Σελίδα 53 από 95 ΠρώτηΠρώτη ... 343515253545563 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 781 έως 795 από 1418
  1. 06-04-13 20:19 #781
    Προεπιλογή
    cookies & cream μακραν η καλυτερη γευση απο ON
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-04-13 09:03 #782
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή Whey Gold Standard (ΟΝ)
    Πρεπει να είσαι ο μόνος που το λέει αυτο! γούστα βέβαια ειναι αυτα.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-04-13 11:07 #783
    Το avatar του χρήστη AlexakisKon

    Εγγραφή
    07-01-2013
    Περ.
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    405
    Προεπιλογή
    rocky η καλυτερη που δοκιμασα μεχρι τωρα, μπανανα η χειροτερη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-04-13 21:54 #784
    Προεπιλογή whey
    gia 8a h8ela na mou poite pia einai kalhterh whey. nitro-tech,whey gold standard,phase 8.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-04-13 13:35 #785

    Εγγραφή
    21-10-2012
    Περ.
    Ρόδος
    Μηνύματα
    45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostasgwc Εμφάνιση μηνυμάτων
    gia 8a h8ela na mou poite pia einai kalhterh whey. nitro-tech,whey gold standard,phase 8.
    Εγω σε αυτην ειχα κατασταλάξει αλλα με αυτα που ακουω περι μουφας περι γευση και ιστορίες για αγρίους καλυτερα να πάρω μια Whey Hydro Isolate (Xcore) πρωτείνη που ουτως η αλλως δεν ειναι τοσο εμπορική εχει περιπου τα ιδια συστατικά μπορει και καλύτερα και ειναι και ποιο φθηνή και βγάζει και ποιο πολλα scoop.. και απο τον πορτογάλο που λέτε και εσεις ειναι πρωτη σε πωλήσεις και 3η η on.. δεν νομιζω να ειναι και τυχαιο να την προτιμά τοσος κόσμος.
    Whey Hydro Isolate (Xcore) λεγαιτε http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...solate-(Xcore)
    Μην αρχίσεται το κράξιμο δεν ξέρω πολλά απο πρωτείνες αλλα αντικειμενικά οπως τα βλέπει κανείς δεν μου δείχνει καλή εικόνα στο φόρουμ αυτη η τοσο ποιοτική ON
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-04-13 11:32 #786
    Το avatar του χρήστη xgiwrgos

    Εγγραφή
    31-08-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    116
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο baspax1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω σε αυτην ειχα κατασταλάξει αλλα με αυτα που ακουω περι μουφας περι γευση και ιστορίες για αγρίους καλυτερα να πάρω μια Whey Hydro Isolate (Xcore) πρωτείνη που ουτως η αλλως δεν ειναι τοσο εμπορική εχει περιπου τα ιδια συστατικά μπορει και καλύτερα και ειναι και ποιο φθηνή και βγάζει και ποιο πολλα scoop.. και απο τον πορτογάλο που λέτε και εσεις ειναι πρωτη σε πωλήσεις και 3η η on.. δεν νομιζω να ειναι και τυχαιο να την προτιμά τοσος κόσμος.
    Whey Hydro Isolate (Xcore) λεγαιτε http://www.bodybuilding.gr/forum/sho...solate-(Xcore)
    Μην αρχίσεται το κράξιμο δεν ξέρω πολλά απο πρωτείνες αλλα αντικειμενικά οπως τα βλέπει κανείς δεν μου δείχνει καλή εικόνα στο φόρουμ αυτη η τοσο ποιοτική ON
    Η μεγαλύτερη απόλαυση στην ζωή είναι να κάνεις αυτό που λένε οι άλλοι ότι δεν Μπορείς . . . ! ! !
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-04-13 09:11 #787
    Προεπιλογή
    ΤΗ χρησιμοποιώ εδώ και κανα χρόνο και αγαπημένες γεύσεις είναι η vanilla ice cream και strawberry banana, ενώ χειρότερες είναι το cream and cookies και σιχαμένη η tropical punch.

    Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι ποια είναι η καλύτερη δοσολογία; Μόνο μετά την προπόνηση; Και το πρωί; Κάποιοι παίρνουν και πριν την προπόνηση. Γενικά τι συνηθίζεται; Εγώ για να μαι ειλικρινής έπαιρνα πάντα μετά την προπόνηση δύο scoop, ενώ και κάποιες μέρες που δεν είχα γεύματα με πολύ πρωτείνη μπορεί να έπαιρνα και πριν. Να το συνεχίσω έτσι; Ή κάνω λάθος; Επίσης 1 scoop ή 2; Και τέλος πόσο νερό;

    Ευχαριστώ πολύ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-04-13 11:21 #788
    Προεπιλογή
    Εγώ για να μαι ειλικρινής έπαιρνα πάντα μετά την προπόνηση δύο scoop, ενώ και κάποιες μέρες που δεν είχα γεύματα με πολύ πρωτείνη μπορεί να έπαιρνα και πριν. Να το συνεχίσω έτσι; Ή κάνω λάθος;

    Δύο σκουπ μαζί είναι υπερβολή...Δεν μπορείς να αφομοιώσεις τόση πρωτείνη μονοκοπανιά, οπότε το δεύτερο σκουπ είναι πεταμένα λεφτά..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-04-13 11:31 #789
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ.. Θα το γυρίσω στο ένα τότε! Να πίνω άλλο ένα είτε πρωί είτε πριν την προπόνηση τις ημέρες που δεν περιλαμβάνει πολύ πρωτείνη το γεύμα μου; Ή είναι υπερβολή και αυτό;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-04-13 11:42 #790
    Προεπιλογή
    Εγώ προσωπικά πίνω 3 σκουπ την ημέρα συμπεριλαμβανομένου και τις μέρες που δεν έχω προπόνηση, αλλά είμαι 1,92 στο ύψος και προπονούμαι 5 φορές την εβδομάδα τουλάχιστον μιάμιση ώρα τη φορά..Το θέμα είναι να υπολογίσεις πόση πρωτείνη χρειάζεσαι ημερισίως για τον στόχο που έχεις βάλει και την προπόνηση που κάνεις, έπειτα βλέπεις σε τι ποσοστό μπορείς να την καλύψεις από τη διατροφή σου και ότι ποσότητα περισσεύει την συμπληρώνεις με τα σκουπ (γι αυτό άλλωστε λέγονται και συμπληρώματα)...Προσπάθησε όμως οι λήψη πρωτείνης να είναι ομοιόμορφα κατανεμημένη κατά τη διάρκεια της ημέρας ώστε να τροφοδοτείς τον οργανισμό σου με πρωτείνη που θα μπορεί να την αφομοιώσει και να μην τον μπουκώνεις, με αποτέλεσμα να μην μπορει να την αξιοποιεί όπως πρέπει...Κατά τη γνώμη μου οι μέρες που προπονήσαι και οι μέρες που ξεκουράζονται δεν πρέπει να έχουν μεγάλες αποκλύσεις σε θερμίδες και θρεπτικά συστατικά, για να μην αποσυντονίζεται ο οργανισμός...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-04-13 12:04 #791
    Προεπιλογή
    Και εγώ είμαι 1.95 κάνω βάρη 4-5 φορές τη βδομάδα και παίζω και μπάσκετ ερασιτεχνικά σε μία ομάδα, οπότε κάνω και εκεί προπόνηση 3 φορές τη βδομάδα. Οπότε συνολικά διαρκεί μέσο όρο καμιά ωρίτσα το πρόγραμμα με τα βάρη μου (ίσως και λίγο λιγότερο, ανάλογα τη μέρα) και άλλη μιάμιση ώρα η προπόνηση μπάσκετ.

    Επίσης, συμφωνώ σε αυτό που λες για την λήψη της πρωτείνης σε ώρες της ημέρας που δεν μπουκώνει ο οργανισμός. Για το λόγο αυτό ακολουθώντας διατροφή 5 γευμάτων τη μέρα, προσπαθώ να την πίνω πάντα απόγευμα μετά τα βάρη (κάνω πάντα απόγευμα βάρη, άλλοτε νωρίτερα και άλλοτε αργότερα, ανάλογα και τι ώρα έχω προπόνηση μπάσκετ) οπότε και μπορεί να χάσω το 4ο γεύμα, ή μπορεί να μην είναι τόσο πλούσιο σε πρωτείνη. Αλλά εσύ παίρνεις 3 scoop είπες. Πότε τα παίρνεις μέσα στη διάρκεια της μέρας; Πίνεις ένα πρωί ας πούμε, ένα μετά την προπόνηση με τα βάρη και άλλο ένα πότε; Γιατί εγώ που σου είπα νωρίτερα ότι παίρνω 2 scoop μετά τα βάρη σου φάνηκε υπερβολικό είπες. Βοήθησε με να καταλάβω σε παρακαλώ.

    Τέλος αυτό που δεν γνωρίζω είναι αυτό που λες ότι θα πρέπει να υπολογίσω πόση πρωτείνη χρειάζεται ο οργανισμός μου καθημερινά. Πώς θα το υπολογίσω αυτό;

    Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-04-13 13:06 #792
    Προεπιλογή
    1,95 ε?Είσαι και συ φίλε μου θηριάκη λοιπόν!!! Με το επίπεδο αθλητικής δραστηριότητας που έχεις εάν θέλεις να αυξήσεις τη μυική σου μάζα πρέπει να προσλαμβάνεις ημερισίως 1,5 με 2 Χ σωματικό βάρος= γραμμάρια πρωτείνης. Για παράδειγμα εγώ που είμαι 87κιλά χρειάζομαι 87Χ2=174γραμμάρια πρωτείνης τη μέρα..Για περισσότερες λεπτομέρειες δες στο θέμα διατροφή-πρωτείνη στο σίτε...Όπως καταλαβαίνεις άνδρες με τη δική μας σωματική διάπλαση και ύψος χρειάζονται πολύ προσεγμένη διατροφή γιατί τα γραμμάρια πρωτεινής που χρειαζόμαστε είναι πολλά και πάνω από το μέσο όρο και το να τρως πάντα στεγνά όχι και πολύ εύκολο Εγώ τα μοιράζω τα σκουπ 3 φορές τη μέρα, 1το πρωί που οπωσδήποτε χρειάζομαι πρωτείνη αφού κατά τη διάρκεια του ύπνου ο οργανισμός ήταν σε ασυτία, 1 μία ώρα μετά το μεσημεριανό και 1 μετά την προπόνηση το βράδυ...Συνήθως τα έπαιρνα με νερό αλλά επειδή όπως σου είπα οι απαιτούμενες ποσότητες είναι μεγάλες, ξεκίνησα να τα πίνω με γάλα, οπότε συν 9γραμμάρια από το γάλα..Τα 2 σκουπ όμως είναι περίπου 48γραμμάρια πρωτείνης, οπότε μπουκώνεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-04-13 13:21 #793
    Προεπιλογή
    Είσαι πολύ επεξηγηματικός. Οπότε εγώ που είμαι περίπου 100 κιλά ας πούμε ότι χρειάζομαι γύρω στα 200 γρ. ημερησίως. Ωραία το σκουπ έχει πχ 20 25 γραμ. Τα υπόλοιπα φαγητά που τρώω πώς θα ξέρω πόσο έχουν; Δηλαδή αν τρώω μία μερίδα κοτόπουλο με ρύζι, ένα πιάτο φακές, μία σαλάτα, ένα μπολάκι γιαούρτι, ένα τοστ με κασέρι και γαλοπούλα... Τυχαία τα λέω όλα αυτά... Για να καταλάβεις τους προβληματισμούς μου.

    Αυτό με το 1,2 με 2 φορές το σωματικό βάρος πώς προκύπτει φίλε μου;

    Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο.. Με τι άλλο συνδυάζεις εσύ προσωπικά την πρωτείνη που πίνεις από θέμα συμπληρωμάτων;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-04-13 13:44 #794
    Προεπιλογή
    Βασικά άρχισε να διαβάζεις τις ετικέτες των τροφίμων που καταναλώνεις, το πινακάκι με τα θρεπτικά συστατικά τα λέει όλα. Όσο για τα υπόλοιπα τρόφιμα ξεκίνα να μελετάς το σίτε το οποίο στην ενότητα διατροφή είναι πολύ κατατοπιστικό!Μπορείς βεβαια να αγοράσεις και κάποιο σχετικό οδηγό από βιβλιοπωλείο αλλά άμα ψάξεις στο ιντερνετ τα βρίσκεις όλα τζάμπαΣιγά σιγά θα διαμορφώσεις τη διατροφή σου με βάσει το τι δουλεύει πάνω σου, με τον καιρό θα εξελίσεις περισσότερο το διατροφικό σου πλάνο Ο κανόνας αυτός είναι γενικά ευρέως αποδεκτός, αν διαβάσεις το σιτε στην ενότητα πρωτείνη θα δεις ότι ο συντελεστής εξαρτάται από το φύλο και την ένταση της αθλητικής δραστηριότητας....Εγώ την πίνω με νερό ή γάλα...έχω ακούσει και κάποιους που την πίνουν με χυμό, άλλοι την βάζουν το πρωί με δημητριακά στο γάλα, άλλοι φτιάχνουν μέχρι και ρυζόγαλα,κρέμες με την whey...ό τι αρέσει σε σένα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-04-13 13:51 #795
    Προεπιλογή
    Με τι άλλο συνδυάζεις εσύ προσωπικά την πρωτείνη που πίνεις από θέμα συμπληρωμάτων;


    Σόρρυ μπερδεύτικα, νόμιζα ρωτούσες με τι πίνω την πρωτείνη...Δεν παίρνω κάποιο συμπλήρωμα πέραν της πρωτείνης...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 53 από 95 ΠρώτηΠρώτη ... 343515253545563 ... ΤελευταίαΤελευταία