Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Ούρηση.. ποσές φορές τη μέρα?

Ψήφισαν
193. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • 1-3

    9 4,66%
  • 4-5

    38 19,69%
  • 6-7

    37 19,17%
  • 8-9

    43 22,28%
  • 10-11

    31 16,06%
  • 12+

    35 18,13%
Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 76
  1. 06-11-09 14:25 #1
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή Ούρηση... πόσες φορές τη μέρα?
    Συγγνώμη για την αδιάκριτη ερώτηση αλλά με προβληματίζει τον τελευταίο καιρό.
    Πριν ξεκινήσω σωστή διατροφή, δεν έπινα σχεδον καθόλου νερό. 1 ποτήρι τη μέρα ίσως... Τώρα πίνω 7-8 ή και περισσότερα. Παλαιοτερα πήγαινα προς νερού μου περίπου 2 φορές τη μέρα, ενώ τώρα 8-10 φορές. Είναι φυσιολογικό ή να το ψάξω για συχνοουρία?
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-11-09 14:41 #2
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    οχι δεν ειναι καθολου περιεργο αν θες τη γνωμη μου γιατι και εγω μια πο τα ιδια ειμαι.... πριν τον Απριλη μπορει να επινα ενα ποτηρι νερο ολη μερα χωρις να με ενοχλει ... τωρα προσπαθω 3 λιτρα την ημερα (δυσκολο) κι ειμαι αγκαλια με την τουαλετα!! χαχα ειδικα οταν παιρνω νιτρικο πριν προπονηση (superpump250) με πιανει πολυ!!
    Ασε ρε συ αφου αυριο η μεθαυριο παιζει να παω πεζοπορια στην ευβοια και απορω πως θα αντεξω χωρις WC τοσες ωρες! δεν εχουμε μεις τα πλεονεκτηματα σας οπου "οπου κατσει εκει θα παω" ειναι λιγο πιο περιπλοκα για εμας...
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-11-09 15:14 #3
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Μεταξύ του 8-9 και του 10-11 ήμουν. Τελικά επέλεξα το πρώτο. Αλλά (μαζί με ροφήματα κλπ) πίνω πάνω από 3 μπουκάλια του 1,5 λίτρου, σχεδόν 4.
    vAnY χαίρομαι που παραδέχεσαι ότι οι άντρες είμαστε ανώτερα όντα.
    Edit: Ακόμα και κατά την διάρκεια του ύπνου συνολικά πίνω κάνα λίτρο (όχι στα όνειρα μου, σηκώνομαι και πίνω).
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-11-09 15:17 #4
    Προεπιλογή
    ωραια ερωτηση.και εγω παιδια οταν χρησιμοποιω συμπληρωματα και πινω νερο πολυ πηγαινω καμια 15αρια φορες τη μερα προς νερου μου σε σημειο που ειχα ανησυχησει γιατι δεν κρατιομουνα πραγματικα..ευτηχως τωρα που δεν περνω κατι ειμαι νορμαλ,γυρω στις 5 φορες
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-11-09 15:18 #5
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    και γω που νομιζα οτι πρεπει να πινουμε πολυ νερο παντα οχι μονο οταν πινουμε συμπληρωματα
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-11-09 15:28 #6
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hercules Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραια ερωτηση.και εγω παιδια οταν χρησιμοποιω συμπληρωματα και πινω νερο πολυ πηγαινω καμια 15αρια φορες τη μερα προς νερου μου σε σημειο που ειχα ανησυχησει γιατι δεν κρατιομουνα πραγματικα..ευτηχως τωρα που δεν περνω κατι ειμαι νορμαλ,γυρω στις 5 φορες
    Έχουν μπουχτίσει οι φίλοι μου, όταν έρχονται για PRO και κατεβάζω τα νερά (επειδή συνήθως πριν είμαστε για καφέ και πίνω 1-2 ποτήρια μικρά μόνο) και πηγαίνω για κατούρημα σε κάθε αγώνα όταν κάνουμε αλλαγές.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    και γω που νομιζα οτι πρεπει να πινουμε πολυ νερο παντα οχι μονο οταν πινουμε συμπληρωματα
    Εσύ είσαι μικρός και δεν ξέρεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-11-09 16:01 #7
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Εμένα η ουρία μου έχει φτάσει στον Θεό κυριολεκτικά ....πάνω από 15 χαλαρά ... 4 λίτρα νερό σταθερά τουλάχιστον την ημέρα ... και είναι κεικώνας ,το καλοκαίρι γίνεται Ο (όχι επειδ΄"πρέπει" αλλά επειδή έχω τρελές δίψες )χαμός !
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-11-09 16:06 #8
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο The Rock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα η ουρία μου έχει φτάσει στον Θεό κυριολεκτικά ....πάνω από 15 χαλαρά ... 4 λίτρα νερό σταθερά τουλάχιστον την ημέρα ... και είναι κεικώνας ,το καλοκαίρι γίνεται Ο (όχι επειδ΄"πρέπει" αλλά επειδή έχω τρελές δίψες )χαμός !
    λογο της ψηλης πρωτεινης ειναι.
    κανε καμια εξεταση στα νεφρα να δεις τι παιζεις
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-11-09 16:29 #9
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    στελιο και βανυ η απάντηση σας τα λέει όλα αυτο το εργο το ξερω καλα τόσα χρόνια στο γυμναστήριο εχω ακούσει πολλες περιπτωσεις .

    μου εχουν τύχει περιπτωσεις που δεν έπιναν και δεν μπορουσαν να πιούν νερο ισχυριζόταν οτι δεν διψαν και μάλιστα οι εξετάσεις ήταν χαλια και αρχισαν να εχουν πρόβλημα με τα νεφρα .

    εσείς εχετε ενα κοινό δεν πίνατε νερό σαν συνήθεια και όταν αρχίζετε να πίνετε το σωμα δεν ανταποκρίνετε αμέσως να το χρησιμοποιεί στον μεταβολισμό γιατι επειδη η έλειψη ήταν χρόνια έμαθε χωρίς πολύ νερο , με όλες τις συνέπειες βέβαια ξηροδερμία δυσκολία στο μεταβολισμό του λίπους .

    και επομένως όταν αρχίζετε να πίνετε κανονικα , για τον οργανισμό είναι πλεόνασμα γι αυτό και αποβάλει περισσότερο .

    εσείς συνεχίζετε να πίνετε αρκετή ποσότητα και θα έρθει στα ίσια και την επίσκεψη στην τουαλέτα , όπως ξαναείπα δεστε την στα θετικα ευκαιρία για φρεσκάριμα στο χτενισμα και το μακιγιάζ για τις γυναίκες .
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-11-09 16:37 #10
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vAnY Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι δεν ειναι καθολου περιεργο αν θες τη γνωμη μου γιατι και εγω μια πο τα ιδια ειμαι.... πριν τον Απριλη μπορει να επινα ενα ποτηρι νερο ολη μερα χωρις να με ενοχλει ... τωρα προσπαθω 3 λιτρα την ημερα (δυσκολο) κι ειμαι αγκαλια με την τουαλετα!! χαχα ειδικα οταν παιρνω νιτρικο πριν προπονηση (superpump250) με πιανει πολυ!!
    Ασε ρε συ αφου αυριο η μεθαυριο παιζει να παω πεζοπορια στην ευβοια και απορω πως θα αντεξω χωρις WC τοσες ωρες! δεν εχουμε μεις τα πλεονεκτηματα σας οπου "οπου κατσει εκει θα παω" ειναι λιγο πιο περιπλοκα για εμας...
    καλό θα είναι να κάνετε μια φορα εξετασεις αιματολογικες και ούρων απλα να ξέρετε την εικόνα της υγείας του οργανισμού και αργότερα οταν βλέπετε τις εξετασεις να έχετε μια αποψη για την πορεία της υγείας.

    για να κάνουμε και λίγο χιούμορ, όσο για την συχνοουρία βανυ το καταλάβαμε αφου με το καλησπέρα στην αθήνα έψαχνες την τουαλέτα , αλλα στην πεζοπορία επειδη δεν έχετε τα δικά μας πλεονεκτήματα μια καλή λύση είναι το μπειμπιλινο για μεγαλα μωρα όμως χαχαχα!!

    εκείνο που πρέπει να προσέχετε όμως είναι η έλειψη ηλεκτρολυτών αν μετα απο μια δραστηριότητα πορεία τρεξιμο , προπόνηση , εχετε ατονια η παρουσιάζονται κραμπες έστω και λίγες , σημαίνει έλειψη ηλεκτρολυτων που μονο πίνοντας νερο δεν αναπληρώνονται οπότε στις εντονες δραστηριότητες χρειάζετε ειδικα στις ζεστες μερες , γιατι απλα το νερό αποβάλετε πιο εύκολα και δεν συγκρατείτε λόγω ελειψης ηλεκτρολυτων
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-11-09 16:44 #11
    Προεπιλογή
    Δεν έχω μετρήσει πόσες φορές την ημέρα κατουράω(πειράζει που το είπα έτσι?), αλλά τώρα που χειμώνιασε είναι πολλές. Το καλοκαίρι αν και πίνω πιο πολύ νερό είναι λιγότερες. Η αλήθεια είναι πως δεν διψάω ιδιαίτερα αλλά πίνω διότι παντού διαβάζω ότι πρέπει να πίνουμε πολύ νερό. Μόνο στο gym πίνω πολύ νερό με ευχαρίστηση. Και τώρα επειδή αγχώθηκα με το νερό ήπια μισό λίτρο ώσπου να γράψω το ποστ.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-11-09 16:45 #12
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Απο εξετάσεις καθαρός... Μάλλον αυτό που λες είναι Ηλία. Το σώμα μας συνήθισε χωρίς πολύ νερό και τώρα δε μπορεί να το χρησιμοποιήσει όλο και το αποβάλλει αμέσως. Παλαιότερα είχα ξηροδερμία, και σ'αυτό μέσα έπεσες
    Συνεχίζω ακάθεκτος και πίνω όσο περισσότερο μπορώ!
    Περιμένω να δω κι άλλες ψήφους... είμαι πολύ περίεργος!
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-11-09 16:48 #13
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω μετρήσει πόσες φορές την ημέρα κατουράω(πειράζει που το είπα έτσι?), αλλά τώρα που χειμώνιασε είναι πολλές. Το καλοκαίρι αν και πίνω πιο πολύ νερό είναι λιγότερες. Η αλήθεια είναι πως δεν διψάω ιδιαίτερα αλλά πίνω διότι παντού διαβάζω ότι πρέπει να πίνουμε πολύ νερό. Μόνο στο gym πίνω πολύ νερό με ευχαρίστηση. Και τώρα επειδή αγχώθηκα με το νερό ήπια μισό λίτρο ώσπου να γράψω το ποστ.
    Καλύτερα έτσι... όλοι έτσι δε το λέμε!
    Να μετρήσεις και να ψηφίσεις άυριο!
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-11-09 17:08 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλύτερα έτσι... όλοι έτσι δε το λέμε!
    Να μετρήσεις και να ψηφίσεις άυριο!
    ΟΚ. Θα ξεκινήσω να μετράω από αυριο το πρωί.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-11-09 17:31 #15
    Το avatar του χρήστη fanis

    Εγγραφή
    25-10-2009
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή
    Εδώ και 2 μήνες που πίνω σίγουρα 2 λίτρα νερού την ημέρα μπορώ να πω ότι την επισκέπτομαι κοντά στις 10-12 φορές! Μπορεί και παραπάνω...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία