Σελίδα 14 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 4121314
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 196 έως 203 από 203
  1. 25-06-14 21:38 #196
    Προεπιλογή
    το πιασιμο φευγει με γυμναστικη..εγω αυτο βλεπω πανω μου..συνεχιζω το προγραμμα μου και ας ειμαι πιασμενος..και μου περναει
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-06-14 21:43 #197
    Προεπιλογή
    εγω παντως μετα απο 2 εβδομαδες οφφ πηγα και εκανα ο π@π@ρας το προγραμμα γραμμωσης του μπουρναζου! και εχω γινει κοματια(για το πιασιμο λεω)!! αλλα συνεχιζω ολα κομπλε θα περασει
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-06-14 16:44 #198
    Προεπιλογή
    To ότι βοηθάει να κάνεις πιο χαλαρά γυμναστική μετά απο πιάσιμο είναι μύθος.Ο καθυστερημένος μυικός πόνος που λέμε "πιάσιμο" είναι ένδειξη ότι τραυματίστηκαν οι μυικές ίνες(κάτι που σημαίνει ότι το πρόγραμμα δούλεψε αρκετά) και ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να ξαναγυμναστεί η ίδια μυική ομάδα μέχρι να αναρρώσει!! Οι αρνητικές όντως δυναμώνουν περισσότερο αλλά και υπερτρέφουν,σίγουρα όμως σημαίνουν και περισσότερη ξεκούραση.Επίσης,ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να κάνουμε διατάσεις μετά απο πολύ βαρύ/έντονο πρόγραμμα γιατί οι μυικές ίνες έχουν ήδη τραυματιστεί και οι διατάσεις πάνε και τις τραβάνε με αποτέλεσμα να τραυματίζονται ακόμη περισσότερο
    A man's true enemy is Doubt
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-10-14 10:15 #199
    Προεπιλογή
    Να ρωτήσω κι εγώ κάτι. Τα τελευταία χρόνια όταν γυμναζόμουν συστηματικά αλλά και τώρα που ξαναξεκίνησα την γυμναστική έχω το ίδιο πρόβλημα.
    Όταν γυμνάζω την πλάτη πέραν του πιασίματος ή της κούρασης που είναι φυσιολογικό, πονάει ένα σημείο στην πλάτη μου (2 αφού είναι και από τις 2 μεριές). Το προσδιορίζω όπως βλέπω εικόνες σε ανατομικούς χάρτες χωρίς να είμαι ειδικός στο σημείο που οι ρομβοειδής μυς ενώνονται με το κόκαλο της ωμοπλάτης. Δεν είναι έντονος πόνος, μάλλον θα το χαρακτήριζα ενόχληση αλλά συνεχείς.
    Όταν είχα κάνει μασάζ στο παρελθόν μου περνούσε, σχεδόν εξαφανιζόταν για να επανεμφανιστεί με τις επόμενες προπονήσεις. Να σημειώσω ότι προσέχω τόσο την τεχνική που εκτελώ τις ασκήσεις όσο και το να κάνω διατάσεις. Ειδικά για την πλάτη προσπαθώ να κάνω διατάσεις εκτός από όταν τελειώνω την γυμναστική και σε άσχετες στιγμές όταν είμαι σπίτι. Το αποτέλεσμα είναι πάντα ίδιο η ενόχληση παραμένει και δεν έχω διάθεση και την δυνατότητα να δίνω μετά από κάθε προπονηση χρήματα για μασάζ. Έχει κάποιος να δώσει καμιά συμβουλή;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-12-15 18:28 #200
    Προεπιλογή
    ενα μασαζακι παντα βοηθαει!Μια αλλη λυση και φτηνη που με βοηθα πολυ ειναι η χρηση θερμοφορας στο προβληματικο σημειο.Μιση ωριτσα και η βελτιωση ειναι τεραστια
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-12-15 19:08 #201
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Το μασαζ και συγκεκριμενα το sports massage ή το deep tissue ειναι ο,τι πρεπει για μεταπροπονητικη αποθεραπεια και αποβολη οξινων υποπαραγωγων καυσης.
    Κανε στατικες διατασεις 3-5 επαναληψεις την μυικη ομαδα που επειξες και τ'αποτελεσματα θα ειναι αρκετα θετικα.
    Αλλιως foam roller!!
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-04-16 23:39 #202

    Εγγραφή
    30-11-2014
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    1.953
    Προεπιλογή
    γνωριζει κανεις καμια αλοιφη η κατι τελος παντων για πιασιμο στους προσαγωγους??μιλαμε υποφερω ...
    Έρωτας είναι να αφήσει στη μέση το πιτόγυρο για να σου απαντήσει στο μήνυμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-04-16 00:03 #203
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 14 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 4121314