχε μεινει ποσο δυναμη ειχε αυτος ο ανθρωπος
    ουδεις επικινδυνοδεστερος απο τον ευγερτηθεντα αχαριστον
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-07-11 18:27 #66
    Το avatar του χρήστη onymos

    Εγγραφή
    24-08-2010
    Περ.
    patras
    Μηνύματα
    245
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TakisV Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολλες φορες τα ονειρα πραγματοποιουνται και εμενα καποτε το ονειρο μου ηταν να φτιαξω ενα γυμναστηριο και στα 25 μου το εφτιαξα!!!Παντα να εισαι αισιοδοξος στην ζωη σου και ποτε δεν ξερεις!!!
    βασικα αργησα να καταλαβω οτι αυτο το αθλημα τελικα θα με κερδιζε...αφου ασχολουμαι απτην ωρα που τελιωσα πανελληνιες. και η ειρωνεια ειναι πως δε μαρεσε μεχρι τωρα να κανω κατι στη ζωη μ που να μαρεσει πραγματικα. αλλα η ζωη ειναι περιεργη...παντως εχω κατα νου μου τροπουσ ποθ μπορω να ασχοληθω και επαγγελματικα με το αθλημα. και αν ολα πανε καλα θα το κυνηγησω
    ουδεις επικινδυνοδεστερος απο τον ευγερτηθεντα αχαριστον
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-07-11 18:46 #67
    Respected Gym Owner
    Το avatar του χρήστη TakisV

    Εγγραφή
    23-08-2008
    Περ.
    Patra
    Μηνύματα
    148
    Προεπιλογή
    Δεν αργησες καθολου μια χαρα ηλικια εισαι οταν βαζεις στοχους συνηθως παντα τους πετυχαινεις αρκει να υπαρχει θεληση και υπομονη!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-07-11 19:34 #68
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TakisV Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σιγουρα οι IVANKO και οι ELEIKO ειναι απ τις κορυφαιες αλλα το μεγαλυτερο ρολο το παιζει
    το P.S.I. rated απο εκει βλεπεις αν αξιζει η μπαρα η οχι γιατι υπαρχουν μπαρες με 80,000
    P.S.I. rated με 100-150€ και με 218,000 P.S.I. rated με 700-800€.
    Η IVANKO εχει PSI πανω απο 220.000, ειναι λειτουργικα αληγιστη. Η ELEIKO εχει 1200 ευρω. Γιατι ειναι αυτες που ειναι αν δεν ειχαν αυτο το PSI; και αν δεν ειναι αυτες κορυφαιες ποιες ειναι; Αυτες και κατι texas barbell ή καπως ετσι,που δεν ξερω αν υπαρχει ποια, εχουν τα κορυφαια PSI.

    Εγω παντως δεν πιστευω οτι τα φιτνεσαδικα εγιναν ετσι, επειδη τα ζηταει ο κοσμος. Εγιναν ετσι για να προσελκυσουν γκομενες και πισω απο αυτες να τρεξει ο πολυς ο κοσμος και ετσι να αφησουν λεφτα. Αν ηταν πιο hardcore και πηγαινε ο αλλος να γραφτει, θα ελεγε "οχι, εγω δε θελω, θελω φιτνεσαδικο"; Δε νομιζω.. Ο ακαθοδηγητος ο κοσμος θα κανει όπου τον βαλεις και σημερα κανει στα wellness gyms επειδη αυτα βρισκει. Ή μηπως δε μπορει να κανει σε "bb οργανα" οπως λετε; Και γυναικες μπορουν να κανουν αρσεις και squat, ειναι αναγκη να βαλουν 200 κιλα ή μηπως θα τις δειρουν οι bbers/powerlifters που κανουν διπλα; Θα μου πεις ¨αντς πες τους το, ζητανε μονες τους τα μισκοκιλα αλτηρακια¨, αλλα εγω πιστευω ολα ειναι θεμα καθοδηγησης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-07-11 20:48 #69
    Respected Gym Owner
    Το avatar του χρήστη TakisV

    Εγγραφή
    23-08-2008
    Περ.
    Patra
    Μηνύματα
    148
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Roid Rage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η IVANKO εχει PSI πανω απο 220.000, ειναι λειτουργικα αληγιστη. Η ELEIKO εχει 1200 ευρω. Γιατι ειναι αυτες που ειναι αν δεν ειχαν αυτο το PSI; και αν δεν ειναι αυτες κορυφαιες ποιες ειναι; Αυτες και κατι texas barbell ή καπως ετσι,που δεν ξερω αν υπαρχει ποια, εχουν τα κορυφαια PSI.



    Εγω παντως δεν πιστευω οτι τα φιτνεσαδικα εγιναν ετσι, επειδη τα ζηταει ο κοσμος. Εγιναν ετσι για να προσελκυσουν γκομενες και πισω απο αυτες να τρεξει ο πολυς ο κοσμος και ετσι να αφησουν λεφτα. Αν ηταν πιο hardcore και πηγαινε ο αλλος να γραφτει, θα ελεγε "οχι, εγω δε θελω, θελω φιτνεσαδικο"; Δε νομιζω.. Ο ακαθοδηγητος ο κοσμος θα κανει όπου τον βαλεις και σημερα κανει στα wellness gyms επειδη αυτα βρισκει. Ή μηπως δε μπορει να κανει σε "bb οργανα" οπως λετε; Και γυναικες μπορουν να κανουν αρσεις και squat, ειναι αναγκη να βαλουν 200 κιλα ή μηπως θα τις δειρουν οι bbers/powerlifters που κανουν διπλα; Θα μου πεις ¨αντς πες τους το, ζητανε μονες τους τα μισκοκιλα αλτηρακια¨, αλλα εγω πιστευω ολα ειναι θεμα καθοδηγησης.
    τι 218.000 τι 220.000 απλα ημουν πιο ακριβης με βαση τα specs της μαμας εταιριας επισης εγω ειπα τιμες εξωτερικου, ελλαδα καπου τοσο εχουν οι καλες ενω οι 80.000 ειναι πολυ κατω τιμολογιακα!!!Επισης δεν ειναι οτι ειναι αλυγιστη αλλα οτι εχει μεγαλυτερη ελαστικοτητα ή οποια βοηθαει στα πολλα κιλα απ το να ειναι κουτσουρο!!!



    Eπειδη πιστευω εχω λιγο μεγαλυτερη εμπειρια στο θεμα bb και fitness gym ενα θα σου πω.Οτι δυστηχως πλεον σπανια παταει το ποδι του γυναικειος πληθυσμος σε μικτα γυμναστηρια αν θες να τα ονομασουμε ετσι.
    Συμφωνω απολυτα σε οσα λες και εγω προσωπικα ποτε δεν εχω πει οτι δεν μπορουν να κανουν σε oργανα bb οι ασκησεις βασικες με ελευθερα βαρη, ουτε οτι θα τις δειρουν ουτε οτι θα τις φανε.
    Απλα οι περισσοτερες δεν πατανε οπου υπαρχει ανδροκρατια και ειδικα φουσκωτοι οπως συνηθιζουν να τους λενε.
    Εν μερη εχουν δικιο γιατι πολλες φορες καποιοι απ τους bbers δεν σεβονται απολυτως τιποτα ουτε τον συναθλητη που θελει να μπει και αυτος να κανει 1 σετ σε ενα μηχανημα,ουτε οτι δεν πληρωνουν κανονικα γιατι ειναι φιλοι, θεωρουν το γυμναστηριο σπιτι τους!!!
    Ας μην το πιασουμε αυτο το θεμα γιατι μπορω να γραφω σελιδες...
    Τωρα οσο αναφορα την καθοδηγηση συμφωνω εν μερη, βασικα φταιμε εμεις οι ιδιοκτητες αλλα και τα ΜΜΕ αλλα και οι celebs που κοροιδευουμε τον κοσμο(εγω βασικα λεω την αληθεια αλλα δεν την πιστευουν) με τα ομαδικα προγραμματα τυπου aerobic, pilates, yoga, dance, aerobic, step, total fitness, aerolates, body sculpt, super ball, body lifting, total body, body pump, fat burning, power plate, kinesis κλπ κλπ. Ποτε δεν καταλαβα γιατι πρεπει να εχουμε τοσα χαζα ομαδικα, αλλα οταν βλεπουν στην τηλεοραση την χ επωνυμη που κανει πχ pilates ερχονται σαν μην πω τι και σου λενε, εχετε pilates?
    Ποσες φορες την εβδομαδα τι ωρες?
    Προσπαθουμε φυσικα με τον τροπο μας να τους πουμε οτι με βαση τον στοχο που θα βαλουμε δεν αρκει μονο το pilates ή το Χ ομαδικο αλλα θα πρεπει να κανουμε γυμναστικη στα μηχανηματα με αντιστασεις και στην πορεια και λιγα ελευθερα βαρη μαζι με σωστη διατροφη και αεροβιωση κλπ κλπ...και απαντανε: απαπαπα μηχανηματα και βαρη δεν κανω γιατι δεν θελω να φουσκωσω (λες και τα μηχανηματα εχουν διπλα αερα και φουσκωνουμε τον κοσμο) αντε παλι να της εξηγησεις οτι με τα μηχανηματα και τα βαρη δεν φουσκωνεις, απλα αποκτας πιο σμιλεμενο σωμα με την αναλογη σισφηξη και θα δεις πιο αμεσα αποτελεσματα σε σχεση με τα ομαδικα κλπ κλπ.
    Και σου απανταει το θεικ,ο περσυ που εκανα αμα με βλεπατε ειχα φουσκωσει με τα βαρη και την βλεπεις να σου κανει αναπαρασταση εναν bb στην σκηνη σε σταση relax!!!
    Oποτε αγαπητε φιλε ειναι καθαρα θεμα παιδειας γνωσεων και σωστης πληροφορησης απο ολα τα γυμναστηρια το ολο θεμα!!!
    Βλεπεις τους γυμναστηριουχους τους συμφερει να βαλουν 20 γυναικες σε μια αιθουσα με 1 ατομο για δασκαλο και να τους ξεπετανε σε 45 λεπτα, ουτε μηχανηματα χαλανε ουτε γυμναστες να δειχνουν ουτε τιποτα...αλλα οι γυναικες δεν μπορουν να καταλαβουν οτι τις κοροιδευουν.
    Εγω βασικα εχω ομαδικα υποχρεωτικα αλλα προσπαθω να μην εχω πολλες ωρες, αν και απ οτι βλεπω κοσμο παλι χανω ετσι...
    Τελικα δεν θελουν να τους λες την αληθεια αλλα να τους κοροιδευεις!!!
    Εμενα βασικα δεν μου βγαινει το ψεμα δεν το εχω τι να κανω και ξερω οτι ειναι μειον μου.

    Πριν λιγα χρονια οταν οι πλατφορμες δονησης ηταν στα πανω τους μια πολυ γνωστη τοπικη εφημεριδα της Πατρας σχολιαζε θετικα την φυσικη κατασταση ενος επωνυμου πολιτικου αντρος της πολης μας λεγοντας οτι αυτο το καταφερνει με το μηχανημα δονη...σης power plate κλπ.
    Ετοιμαζω λοιπον ενα αρθρο σχετικα με τα μηχανηματα δονησης με αναφορες γιατρων γυμναστων κλπ και το στελνω με email σε εγκριτο δημοσιογραφο της εφημεριδας αλλα και στον εκδοτη.ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑΝ ΜΑΖΙ ΜΟΥ αλλα ουτε εγινε ποτε αναφορα στην εφημεριδα για τα κακα των μηχανηματων δονησης.
    Αυτοι ειναι λοιπον οι δημοσιαγραφοι μας που λενε παντα την αληθεια, χωρις φοβο και παθος.Tα email τα εχω ακομα για επιβεβαιωση!!!
    Οσο για το ΙΝΚΑ και την Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη δεν το σχολιαζω...
    Ενημερωτικα λεω λοιπον και κλεινω εδω να μας πουν μερικοι που το θεοποιησαν γιατι το πλασαρουν σε ολο το κοσμο ?
    Της δόνησης το κάγκελο…
    Οι πλατφόρμες δόνησης είναι το νέο φρούτο στα γυμναστικά δρώμενα, είναι πλέον παντού και πλασάρονται στο παζάρι μέχρι και ως μέθοδος αντιγήρανσης! Αισθητικοί, φυσιοθεραπευτές,γιατροι αλλά και μασέρ σε κάθε γειτονιά, κάνουν χρυσές δουλειές με μόνο μια πλατφόρμα δόνησης. Εγω τελικα το 2006 που εδωσα 60.000€ για αγορα μονο 10 διαδρομων πρεπει να ημουν ή ασχετος ή ηλιθιος που δεν εδωσα 5000€ να παρω πλατφορμα δονησης.
    Ενας πελατης μου χαρακτηριστικα μου ειχε πει "γιατι πηρες τοσους διαδρομους και δεν εβαζες ενα POWER PLATE" αυτο το μηχανημα το χρησιμοποιει η NASA για να γνυμναζονται οι αστροναυτες!!! και το εχουν ολα τα καλα γυμναστηρια!!! (αντε απαντα του τωρα εσυ).
    Μεγαλη λοοπον προσοχη οταν θελετε να γραφτητε σε ενα γυμναστηριο και ας ειναι high society.Διαβαστε μερικα παραδειγματα
    Ρήξη κερατοειδούς
    Μαρτυρία που εξασφαλίσαμε από κυρία που γυμναζόταν με την πλατφόρμα δόνησης αναφέρει ότι υπέστη ρήξη κερατοειδούς του ματιού από λανθασμένη χρήση της πλατφόρμας.
    Μια άλλη γυναίκα καταγγέλλει ότι έπαθε εξάρθρωση ώμου από λανθασμένη χρήση των μηχανημάτων του γυμναστηρίου.
    Και ένας άντρας καταγγέλλει ότι ένιωσε αφόρητους πόνους στο στήθος την ώρα που έτρεχε στον ηλεκτρικό διάδρομο και ευτυχώς γι' αυτόν που υπήρξε γιατρός δίπλα του, που τον βοήθησε. Το προσωπικό του γυμναστηρίου είχε παγώσει, προφανώς επειδή δεν ήξερε.

    Ουδείς αναλαμβάνει ευθύνη
    Το συμπέρασμα είναι ότι κανένας αρμόδιος και καμιά αρχή δεν αναλαμβάνει να βάλει τάξη στην αταξία. Μήπως θα πρέπει ένας ή δυο συνάνθρωποί μας να χάσουν τη ζωή τους σε κάποιο από τα φερόμενα ως γυμναστήρια, να χρειαστεί να πάθουν καμιά δεκαριά συνάνθρωποί μας ανεπανόρθωτη και πολύ σοβαρή ζημιά στην υγεία τους προκειμένου να ευαισθητοποιηθούν οι αρμόδιοι; Η ασφάλεια των αθλουμένων πρέπει να είναι η άμεση μέριμνα και προτεραιότητα για όλους μας. Ο κόσμος πηγαίνει στα γυμναστήρια για να ασκηθεί με σκοπό να βελτιώσει την υγεία του και γενικά την ποιότητα ζωής του. Αυτό πρέπει να το σεβαστούν όλοι όσοι εμπλέκονται στο χώρο της άσκησης και υγείας. Πρέπει οι αρμόδιοι να αναλάβουν τις ευθύνες τους και να μπει ένα τέλος στη σημερινή κατάσταση γιατι εν οψη κερδους γεμισε ο τοπος ασχετους!!!

    Το ιδιο εγινε και με το POWER BALANCE το μαγικο βραχιολι ντε!!
    http://alexanderchalkidis.com/blog/?p=4551
    Ας το διαβασουν καποιοι που επιναν νερο στο ονομα του και δεν πιστευαν οταν τους ελεγα οτι πετανε τα λεφτα τους!!! Τελικα καποιοι δεν θελετε να σας λεμε την αληθεια!!! Τωρα πιστευω να καταλαβainoyn τον λογο που δεν το πουλουσα στο γυμναστηριο μου.
    Τελος γιατι πηγε μακρια η βαλιτσα η εμπειρια μου λεει οτι αν θες σαν πρωταρχικο στοχο και σκοπο να εχεις το χρημα δεν πρεπει να λες ολοκληρη την αληθεια αν λες την αληθεια εχεις χασει τον στοχο σου, εγω αυτο καταλαβα που καλος ή κακως ελεγα παντα την αληθεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-07-11 14:44 #70
    Προεπιλογή
    εφοσον μενεις ψηλαλωνια πολυ καλο γυμναστηριο για σενα ειναι το reaction κοντα στην εκκλησια του αγιου ανδρεα. εχει και kick 3 φορες την εβδομαδα. πολυ καλο gym εχει παααρα πολλα μηχανηματα, αλλα και ειδικο χωρο με βαρη.. τζαμι
    Το μυστικό δεν είναι να κάνεις στη ζωή ό τι αγαπάς, αλλά να αγαπάς ό τι κάνεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-08-11 10:37 #71
    Το avatar του χρήστη Babis Stinson

    Εγγραφή
    17-08-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    134
    Προεπιλογή
    Μιας και μένω στην Πάτρα 7 χρόνια τώρα και τα τελευταία 2 ασχολούμαι με το θέμα γυμναστήριο, είπα να γράψω κι εγώ 2 λόγια στο Θέμα.
    Μέχρι πριν 1.5 μήνα πήγαινα στο Patra Fitness γιατί είναι κυριολεκτικά δίπλα στο σπίτι μου (1 λεπτό με τα πόδια..)
    Πλέον πηγαίνω στο Body House Club στην παραλιακή, γιατί είχα ακούσει και καλά λόγια, έχει και 3 ελεύθερα parking δίπλα του, οπότε θα βολεύει και τον χειμώνα.
    Σε μία πρώτη σύγκριση:

    - Πολύ καλύτερα όργανα στο Body House Club. Και πιο καινούρια και καλύτερα. Ειδικά το Pull Down που έχουν εμένα έγινε ήδη η πιο αγαπημένη μου άσκηση. Επίσης, πολύ σημαντικό: Στο Patra fitness που γίνεται πανικός από κόσμο έχει 1 ίσιο πάγκο κι έναν επικλινή και μία τροχαλία για πλάτη.. Οπότε αν δεν πας πρωί ή μεσημέρι που είναι πιο χαλαρά θα περιμένεις ώρα (και αν τα καταφέρεις) για να ασκηθείς.
    Στο BHC έχει από 2. Εμένα μου έκανε μεγάλη εντύπωση. Ναι είναι πιο "στριμωγμένα", αλλά εμένα με νοιάζει να έχει όργανα ώστε να μπορούμε να ασκηθούμε.. Όχι να έχει άπλα χώρου για να γνωρίζεις κόσμο, κλπ..

    - Μου έκανε θετικότατη εντύπωση ότι με το που γράφτηκα, έκατσα με τον Μάρκο (τον ιδιοκτήτη) και συζητήσαμε τι θέλω να επιτύχω, σε πρώτη φάση τουλάχιστον, και μου έφτιαξε πρόγραμμα άμεσα, μου μίλησε για διατροφή σωστή, κλπ. Στο Patra Fitness περιμένεις πολλές μέρες και το πρόγραμμα που παίρνεις είναι ψιλο-κονσέρβα απ' ότι είχαμε καταλάβει με τον κολλητό μου που πηγαίναμε παρέα και γυμνάζεται πολλά χρόνια.

    - Οι γυμναστές στο BHC είναι από πάνω σου σχεδόν όλη την ώρα έτοιμοι να σε βοηθήσουν σε ότι χρειαστείς (να βάλεις περισσότερα κιλά πχ) να σου δείξουν αν κάνεις κάτι λάθος. Στο Patra Fitness μόνο ο ένας γυμναστής ήταν σωστός και τον τελευταίο καιρό κι άλλος ένας, αλλά το γυαλί είχε ήδη ραγίσει.

    - Επίσης, σημαντικό: Περισσότερος κόσμος συνεπάγεται και περισσότερα έσοδα για το γυμναστήριο, άρα και ίσως πιθανή μείωση τιμής. Το Patra Fitness όμως εξακολουθεί να είναι πιο ακριβό στις συνδρομές του.

    Σαν πρώτες σκέψεις αυτά έχω..
    Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο άλλο γυμναστήριο στην Πάτρα. Με βάζει σε σκέψεις να δοκιμάσω το Body Building Center στην Γούναρη, αλλά πώς βρίσκεις parking εκεί..???
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-08-11 16:09 #72

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Babis Stinson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με βάζει σε σκέψεις να δοκιμάσω το Body Building Center στην Γούναρη, αλλά πώς βρίσκεις parking εκεί..???
    Απλα παιρνεις το ''2''
    Θα το επιχειρουσα αλλα χειμωνα μεσα στο κρυο καισ τη βροχη να περιμενω λεωφορειο..
    Ενταξει ειμαι καλομαθημενος!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-08-11 12:22 #73
    Το avatar του χρήστη Babis Stinson

    Εγγραφή
    17-08-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    134
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα παιρνεις το ''2''
    Θα το επιχειρουσα αλλα χειμωνα μεσα στο κρυο καισ τη βροχη να περιμενω λεωφορειο..
    Ενταξει ειμαι καλομαθημενος!
    Μα αυτό είναι το πρόβλημα. Μετά την προπόνηση, ιδρωμένος (όσο κι αν έχεις σκουπιστεί..) δεν μπορείς να περιμένεις μέσα στο κρύο το λεωφορείο, γιατί η πνευμονία έρχεται..
    Αυτό είναι ένα μεγάλο συν που βρήκα στο BodyHouse, ότι βρίσκεις parking χαλαρά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-08-11 12:42 #74
    Το avatar του χρήστη Kostas95

    Εγγραφή
    02-07-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    559
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Babis Stinson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αυτό είναι το πρόβλημα. Μετά την προπόνηση, ιδρωμένος (όσο κι αν έχεις σκουπιστεί..) δεν μπορείς να περιμένεις μέσα στο κρύο το λεωφορείο, γιατί η πνευμονία έρχεται..
    Αυτό είναι ένα μεγάλο συν που βρήκα στο BodyHouse, ότι βρίσκεις parking χαλαρά.
    θα συμφωνησω μαζι σου για οτι ειπες για το πατρα φιτνες..οσων αφορα για παρκινγκ γουναρη,αμα βρεις στην πλατεια στα ψιλαλονια θα σε τυχερος,η σε κανα κολοστενο
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-08-11 16:23 #75
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Εγώ πάω σε ένα παρακμιακό συνοικιακό γυμναστήριο που τα μισά όργανα δεν λειτουργούν και πηγαίνουν 99,9% γυναίκες προχωρημένης ηλικίας.

    Μπορεί σας παρακαλώ κάποιος να μου προτείνει ένα καλο γυμναστήριο στην Πάτρα ώστε να πάω σε ένα μηνα περίπου να αρχίσω σιγά σιγά να μπαίνω στο κλίμα του bodybuilding?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rey1989 : 21-08-11 στις 16:25
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread