Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 112
  1. 30-10-09 04:53 #1
    Προεπιλογή Πονος στους πηχεις!!
    Με πονανε οι πηχεις οποτε κανω ασκησεις για δικεφαλα, ειτε ειναι με αλτηρες, ειτε στην τροχαλια, ειτε στο "μαξιλαρακι". Τι μπορω να κανω; Μηπως ειναι καποια τενοντιτιδα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-10-09 11:30 #2
    Προεπιλογή
    Ναι κλασσικο προβλημα,ξεκουραση,παγο σε ολη την περιοχη και στον αγκωνα και οταν κανεις δικεφαλα να προσπαθεις να εχεις τους καρπους λυγισμενους προς τα κατω,θα σε πιανει καλυτερα στα δικεφαλα γιατι θα εχουν λιγοτερη συμμετοχη οι πηχεις και δεν θα εχεις και τοσο εντονο το προβλημα.
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-10-09 11:45 #3
    Προεπιλογή
    indeed, πόνος τένοντα. Το πάθαινα και γώ.
    Εμένα μου έιχα προτείνει να αφήσω τις μπάρες και να τροποποιήσω τις ασκήσεις με στόχο πιό πολλούς αλτήρες και λαβές που δεν θα επιβαρύνουν. Πάντως, ό,τι και να κάνεις, μην διαλέξεις να συνεχίσεις την προπόνηση σου όπως έχει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-10-09 16:49 #4
    Προεπιλογή
    Τα ψαλιδακια θα βοηθησουν στην ενδυναμωση των μυων αυτων;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-04-10 23:56 #5
    Προεπιλογή
    up!
    Εμένα με πονάει τόσο που δεν μπορώ να κάνω πολύ δυνατή πόζα τον αριστερό δικέφαλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-04-10 00:19 #6
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Orc Εμφάνιση μηνυμάτων
    up!
    Εμένα με πονάει τόσο που δεν μπορώ να κάνω πολύ δυνατή πόζα τον αριστερό δικέφαλο.
    Γενικως,τους γυμναζεις η οχι?Και γω ειχα προβλημα καποτε,στον αριστερο μονο,αλλα με εντατικες ασκησεις ανα 2η μερα εγιναν πολυ δυνατοι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-04-10 00:25 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικως,τους γυμναζεις η οχι?Και γω ειχα προβλημα καποτε,στον αριστερο μονο,αλλα με εντατικες ασκησεις ανα 2η μερα εγιναν πολυ δυνατοι.
    Μια φορά την εβδομάδα αλλά τους εξοντώνω. Θα δοκιμάσω σίγουρα και αυτό που έκανες eddie.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-04-10 11:38 #8
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Υπερκοπωση.Κανε αλλες λαβες
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-04-10 13:59 #9
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    o δεξης μου πηχεις κανει κλιτσ κλιτσ..τι ειναι αυτο??

    οταν το κουναω...εδω και καμια βδομαδα το εχω...

    σαν κατι να κουνιεται μεσα...
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-04-10 19:02 #10
    Προεπιλογή
    Απο που ακουγεται αυτο το κλιτσ που λες? ειναι μυικο? στους καμπτηρες του καρπου ή στους εκτεινοντες? Η πιο ψηλα στη αρθωση του αγκων? και οταν λες κουνιεται δηλ ?
    O εχθρός του καλού ... είναι το καλύτερο!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-04-10 19:14 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ψαλιδακια θα βοηθησουν στην ενδυναμωση των μυων αυτων;
    Εγω οταν ειχα αντιστοιχο προβλημα αλλαξα τις λαβες μου,εκοψα τις βυθισεις γιατι θεωρουσα οτι μου τοο επιβαρυνε παρα πολυ. και δουλευα δυο φορες τη βδομαδα τουσ πηχεις με τισ ακολουθες ασκησεις οπου τισ εναλλασα. καμψεις και εκτασεις καρπων με μπαρα σε μορφη σουπερ σετ ή μεμονομενα. σφυρια ή αναποδες καμψεις δικεφαλων στη τροχαλια για πιο ελεγχομενη κινηση και στο τελοσ εκανα και μικρη καμψη προς τα μεσα. Καμψεισ στη τροχαλια με σχοινι.Και μια που ισως σασ φανει παραξενη αλλα δυναμωνει και τη λαβη μασ γενικοτερα και το πηχη. Απο ορθια θεση κραταγα δυο δεκα κιλους δισκους με τα δακτυλα εχοντας τα χερια τεντωμενα κατω,για οση ωρα μπορουσα
    O εχθρός του καλού ... είναι το καλύτερο!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-04-10 19:56 #12
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο superman79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο που ακουγεται αυτο το κλιτσ που λες? ειναι μυικο? στους καμπτηρες του καρπου ή στους εκτεινοντες? Η πιο ψηλα στη αρθωση του αγκων? και οταν λες κουνιεται δηλ ?
    στον καρπο ..νιωθω κατι να κουνιεται μεσα..οποτε το κουναω...τενοντας πρεπει να ναι οχι μυικο
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-04-10 21:04 #13
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο superman79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    .Και μια που ισως σασ φανει παραξενη αλλα δυναμωνει και τη λαβη μασ γενικοτερα και το πηχη. Απο ορθια θεση κραταγα δυο δεκα κιλους δισκους με τα δακτυλα εχοντας τα χερια τεντωμενα κατω,για οση ωρα μπορουσα
    Tο περπατημα του αγροτη...θανατος!Αλλα δε θελει να στεκεσαι,καλυτερα ειναι να περπατας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-07-10 20:58 #14
    Προεπιλογή Πόνος στον πήχη
    Κάθε φορά που κάνω κάμψεις στραβόμπαρας αφήνοντας την με πιάνει ένας φρικτός πόνος στον πήχη...τι μπορει να είναι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-07-10 21:25 #15
    Προεπιλογή
    Ακριβως το ιδιο εχω και εγω, και τις σταματησα εδω και αρκετο καιρο. Στο μαξιλαρι εννοεις, σωστα;

    Επισης με ποναει και η ορθια κωπηλατικη ειτε με στραβομπαρα, ειτε με τροχαλια, οχι ακριβως πονος, σα ενα στιγμιαιο μουδιασμα/τριξιμο στον καρπο. Μονο στον αριστερο. Ισως επειδη παλαιοτερα τον ειχα σπασει;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία