Θέμα: Herbalife

Σελίδα 1 από 18 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 268
  1. 22-03-10 14:04 #1
    Προεπιλογή Herbalife
    Γεια σας ειμαι καινουργιος στο χωρο και εχω ξεκινησει 2 μηνες γυμναστηριο ειμαι 1,77 και 71 κιλα και θα ηθελα λιγο ογκο μυικης μαζας,χωρις να εχω ρωτησει κανεναν (μεγαλο λαθος) μου ειπε καποιος γνωστος για την πρωτεινη herbalife που ειναι φυτικη απο σογια το θεμα ειναι οτι επαιρνα τρεις φορες την ημερα για δυο μηνες και δεν ειδα αποτελεσμα επαιρνα την πρωτεινη μαζι με ενα συμπληρωματικο ροφημα παλι της herbalafe λογω δουλειας δεν ειχα τον χρονο να τηρεισω τα 5 η 6 γευματα ημερησιως θα ηθελα την γνωμη σας σε αυτο το θεμα σας και τελικα εαν σας ειναι ευκολο για σας που ασχολεισται καιρο με το αθλημα να μου προτεινεται καποια καλη πρωτεινη σας ευχαριστω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-03-10 14:05 #2
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Με καμία δε θα δεις αποτέλεσμα. Αν δεν κάνεις διατροφή μην παίρνεις καθόλου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-03-10 14:10 #3
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Machiavelli Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με καμία δε θα δεις αποτέλεσμα. Αν δεν κάνεις διατροφή μην παίρνεις καθόλου.


    βασικα χωρις διατροφη,τσαμπα παει ο κοπος σου στο γυμναστηριο αλλα κ τα λεφτα σ σε συμπληροματα..προσπαθησε το.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-03-10 14:47 #4
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας ειμαι καινουργιος στο χωρο και εχω ξεκινησει 2 μηνες γυμναστηριο ειμαι 1,77 και 71 κιλα και θα ηθελα λιγο ογκο μυικης μαζας,χωρις να εχω ρωτησει κανεναν (μεγαλο λαθος) μου ειπε καποιος γνωστος για την πρωτεινη herbalife που ειναι φυτικη απο σογια το θεμα ειναι οτι επαιρνα τρεις φορες την ημερα για δυο μηνες και δεν ειδα αποτελεσμα επαιρνα την πρωτεινη μαζι με ενα συμπληρωματικο ροφημα παλι της herbalafe λογω δουλειας δεν ειχα τον χρονο να τηρεισω τα 5 η 6 γευματα ημερησιως θα ηθελα την γνωμη σας σε αυτο το θεμα σας και τελικα εαν σας ειναι ευκολο για σας που ασχολεισται καιρο με το αθλημα να μου προτεινεται καποια καλη πρωτεινη σας ευχαριστω.
    Φιλε μου η εταιρεία που λες είναι οι ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΟΙ με διαφορα απατεώνες που ξέρω! Εκτος ότι έχουν δημιουγηθεί διαφορα προβλήματα υγείας (αντίθετα από ότι λένε) στους πωλητές τηρείται η κανόνας τις ''πυραμίδας'' ο οποιος είναι και πλέον παράνομος στην Ελλάδα. Οι πωλητές σκέψου ότι μπορούν και να κρατάνε μέχρι το 72% από τις πωλήσεις (αν δώσεις 90evra μπορείς και εσύ να γίνεις πωλητής και να έχεις μονος σου αυτή την έκπτωση στον εαυτό σου), οποτε ρε φιλε, ποσα χαλάνε αυτοί για να έχουν κέρδη από τις πρωτεΐνες? Σε έρευνες που είχαν γίνει, ούτε αυτά που λένε βάζουν! Να μη στα πολυλογώ, μείνε ΜΑΚΡΙA!

    Τόσες καλές εταιρείες υπάρχουν και φθηνές (ειδικά αν παραγγείλεις από εξωτερικό), στους απατεώνες βρήκες να πέσεις?

    Ρίξε και μια μούτζα σε αυτόν που στη πρότεινε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-03-10 14:57 #5
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Michaelangelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου η εταιρεία που λες είναι οι ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΟΙ με διαφορα απατεώνες που ξέρω! Εκτος ότι έχουν δημιουγηθεί διαφορα προβλήματα υγείας (αντίθετα από ότι λένε) στους πωλητές τηρείται η κανόνας τις ''πυραμίδας'' ο οποιος είναι και πλέον παράνομος στην Ελλάδα. Οι πωλητές σκέψου ότι μπορούν και να κρατάνε μέχρι το 72% από τις πωλήσεις (αν δώσεις 90evra μπορείς και εσύ να γίνεις πωλητής και να έχεις μονος σου αυτή την έκπτωση στον εαυτό σου), οποτε ρε φιλε, ποσα χαλάνε αυτοί για να έχουν κέρδη από τις πρωτεΐνες? Σε έρευνες που είχαν γίνει, ούτε αυτά που λένε βάζουν! Να μη στα πολυλογώ, μείνε ΜΑΚΡΙA!

    Τόσες καλές εταιρείες υπάρχουν και φθηνές (ειδικά αν παραγγείλεις από εξωτερικό), στους απατεώνες βρήκες να πέσεις?
    Ισχυει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-03-10 15:46 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Michaelangelo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου η εταιρεία που λες είναι οι ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΟΙ με διαφορα απατεώνες που ξέρω! Εκτος ότι έχουν δημιουγηθεί διαφορα προβλήματα υγείας (αντίθετα από ότι λένε) στους πωλητές τηρείται η κανόνας τις ''πυραμίδας'' ο οποιος είναι και πλέον παράνομος στην Ελλάδα. Οι πωλητές σκέψου ότι μπορούν και να κρατάνε μέχρι το 72% από τις πωλήσεις (αν δώσεις 90evra μπορείς και εσύ να γίνεις πωλητής και να έχεις μονος σου αυτή την έκπτωση στον εαυτό σου), οποτε ρε φιλε, ποσα χαλάνε αυτοί για να έχουν κέρδη από τις πρωτεΐνες? Σε έρευνες που είχαν γίνει, ούτε αυτά που λένε βάζουν! Να μη στα πολυλογώ, μείνε ΜΑΚΡΙA!

    Τόσες καλές εταιρείες υπάρχουν και φθηνές (ειδικά αν παραγγείλεις από εξωτερικό), στους απατεώνες βρήκες να πέσεις?

    Ρίξε και μια μούτζα σε αυτόν που στη πρότεινε!

    Είναι μεγάλη απάτη. Είχε πάρει και ένας φίλος μου τα προιόντα αυτά και αν θυμάμαι καλά είχε αγοράσει την πρωτείνη (περίπου 1 κιλό) πιο ακριβά από ότι αγοράσουμε μια συνηθισμένη πρωτείνη 2,25κιλά.
    Μακριά....................
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-03-10 09:47 #7
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων

    Είναι μεγάλη απάτη. Είχε πάρει και ένας φίλος μου τα προιόντα αυτά και αν θυμάμαι καλά είχε αγοράσει την πρωτείνη (περίπου 1 κιλό) πιο ακριβά από ότι αγοράσουμε μια συνηθισμένη πρωτείνη 2,25κιλά.
    Μακριά....................
    Μα, δεν μιλάω μονο για τιμή, αλλα και αξιοπιστία στην ποιότητα! Πρώτα απόλα, καταλαβαίνεις τι εταιρεία είναι όταν αποκαλούν τα ''συμπληρώματα' (ο Θεός να τα κάνει) τους... υποκατάστατα! Υποκατάστατα του φαγητού!

    Και δεν ξέρω κανέναν να μου πει είναι καλή εταιρεία. Απατεώνες σε όλο τους το μεγαλείο και αυτοί και τα κορόιδα που έχουν και πουλάνε τα προϊόντα τους (ψάχνοντας αλλα κορόιδα!).
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-03-10 12:58 #8
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    Εγω ακουσα χθες οτι υπαρχουν δύο εταιρειες, η Herbal Life και η Herbalife.
    Η μουφα της μουφας!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-03-10 16:48 #9
    Προεπιλογή ΠΡΩΤΕΙΝΗ HERBALAFE
    Παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ να ειστε καλα που με της συμβουλη σας ανοιγεται τα ματια σε εμας τους νεους!Αλλα θα ηθελα να μου πειτε και καποια γνωστη πρωτεινη για αυξηση μυηκης μαζας.Και παλι σας ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-03-10 22:31 #10
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ να ειστε καλα που με της συμβουλη σας ανοιγεται τα ματια σε εμας τους νεους!Αλλα θα ηθελα να μου πειτε και καποια γνωστη πρωτεινη για αυξηση μυηκης μαζας.Και παλι σας ευχαριστω!
    Υπάρχουν πολλές και καλές πρωτεΐνες και έχουν ανοίξει πολλά topics με αυτή τι συζήτηση. Εγώ προσωπικά θα σου έλεγα πάρε μια σχετικά καθαρή (70-80%) και παίρνε τους υδατάνθρακες από το φαγητό. Αν μπορείς και να παραγγείλεις από Αγγλία οι τιμές είναι πολλαπλά χαμηλότερες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-06-11 02:41 #11
    Προεπιλογή
    Ξεθάβω ένα παλιό θέμα, αλλά από τη στιγμή που μπορώ να προσφέρω πληροφορίες και να αντικρούσω κάποιες απόψεις πάνω σε ένα μισο-συζητημένο θέμα, αξίζει τον κόπο.

    Αγαπητέ χρήστη,

    Οποιοδήποτε συμπλήρωμα διατροφής και να πάρεις, χωρίς τη σωστή, μεθοδική και πειθαρχημένη χρήση δεν θα καταφέρεις τίποτα.

    Είναι γεγονός ότι η ποιότητα των τροφών που μας προσφέρει η φύση είναι πολύ κακή σε σύγκριση με παλαιότερα χρόνια. (Βλέπε Φυτοφάρμακα, Off-Season φρούτα κ λαχανικά)

    Οπότε είναι δύσκολο να δώσεις στον οργανισμό σου όλα τα απαραίτητα συστατικά που χρειάζεται σε ένα μόνο γεύμα. Πάρα πολύ δύσκολο θα έλεγα.

    Στρέφεσαι λοιπόν, όπως στράφηκα και εγώ, σε, είτε συμπληρώματα, ή θρεπτικά αντικατάστατα γευμάτων.

    Ποια είναι η αλήθεια για το 99% των πρωτεϊνικών συμπληρωμάτων: πήζουν το συκώτι σου. Μιλώ για μακροχρόνια χρήση. Κλινικά αποδεδειγμένα πράγματα, ρωτήστε τον γιατρό σας.

    Τα προϊόντα που χρησιμοποίησα και εγώ ήταν της Herbalife. Γιατί είχα αποτέλεσμα σε αντίθεση με εσένα? Αφιερώστε 2 λεπτά να το αναλογιστείτε. Είχα, λοιπόν, καλύτερο αποτέλεσμα γιατί τα χρησιμοποιούσα πειθαρχημένα. Ο προσωπικός μου σύμβουλος ήταν πάντα δίπλα μου (έπεσα σε καλό άτομο και όχι σε κάποιον επιτήδειο που εκμεταλλεύεται το πλάνο marketing της Herbalife για προσωπικό όφελος) και με βοηθούσε. Δεν έκοψε την επαφή μαζί μου μέχρι και σήμερα.

    Επειδή δεν είχα σκοπό όμως να θέσω το σώμα μου σε κανέναν κίνδυνο, έψαξα το θέμα αναλυτικότατα. Τα θρεπτικά συστατικά της Herbalife, όπως και η πρωτεϊνη που προσφέρει, απορροφούνται από το συκώτι σε 8 δευτερόλεπτα. Επίσης κλινικά αποδεδειγμένο, σε 4 διαφορετικές μελέτες στο UCLA, μπορείτε να βρείτε όλες τις πληροφορίες εάν ψάξετε. Μου φάνηκε λογικό όταν είδα ότι πίσω από τα προϊόντα αυτά βρισκόταν μια επιστημονική ομάδα έρευνας, ανάπτυξης, ελέγχου & ασφάλειας, την οποία συνιστούν μέχρι και σήμερα:

    1)Steve Henig, Ph.D. - Chief Scientific Officer

    2)Luigi Gratton, M.D., M.P.H. - Vice President, Nutrition Educator

    3)David Heber, M.D., Ph.D. - Chairman, Herbalife Nutrition Institute - Ο David Heber είναι επίσης Chairman στο παγκόσμιο Nutrition Advisory Board (NAB)

    4)Louis Ignarro, Ph.D. - Κάτοχος NOBEL Ιατρικής (1998), Καρδιολόγος, Ιδρυτής της Herbalife Niteworks

    5)Gary Small, M.D. - Herbalife Nutrition Institute - Μέλος του παγκοσμίου Nutrition Advisory Board (NAB)

    6)John Heiss, Ph.D. - Director, Sports & Fitness - Worldwide Product Marketing - Development of Sports Nutrition Products

    7)Βασίλειος Φράνκος, M.S., Ph.D. - Senior Vice President - Global Product Science, Safety & Compliance

    8)Νικόλας Σιταράς, M.D., Ph.D. - Herbalife Nutrition Institute - Herbalife Greek Nutrition Board - President of the European Nutrition Board

    Και άλλοι πολλοί.
    Herbalife Global Nutrition Advisory Board (NAB): http://www.herbalife.../advisory-board

    Η Herbalife λειτουργεί 31 χρόνια τώρα (από το 1980), ιδρυτής της ο Mark Hughes, και το ρόφημα (Υγιεινό Πρωινό F-1) της εταιρείας κατασκευάστηκε για πρώτη φορά από τον διατροφολόγο της NASA, κ. Mahonney.

    31 χρόνια τώρα δεν υπάρχει ούτε ένα θύμα των προϊόντων της εταιρείας - σας προκαλώ να μου βρείτε ένα.

    Άσχετα με το πλάνο marketing εταιρείας, που δεν μας ενδιαφέρει σε αυτήν τη συζήτηση στο bodybuilding.gr, δεν μπορώ να καταλάβω ως προς τι η δυσφήμιση της εταιρείας.

    Να γνωρίζετε καλά: ΠΑΝΤΟΎ υπάρχουν επιτήδειοι που θα προσπαθήσουν να σας εκμεταλλευτούν. Σκεφτείτε λογικά όμως: είναι δυνατόν να δίνετε στην επιχείρηση κακή φήμη λόγω αυτών?

    Έχετε τα μάτια σας ανοιχτά για απατεώνες που προσπαθούν να σας πάρουν λεφτά. Πως θα καταλάβετε ότι αυτός είναι ο στόχος κάποιου? Θα σας δώσω πολύ απλά 1 κανόνα της δεοντολογίας της επιχείρησης:

    1)Απαγορεύεται από κάθε Ανεξάρτητο Συνεργάτη της Herbalife Ltd, να ζητήσει οποιοδήποτε ποσό για τον οποιοδήποτε λόγο, πέρα από τη λιανική τιμή των προϊόντων που θα πουλήσει. Οι μετρήσεις και οι αξιολογήσεις ευεξίας διατίθενται δωρεάν.

    Ο ανεξάρτητος συνεργάτης είναι εκπαιδευμένος να σας βοηθήσει να έχετε τα αποτελέσματα που θέλετε. Αν κάποιος δεν το κάνει, τρέχτε μακριά, βρείτε άλλον.

    Τελικά, για όποιον τον ενδιαφέρουν στατιστικά στοιχεία της επιχείρησης:
    http://herbalifestats.blogspot.com/

    Μην είσθε υπεράνω λογικής. Αν δεν μπορείτε να ασχοληθείτε με κάτι, αφήστε το στην άκρη. Εγώ προσωπικά δεν μπορώ να τραγουδήσω, μου φταίει κανείς? Θα αρχίσω να φτιάχνω δυσφημιστικά blogs και άρθρα όπου θα κατακρίνω τους τραγουδιστές? Ότι είναι ασύστολοι απατεώνες? Ότι παίρνουν τα χρήματα του κοινού χωρίς ουσιαστικά να προσφέρουν τίποτα?

    Μεγαλώστε, οι ημιμαθείς που κατακρίνετε.

    Προσοχή στους απατεώνες και πάλι - και όταν βάλλεται έναν στόχο, φροντίστε να μην αποστρατεύσετε από αυτόν. Το χτίσιμο ενός sexy σώματος είναι? Οτιδήποτε.

    Ευχαριστώ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hlf24 : 05-06-11 στις 02:46
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-06-11 19:17 #12
    Προεπιλογή
    μαλιστααααα. εγινε μεγαλε.χαχαχαχαχαχαχαχαΑχχαχαχαχαχα.κλαιω απο τα γελια.απλα τραγικος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-06-11 19:21 #13
    Προεπιλογή
    την δουλεια του κανει μωρε ο ανθρωπος....
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-06-11 19:26 #14
    Προεπιλογή
    την παρακανει ομως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-06-11 19:44 #15
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.562
    Προεπιλογή
    Eνταξει,απλα θα ηθελα να αποφυγουμε προσωπικους χαρακτηρισμους.
    Ας δινεται ο απαραίτητος σεβασμος προς όλους,ακομα και σε μελη που πρωωθουν μια εταιρια.
    Ευχαριστω για την κατανοηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 18 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία