Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 106 έως 120 από 120
  1. 27-01-10 00:22 #106
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manosvdm Εμφάνιση μηνυμάτων
    οσο για σενα κατερινη,ψαξου λιγο καλυτερα,(γιαι εγω απλα ενα ποστ σου εδειξα δεν ηξερα οτι πρεπει και να στο μεταφρασω και να σου κατεβασω ολοκληρη βιβλιογραφια)
    γιατι αυτος που λεει οτι δεν παιζει προβλημα να αναπνεις απο το στομα τοτε λογικα αντιδρω διοτι απλα αυτο που λεει δεν υπαρχει και αν δεν υπηρχε αυτο το φορουμ και ανγκαζομασταν να διαβαζαμε βιββλια και περιοδικα οπως μου λετε οτι διαβαζω και δεν θα βρισκαμαι τετοια αποψη.
    τη να σου πω ρε φιλε, και εγώ είχα τις μπιροκοιλιες που έχεις εσυ τώρα και αναπνοή έπαιρνα όπως με βόλευε, δε διάβασα καμία βιβλιογραφία για να συμμαζέψω την μπιροκοιλια, ρώτησα πεντε ανθρώπους δοκίμασα στην πράξη τη με βολεύει και την έδιωξα, εσύ διάβασε οτι νομίζεις.

    υσ: σου ειπα να το κανεις μεταφραση οχι για μενα, εγω γεμιζω το μυαλο μου με χρήσιμα πραγματα και δεν πρόκειται να το διάβαζα, αλλά ισως κάποιος αλλος να ενδιαφέρεται και να μη ξέρει αγγλικά, ας βοηθήσεις και εσύ κάποια στιγμή κάποιον εδω μεσα, μεχρι τωρα βοηθιέσαι μόνο...............
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 27-01-10 00:33 #107
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Μανο εγω αυτο που διαβαζω ειναι πως σαρεσει να ερχεσαι σε αντιπαραθεση και τιποτα παραπανω.
    Δεν ειναι τεκμηριομενη η απαντηση απο τη βιβλιογραφια του πανεπιστημιου και ειναι το αρθρο που ποσταρε μια εταιρια... ελεος...

    Επειτα το τι γνωριζω και τι εχω εφαρμοσει εγω ή η Μαρια δεν περναει απο το μυαλο σου! Και το τονιζω, εχουμε εφαρμοσει!!! Τοσο στον εαυτο μας οσο και σε αθλητες και αθλουμενους!

    Εγω θα ελεγα αυριο να πας να τρεξεις με κλειστο το στομα και επειτα να μας πεις τα συμπερασματα σου. Το να υποστηριζεις κατι που ΜΟΝΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ δεν λεει τιποτα. Με την κοινη λογικη δεν μπορεις να λειτουργησεις? Πανε τρεξε με κλειστο το στομα και ανεβασε 120-140 παλμους. ΚΑι αυριο τα ξανα λεμε.

    Υ.Σ. Μετα μου λες δεν σου μιλαμε σωστα και πως σε προσβαλουμε. Μονος σου χαλας την εικονα σου. Καλο θα ηταν να παραθετεις κατι, να ρωτας αν ενδιαφερει τα μελη η τοποθετηση που διαβασες και να ανταλλαξεις γνωμες. Το να προσπαθεις να επιβληθεις μονο χαμενος εισαι. Τελος προσεχε τις εκφρασεις σου οταν απευθυνεσαι σε τριτους. Δεν γνωριζεις κανεναν προσωπικα.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 27-01-10 00:35 #108
    Προεπιλογή
    κατερινη εσυ σου ειπα εισαι αλλου και μονο στην προσβολη, μαγκια σου κατι επικοδομητικο δεν φαινετε να μπορεις να προσφερεις , λεγε οτι θες προσβλητικο για μενα, αλλα κατι σαν και εσενα τους απλα τους αποριπτω, τουλαχιτον με την μαρια εχω μια αντιπαραθεση και προσπαθει ο ενας να τεκμηριωση στον αλλον, σιγουρα καπου μπορει να οδηγησει αυτη η συζητησή;εσυ δες την κοιλια μου και χασκογελα

    αυτο ειναι το επιπεδο σου, ντροπη σου .........................

    Μαρια υπαρχουν και αλλοι λογοι που πρεπει να αναπνεουμε σωστα και απο την μυτη, ειναι τροπος ζωης και ολοι πρεπει να εξασκηθουν πανω σε αυτο

    δες και αυτο
    The average person reaches peak respiratory function and lung capacity in their mid 20's. Then they begin to lose respiratory capacity: between 10% and 27% for every decade of life! So, unless you are doing something to maintain or improve your breathing capacity, it will decline, and with it, your general health, your life expectancy, and for that matter, your spirit as well.

    Optimal breathing gets you more vitality and better quality of life. We also address food, exercise, internal cleansing, attitude, and environment but breathing is for many the most important part of getting and staying healthy. Begin with breathing. Better breathing is possible for anyone. Develop your breathing now.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-01-10 00:35 #109
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manosvdm Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου πηρε πολυ καιρο για να τιθασευσω την αναπνοη μου.
    Το να μην τις τιθασεύσεις το δοκίμασες; Αν ναι τι αποτελέσματα είχε;
    Δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι εξασκήθηκες πάνω σε αυτό, είμαι σίγουρος ότι έχεις ψαχτεί πολύ, όπως και στη διατροφή σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-01-10 00:39 #110
    Προεπιλογή
    ρε νασσερ σοβαρολογεις καθε πρωι κανω 45lepta cardio στους 135-140 παλμους και αναπνεω μονο απο την μυτη και εκπνεω ποια μονο απο το στομα.

    τι ειναι αυτα που λες;
    ακομα και σημερα το απογευμα που ειχα ιντερβαλ δεν επιδιωξα να χρησιμοποιησω αλλον τροπο, παει μονο του.

    εισπνοη απο την μυτη εκπνοη απο το στομα καθολη την διαρκεια της ασκησης
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-01-10 00:44 #111
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manosvdm Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατερινη εσυ σου ειπα εισαι αλλου και μονο στην προσβολη, μαγκια σου κατι επικοδομητικο δεν φαινετε να μπορεις να προσφερεις , λεγε οτι θες προσβλητικο για μενα, αλλα κατι σαν και εσενα τους απλα τους αποριπτω, τουλαχιτον με την μαρια εχω μια αντιπαραθεση και προσπαθει ο ενας να τεκμηριωση στον αλλον, σιγουρα καπου μπορει να οδηγησει αυτη η συζητησή;εσυ δες την κοιλια μου και χασκογελα

    αυτο ειναι το επιπεδο σου, ντροπη σου .........................
    γιατι ρε φιλαρακι τη το προσβλητικό ειπα, θες να σου λεω ψεματα ή να λεω αυτο που βλεπω?, μπραβο σου ειπαμε στις φωτογραφιες που εβαλες για την προσπάθεια σου, οχι γιατι δεν εχεις μπιροκοιλια, πλαδαρος εισαι ακομα και με αυτα τα φακιρικά που κανεις θα εισαι για πολύ καιρο ακομα, σορι.....................

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manosvdm Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε νασσερ σοβαρολογεις καθε πρωι κανω 45lepta cardio στους 135-140 παλμους και αναπνεω μονο απο την μυτη και εκπνεω ποια μονο απο το στομα.

    τι ειναι αυτα που λες;
    ακομα και σημερα το απογευμα που ειχα ιντερβαλ δεν επιδιωξα να χρησιμοποιησω αλλον τροπο, παει μονο του.

    εισπνοη απο την μυτη εκπνοη απο το στομα καθολη την διαρκεια της ασκησης
    ερωτηση, αν εισαι συναχωμένος δεν πας για προπόνηση ?! η αλλάζεις σύστημα?!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-01-10 00:45 #112
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να μην τις τιθασεύσεις το δοκίμασες; Αν ναι τι αποτελέσματα είχε;
    Δεν αμφιβάλλω καθόλου ότι εξασκήθηκες πάνω σε αυτό, είμαι σίγουρος ότι έχεις ψαχτεί πολύ, όπως και στη διατροφή σου.
    καταφερα μετα απο 8 μηνες και απο απνοιες και 80 και βαλε παλμους RHR(resting heart rate)να εχω 52πλαμους RHR.

    εννοειτε οτι το τρεξιμο μου ειναι πραγματικη απολαυση ποια, καθως και to mountain bike που κανω

    εαν τολμησεις να κανεις αναβαση ανηφορας με το ποδηλατο και εισαι στους 170 παλμους για ενα 3λεπτο και αναπνεεις με το στομα τον παγωμενο αερα απλα μετα δεν υπαρχεις, ενω με την μυτη ηταν μια απλη ανηφορα υψηλης εντασης
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-01-10 00:52 #113
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων

    ερωτηση, αν εισαι συναχωμένος δεν πας για προπόνηση ?! η αλλάζεις σύστημα?!
    μεχρι πριν απο 8 μηνες ειμουν συνεχεια συναχωμενος και ελεγα οτι φταει το μηχανακι το πρωι που κανω 50χλμ και παω στην δουλεια μου

    τωρα παλι με το μηχανακι παω και μαλιστα αφου πρωτα εχω κανει 6χλμ, εχω κανει μπανιο και καβαλαω την μηχανη.
    μηπως εινια χειροτερες οι συνθηκες αυτες που κανω;
    σου λεει κατι οτι εχω να βρεθω συναχομενος εδω και πολλους μηνες.

    τι αλλαξε;

    για φαντασου να τρεχεις σε μια χωρα που η μεση θερμοκρασια της το πρωι στο παρκο ειναι κατω απο τους 0 βαθμους.

    αυτοι τι κανουν ; αναπνεουν απο το στομα ή δεν τρεχουν ή ειναι μονιμα ερρωστοι.
    οχι απλα αναπνεουν απο την ασφαλη οδο...................
    απο την μυτη δεν καταλαβαινεις την εποχη που τρεχεις ενω απο το στομα αυτην την εποχη δεν τρεχεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosvdm : 27-01-10 στις 01:03
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-01-10 00:59 #114
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο manosvdm Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε νασσερ σοβαρολογεις καθε πρωι κανω 45lepta cardio στους 135-140 παλμους και αναπνεω μονο απο την μυτη και εκπνεω ποια μονο απο το στομα.

    τι ειναι αυτα που λες;
    ακομα και σημερα το απογευμα που ειχα ιντερβαλ δεν επιδιωξα να χρησιμοποιησω αλλον τροπο, παει μονο του.

    εισπνοη απο την μυτη εκπνοη απο το στομα καθολη την διαρκεια της ασκησης

    και πιο ειναι το παραπονο σου? ΘΕλεις να το κανουμε και εμεις? Αφου το κανεις συνεχισε να το κανεις και ασε τις υποδειξεις το τι πρεπει και τι δεν πρεπει. Πριν ελεγες αναπνοη μονο απο τη μυτη και εσυ τωτα λες πως εισπνεεις απο τη μυτη και επνεεις απο το στομα.
    Αφου εισαι ικανοποιημενος με αυτο που κανεις τελειωσε το θεμα.

    Υ.Σ. Τελευταια φορα σου γραφω προσεχε πως εκφραζεσαι σε τριτους και σε μενα.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-01-10 01:04 #115
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    και πιο ειναι το παραπονο σου? ΘΕλεις να το κανουμε και εμεις? Αφου το κανεις συνεχισε να το κανεις και ασε τις υποδειξεις το τι πρεπει και τι δεν πρεπει. Πριν ελεγες αναπνοη μονο απο τη μυτη και εσυ τωτα λες πως εισπνεεις απο τη μυτη και επνεεις απο το στομα.
    Αφου εισαι ικανοποιημενος με αυτο που κανεις τελειωσε το θεμα.

    Υ.Σ. Τελευταια φορα σου γραφω προσεχε πως εκφραζεσαι σε τριτους και σε μενα.
    θα σου προτεινα να το κανεις και εσυ και

    να εισαι ποιο δικαιος με ολους για οσα γραφουν.

    συγνωμη αλλα με την ανανπνοη μυτηε εννουσα εισπνοη μυτη και εκπνοη στομα.
    οντως δεν το ειχα διευκρινηση απο την αρχη, ελπιζω να το ειχατε καταλαβει ολοι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manosvdm : 27-01-10 στις 01:08
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-01-10 01:17 #116
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    έχει βγεί εκτός θέματος η κουβέντα. manos δε μπορώ να καταλάβω αυτή την εμμονή... ας το λήξουμε το θέμα για να μη κλειδωθεί.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-01-10 15:07 #117
    Προεπιλογή
    ρε αγορι μου εισπενε οπως θες..φτανει πια με τα ακυρα ποστ που κανεις..κανεις δεν ξερει τπτ και εσυ τα ξερεις ολα..μην μας πεις τα μυστικα σου να τελειωνουμε..

    και μην μου πεις για επιπεδο και μαλακιεσ γτ εσυ συνεχιζεις να κανεις ποστ και να ασχολησε..

    εδω μεσα μπαινουν ατομα για να μαθουν και εχουμε 12 σελιδες με τον μαγκα που μας την λεει επειδη ετσι γουσταρει..

    χαρη θα μας κανεις αν δεν γραφεις εδω μεσα.. αντε..
    ANNA CHAVDAROVNA και τα μυαλα στα καγκελα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-01-10 15:12 #118
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχει βγεί εκτός θέματος η κουβέντα. manos δε μπορώ να καταλάβω αυτή την εμμονή... ας το λήξουμε το θέμα για να μη κλειδωθεί.

    ΜΒ
    Συγνωμη muscleboss απλα να κάνω μια ερώτηση γιατι μπερδευτηκα και σε ενα μηνα θα αρχησω σοβαρη αεροβικη και θελω να εχω μια ιδεα παραπάνω...
    Ρε παιδια εγω ξερω οτι το αναπνέεις απο την μυτη ειναι καλυτερο μονο και μονο επειδη φιλτράρετε ο αέρας απο κατι τοιχοματα τις μυτης (δεν θυμαμαι καν πως λέγονται αυτα) και στην ουσια μπενει πιο καθαρος αέρας μέσα σου.
    Οταν κανεις αεροβικη το μόνο που χρειάζεται είναι να κρατάς όσο το δυνατόν πιο σταθερά τις αναπνοές ανεξαρτήτως από που αναπνέεις. Εγω τώρα αν ανέβω στο διαδρομο και το βάλω στο 7-7.5 σε κανα τεταρτο θα αναπνέω και απο τα αυτια
    Ειναι σωστό αυτό που λέω?
    Burn your muscles not your soul...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-01-10 15:24 #119
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι σωστό αυτό που λέω?
    ναι, κατα την δική μου άποψη, αλλα επειδή οι απόψεις διίστανται, δοκίμασε και κρίνε μόνος σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-01-10 15:29 #120
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι, κατα την δική μου άποψη, αλλα επειδή οι απόψεις διίστανται, δοκίμασε και κρίνε μόνος σου.
    Burn your muscles not your soul...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678