Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 113
  1. 31-01-11 02:22 #46
    Προεπιλογή
    χαχαχα
    πουθενα απλα το διαβασα στον ramrod... ειναι στην υπογραφη του.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-02-11 18:59 #47
    Προεπιλογή
    Αφου διαβασα λοιπον το θεμα ειπα και γω να δοκιμασω την εν λογω πρωτεινη. διαλυτοτητα 8/10 γευση 6/10 φουσκομα 10/10 καλυτερη απο 1 καφασι με μπυρες μαλλον οι ποιο πανω που ποσταρανε με 2,3,4 ποστς δουλευουν στα xtreme stores...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 26-02-11 20:06 #48
    Προεπιλογή
    Την πηρα κα εγω αυτη αλλα σε εμενα ηταν μαυρη απο εξω[οχι ροζ,η ροζ ηταν στο επανω ραφι,εχουν διαφορα?].Για να την παρω μου τα επρηξε ο μαγκας εκει περα.Μεχρι και για τον ζαμπιδη μου ειπε.
    Την πηρα για πρωι μονο ,ενα σκοοπ μαζι με γαλα,και μετα απο προπονηση την gold standard της Ον.Πιστευω καλα ειναι
    Παντως μαλλον βγαινει αληθινος,γιατι μου ειπε οτι σου δινει τρελα φουσκοματα και ενεργεια αν την πιεις.
    Θα σας πω αυριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-02-11 21:01 #49
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    αυτο που μ την εσπαγε στην complete 8 ειναι οτι 1ον δεν διαλυοταν με τπτ κ 2ον οτι ειχα τρελα φουσκωματα...το μονο καλο ειναι..δεν 3ερω ετσι μ φανηκε εμενα(παιζει να λεω κ μλκ.. )..μ εδωσε πιο εντονη φλεβικοτητα..κ ιδρωνα περισσσοτερο..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-02-11 21:26 #50
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amateur666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που μ την εσπαγε στην complete 8 ειναι οτι 1ον δεν διαλυοταν με τπτ κ 2ον οτι ειχα τρελα φουσκωματα...το μονο καλο ειναι..δεν 3ερω ετσι μ φανηκε εμενα(παιζει να λεω κ μλκ.. )..μ εδωσε πιο εντονη φλεβικοτητα..κ ιδρωνα περισσσοτερο..
    μια απλη πρωτεινη ειναι....
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-02-11 00:03 #51
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    ναι δεν διαφωνω απλως λεω οτι γενικα ηταν χαλια...κ οτι κατα τη διαρκεια που την επερνα τ μονο π μ αρεσε ειναι οτι ιδρωνα πιο πολυ απο οτι συνηθως..δεν ξερω αν εφταιγε η πρωτεινη απλωσ τ αναφερω σαν μια αλλαγη πανω απο τη στιγμη ποθ την επερνα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-02-11 02:26 #52
    Προεπιλογή
    Πως μπορεις να πιεις δυο σκοοπ απο αυτο το πραμα?
    Λοπον,εβαλα ενα σκοοπ βανιλια με νερο.Ωραια γευση ,καλη δυαλητοτητα αλλα πολυ γλυκια.Οπως ειπαν και τα παιδια απο πανω,απιστευτα φουσκωματα,σε κραταει.
    Ερωτηση
    Το πρωι πως την πινεται?Με νερο?Θα αντεξω να παρω αυτην,2 αυγα και γαλα[μπαναν και βρωμη δεν το βαζω γιατι ειμαι σιγουρος οτι θα τα βγαλω].
    Η myfusion η blend τοσα φουσκωματα δινει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-02-11 15:34 #53
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    το πρωι με γαλα την επινα...και μετα την προπονηση με νερο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-02-11 17:44 #54
    Προεπιλογή
    Ετρωγες και αυγα το πρωι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-02-11 21:02 #55
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    gremg κάνε μια διαμόρφωση στο ποστ σου, πχ παραγράφους, μπας και διαβαστεί γιατί έτσι είναι πολύ κουραστικό.

    Καλώς ήλθες στο φόρουμ. Πέρασε από την ενότητα Νεα Μέλη για να σε χαιρετήσει ο κόσμος.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-02-11 23:58 #56
    Προεπιλογή Συγνώμη,παραληψη μου η μη διαμορφωση του κειμένου
    Ειναι η πρωτη φορα που γραφω μιας και το φορουμ το παρακακολουθω περίπου ενα τριμηνο και προσπαθησα πρώτα να διαβάσω ενα μεγάλο μέρος του ώστε να βγάλω κάποια τελικα συμπεράσματα μέσα απο την τόσο μεγάλη συσσώρευση εμπειρίας κύριως και δευτερευόντος γνώσης.

    Ασχολούμαι συστηματικά με την γυμναστική 12 χρόνια, συγκεκριμένα απο τα 16, μέσα απο κολυμβηση, πολο, πυγμαχία τελευταία και πάντα εξάσκηση με βάρη ολα αυτά τα χρόνια. Συμπληρώματα δεν είχα δοκιμάσει ποτε, νέχρι πριν 3 μήνες, οπου λόγω στρατιωτικής θητείας αλλα και προσωπικού προβλήματος η επιδόσεις μου, κυρίως η διάρκεια που ήθελα ειχαν πάρει την κατιούσα (παόλο που υπηρέτησα ως καταδρομέας, εκει η γυμναστική είχε τελειως διαφορετικό στοχο).

    Μέσα απο το φορουμ καταστάλαξα ότι πρεπει να αρχισω με μια πρωτείνη, έτσι ώστε να βελτιώσω την διατροφή μου, που λόγω του στρατού είχε χαλάσει πολύ με αποτέλεσμα μεν να αδυνατίσω, αλλα να χάσω την μυικότητα μου. Πήγα λοιπόν στα εν λόγω καταστήματα και μου πρότειναν αυτή την πρωτείνη και είπα ασχετος είμαι, ας την πάρω...εγώ να σας κάνω αξιολόγηση δεν μπορώ πρώτον γιατί δεν έχω μέτρο συγκρισης ούτε μπορώ να πω ότι η βελτίωση των επιδόσεων μου οφείλεται σ'αυτη.

    Διαβάζοντας χθες τα παραπάνω, είπα λες να με επιασαν κορόιδο και να υπάρχουν τόσες διαφορές απο πρωτείνη σε πρωτείνη...έτσι ανέτρεξα στον κουμπάρο μου, που ασχολείται με μεγάλη επιτυχία για 22 χρόνια σε πολύ απαιτητικό άθλημα (δεν αναφέρω διοτι εύκολα θα καταλαβετε για ποιον αναφερομαι όσοι ασχολούνται), με την ερώτηση αν υπαρχουν διαφορες απο μαρκα σε μάρκα και τι προσδίδει η κάθε μια...η απάντηση του ήταν αφοπλιστική και λίγο πολύ αναμενόμενη στους πιο ώριμους εδώ...

    η επιδόσεις έρχονται μέσα απο την προπόνηση, η πειθαρχία εκτέλεσης της άσκησης, η διάρκεια στις προπονήσεις σου και η ισορροπημένη διατροφή θα σου φέρει τα μέγιστα αποτελέσματα, απο συμπληρώματα διαφορά θα νοιώσεις μόνο με την κρεατίνη και αυτα σε παροδικό επιπεδο εαν δεν συνεχίσεις να γυμνάζεσαι σκληρα... η πρωτείνη ειναι ενα καλό γεύμα που δύσκολα το βρισκεις στην διατροφή σου σε μεγάλη ποσότητα...απο εκει και πέρα ολες οι εταιρίες, οι γνωστές και καταξιιωμένες βγάζουν πρωτείνες καλής ποιότητας και το βασικότερο μεγάλης πιστότητας στην ταμπέλα με την διατροφική αξία που περιέχουν (υπάρχει θεμα αν όντως περιέχουν ολα αυτά που λένε και σε τι βαθμο απο αυτα που γράφουν) ...

    το θέμα είναι να βρείς οικονομικές λύσεις, να σου ταιριάζουν στην γεύση, φουσκωμα (απο οργανισμό σε οργανισμό διαφέρει) και να μην τα παραλείπεις στην καθημερινότητα σου...ολα τα υπολοιπα περι αυτή ειναι καλή ή αλλη είναι καλύτερη, είναι για κατανάλωση και τίποτα παραπάνω...όσο για την δοσολογία γενικα για της πρωτείνες είναι ανάλογα με τον οργανισμό...

    δεν έχει αξια να πάρει πχ 100γρ πρωτείνη σε ένα γεύμα γιατί κάθε οργανισμό έχει συγκεκριμένη πρωτεινοσυνθεση και τα υπολοιπα τα αποβάλει σε λιπος ή κοπρανα-ούρα....ενα τιρ που μου πρότεινε για να βρώ την μέγιστη απορροφηση που μπορώ να περνω σε καθε γεύμα, είναι να ξεκινήσω με 1/2σκουπ 3 φορές την ημέρα (περίπου 45 γρ) για 5 μέρες να παρατηρήσω αν όλες η λειτουργίες μου είναι φυσιολογικές, να αυξήσω σε 1-1/2-1 για άλλες 5 και μετά 1-1-1για άλλες 5 μέχρι να φτάσω το 5χ1 (125γρ περίπου) και δεν έχω καμια ανωμαλία (φουσκωμα, αέρια, τάση για εμμετο, κάθε τι διαφορετικό απο το κανονικό)..

    έτσι βρίσκεις την σωστή ημερήσια προσληψη πρωτείνης...όσες για της ώρες...μισή ώρα μετα το πρωινό ξύπνημα αντι γεύματος, μια ώρα πριν τον ύπνο και μισή ώρα μετά την προπόνηση...αυτό για 3 γεύματα για περισότερα γεύματα αντικάτασταση των δεκατιανών και μετά απο μισή ώρα φρούτα πράσινα κυρίως...

    με λιγα λόγια απο όσα κατάλαβα...πολλα γεύματα με μικρες ποσότητες πρωτείνη 25γρ, ώστε να προλαβαίνει ο οργανισμός να τα διαλύει...οσο για την εν λόγω πρωτείνη απο οτι καταλάβατε ουτε κρύο ούτε ζέστη, χρηματικά ειναι περίπου στα ίδα με τις άλλες..τώρα το θέμα είναι αυτή η εταιρία ειναι καλή warrionlab ????αυτό δεν τον ρώτησα γιατί απο την αρχή μου είπε εγώ έχω πάρει απο όλες τις εταιρίες και δεν υπάρχουν διαφορές παραμονο στα χαρακτηριστικά (whey,καζεινη αμεσης απορρόφησης, αργής κλπ)...

    ηθελα να τα πω ολα αυτά γιατί πραγματικα εννοιωσα κοροιδο γιατι και εγω ακριβώς την ιδια συμπεριφορά είχα απο το εν λόγο μαγαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-02-11 15:28 #57
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Socratis100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετρωγες και αυγα το πρωι?
    οχι δεν τρωω αυγα λογο οτι ειμαι αλλεργικος στα αυγα ....αλλα πιστευω ενα πρωινο που περιεχει κουακερ γαλα πρωτεινη ειναι μια χαρα..απο εκει κ περα εξαρταται απο τ γενικοτερο προγραμμα διατροφησ-γυμναστικης που κανει ο καθενας...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-02-11 22:57 #58
    Προεπιλογή
    Ερωτηση επειδη δεν πολθκαλταβα.Αυτο απο εξω λεει να πινουμε 2 σκοοπ σε καθε δοση.2 σκοοπ ειναι 30 γραμμαρια προτεινης ή 60?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-02-11 23:02 #59
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Socratis100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερωτηση επειδη δεν πολθκαλταβα.Αυτο απο εξω λεει να πινουμε 2 σκοοπ σε καθε δοση.2 σκοοπ ειναι 30 γραμμαρια προτεινης ή 60?
    1scoop παιζει να ειναι και 60γρ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-02-11 23:33 #60
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gremg Εμφάνιση μηνυμάτων
    η απάντηση του ήταν αφοπλιστική και λίγο πολύ αναμενόμενη στους πιο ώριμους εδώ...

    η επιδόσεις έρχονται μέσα απο την προπόνηση, η πειθαρχία εκτέλεσης της άσκησης, η διάρκεια στις προπονήσεις σου και η ισορροπημένη διατροφή θα σου φέρει τα μέγιστα αποτελέσματα, απο συμπληρώματα διαφορά θα νοιώσεις μόνο με την κρεατίνη και αυτα σε παροδικό επιπεδο εαν δεν συνεχίσεις να γυμνάζεσαι σκληρα... η πρωτείνη ειναι ενα καλό γεύμα που δύσκολα το βρισκεις στην διατροφή σου σε μεγάλη ποσότητα...απο εκει και πέρα ολες οι εταιρίες, οι γνωστές και καταξιιωμένες βγάζουν πρωτείνες καλής ποιότητας και το βασικότερο μεγάλης πιστότητας στην ταμπέλα με την διατροφική αξία που περιέχουν (υπάρχει θεμα αν όντως περιέχουν ολα αυτά που λένε και σε τι βαθμο απο αυτα που γράφουν) ...

    το θέμα είναι να βρείς οικονομικές λύσεις, να σου ταιριάζουν στην γεύση, φουσκωμα (απο οργανισμό σε οργανισμό διαφέρει) και να μην τα παραλείπεις στην καθημερινότητα σου...ολα τα υπολοιπα περι αυτή ειναι καλή ή αλλη είναι καλύτερη, είναι για κατανάλωση και τίποτα παραπάνω...όσο για την δοσολογία γενικα για της πρωτείνες είναι ανάλογα με τον οργανισμό...

    δεν έχει αξια να πάρει πχ 100γρ πρωτείνη σε ένα γεύμα γιατί κάθε οργανισμό έχει συγκεκριμένη πρωτεινοσυνθεση και τα υπολοιπα τα αποβάλει σε λιπος ή κοπρανα-ούρα....ενα τιρ που μου πρότεινε για να βρώ την μέγιστη απορροφηση που μπορώ να περνω σε καθε γεύμα, είναι να ξεκινήσω με 1/2σκουπ 3 φορές την ημέρα (περίπου 45 γρ) για 5 μέρες να παρατηρήσω αν όλες η λειτουργίες μου είναι φυσιολογικές, να αυξήσω σε 1-1/2-1 για άλλες 5 και μετά 1-1-1για άλλες 5 μέχρι να φτάσω το 5χ1 (125γρ περίπου) και δεν έχω καμια ανωμαλία (φουσκωμα, αέρια, τάση για εμμετο, κάθε τι διαφορετικό απο το κανονικό)..

    έτσι βρίσκεις την σωστή ημερήσια προσληψη πρωτείνης...όσες για της ώρες...μισή ώρα μετα το πρωινό ξύπνημα αντι γεύματος, μια ώρα πριν τον ύπνο και μισή ώρα μετά την προπόνηση...αυτό για 3 γεύματα για περισότερα γεύματα αντικάτασταση των δεκατιανών και μετά απο μισή ώρα φρούτα πράσινα κυρίως...

    με λιγα λόγια απο όσα κατάλαβα...πολλα γεύματα με μικρες ποσότητες πρωτείνη 25γρ, ώστε να προλαβαίνει ο οργανισμός να τα διαλύει...οσο για την εν λόγω πρωτείνη απο οτι καταλάβατε ουτε κρύο ούτε ζέστη, χρηματικά ειναι περίπου στα ίδα με τις άλλες..τώρα το θέμα είναι αυτή η εταιρία ειναι καλή warrionlab ????αυτό δεν τον ρώτησα γιατί απο την αρχή μου είπε εγώ έχω πάρει απο όλες τις εταιρίες και δεν υπάρχουν διαφορές παραμονο στα χαρακτηριστικά (whey,καζεινη αμεσης απορρόφησης, αργής κλπ)...

    ηθελα να τα πω ολα αυτά γιατί πραγματικα εννοιωσα κοροιδο γιατι και εγω ακριβώς την ιδια συμπεριφορά είχα απο το εν λόγο μαγαζι
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία