Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 05-12-09 14:48 #1
    Το avatar του χρήστη Antonis Giannoulis

    Εγγραφή
    23-04-2009
    Περ.
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    356
    Προεπιλογή Αγαπημένα συμπληρώματα...
    Παιδια ανοιγω αυτο το new thread για να μας πει ο καθενας ποια ειναι η γνωμη του για τα συμπληρωματα που χρησιμοποιει στην καθημερινη του διατροφη.
    Γιατι χρησιμοποιει τα συγκεκριμενα και οχι καποια αλλα...????
    Δεν ειναι δυνατον να παιρνουμε ολα τα σκευασματα που κυκλοφορουν στην αγορα, ειναι παρα πολλα.
    Ποια θεωρει ο καθενας οτι ειναι απαραιτητα και ποια μη απαραιτητα..???
    Για παραδειγμα, υπαρχουν τοσα πολλα που μπορουμε να παρουμε μετα την προπονηση αλλα και κατα την διαρκεια ολης της μερας, αλλα ποια απ'ολα.??
    Δεν ειναι δυνατον να τα παρουμε ολα και απο οικονομικης πλευρας..(πρωτεινη whey, casein, egg, γλουταμινη, αμινοξεα, υδατανθρακες, χρωμιο, ala, bcaa, vitamin C,D,E,B,Α, glucosamine, ΖΜΑ, ΝΟ2, μεταλλα, καρνιτινη, λιποδιαλυτες.....etc)..και παρα πολλα ακομη ???
    Οποτε ας μας πει ο καθενας τι χρησιμοποιει, ποτε το χρησιμοποιει, γιατι το χρησιμοποιει και εαν ειναι ευχαριστημενος ή εαν σκεφτεται να σταματησει καποια που δεν εκαναν δουλεια και να αρχισει καποιο αλλο..???
    Μηπως πρεπει να παρουμε την κασετινα με τα χαποια που ειχε ο Coleman και να την κουβαλαμε μαζι μας ολη την μερα..???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-12-09 15:51 #2
    Προεπιλογή
    Πιστευω οτι το ποιο απαραιτητο συμπληρωμα ειναι αυτο που πολλυ δυσκολα το παιρνεις απο την διατροφη σου κ βρισκεται ποιο κοντα στην κορυφη της πυραμιδας των βασικων συμπληρωματων.
    Δηλαδη , ολοι γνωριζουμε οτι για την μυικη αναπτυξη χρειαζομαστε πρωτεινη , το πρωταρχικο στην πυραμιδα αν δεν κανω λαθος για την αναπτυξη μυων , τωρα αν αυτο ειναι κ το δυσκολοτερο για να το βρεις στην διατροφη καλυπτοντας τις αναγκες (οπως συμβαινει σε μενα) ξεκινας με αυτο.
    Οταν τα οικονομικα μου γινονται δυσκολα επενδυω σε συμπληρωμα πρωτεινης , ειναι λαθος να επενδυει καποιος σε ΝΟ την στιγμη που δεν καλυπτονται οι αναγες πρωτεινης.
    Επισης λογο της κακης σχεσης με τα φρουτα δεν ξεχνω κ τις βιταμινες μου οι οποιες ειναι κ φθηνες.

    Πρωτεινες που προτιμω , whey gold ON , procomplex ON (aλλα ακριβη) , Myofucion Gaspari

    Ξεκιναμε δηλαδη με ιεραρχηση συμπληρωματων κ εκει κοιταμε τι μας λειπει περισσοτερο απο την διατροφη μας , ετσι πιστευω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη foko : 05-12-09 στις 15:54
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-12-09 22:23 #3
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    προσωπικα χρησημοποιω ολη τη σειρα των συμπληρωματων PhD Pharm πρωτον επειδη ειναι αξιολογα και αποτελεσματικα, δευτερον εχουν πολυ καλη γευση ολα τα συμπληρωματα σε ολες τις γευσεις. Τελος ειναι μια εταιρεια που συνεχεια προβλεπει στη δημιουργια νεων συμπληρωματων και βελτιωση αυτων που ηδη εχει!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-12-09 23:14 #4
    Προεπιλογή
    προσωπικα χρησιμοποιω διαφορες μαρκες και αυτη την εποχη εχω πεσει σε INKOSPOR , NATURE`S BEST , και NOW.

    αυτες γιατι εκτιμω οτι ειναι καλες μαρκες.

    απαραιτητα θεωρω την πρωτεινη, τα αμινοξεα και την πολυβιταμινη. τωρα τα bcaa (NOW) , γλουταμινη (NOW), isolate (NATURE`S BEST) , τα παιρνω απλα επειδη εχω λεφτα, θελω να πω αν δεν ειχα λεφτα αυτα θα τα αφηνα σα δευτερευοντα.

    παιρνω μεσα στην ημερα 3 διαφορετικες πρωτεινες, whey Inkospor το πρωι, isolate πριν την προπονηση, και MUSCLE 95 πριν τον υπνο.

    παλιοτερα πριν τον υπνο επαιρνα casein της ΟΝ αλλα τη σταματησα.

    στην ερωτηση πιο θα ελεγα σαν ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ (αυτο που θα θεωρουσα με αλλα λογια το "υγρο πυρ" του οργανισμου μου) θα ελεγα τις αμπουλες αμινοξεων της INKOSPOR που χρησιμοποιω το τελευταιο διμηνο και παιρνω 2 μετα την προπονηση και μακαρι να μου στελνει ο Θεος λεφτα να αγοραζω

    ωστοσο καμια φορα (μια και ειναι τετοιο το θεμα του ποστ) σε εμπνεει σε ενα συμπληρωμα ακομη και το κουτι. θυμαμαι οταν ειχα πρωτοπαρει την ISOPURE της NATURE`S BEST δεν εβλεπα την ωρα να την ξεκινησω.

    κακα τα ψεματα παντως τα βασικα ειναι αυτα που προανεφερα, πρωτεινη,αμινοξεα , πολυβιταμινη.

    κριτηριο η γευση δεν αποτελεσε ποτε. ποτε δεν ειπα θα παρω αυτη τη μαρκα γιατι μ αρεσει αυτη η γευση. και με την ευκαιρια οποιος ειναι αυστηρος με τις γευσεις να μη δοκιμασει τη MUSCLE 95 γιατι ειναι εντελως αγευστη, αλλα εντελως ομως. αλλα αυτο ειναι καλο αφου δεν εχει γλυκαντικες ουσιες κτλ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-12-09 23:39 #5
    Banned
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περ.
    Natural World
    Μηνύματα
    776
    Προεπιλογή
    αυτη την περιοδο χρησιμοποιω συμπληρωματα που θεωρω απολυτως απαραιτητα.μια whey της οPtimum nutrition, ωμεγα 3,6,9 της now foods και μια πολυβιταμινη της AST .
    τωρα κατα τον μαιο ιουνιο..θα δουλεψω με αμινοξεα θα προσπαθησω οσο το δυνατον να βγαλω την whey απο την διατροφη μου και θα παρω και κανενα cla
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-12-09 13:06 #6
    Το avatar του χρήστη Antonis Giannoulis

    Εγγραφή
    23-04-2009
    Περ.
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    356
    Προεπιλογή
    Εγω χρησιμοποιω φυσικα πρωτεινες whey (οχι καποια συγκεκριμενη μαρκα) και casein πριν τον υπνο. Επισης γλουταμινη ,κρεατινη και μια πολυβιταμινη το πρωι ή ολες τις βιταμινες χωριστα οταν μπαινω σε περιοδο σκληρης προπονησης...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-12-09 01:57 #7
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Eγω παντα ειμουν της αποψυς οτι ειναι καλο να χρεισιμοποιω προϊοντα της ιδιας εταιριας, για τον λογο οτι καθε προϊοντης ειναι συμπληρωμα του προηγουμενου. Φυσικα οικονομικα σε καμια περιπτωση δεν θα μπορουσα να ακολουθυσω ολη την γκαμα.
    προϊοντα UNIVERSAL
    ultra iso whey
    animal pak μαζι με το stak
    nitro
    amino 2700
    gh max
    bcaa stack
    nox3
    steroles
    super cuts3

    Φυσικα ολα τα προϊοντα κατα περιπτοση, και αναλογα το προγραμμα.
    Μια που τα ανεφερα καλο θα ειταν να μου πειται την γνωμη σας και εναν συνδιασμο αυτον κατα την κριση σας.
    Kαθε συμβουλη δεκτη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-12-09 02:10 #8
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Το πιο αγαπημενο μου συμπληρωμα που δεν το χω αλλαξει ποτε ειναι η whey της on. Πληρως ικανοποιημενος και δεν το χω αλλαξει ποτε. Ολα τα αλλα τα περναω απο δοκιμες
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-12-09 03:15 #9
    Banned
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περ.
    Natural World
    Μηνύματα
    776
    Προεπιλογή
    george πανω σαυτο π ειπες θεωρω πως μια εταιρια δεν μπορει να εχει τα κορυφαια προιοντα σε ολες τις κατηγοριες.αυτη ειναι η αποψη μου,παρολα αυτα ..μερικα απο τα συμπληρωματα που εχεις αναφερει τα εχω χρησιμοποιησεις και τα θεωρω οντως κορυφαια,οπως το animal nitro, και τα bcaa.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-12-09 11:26 #10
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jGod Εμφάνιση μηνυμάτων
    george πανω σαυτο π ειπες θεωρω πως μια εταιρια δεν μπορει να εχει τα κορυφαια προιοντα σε ολες τις κατηγοριες.αυτη ειναι η αποψη μου,παρολα αυτα ..μερικα απο τα συμπληρωματα που εχεις αναφερει τα εχω χρησιμοποιησεις και τα θεωρω οντως κορυφαια,οπως το animal nitro, και τα bcaa.
    Καλημερα και καλη εβδομαδα.Σε καμοια περιπτωσει δεν ενοουσα οτι μια εταιρια ειναι κορυφαια σε ολα τα προιοντα της,αλλα οτι το ενα προιον συμπληρονει την δυναμικη του αλλου με αποτελεσμα την καλυτερη επιδοσει.
    Τωρα φυσικα ολα λοιτουργουν και συμφωνα με πολους αλλους παραγοντες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-12-09 12:54 #11
    Προεπιλογή
    Εγώ τώρα χρησιμοποιώ την whey πρωτείνη της scitec με γεύση καραμέλα και είναι τέλεια. Μου άρεσε πολύ και η myofusion της gaspari. Επίσης χρησιμοποιώ ένα διάλυμα κατά τη διάρκεια της προπόνησης, το unisport της nutrend με γεύση λεμόνι. Το διάλυμα αυτό μου δίνει πολύ ενέργεια κατά τη διάρκεια της προπόνησης.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-12-09 13:38 #12
    Το avatar του χρήστη Antonis Giannoulis

    Εγγραφή
    23-04-2009
    Περ.
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    356
    Προεπιλογή
    Εγω παιδια απο πρωτεινες τις παιρνω ολες, ολες τις μαρκες, για να μην βαριεμαι και τις γευσεις. Ειναι ωραιο να υπαρχουν αλλαγες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-10-12 20:37 #13
    Προεπιλογή
    delicious whey της QNT...πραγματικα οτι καλυτερο εχω δοκιμασει απο γευση
    No pain, no gain...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-10-12 21:02 #14
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Τοσο καλή γευση έχει που εχασες το μυαλο σου και απαντησες σε θεμα με "ηλικια" 3 ετών?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-10-12 23:45 #15
    Προεπιλογή
    Χαχαχα οχι απλα πηρα σβαρνα τα τοπικς...(απο λογους βαρεμαρας)
    No pain, no gain...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία