Θέμα: Sida Cordifolia

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 112
  1. 09-08-06 16:20 #1
    Προεπιλογή Sida Cordifolia
    Geia xara se olous!
    Eimai kainourgia sto site. Kanw 10 xronia aerobiki kai tous teleytaious 3 mhnes body building!
    Mou proteinan na parw kati thermogenetika pou legontai sida cordifolia (cnp) to exw hdh kanei kai exw dei trela apotelesmata se syndiasmo me eidikh diatrofh kai prwteinh( pro-peptide) oyte egw den pisteyw ayto pou vlepw sto swma mou . Alla ayto pou thelw na rwthsw einai poso kako mporei na kanei ayto to thermogennetiko ston organismo, an kapoios gnwrizei as mou pei dyo pragmata. (Fysika exw rwthsei to gymnasth kai mou exei pei oti den kanoun kako otan ta pareis me metro apla tha hthela kai mia allh apopsh)


    Eyxaristw poly!!!!! [/u][/b]
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-08-06 16:28 #2
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή Re: Sida Cordifolia ??????
    Kalwshrthes Danai. Ypothetw eisai panw apo 18, afou kaneis 10 xronia aerovikh, opote den exeis provlhma. To metro pou sou eipe o gymnasths exei dikio mias k ta fat burners prepei na ta pernoume gia 3 evdomades k meta diakoph gia 1 2 evdomades giati o organismos mas 'to pernei xabari' k antidraei opote exei elaxista apotelesmata. Ta thermegenetika einia ta pio akindyna se sxesh me allou typou fat burners k se atoma pou den pinoun kafe exei akoma megalyteres epidraseis. To proion sou einai ths Reflex mia poly kaly etaireia k vlepw einia katharo proion xwris trellh xhmeia sta systatika tou kalo auto! Kalh synexeia loipon
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-08-06 16:34 #3
    Προεπιλογή
    Eimai 29 xronon, to sida einai apo ta proionta tou Doryan Yates kai h proteinh epishs thn gnwrizeis? kai an nai thn vriskeis kalh?
    Prin epairna thn Iso 100 (Dymatize) eyxaristw poly kai pali!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-08-06 05:13 #4
    Προεπιλογή
    Γεια σου δανάη και μπράβο σου που ασχολείσαι με το άθλημα. σπάνια βλέπεις γυναίκα να ασχολείται με κάτι τέτοιο...
    εγώ γενικά δεν είμαι υπέρ των φαρμάκων... μα δεν είναι προτιμότερο να κάνεις μια λιποδιάλυση και να δώσεις την ευκαιρία στον οργανισμό σου να κάψει το λίπος?αν δεν μπορούμε να κάψουμε το τόπικο φταίνει πολλά πράγματα και πάνω απο όλα η τάση του να αποθηκεύεται(αυτην η καρ...ολα λολ)
    Δεν θέλω να σε τρομοκρατήσω αλλα θα σου πρότεινα να κάνεις ένα γενικό τσεκ απ ήπατος και νεφρών γενικών βρε συ να δεις που είσαι.κι αν δεις όλα νορμάλ τότε συνέχισε.
    εγώ πάντως ποτέ δεν θα στρεφόμουνα σε προιόντα που περιέχουν εφεδρίνη για τους γνωστούς λόγους... θα κάνω σύντομα λιποδιάλυση και τότε το λιπος θα αρχίσει να φεύγει σαν νεράκι λοοοοοολ.(κάπως έτσι φέυγει σαν λάδι)Η μέθοδος που θα ακολουθήσω εκμεταλεύετια την δερματικη χαλάρωση. τρέλλα σου λέω. γίνετια με λέιζερ και είναι τελείως ακίνδυνο. ΤΕΛΕΙΩΣ. ψάξτο και θα βρείς πολλά.
    όσο για το τι σου είπε ο γυμναστής καλά τα έχουμε ξανα ακούσει αυτά...να μην εμπιστεύεσαι κανέναν γυμναστή γιατί το μόνο που τους νοιάζει να σε φτάσουνε εκεί που θέλεις(να ασφαλές είναι το έχω ελέγξει το προιόν ναι βέβαια απο πιστοποιημένη εταιρία κοκη ασχετοσυνη και η βλακεια που τους δέρνει δεν έχει όριο πφφφ). ίσως στην συγκεκριμένη περίπτωση να μην ισχύει μιας και αγοράζεις μόνη σου το προιόν αλλά ΠΟΤΕ μην δεχτείς κάτι απο γυμναστή-εκτός αν ξέρεις ότι πραγματικά αξίζει(πράγμα σπάνιο)
    καλή συνέχεια και μπράβο σου που έκανες τέτοια κοιλίτσα-συνέιχσε να φανούνε οι φετούλες αλλά πρόσεχε μην σε δούνε οι κολλητές σου γιατι θα σε φάνε απο την ζήλια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-08-06 09:36 #5
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Καλωσ ήρθες Δανάη,

    Έχε απλά υπόψην ότι το sida cordifolia είναι μια άλλη ονομασία της εφεδρίνης αλλά τα αλκαλοειδή που περιέχει είναι σε μικρότερη ποσότητα. Μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις συνεχόμενα για διάστημα 6 εβδομάδων χωρίς κανένα πρόβλημα κάνοντας μετά ένα διάλειμμα ίσου διαστήματος.

    Σχετικά με τα προιόντα Dorian Yates, έχε τους απόλυτη εμπιστοσύνη.

    Muscleboss
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-08-06 15:40 #6
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή A kai na mhn to ksexasw ....
    Καλως ήλθες στο Forum danai,

    Λοιπόν αν και αργοπορημένα θα προσπαθήσω να απαντήσω στην απορία σου. Το ‘Cida Cordifolia’ όπως και το ‘Μa huang ή Ephedra’ είναι βότανα τα οποία περιέχουν κάποια αλκαλοειδή(ουσίες) που μιμούνται την συμπεριφορά της αδρεναλίνης(επινεφρίνης) και την νοραδρεναλίνης(νορεπινεφρίνης) στο ανθρώπινο σώμα. Οι τελευταίες 2 ουσίες ονομάζονται κατεχολαμίνες και μπορούν να δράσουν είτε σαν ορμόνες είτε σαν νευροβιαβιβαστές.Οι ουσίες αυτές εκκρίνονται από το σώμα όταν αυτό βρεθεί σε κάποια στρεσογόνα κατάσταση π.χ να βρεθείς στα 2 μέτρα από ένα λιοντάρι κτλ. Eκκρίνονται για να προετοιμάσουν το σώμα για το λεγόμενο ‘Fight or Flight’ ‘μάχη ή φυγή’ στα ελληνικα. Η απάντηση του σώματος σε αυτές τις ορμόνες είναι:
    Αύξηση της ταχύτητας με την οποία χτυπά η καρδία έτσι ώστε να μεταφέρεται περισσότερο καθαρό αίμα (το οποίο περιέχει το οξυγόνο) από αυτήν στους μυς και ακάθαρτο (που περιέχει το διοξείδιο του άνθρακα) από τους μυς στους πνεύμονες. Το οποίο συνεπάγεται και αύξηση της αρτηριακής πίεσης.
    Μεγαλώνει την διάμετρο των βρόγχων και των βρογχιδίων στους πνεύμονες ώστε να επιταχύνεται ο ρυθμός αναπνοής.
    Συστέλλει τα αιμοφόρα αγγεία στην επιφάνεια του δέρματος ώστε να πηγαίνει λιγότερο αίμα στο δέρμα ώστε σε περίπτωση που πληγωθείς στην μάχη να μην πεθάνεις από αιμορραγία.
    Διαστέλλει της αρτηρίες στους μυς ώστε να τροφοδοτούνται με περισσότερο αίμα(οξυγονο+ενεργεια) για ευνόητους λόγους. Επίσης δίνει σήμα ετοιμότητας στους μυς ώστε να ενεργοποιηθούν περισσότερες μυϊκές ίνες όταν δοθεί η εντολή για κίνηση εξου και η αυξημένη δύναμη που παρουσιάζεται υπό την επίδραση αυτών των ουσιών. Όλοι έχουμε ακούσει για την μαμά που σηκώνει το αυτοκίνητο για να σώσει το παιδί της χεχε. Ενταξει δεν είναι και τόσο δραματικά τα κέρδη στην δύναμη.
    Μέσω τις λιπόλυσης και της γλυκογονόλυσης φροντίζει ώστε να παράγεται με πιο γρήγορο ρυθμό ενέργεια για να υπάρχει έτοιμη σε περίπτωση που την χρειαστεί το σώμα
    Αυξάνει την δυνατότητα συγκέντρωσης και διαστέλλει τις κόρες των ματιών.
    Αυτές είναι οι κύριες λειτουργίες των κατεχολαμινων στο σωμα. Υπαρχουν και άλλες αλλά δεν αξίζει να αναφερθούν γιατί δεν ενδιαφέρουν το άθλημα.

    Οι ουσίες τώρα που περιέχονται στο Cida Cordifolia και στο Μa huang είναι τα γνωστά Αλκαλοειδή της Ephedra(εφεδρίνη, ψευδοεφεδρίνη, νορεφεδρίνη και νορψευδοεφεδρίνη).Το ποσοστό αυτών των ουσιών στο φυτό εξαρτάται από το είδος και την ανατροφή του φυτού. Πάντα όμως η περιεκτικότητα της εφεδρίνης είναι μεγαλύτερη(μέχρι και 90%) με αμέσως επόμενη την ψευδοεφεδρινη(μέχρι και 30%).Οι άλλες 2 είναι αμελητεες. Επισης η εφεδρινη είναι πολύ πιο δραστική στο σώμα από ότι η ψευδοεφεδρίνη.

    ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ <-- --> ΕΦΕΔΡΙΝΗ

    Τώρα όπως βλέπεις και στο σχήμα με τους χημικούς τύπους της αδρεναλίνης και της εφεδρίνης η 2 ουσίες μοιάζουν μεταξύ τους. Έχουν την ίδια αμινοομάδα(το ΝΗ) και τον ίδιο κυκλικό δακτύλιο. Δηλαδή η εφεδρίνη έχει πολλές πιθανότητες να δέσει στους ίδιους υποδοχείς που δένει η αδρεναλίνη ανά τα κύτταρα, νεύρα, αγγεία κτλ του ανθρωπίνου σώματος, σε άλλους ασθενά και σε άλλους ισχυρά. Το αποτέλεσμα είναι να δρα σαν συμπαθητικομιμητικό δηλαδή σαν την αδρεναλίνη όποτε έχεις όλες τις αντιδράσεις της αδρεναλίνης άλλες στον ίδιο και άλλες σε πιο ήπιο βαθμό(πχ στα ίδια mg η εφεδρίνη δεν προκαλεί την ίδια αύξηση στους καρδιακούς παλμούς και την πίεση όπως το Clenbuterol μια ακόμη συμπαθητικομιμητική ουσία (όσοι δοκίμασαν ξέρουν χεχε, μια φορά δοκίμασα 25mg εφεδρίνη 200mg καφεΐνη 80mg Clenbuterol 50mcg T3 kai 200mcg T4 σαν πρωινό! Μάλλον είμαι επταψυχος .DON’T TRY IT )).Η Εφεδρινη στον κόσμο του fitness/bodybuilding χρησιμοποιήθηκε και χρησιμοποιείτε σε συνδυασμό με καφεΐνη αφού κάποιες έρευνες που έγιναν έδειξαν ότι ο συνδυασμός εφεδρινης/καφεινης έδωσε την μεγαλύτερη δυνατότητα λιπόλυσης. Εξου και το λεγόμενο ‘ECA stack’ (E/C/A Ephedrine/Caffeine/Aspirin 20mg Ephedrine / 200mg Caffeine ήταν το στάνταρ).Αυτό που κάνει την εφεδρινη το απόλυτο ΘΕΡΜΟΓΕΝΝΕΤΙΚΟ είναι η δυνατότητα της να αυξάνει την θερμογένεση στον καφέ λιπώδη ιστό με αποτέλεσμα να ανεβάζει την θερμοκρασία του σώματος μερικά δέκατα(κρατάει περίπου 5-6 ώρες ενώ η υπερδιέγερση που προκαλεί κρατάει 1-2 ώρες ).Όποτε στην ουσία καις περισσότερη ενέργεια για να διατηρήσει το σώμα σου την υψηλότερη θερμοκρασία. Δηλαδή δημιουργείς ένα έχτρα θερμιδικό ελλειμα. Συν το γεγονός ότι προκαλεί λιπόλυση και ότι σε τσιτώνει για πολύ POWER προπονησεις. Το αποτέλεσμα…? ένα ΓΡΑΜΜΩΜΕΝΟ ΣΩΜΑ χεχε.
    Επίσης ένα ακόμη πλεονέκτημα της εφεδρινης είναι ότι μετριάζει την επίδραση της κορτιζόλης, της κακιάς εκείνης ορμόνης που σε περιόδους δίαιτας η βαριάς αεροβικής άσκησης διασπάσει τους μυς μας για ενέργεια. Σύμφωνα με έρευνες δηλαδή βρέθηκε ότι τα άτομα που αδυνάτισαν χρησιμοποιώντας εφεδρινη είχαν διασώσει περισσότερη μυϊκή μάζα από άλλα άτομα που αδυνάτισαν χωρίς εφεδρινη.

    Η εφεδρινη έχει απαγορευτεί επίσημα από το αμερικανικό κράτος(FDA) επειδή είχε προκαλέσει κάποιους θανάτους από εγκεφαλικά και καρδιακα.Βεβαια περισσότεροι άνθρωποι πεθαίνουν κάθε μέρα από απλά κρυολογήματα ανά τον κόσμο παρά από εφεδρινη αλλά το θέμα με την εφεδρινη είχε πάρει μεγάλη έκταση στα MEDIA και έγινε κυριολεκτικά της ΠΟΥΤ_ΝΑΣ.Τα ελπιδοφόρα νέα είναι ότι έγινε μια έφεση στο δικαστήριο της UTAH στην αμερικη και αφού δεν μπόρεσε κανείς να αποδείξει ότι 10mg εφεδρινης μπορούν να προκαλέσουν θάνατο το δικαστήριο αποφάσισε προσωρινή αναστολή της απαγόρευσης για την πολιτεία της UTAH για δόσεις που δεν ξεπερνούν τα 10mg.

    Όσον αφορά τώρα το σκεύασμα που σε απασχολεί το έριξα μια ματιά και 1ον δεν είδα πουθενά να λέει τίποτα για καφεΐνη και 2ον λέει Sida Cordifolia extract 300mg(standardised at 8% alkaloids) δηλαδή σε 2 κάψουλες περιέχει 24mg αλκαλοειδή Ephedras θα μαντέψω, χωρίς να λέει τι αλκαλοειδή είναι αυτά.Η τιμή είναι σχετικά καλή αλλά ρίξε μια ματιά και τα παρακάτω.

    Τώρα τα κακά που μπορεί να προκαλέσει η εφεδρινη στο σώμα σου είναι από ένα απλό εγκεφαλικό η καρδιακό μέχρι σύνδρομο υπερπροπονησης. Επίσης αλλά που έχω δει είναι αυξημένη θερμοκρασία σώματος(γύρω στους 37) αρκετό καιρό μετά την διακοπή του προϊόντος και ιδιαίτερα σε γυναίκες μια μικρή μορφή ψευδό- υπερθυρεοειδισμού(ελεύθερη Τ3(ορμόνη θυρεοειδή) αίματος στα ανώτερα επιτρεπτά όρια)

    Εγώ συνήθως συνιστώ ένα πρωτόκολλο λήψης 2μερες ON - 1μερα OFF η 3 ΟΝ - 2 OFF γιατί έχω παρατηρήσει ότι μετά τις 3 μέρες ο οργανισμος ανταποκρίνεται πιο ανέμελα.

    P.S 'ama eisai esy sthn foto tote NICE JOB ...ti thn thes thn efedrinh ? YOU ARE SUPER LEAN ! '
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-08-06 05:10 #7
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    jiujitSu pkalo to arthraki sou prepei na to valeis k sthn allh kathgoria
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-08-06 14:10 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss
    Καλωσ ήρθες Δανάη,

    Έχε απλά υπόψην ότι το sida cordifolia είναι μια άλλη ονομασία της εφεδρίνης αλλά τα αλκαλοειδή που περιέχει είναι σε μικρότερη ποσότητα. Μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις συνεχόμενα για διάστημα 6 εβδομάδων χωρίς κανένα πρόβλημα κάνοντας μετά ένα διάλειμμα ίσου διαστήματος.

    Σχετικά με τα προιόντα Dorian Yates, έχε τους απόλυτη εμπιστοσύνη.

    Muscleboss

    Muscleboss σ'ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή σου!!!! Η αλήθεια είναι οτι φοβήθηκα λίγο στην αρχή αλλά νομίζω οτι η λογική χρήση και όχι η κατάχρηση σε κάθετι ειναι η καλύτερη λύση!!! Σ'ευχαριστώ και πάλι πολύ!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-08-06 14:18 #9
    Προεπιλογή
    Φίλε jiujitSu, σ'ευχαριστώ πραγματικά που ασχολήθηκες τόσο με το θέμα μου με κατατόπισες πλήρως για το προϊόν κάτι που ήθελα πολύ. Η τύπισα είναι όλα τα λεφτά πολύ καλή, όσο για την φώτο...ναι εγώ και σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια ξέρεις...θέλει πολύ κόπο το αποτέλεσμα που βλέπεις φαντάσου οτι γυμνάζομαι 10 χρόνια οχι bodybuilding αλλα aerobic και pilates τους τελευταιους 3 μήνες κάνω bodybuilding και έχω πέσει σε πολύ καλό τύπο ο οποίος ασχολείται επαγγελματικά με αγώνες bodybuilding...σκέφτομαι σοβαρά να κατέβω κι εγώ κάποια στιγμή αλλα κατηγορία fitness!!!

    Σ'ευχαριστώ και πάλι πάρα πολύ take care!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-08-06 14:29 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Albert_Wesker
    Γεια σου δανάη και μπράβο σου που ασχολείσαι με το άθλημα. σπάνια βλέπεις γυναίκα να ασχολείται με κάτι τέτοιο...
    εγώ γενικά δεν είμαι υπέρ των φαρμάκων... μα δεν είναι προτιμότερο να κάνεις μια λιποδιάλυση και να δώσεις την ευκαιρία στον οργανισμό σου να κάψει το λίπος?αν δεν μπορούμε να κάψουμε το τόπικο φταίνει πολλά πράγματα και πάνω απο όλα η τάση του να αποθηκεύεται(αυτην η καρ...ολα λολ)
    Δεν θέλω να σε τρομοκρατήσω αλλα θα σου πρότεινα να κάνεις ένα γενικό τσεκ απ ήπατος και νεφρών γενικών βρε συ να δεις που είσαι.κι αν δεις όλα νορμάλ τότε συνέχισε.
    εγώ πάντως ποτέ δεν θα στρεφόμουνα σε προιόντα που περιέχουν εφεδρίνη για τους γνωστούς λόγους... θα κάνω σύντομα λιποδιάλυση και τότε το λιπος θα αρχίσει να φεύγει σαν νεράκι λοοοοοολ.(κάπως έτσι φέυγει σαν λάδι)Η μέθοδος που θα ακολουθήσω εκμεταλεύετια την δερματικη χαλάρωση. τρέλλα σου λέω. γίνετια με λέιζερ και είναι τελείως ακίνδυνο. ΤΕΛΕΙΩΣ. ψάξτο και θα βρείς πολλά.
    όσο για το τι σου είπε ο γυμναστής καλά τα έχουμε ξανα ακούσει αυτά...να μην εμπιστεύεσαι κανέναν γυμναστή γιατί το μόνο που τους νοιάζει να σε φτάσουνε εκεί που θέλεις(να ασφαλές είναι το έχω ελέγξει το προιόν ναι βέβαια απο πιστοποιημένη εταιρία κοκη ασχετοσυνη και η βλακεια που τους δέρνει δεν έχει όριο πφφφ). ίσως στην συγκεκριμένη περίπτωση να μην ισχύει μιας και αγοράζεις μόνη σου το προιόν αλλά ΠΟΤΕ μην δεχτείς κάτι απο γυμναστή-εκτός αν ξέρεις ότι πραγματικά αξίζει(πράγμα σπάνιο)
    καλή συνέχεια και μπράβο σου που έκανες τέτοια κοιλίτσα-συνέιχσε να φανούνε οι φετούλες αλλά πρόσεχε μην σε δούνε οι κολλητές σου γιατι θα σε φάνε απο την ζήλια!
    Σ'ευχαριστώ πολυ, όσο για την ζήλια η αλήθεια είναι οτι την εισπράττω συνέχεια γύρω μου αλλά δεν μασάω, το θέμα είναι όταν θαυμάζεις κάτι να προσπαθείς να το φτάσεις και να το ζηλεύεις επικοδομητικά....θέλει πειθαρχία για να έχεις αποτέλεσμα και φυσικά πολλές θυσίες, κάτι που πρέπει να έχεις και λίγο ψώνιο για να υποστείς...εγώ είμαι λίγο ψώνιο χα χα χα αλλά με την καλή έννοια. Χα χα σ'ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου. Να περνάς καλά και καλή συνέχεια στην προσπάθειά σου και καλή δύναμη...αν και είμαι σίγουρη οτι τη έχεις!!!! Βye ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-05-08 03:49 #11
    Προεπιλογή Re: Sida Cordifolia ??????
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο danai
    Geia xara se olous!
    Eimai kainourgia sto site. Kanw 10 xronia aerobiki kai tous teleytaious 3 mhnes body building!
    Mou proteinan na parw kati thermogenetika pou legontai sida cordifolia (cnp) to exw hdh kanei kai exw dei trela apotelesmata se syndiasmo me eidikh diatrofh kai prwteinh( pro-peptide) oyte egw den pisteyw ayto pou vlepw sto swma mou . Alla ayto pou thelw na rwthsw einai poso kako mporei na kanei ayto to thermogennetiko ston organismo, an kapoios gnwrizei as mou pei dyo pragmata. (Fysika exw rwthsei to gymnasth kai mou exei pei oti den kanoun kako otan ta pareis me metro apla tha hthela kai mia allh apopsh)


    Eyxaristw poly!!!!! [/u][/b]
    Geia s kai gw molis to arxisa......kai eimai kai gw skeftikos alla tha to sinexisw mias kai mena m eipane oti den trexei tpt kai einai fitiko!Opws kai naxei ti kako pia tha mporouse na kanei pia kati tetio?
    Eyxaristw
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-05-08 09:11 #12
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Και η κοκαϊνη ειναι φυτικο,δεν σημαινει κατι αυτο.Αν δεν προσεξεις θα παθεις κακο,αν ομως μεινεις με τις νορμαλ δοσολογιες δεν παθαινεις τιποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-05-08 10:42 #13
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    αμα εχεις προβληματα υπερτασης και καρδιας αλαζουν τα πραγματα και αντι για παραλια καταληξης καπου αλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-05-08 13:15 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15
    Και η κοκαϊνη ειναι φυτικο,δεν σημαινει κατι αυτο.Αν δεν προσεξεις θα παθεις κακο,αν ομως μεινεις με τις νορμαλ δοσολογιες δεν παθαινεις τιποτα.
    E kita paw gym 3 fores tin evdomada epidi kanw ena eidiko programma anaplasis swmatos kai dinamis,opote pairnw apo 1 xapaki misi wra tin proponisi.Synolika diladi 3 xapakia tin evdomada,e den nomizw na vlaptei auto!
    Vsika to pita gt douleuw kai nyxta kai eimai poli kourasmenos kai to programa pou kanw apaitei to max twn dinatotitwn mou!

    Eyxaristw pou apantate
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-05-08 14:01 #15
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    αναπλασης σωματος ουτε bodyline διαφημιση να ακουγα

    κατι μου λεει δεν ειναι τοσο "σκληρο" αυτο το προγραμα τελος παντων

    γραφε ελληνικα

    βασικα τσαμπα το περνεις ετσι οπως το περνεις
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία