Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 80 από 80
  1. 11-05-11 15:51 #76
    Προεπιλογή
    Εαν μεσα σε 1.5lt νερο διαλυσεις κ μια ποσοτητα υγρων αμινοξεων κ πινεισ κατα τη διαρκεια τησ προπονησησ πιστευετε οτι θα βοηθησει σε κατι?Αν ναι για τι ποσοτητα αμινοξεων μιλαμε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-10-14 14:10 #77
    Προεπιλογή
    Δεν ξέρω αν είναι σωστό που ξεθάβω τόσο παλιά θέματα αλλά έχω τις απορίες μου.
    Κι εγώ γενικά πίνω πολύ νερό και ειδικά όταν γυμνάζομαι ιδρώνω αρκετά.. Προσπαθώ να μην το παρακάνω κατά την διάρκεια της προπόνησης και πίνω ένα δυο γουλιές ανάμεσα στα σετ. Ωστόσο παθαίνω συχνά ειδικά στις ζεστές μέρες να πίνω αρκετό νερό κατά την προπόνηση με αποτέλεσμα να φουσκώνω και τελικά να δυσκολεύομαι όσο φτάνω προς το τελείωμα. Πως μπορώ να το περιορίσω αυτό;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-10-14 14:16 #78
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Δεν νομιΩ φιλε να μπορεις να το περιορησεις
    Δίψας πίνεις νερό

    Τωρα δεν κεω ίσως να δοκιμάζες ηλεκτεολυτες κατα την διάρκεια της προπόνησης


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-10-14 15:08 #79
    Προεπιλογή
    Εαν ιδρωνεις αρκετα κ πολυ νερο να πινεις ,ουτε τουαλετα ενδιαμεσα δεν χρειαζεται . Ειδικα εαν κανεις κ αεροβια κ εντονη προπονηση ,το περισσοτερο αποβαλεται μεσω αναπνοης.
    Τωρα βεβαια εαν το παρακανεις κ σε δυσχεραινει στην προπονηση ,προσπαθησε να πινεις συχνα κ λιγοτερο.
    Εαν αισθανεσαι κ καποια αδυναμια λογο υπερβολικης εφιδρωσης ιδιως το Καλοκαιρι ,τοτε ενα ισοτονικο ποτο θα βοηθουσε ,εαν προσθετες κ λιγα υγρα αμινο μεσα ακομη καλυτερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-10-14 16:10 #80
    Προεπιλογή
    Ναι πραγματικά, σπάνια πάω τουαλέτα κατά την διάρκεια της προπόνησης όσο νερό και να πιω. Δεν είναι ότι αισθάνομαι αδυναμία, απλώς αισθάνομαι δίψα, και κάποια στιγμή "φουσκώνω". Θα δοκιμάσω πάντως να παίρνω ηλεκτρολύτες να δω αν και τώρα που τελειώνει το καλοκαίρι πιστεύω να δροσίσει ο καιρός..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456