Σελίδα 5 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 407
  1. 18-02-10 03:07 #61

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παιδια για το θεμα των ερευνων,εγω εχω να πω πως ο,τι ξερει και ο,τι κανει ο καθενας,αντανακλα πανω του,δηλαδη στο σωμα του.και γω κανω καποια πραματα,που για αλλους ειναι περιεργα,αλλα σε μενα δουλευουν.εγω εχω αυξησει την μυικη μου μαζα σε περιοδο που εκανα αποκλειστικα απο 12-25 επαναληψεις,ενω ολοι λενε να κανεις 6-10 επαναληψεις για αυξηση μυικης μαζας,και τα ιδια λενε και οι ερευνες και τα αρθρα.
     

  2. 18-02-10 03:42 #62
    Το avatar του χρήστη ThePlanet

    Εγγραφή
    14-01-2010
    Μηνύματα
    76
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε ευχαριστω για τα καλα λογια,the planet!
    οσο για τα ερωτηματα σου, οταν χρησιμοποιουσα δεξτροζη/μαλτοδεξτρινη,ετρωγα υδατανθρακα σε ΟΛΑ τα γευματα,ακομα 5 λεπτα πριν κοιμηθω!!! πχ ρυζι με κοτοπουλο η ψαρι με βραστη πατατα.ΑΛΛΑ:τοτε επαιζα ακομα αγωνιστικο μπασκετ και εκανα 4 προπονησεις την βδομαδα (βαλε και τον αγωνα),οποτε μιλαμε για αλλες καυσεις,πολυ περισσοτερες.
    πιστευεις οτι επαιζαν ολα αυτα καποιο ρολο στο οτι δεν χορταινα μετα τα βαρη με τη δεξτροζη/μαλτοδεξτρινη?
    Όχι, απλά θεωρώ (και είναι απολύτως μια προσωπική εκτίμηση) ότι όταν κάνει κανείς μια διάιτα με χαμηλή κατανάλωση υδατανθράκων, είναι λογικό να αισθάνεται ένα έντονο αίσθημα πληρότητας όταν καταναλώσει 60γρ πολύ γρήγορα απορροφήσιμου υδατάνθρακα κάποια στιγμή της ημέρας. Δηλαδή πιστεύω ότι αυτή η αίσθηση θα υπήρχε είτε γινόταν χρήση waxy maize είτε δεξτρόζης/μαλτοδεξτρίνης είτε απλής ζάχαρης. Φυσικά, αυτή η σκέψη μπορεί να είναι και τελείως λάθος και όντως το waxy maize να απορροφάται πάρα πολύ πιο γρήγορα από μίγμα δεξτρόζης/μαλτοδεχτρίνης και επομένως να δίνει αυτό το αίσθημα που αναφέρεις.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελπιζω να εχεις και δικιο για την χρηση του waxy maize,στα διαλειμματα του μπασκετ.χεχε παλι ολοι θα λενε οτι ειμαι ντοπε και τρεχω σαν παλαβος.
    Δε θα βάζει κανένας στοίχημα μαζί σου!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υγ.Χαιρομαι που συνεχιζεις να γραφεις στο φορουμ,παρα την μικρο-παρεξηγηση,γιατι οι αποψεις σου ειναι ενδιαφερουσες.
    Η χαρά είναι δική μου που συμμετέχω
     

  3. 25-03-10 22:28 #63
    Προεπιλογή
    Βρήκα καθαρή γλυκόζη σε φαρμακείο 4,5 euro/1Kg μπορώ να την αντικαταστήσω με την δεξτρόζη???
     

  4. 25-03-10 22:32 #64
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    ναι!!!
     

  5. 26-03-10 12:46 #65
    Respected Gym Owner
    Το avatar του χρήστη TakisV

    Εγγραφή
    23-08-2008
    Περ.
    Patra
    Μηνύματα
    148
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο H4ckGuy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρήκα καθαρή γλυκόζη σε φαρμακείο 4,5 euro/1Kg μπορώ να την αντικαταστήσω με την δεξτρόζη???

    Μιλας για το ιδιο πραγμα...
    Συνηθως τα κουτια του φαρμακειου στην συσκευασια του 1 κιλου γραφει ΓΛΥΚΟΖΗ και απο κατω (Δεξτροζη).
     

  6. 26-03-10 18:07 #66
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ παιδιά
     

  7. 11-08-10 20:30 #67
    Προεπιλογή
    ξεθαβω τωρα αλλα για να μην ανοιγω νεο τοπικ..

    εχει τεθει πολλες φορες το θεμα απο ατομα που κανουν προπονηση βραδυ : τι να κανουν με το θεμα της δεξτροζης/μαλτοδεξτρινης που θελουν να πιουν αλλα απ την αλλη ειναι προβλημα να καταναλωσουν κατι με τοσο υψηλο γλυκαιμικο δεικτη λιγο πριν τον υπνο.

    για ενα μεταπροπονητικο ροφημα , που ταυτοχρονα ειναι κοντα στο γευμα πριν τον υπνο, να προτιμησουμε waxy maize που εχει χαμηλοτερο γλυκαιμικο δεικτη? το συζητησα και με μελος του φορουμ που εμπιστευομαι την αποψη του και μου ειπε "ναι".. η αποψη σας?

    και κατι αλλο: υπαρχει διαφορα σε waxy maize starch και Waxy Barley Starch ?
    ή η διαφορα τους ειναι οπως λεμε δεξτροζη και μαλτοδεξτρινη??
     

  8. 11-08-10 20:40 #68
    Προεπιλογή
    Εγώ νομίζω ότι πέρα από την όποια διαφορά κόστους,δεν υπάρχει λόγος να μην χρησιμοποιούμε wms.Αντε να συμπληρώσεις και λίγη δεξτρόζη ίσα ίσα για ένα μικρό insulin spike(το οποίο εγώ αποφεύγω).
     

  9. 11-08-10 21:13 #69
    Προεπιλογή
    Ισως λιγο ασχετο, αλλα θελω να ρωτησω κατι.

    Η μαλτοδεξτρινη/δεξτροζη ειναι σακχαρα; Το ιδιο και το waxy/vitargo;

    Η ζαχαρη ειναι και αυτη σακχαρο, σωστα;

    Οταν στις συσκευασιες λεει sugars, τι ακριβως εννοει;
     

  10. 31-08-10 22:46 #70
    Banned
    Εγγραφή
    16-08-2010
    Μηνύματα
    361
    Προεπιλογή Επιλογη υδατανθρακα
    ειμαι μεταξυ δυο,και εφοσον λεγεται οτι το Waxy ειναι καλυτερο απο τον συνδιασμο μαλτο-δεξτο αποφασισα ννα το δοκιμασω.
    Αναμεσα σε Nutrabolics Waxybolic και PHD Waxy .
    ποιο μου προτεινεται και γιατι??
     

  11. 01-09-10 08:29 #71
    Προεπιλογή
    to πρωτο.. γιατι ειναι μιγμα υδατανθρακων και περαν τουτου βγενει σε ουδετερη γευση και το βαζεις και το συνδιαζεις με οτιδηποτε
     

  12. 01-09-10 10:18 #72
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mekefi Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι μεταξυ δυο,και εφοσον λεγεται οτι το Waxy ειναι καλυτερο απο τον συνδιασμο μαλτο-δεξτο αποφασισα ννα το δοκιμασω.
    Αναμεσα σε Nutrabolics Waxybolic και PHD Waxy .
    ποιο μου προτεινεται και γιατι??

    Το σωστο ειναι να μας πεις σε ποια φαση της ημερας το χρειαζεσαι. Δηλαδη το θελεις μονο μεταπροπονητικα ή και για αντικατασταση γευματων?
    Nasser Ammari
     

  13. 01-09-10 11:16 #73
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mekefi Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι μεταξυ δυο,και εφοσον λεγεται οτι το Waxy ειναι καλυτερο απο τον συνδιασμο μαλτο-δεξτο αποφασισα ννα το δοκιμασω.
    Αναμεσα σε Nutrabolics Waxybolic και PHD Waxy .
    ποιο μου προτεινεται και γιατι??
    Cytosport Monster Maize γιατι ειναι πιο φτηνο!
    My name is Daniel Lugo and I believe in fitness
     

  14. 01-09-10 11:50 #74
    Banned
    Εγγραφή
    22-11-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.896
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σωστο ειναι να μας πεις σε ποια φαση της ημερας το χρειαζεσαι. Δηλαδη το θελεις μονο μεταπροπονητικα ή και για αντικατασταση γευματων?

    νασερακο.

    το waxy ειναι καταλιλο για μεταπροπονητικο σε απογευματινι προπονηση (8-9,30) ?

    υπολογισε οτι μετα εχω αλλα 2 γευματα. ενα μετα απο μια ωρα. κοτοπουλο λαχανικα και ρυζι. και πριν τον υπνο γιαουρτακι 2%.
     

  15. 01-09-10 12:11 #75
    Banned
    Εγγραφή
    16-08-2010
    Μηνύματα
    361
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σωστο ειναι να μας πεις σε ποια φαση της ημερας το χρειαζεσαι. Δηλαδη το θελεις μονο μεταπροπονητικα ή και για αντικατασταση γευματων?
    σωστα,επρεπε να το διευκρινισω
    για μετα την προπονηση το θελω,
     

Σελίδα 5 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία