Σελίδα 84 από 95 ΠρώτηΠρώτη ... 3474828384858694 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.246 έως 1.260 από 1418
  1. 09-08-14 08:00 #1246
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ίων Δραγούμης Εμφάνιση μηνυμάτων
    60 ευρώ τα 2,27 κιλά;;
    Εγώ πήρα Πολύ (μα πολύ) κάτω από 60 ευρώ την Impact Whey Deluxe (myprotein) στα 4 κιλά. Για να πληρώσεις 2,27 κιλά 60 ευρώ ή άσχετος πρέπει να είσαι ή φραγκάτος και να μη σε νοιάζει (δεν αναφέρομαι σε εσένα "ζήση").
    Eμ γι αυτο λεμε οτι ειμαστε ατυχοι εμεις εδω στην ευρωπη και ειδικα εμεις στην ελλαδα και τα αμερικανακια ειναι τυχερα,,,,,,Αυτοι με την τιμη που περνεις εσυ μια πρωτεινη τετοιου ειδους που ανεφερες η οποια ειναι μια απλη concedrate και τιποτα παραπανο και με σακουλα και οχι κουτι αυτη περνουν σε αυτη την τιμη την εν λογο πρωτεινη.....τι να λεμε και τι να συγκρινουμε,και αυτο δεν ειναι μονο σε αυτο το συμπληρωμα ειναι γενικo το κακο....
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zisis.z : 09-08-14 στις 08:13
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-08-14 16:42 #1247
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zisis.z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eμ γι αυτο λεμε οτι ειμαστε ατυχοι εμεις εδω στην ευρωπη και ειδικα εμεις στην ελλαδα και τα αμερικανακια ειναι τυχερα,,,,,,Αυτοι με την τιμη που περνεις εσυ μια πρωτεινη τετοιου ειδους που ανεφερες η οποια ειναι μια απλη concedrate και τιποτα παραπανο και με σακουλα και οχι κουτι αυτη περνουν σε αυτη την τιμη την εν λογο πρωτεινη.....τι να λεμε και τι να συγκρινουμε,και αυτο δεν ειναι μονο σε αυτο το συμπληρωμα ειναι γενικo το κακο....
    Η Deluxe που ανέφερα είναι συμπύκνωμα-απομόνωμα και υδρόλυμα,οπότε ψάχνε τα πριν απαντάς.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-08-14 19:30 #1248
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Eπειδη ξεφυγαμε απο το θεμα του τοπικ ας το ξαναφερουμε στο σωστο δρομο....
    ***Ενα νεο βιντεακι που εβγαλε η ON για την gold standard για την ποιοτητα της κτλ.

    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-08-14 21:49 #1249
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Δεν χρειαζόταν να ανεβάσεις ξανά το βίντεο ρε zisis... το είδαμε. Άμα το σβήσω θα νομίζεις πως έχω κάτι μαζί σου. Αλλά μιας κ το ανεβάζεις κ το ξανανεβάζεις, αν θες την γνώμη μου...η ΟΝ είναι ποιότητα ότι κ να λέμε. Δεν έχει βγει μιλάμε τόσα χρόνια ένα κακό τέστ γι αυτήν. Πολύ καλή εταιρία, από τις καλύτερες στην Αμερική, κ με καλά εργοστάσια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-08-14 02:09 #1250
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Κακο τεστ μπορει να μην βγηκε , αλλα τα 2/3 που κυκλοφορουνε ειναι απομιμησεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-08-14 06:19 #1251
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακο τεστ μπορει να μην βγηκε , αλλα τα 2/3 που κυκλοφορουνε ειναι απομιμησεις
    Παντελη σε αυτο δεν φταιει η ON.....Παντα ετσι γινεται τους καλυτερους παντα τους αντιγραφουνε,ετσι γινεται σε ολα τα ειδη και στα ρουχα και στα παπουτσια κτλ......Εκει που ξερουνε οτι υπαρχει χρημα και ζητηση....εκει θα γινει η λαδια....γι αυτο και προσεχουμε απο που ψωνιζουμε αυτο το εχουμε πει ολοι μας αρκετες φορες.............
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-08-14 09:47 #1252
    Προεπιλογή
    Η πρωτεινη ειναι απλα πρωτεινη κατα την γνωμη μου.
    Μικρη σημασια εχει αν ειναι ειναι ΟΝ, Reflex ή ΜΡ.
    Αν ηταν μια pre-wo φορμουλα ή κατι αλλο χημικο εκει ναι, παιζει αρκετο ρολο το εργοστασιο.

    Ειναι σαν να λες οτι οταν παρεις αυγα κοιτας την Μαρκα να παρεις τα καλυτερα.
    Η' το κοτοπουλο να ειναι το ταδε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-08-14 13:20 #1253
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gymele Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πρωτεινη ειναι απλα πρωτεινη κατα την γνωμη μου.
    Μικρη σημασια εχει αν ειναι ειναι ΟΝ, Reflex ή ΜΡ.
    Αν ηταν μια pre-wo φορμουλα ή κατι αλλο χημικο εκει ναι, παιζει αρκετο ρολο το εργοστασιο.

    Ειναι σαν να λες οτι οταν παρεις αυγα κοιτας την Μαρκα να παρεις τα καλυτερα.
    Η' το κοτοπουλο να ειναι το ταδε.
    Ούτε καν. Στο μόνο που ισχύει αυτό είναι στο αποτέλεσμα. ότι ας πούμε με όλες τις πρωτείνες καλύπτεις τις ανάγκες σου. ΑΛΛΆ διαφέρουν σε χίλια δυο πράγματα! Στο αν έχουν αυτά που αναγράφουν, στο τι πηγές έχουν κ μάλιστα τι ποιότητας είναι οι πηγές της, από που προέρχονται οι πρώτες ύλες που χρησιμοποιούν, στο αν σου δημιουργούν φουσκώματα ή όχι, στο αν έχουν πολλά πρόσθετα ή όχι κτλ κτλ. Όχι δεν είναι όλες οι πρωτεινες ίδιες λοιπόν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-08-14 13:26 #1254
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακο τεστ μπορει να μην βγηκε , αλλα τα 2/3 που κυκλοφορουνε ειναι απομιμησεις
    προσωπικά δεν έχω πετύχει καμία...εσύ έχεις δει? γιατί όλοι αυτό λένε, αλλά λίγοι έχουν δει. Δεν αμφιβάλλω πως γίνεται, το έχω ακούσει κ εγώ εδώ κ πολλά χρόνια αλλά δεν μου έχει τύχει ούτε σε μένα ούτε σε κάποιον φίλο. Το μόνο που έχω δει είναι ότι υπάρχουν δύο εκδόσεις -κάτι πασίγνωστο πια- η αμερικάνικη κ η ευρωπαϊκή. Φαν της δεν είμαι, είχα δοκιμάσει πολύυυυ παλιά όταν είχε πρωτο έρθει εδώ μία cookies & cream κ ήταν μια χαρά κ πολύ ελαφριά (αμερικάνικη έκδοση), αλλά να λέμε κ την αλήθεια...είναι σπάνιο σε αμερικάνικη εταιρία να μην έχει βγει κάτι κακό τόσα χρόνια. Όλες σχεδόν μέχρι κ EAS, Cytosport με πιστοποιήσεις κτλ έπαθαν ζημιά μετά από failed tests που έβγαλαν κάποια στιγμή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-08-14 14:48 #1255
    Προεπιλογή
    Μετά από μακροχρόνια χρήση απομονωμένων πρωτεϊνών ( Iso -gold της pvl και Native 95 της Myprotein) κυρίως λόγω οικονομικών αποφάσισα να επιστρέψω στην On. Θυμάμαι παλιά έπαιρνα την exteme milk chocolate που πινόταν αρκετά ευχάριστα. Τώρα, όπως με πληροφόρησε ο πωλητής γνωστού κασταστήματος, έχει αρχίσει να καταργείται η συγκεκριμένη και έτσι κατέληξα σe φράουλα. Διαλυτότητα αρκετά καλή αλλά η γεύση της είναι απαίσια. Να σας πω ότι με καίει στον λαιμό σαν να πίνω coca - cola. Είναι λες και έχει ανθρακικό. Αρχικά την δοκίμασα με 200 ml νερό και μετά με 300 και 400. Αλλά πάλι τα ίδια κάψιμο στο λαιμό και πάρα πολύ αφρό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-08-14 16:01 #1256
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sergio gta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από μακροχρόνια χρήση απομονωμένων πρωτεϊνών ( Iso -gold της pvl και Native 95 της Myprotein) κυρίως λόγω οικονομικών αποφάσισα να επιστρέψω στην On. Θυμάμαι παλιά έπαιρνα την exteme milk chocolate που πινόταν αρκετά ευχάριστα. Τώρα, όπως με πληροφόρησε ο πωλητής γνωστού κασταστήματος, έχει αρχίσει να καταργείται η συγκεκριμένη και έτσι κατέληξα σe φράουλα. Διαλυτότητα αρκετά καλή αλλά η γεύση της είναι απαίσια. Να σας πω ότι με καίει στον λαιμό σαν να πίνω coca - cola. Είναι λες και έχει ανθρακικό. Αρχικά την δοκίμασα με 200 ml νερό και μετά με 300 και 400. Αλλά πάλι τα ίδια κάψιμο στο λαιμό και πάρα πολύ αφρό.
    Φιλε ο πωλητης σε κοροιδεψε δεν υπαρχει τετοια περιπτωση,απλα επειδη αυτη η γευση ειναι οντος απο τις πιο καλες και σκιζει σε πωλησεις και αρεσει στους περισσοτερους θελουνε να διωχνουνε και αλλες γευσεις που τους μενουνε.....η φραουλα ειναι απο τις χειροτερες γευσεις της gold standard,περιεργο παντος αυτο που λες οτι κανει αφρο γιατι η gold standard δεν κανει αφρο.....Επρεπε να πας για την απλη σοκολατα αφου δεν ειχε την exteme milk chocolate η αν ηθελες φρουτο η banana ειναι καλη οπως και η Strawberry Banana,οπως επισης και η βανιλια της οχι η Vanilla Ice Cream αλλα η French Vanilla Creme,και να σου αρεσει ο καφες αρκετα πετυχημενη ειναι και η Mocha Cappuccino......
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη zisis.z : 17-08-14 στις 16:06
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-08-14 17:40 #1257
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zisis.z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε ο πωλητης σε κοροιδεψε δεν υπαρχει τετοια περιπτωση,απλα επειδη αυτη η γευση ειναι οντος απο τις πιο καλες και σκιζει σε πωλησεις και αρεσει στους περισσοτερους θελουνε να διωχνουνε και αλλες γευσεις που τους μενουνε.....η φραουλα ειναι απο τις χειροτερες γευσεις της gold standard,περιεργο παντος αυτο που λες οτι κανει αφρο γιατι η gold standard δεν κανει αφρο.....Επρεπε να πας για την απλη σοκολατα αφου δεν ειχε την exteme milk chocolate η αν ηθελες φρουτο η banana ειναι καλη οπως και η Strawberry Banana,οπως επισης και η βανιλια της οχι η Vanilla Ice Cream αλλα η French Vanilla Creme,και να σου αρεσει ο καφες αρκετα πετυχημενη ειναι και η Mocha Cappuccino......
    ωραία..την επόμενη φορά πάω οπωσδήποτε για άλλη γεύση. Ισως ο αφρός και το κάψιμο να οφείλονται στα πρόσθετα και τα γλυκαντικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 20-08-14 13:35 #1258
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Βγάζει μια φαρμακίλα η φράουλα. Πράγμα όχι κακό για όσους αρέσκονται στα γνωστά σιρόπια για τον βήχα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 20-08-14 14:44 #1259
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ίων Δραγούμης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βγάζει μια φαρμακίλα η φράουλα. Πράγμα όχι κακό για όσους αρέσκονται στα γνωστά σιρόπια για τον βήχα.
    Nα φανταστεις οτι ητανε σχεδον η αγαπημενη μου γευση απο την gold standard γιατι ενα πολυ μεγαλο διαστημα επαιρνα μονο την αμερικανικη εκδοση,πηγαινα πολυ συχνα αμερικη για δουλειες και παντα εφερνα 1,2 κουτια,εγω ετσι την εμαθα και την ξεκινησα την gold standard δεν ειχα παρει απο ευρωπη ποτε,αργοτερα που αραιωσανε κατα πολυ τα ταξιδια για αμερικη για τις δουλειες μου και αναγκαστηκα μιας και μου αρεσε να παρω απο εδω. Και η πρωτη γευση που πηρα ητανε η φραουλα και επαθα σοκ γιατι ειχα συνηθησει την αμερικανικη εκδοση που πραγματικα ειναι πολυ καλη και δεν εχει καθολου αυτη την φαρμακιλα και επαθα,ευτυχως στις αλλες γευσεις οι ευρωπαικη με την αμερικανικη εχουνε πολυ μικρες αποκλεισεις υπερ βεβαια παντα της αμερικανικης αλλα η φραουλα στην ευρωπαικη εκδοση ειναι αποτυχια.......
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 20-08-14 20:38 #1260
    Προεπιλογή
    Φραουλα-Μπανανα που ειχα παρει τελευταια σκετο σιροπι ηταν ! Γκουχου Γκουχου
    Follow me to glory or die alone
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 84 από 95 ΠρώτηΠρώτη ... 3474828384858694 ... ΤελευταίαΤελευταία