Θέμα: Πίτες

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 25 από 25
  1. 23-01-07 18:50 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο everydaypanos
    Τί σημαίνει βάζω εύκολα και δύσκολα...? Υπάρχει τέτοιο πράγμα?

    Υπάρχει δηλαδή άτομο που τρώει πίτα γύρο και το αποτέλεσμα που βλέπει είναι το ίδιο με εάν αντί για το γύρο έτρωγε πιο "σωστά"?
    Το βαζω ευκολα και δυσκολα το λεω με τη λογικη οτι δεν ειμαστε ολοι ιδιοι οργανισμοι.Οπως ειπα καποιος μπορει π.χ. να τρωει καθε μερα επι 1 μηνα γυρους,μπισκοτα,γλυκα κλπ σε μεγαλες ποσοτητες και να μην εχει βαλει ουτε 1% λιπος πανω του,ενω καποιος αλλος να τρωει 1 φορα το μηνα κατι "κακο" ας πουμε,και μετα να κανει πολλες προσπαθειες για να το χασει.
    Ειναι θέμα κάυσεων που κάνει ο οργανισμός. συνήθως αν έχεις πολύ ανεπτυγμένο μυικό σύστημα και κάνεις πολλές καύσεις, δύσκολα αποθηκεύεις λίπος. γι αυτό και τους μύες δεν πρέπει να τους καίμε πρέπει να τους αυξάνουμε.
    έτσι αν χαλάσεις για κάποιο διάστημα την διατροφή ο μεταβολισμός δεν θα χαλάσει τόσο έυκολα και την επόμενη φορά που θα πας στο τζίμ και θα κάνεις βάρη και διάδρομο τον ξανατσίτωσες και ναααααααααα! επανήλθες στο ποσοστό λίπους που θες.
    το βλέπω και πάνω μου χιχι
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-01-07 23:57 #17
    Προεπιλογή
    Το σκεπτικό σας είναι λίγο περίεργο για τα γούστα μου...

    Το θέμα αλλάζει και γίνεται στο εάν και πώς γίνεται να έχουν κάποια άτομα "ανοσία" στο κακό φαΐ, όπως ο γύρος στα γυράδικα.

    Ενώ, το σημαντικό είναι το μήνυμα ότι όλοι (ακόμα και τα "φαινόμενα") πρέπει να στραφούν προς πιο υγιεινές και εξίσου γευστικές εναλλακτικές. Εγώ λέω πως πειράζει να τρως τη γνωστή λαδερή πίτα τόσο έξω όσο και home-made. Ο λόγος; Πολύ απλά μπορείς να την αντικαταστήσεις με μαύρο wrap, με αράβικη ή κυπριακή πίτα (τα λέω με σεριά προτίμησης). Αυτές οι εναλλακτικές είναι εξίσου και σε μερικές περιπτώσεις (όπως π.χ. με πικάντικο κοτόπουλο, μουστάρδα και φρέσκα λαχανικά) ακόμη πιο γευστικές και χορταστικές. Πάνος, over and out.
    THE EVIDENCE WAS GOOD!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-01-07 14:21 #18
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο everydaypanos
    Το σκεπτικό σας είναι λίγο περίεργο για τα γούστα μου...

    Το θέμα αλλάζει και γίνεται στο εάν και πώς γίνεται να έχουν κάποια άτομα "ανοσία" στο κακό φαΐ, όπως ο γύρος στα γυράδικα.

    Ενώ, το σημαντικό είναι το μήνυμα ότι όλοι (ακόμα και τα "φαινόμενα") πρέπει να στραφούν προς πιο υγιεινές και εξίσου γευστικές εναλλακτικές
    Απλα να σημειωσω οτι εγω δεν ειπα πως οι πιτες σου προσφερουν τιποτα το υγιεινο.Απλως εχουν ωραια γευση.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο everydaypanos
    Πολύ απλά μπορείς να την αντικαταστήσεις με μαύρο wrap, με αράβικη ή κυπριακή πίτα (τα λέω με σεριά προτίμησης).
    Που μπορω να βρω κυπριακη και αραβικη; Εκτος απο γυραδικα. Να παιρνω π.χ. απο σουπερ; Δεν εχω δει πουθενα,αλλα για να λες,μηπως υπαρχουν καπου που να παιρνω και να τις κανω σπιτι; Αυτες ειναι με πιο λιγα λιπαρα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-01-07 20:11 #19
    Προεπιλογή
    τον κυπριακο σουβλακι ειναι αισχος....εφαγα οταν ειμουν κυπρο και με επιασε το στομαχι μου.ειχε αγγουρια μεσα....δραμα
    Impossible in Nothing
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-01-07 04:31 #20
    Προεπιλογή
    οπως το κυπριακον σουβλακιν εν εσσει. εν το καλυτερον με διαφοραν. φακα τα ουλα χαμε...
    οχι οκ για το σουβλακι δεχουμε οτι εχετε καλυτερο αλλα για την σιφταλιαν μας που βαζουμε μεσα μαζι με τα σουβλακια στην πιττα MIX ειναι κορυφη. ειναι κρεας τυλιγμενο με πανα (μια μεβρανη απο χοιρον) . δοκιμαστε και ξαναμιλουμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-01-07 06:01 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ice-man
    οπως το κυπριακον σουβλακιν εν εσσει. εν το καλυτερον με διαφοραν. φακα τα ουλα χαμε...
    οχι οκ για το σουβλακι δεχουμε οτι εχετε καλυτερο αλλα για την σιφταλιαν μας που βαζουμε μεσα μαζι με τα σουβλακια στην πιττα MIX ειναι κορυφη. ειναι κρεας τυλιγμενο με πανα (μια μεβρανη απο χοιρον) . δοκιμαστε και ξαναμιλουμε
    λοοοοοοοοοολ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-01-07 14:39 #22
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Εγω δεν εγω δοκιμασει την κυπριακη συνταγη για γυρο.Αναφερομαι στη πιτα και μονο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-01-07 22:32 #23
    Προεπιλογή
    Οφ τοπικ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-01-07 10:53 #24
    Προεπιλογή
    φιλε μου ice man λατρευω την κυπρο εχω ερθει χιλιες φορες αλλα ουτε η σεφταλια μου αρεσε! ιδιως εκεινο το σουβλακι ακομα το θυμαμαι.....ΜΙΧ ηταν!!!σαν την κριτικη κουζινα τιποτα αλλο 8)
    Impossible in Nothing
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-01-07 21:36 #25
    Προεπιλογή
    Ο καλύτερος γύρος στον πλανήτη γη παρασκευάζεται στην πόλη της Θεσσαλονίκης.- Όσοι λένε διαφωνούν, απλά δεν έχουν δοκιμάσει.
    THE EVIDENCE WAS GOOD!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12