Σελίδα 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 121 έως 135 από 155
  1. 22-10-15 14:08 #121
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    λιπαρα θες 30%
    πρωτεινη βαλε καπου 1.5γρ ανα κιλο,κ οτι περισεψει το συμπληρωνεις απο υ/ες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-11-15 02:05 #122
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα παιδία
    Θέλω να γραμμώσω και να κατέβω ποσοστό λύπους όσο το δυνατών γρηγορότερα και ασφαλέστερα
    Είμαι 1,75 84 κιλά
    Κάνω μια ώρα αερόβιο τουλάχιστον την ημέρα ,1 ώρα βάροι και σωματοδιναμίκη προπόνηση στήν ενόργανη,είμαι αθλητής ενόργανης-ακροβατικής
    Σύμφωνα την ημερίσια πρόσληψη θερμιδών πρέπει να πάιρνω 1967,7 θερμίδες
    Νά και ένα πλάνο απο τα γέυματα μου
    Πρωινο: Nερο με λεμονι και κανελα μετα απο 20 λεπτα μια φετα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και δεκα καριδια
    Δεκατιανο-μετα το γυμναστηριο: 2 ολοκληρα αυγα και 1 ασπραδι
    Μεσημεριανο:Κοτοπουλο με λιγο μαυρο ριζι και σαλατα η μακαρονια σικαλεως με τονο η ψαρι με σαλατα η αρακα
    Απογευματινο πριν την ενοργανη :1 μπανανα
    βραδυνο:Mια σαλατα με κοτοπουλο η τονο

    Κατα την διαρκεια της ημερας θα πιω ενα φρεντο καπουτσινο με 2 μαυρες και ενα χυμο πορτοκαλι φυσικο η χαμομιλη και επισης 3 λιτρα νερο την ημερα η και παραπανω,ειναι καλα για να κατεβω στα 74 κιλα? και αν ναι,ποσο περιπου θα μ παρει? Κανω προπονηση 5-6 φορες την εβδομαδα και εδω και ενα μηνα εχασα 5 κιλα
    Ειμαι μεσομορφικός σωματότυπος αν αυτο βοηθαει,ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-11-15 10:07 #123
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Constantinosdv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδία
    Θέλω να γραμμώσω και να κατέβω ποσοστό λύπους όσο το δυνατών γρηγορότερα και ασφαλέστερα
    Είμαι 1,75 84 κιλά
    Κάνω μια ώρα αερόβιο τουλάχιστον την ημέρα ,1 ώρα βάροι και σωματοδιναμίκη προπόνηση στήν ενόργανη,είμαι αθλητής ενόργανης-ακροβατικής
    Σύμφωνα την ημερίσια πρόσληψη θερμιδών πρέπει να πάιρνω 1967,7 θερμίδες
    Νά και ένα πλάνο απο τα γέυματα μου
    Πρωινο: Nερο με λεμονι και κανελα μετα απο 20 λεπτα μια φετα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και δεκα καριδια
    Δεκατιανο-μετα το γυμναστηριο: 2 ολοκληρα αυγα και 1 ασπραδι
    Μεσημεριανο:Κοτοπουλο με λιγο μαυρο ριζι και σαλατα η μακαρονια σικαλεως με τονο η ψαρι με σαλατα η αρακα
    Απογευματινο πριν την ενοργανη :1 μπανανα
    βραδυνο:Mια σαλατα με κοτοπουλο η τονο

    Κατα την διαρκεια της ημερας θα πιω ενα φρεντο καπουτσινο με 2 μαυρες και ενα χυμο πορτοκαλι φυσικο η χαμομιλη και επισης 3 λιτρα νερο την ημερα η και παραπανω,ειναι καλα για να κατεβω στα 74 κιλα? και αν ναι,ποσο περιπου θα μ παρει? Κανω προπονηση 5-6 φορες την εβδομαδα και εδω και ενα μηνα εχασα 5 κιλα
    Ειμαι μεσομορφικός σωματότυπος αν αυτο βοηθαει,ευχαριστω
    Sorry φιλε αλλά μην περιμενεις καποιος να σου απαντήσει ότι θα χάσεις χ κιλά σε αυτό το διάστημα.. Εξαρτάται από παρα πολλούς παραγοντες, καποιες μερες θα εισαι πιο δραστήριος από άλλες συνεπώς θα έχεις μεγαλύτερες καύσεις.. Αυτό το νουμερο που έχεις βρεί δεν είναι οι θερμιδες που πρεπει να καταναλώσεις, αντιθέτως, είναι οι θερμιδες που θα επρεπε να καταναλώνεις αν ησουν καθιστός όλη την ημέρα ώστε να διατηρησεις τα εκάστοτε κιλά σπου, πάνε στον τομέα με τις διατροφές και βρές υπολογισμος θερμιδων και bmr και επειτα αυτό το νούμερο το 4ψηφιο(κατω του 2000_) πολλαπλασιασετο με την δραστηριοτητα σου θα σου έχει εντονη κλπ κλλπ, έπειτα από αυτό το νούμερο που θα σου βγάλει που θα είναι τύπου 2000+ θα αφαιρέσεις 400-500 θερμιδες και θα φτιάξεις μια διατροφή αντιστοιχη.
    Μην προσπα΄θήσεις να χάσεις απότομα τα κιλά
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-11-15 22:56 #124
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Constantinosdv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδία
    Θέλω να γραμμώσω και να κατέβω ποσοστό λύπους όσο το δυνατών γρηγορότερα και ασφαλέστερα
    Είμαι 1,75 84 κιλά
    Κάνω μια ώρα αερόβιο τουλάχιστον την ημέρα ,1 ώρα βάροι και σωματοδιναμίκη προπόνηση στήν ενόργανη,είμαι αθλητής ενόργανης-ακροβατικής
    Σύμφωνα την ημερίσια πρόσληψη θερμιδών πρέπει να πάιρνω 1967,7 θερμίδες
    Νά και ένα πλάνο απο τα γέυματα μου
    Πρωινο: Nερο με λεμονι και κανελα μετα απο 20 λεπτα μια φετα ολικης με 2 φετες γαλοπουλα και δεκα καριδια
    Δεκατιανο-μετα το γυμναστηριο: 2 ολοκληρα αυγα και 1 ασπραδι
    Μεσημεριανο:Κοτοπουλο με λιγο μαυρο ριζι και σαλατα η μακαρονια σικαλεως με τονο η ψαρι με σαλατα η αρακα
    Απογευματινο πριν την ενοργανη :1 μπανανα
    βραδυνο:Mια σαλατα με κοτοπουλο η τονο

    Κατα την διαρκεια της ημερας θα πιω ενα φρεντο καπουτσινο με 2 μαυρες και ενα χυμο πορτοκαλι φυσικο η χαμομιλη και επισης 3 λιτρα νερο την ημερα η και παραπανω,ειναι καλα για να κατεβω στα 74 κιλα? και αν ναι,ποσο περιπου θα μ παρει? Κανω προπονηση 5-6 φορες την εβδομαδα και εδω και ενα μηνα εχασα 5 κιλα
    Ειμαι μεσομορφικός σωματότυπος αν αυτο βοηθαει,ευχαριστω
    Κωνσταντίνε συμφωνω και εγω με τον Feth οτι οι 1967 θερμιδες ειναι ο BMR αλλα για να χάνεις περίπου 1 κιλο την εβδομάδα το προγραμμα σου ειναι οκ για το στόχο που έχεις βάλει. Τωρα αν θέλεις, προτεινω το www.checkneat.gr οπου μπορείς να συμπληρώσεις τα στοιχεία σου και να προσθέσεις τα τροφιμα που αναφέρεις, στο διαιτολογιο σου. Ετσι θα πάρεις μια ακριβέστερη εικόνα και για τις θερμίδες και για τα μάκρος και τα υπόλοιπα συστατικα.
    πχ μπορει να παίρνεις τις θερμίδες που έχεις καθορίσει αλλα η αναλογία των μάκρος να μην ειναι αυτή που πρέπει.
    Υ.Γ. δεν αναφερεις την ηλικία σου και δεν ειναι απίθανο στην συνέχεια να μη συνεχίσεις να χάνεις και το βάρος σου να κολλήσει ενω συνεχίζεις να κάνεις την ίδια διατροφή. Μην μειώσεις τις θερμίδες περισσότερο. Τοτε πρέπει 1 φορά την εβδομάδα να αυξήσεις τις θερμίδες που καταναλώνεις ενώ τις υπόλοιπες μέρες συνέχισε τη διατροφη που κάνεις. αυτή η τακτική θα βοηθησει τον οργανισμό σου να ξεμπλοκάρει.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-12-15 05:56 #125
    Προεπιλογή
    το εκανα κ μ βγηκε 1319,6 θερμιδες τν μερα..κ γω εκει κυμαινομαι 1300-1500.. παρατηρω ομως οτι οσο γυμναζομαι τα 50 κιλα μ φαινονται λιγα σαν να φαινομαι πιο αδυνατη..ποτε μα ποτε δεν εχω φτασει πανω απ 51 κιλα το μονο π ανεβαινει ειναι το λιπος πραγμα π δεν θελω ν αλλαξει σε καμια περιπτωση..εσεις τι πιστευετε οτι τα 50 κιλα σε 1,62 υψος με 18% λιπος ειναι λιγα γ να φανει το σωμα πιο γραμμωμενο? 5 κιλα συν θα ηταν καλυτερα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-12-15 21:12 #126
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ds mitsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    το εκανα κ μ βγηκε 1319,6 θερμιδες τν μερα..κ γω εκει κυμαινομαι 1300-1500.. παρατηρω ομως οτι οσο γυμναζομαι τα 50 κιλα μ φαινονται λιγα σαν να φαινομαι πιο αδυνατη..ποτε μα ποτε δεν εχω φτασει πανω απ 51 κιλα το μονο π ανεβαινει ειναι το λιπος πραγμα π δεν θελω ν αλλαξει σε καμια περιπτωση..εσεις τι πιστευετε οτι τα 50 κιλα σε 1,62 υψος με 18% λιπος ειναι λιγα γ να φανει το σωμα πιο γραμμωμενο? 5 κιλα συν θα ηταν καλυτερα?
    αυτο ειναι λογικο να γινεται , λογω της αλλαγης στην συσταση του σωματος..χανεις λιπος ενω παραλληλα αυξανεις την μυικοτητα σου.
    αν συνεχισεις ετσι, θα αυξανονται λιγο λιγο τα κιλα, κ σιγουρα καποια στιγμη θα περασεις κ τα 51, χωρις να δειχνεις πως εχεις βαλεις λιπος.

    τα υπολοιπα που ρωτας στο τελος, ειναι σχετικα κ αλλαζουν σε καθε σωμα, οποτε απαντηση δεν υπαρχει..σιγουρα ομως οσοα αυξανεις την μυικοττα σου κ μενεις στα ιδια η χαμηλοτερα ποσοστα λιπους, θα δειχνεις πιο καλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-12-15 22:59 #127
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο ειναι λογικο να γινεται , λογω της αλλαγης στην συσταση του σωματος..χανεις λιπος ενω παραλληλα αυξανεις την μυικοτητα σου.
    αν συνεχισεις ετσι, θα αυξανονται λιγο λιγο τα κιλα, κ σιγουρα καποια στιγμη θα περασεις κ τα 51, χωρις να δειχνεις πως εχεις βαλεις λιπος.

    τα υπολοιπα που ρωτας στο τελος, ειναι σχετικα κ αλλαζουν σε καθε σωμα, οποτε απαντηση δεν υπαρχει..σιγουρα ομως οσοα αυξανεις την μυικοττα σου κ μενεις στα ιδια η χαμηλοτερα ποσοστα λιπους, θα δειχνεις πιο καλα.

    ευχαριστω γ αλλη μια φορα γ τν απαντηση σου! δεν θα με πειραζε να εχω κ 3-4 κιλακια παραπανω αρκει ομως να μην φαινοντουσαν οπως ειπες.. με τις θερμιδες ειμαι πολυ προσεκτικη κ φοβαμαι να ανεβω η αληθεια ειναι να παω 1500-1800..ισως τοτε βαλω κιλα αλλα φοβαμαι μην ανεβασω κ λιπος..εχω κ τις συμβουλες σας κ ειμαι σε καλο δρομο!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-12-15 00:01 #128
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    δεν ειναι αναγκη να ανεβασεις θερμιδες για να δεις αυτα τα αποτελεσματα..απλα θα παρει σιγουρα περισοτερο χρονο, αλλα απο την αλλη τα κιλα σιγουρα θα ειναι ποιοτικα πανω σου.
    αν θες ριχνεις μια ματια εδω
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-12-15 00:50 #129
    Προεπιλογή
    το συμπερασμα ειναι οτι ακομα κ αν ειμαστε σε φαση γραμμωσης αν αυξησουμε τν ημερησια πρωτεινη που λαμβανουμε βλεπουμε περισσοτερο μυικο ογκο? στη διατροφη μου εχω ληψη πρωτεινης κ επερνα κ whey την σταματησα ομως γιατι μου προσθετε κ 100 θερμιδες την μερα παραπανω.. να ξαναρχισω να παιρνω?
    σιγουρα θα παρει περισσοτερο χρονο γιατι εδω κ ενα 1 χρονο π ασχολουμαι περιπου βλεπω τοσο καλα αποτελεσματα σε ολα τα υπολοιπα αλλα δεν εχω παρει ουτε γραμμαριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-12-15 00:58 #130
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    το περισοτερο, ειναι σχετικο...παιρνεις οση σου αναλογει, κ αναλογα με το πόσο ριχνεις τις θερμιδες σου απο τα υπολοιπα μακροσυστατικα, ανεβαζεις πρωτεινη.
    αυτο για τις θερμιδες, με την πρωτεινη μην το φοβασαι, γιατι απο τις 4 θερμιδες που εχει, ανα γραμμαριο, το σωμα δαπανα την 1, για να την μεταβολισει..επιπλεον η πρωτεινη, δεν γινεται λιπος στο σωμα..
    φυσικα υπαρχουν κ καποια ορια σε ολα αυτα, περισοτερα στο αρθρο "πως παχαινουμε"..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-12-15 01:03 #131
    Προεπιλογή
    αρα ξεκιναω παλι..γιατι η αληθεια ειναι οτι το λιπος οντως δεν ανεβαινει γιατι παιρνω εδω κ 1 χρονο περιπου κ με σωστη διατροφη κατεβηκα 6%..μονο θερμιδες σου δινει αλλα κ παλι οπως λες οχι κακες..τωρα παιρνω κ BCAA δεν υπαρχει καποιο θεμα αν αρχισω παλι κ τν whey κ παιρνω κ τα 2 ετσι? γιατι τα αμινοξεα τα παιρνω μονο τις μερες π γυμναζομαι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-12-15 01:05 #132
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ναι ,αμινοξεα τις μερες προπονησης (καλυτερα πριν η κ με το πρωινο αν δεν θες να βαλεις whey εκει), κ την whey καθε μερα αναλογα των αναγκων σου..σιγουρα ομως μια δοση whey μετα την προπονηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-12-15 01:14 #133
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι ,αμινοξεα τις μερες προπονησης (καλυτερα πριν η κ με το πρωινο αν δεν θες να βαλεις whey εκει), κ την whey καθε μερα αναλογα των αναγκων σου..σιγουρα ομως μια δοση whey μετα την προπονηση.

    αμινοξεα ειναι καλυτερα λες πριν κ μετα τ πρωινο? γιατι λεει τ μπουκαλακι 2 caps πριν κ 2 μετα την προπονηση..να παιρνω μετα την προπονηση κ 2 caps BCAA κ whey μαζι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-12-15 01:16 #134
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αν κ ξεφευγουμε απο το θεμα, κ νομιζω καπου το ειχαμε ξαναγραψει αυτο, απο την στιγμη που παιρνεις whey, δεν εχει νοημα να παιρνεις κ αμινο μαζι, τσαμπα πανε...τελειως τσαμπα ομως.
    οποτε καλυτερα τις μερες προπονησης να τα χρησιμοποιεις πριν την προπονηση κ σε μια αλλη στιγμη της μερας, οπου ναμιζεις οτι πασχεις απο προσληψη πρωτεινης..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-12-15 01:19 #135
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν κ ξεφευγουμε απο το θεμα, κ νομιζω καπου το ειχαμε ξαναγραψει αυτο, απο την στιγμη που παιρνεις whey, δεν εχει νοημα να παιρνεις κ αμινο μαζι, τσαμπα πανε...τελειως τσαμπα ομως.
    οποτε καλυτερα τις μερες προπονησης να τα χρησιμοποιεις πριν την προπονηση κ σε μια αλλη στιγμη της μερες, οπου ναμιζεις οτι πασχεις απο προσληψη πρωτεινης..

    ξεφυγα θες να πεις κ εχεις δικιο λαθος δικο μου!οπως κ να χει σε ευχαριστω πολυ κ παλι γ τς πληροφοριες γιατι πολλα απ οσα διαβαζω στ αρθρα δεν μπορω να τα καταλαβω κ ακριβως κ με βοηθησες πολυ!
    θα τα κοιταξω οσα μ ειπες κ θα τα βαλω στο προγραμμα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 9 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 7891011 ΤελευταίαΤελευταία