Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 114
  1. 01-06-10 22:01 #1
    Προεπιλογή Κάψιμο Λίπους Αλήθειες Ψέμματα
    Λοιπόν εγώ έχω καταλάβει για το κάψιμο λίπους μέσω της άσκησης(διορθώστε με παρακαλώ όπου κάνω λάθος και εξηγήστε μου!)
    Γίνεται μόνο με αερόβια άσκηση που προυποθέτει το λιγότερο 20 λεπτά άσκηση (προτεινόμενο 40 λεπτά)
    Πρέπει να γίνεται για την μέγιστη κατανάλωση λίπους σε καθημερινή βάση
    Πρέπει να γίνεται για την μέγιστη κατανάλωση λίπους σε μέτρια ένταση (120-150 παλμούς ανά λεπτό)
    Είναι καλύτερο να κάνουμε αερόβια άσκηση το πρωί (γιατί; )
    Το HIIT έχει περισσότερα πλεονεκτήματα από τη συμβατική αερόβια άσκηση (ποιά είναι αυτά; )
    Όταν χάνεις βάρος αυτό είναι λίπος και νερό ή έχει και μυς μέσα;
    Ευχαριστώ εκ των προταίρων

    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 01-06-10 22:08 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Phenom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν εγώ έχω καταλάβει για το κάψιμο λίπους μέσω της άσκησης(διορθώστε με παρακαλώ όπου κάνω λάθος και εξηγήστε μου!)
    Γίνεται μόνο με αερόβια άσκηση που προυποθέτει το λιγότερο 20 λεπτά άσκηση
    σωστα
    (προτεινόμενο 40 λεπτά)
    και οχι μονο
    Πρέπει να γίνεται για την μέγιστη κατανάλωση λίπους σε καθημερινή βάση
    οχι απαρετητα η τρις φορες την εβδομαδα. αν μπορεις καθε μερα ακομα καλυτερα!!!
    Πρέπει να γίνεται για την μέγιστη κατανάλωση λίπους σε μέτρια ένταση (120-150 παλμούς ανά λεπτό)
    σωστα!!
    Είναι καλύτερο να κάνουμε αερόβια άσκηση το πρωί
    σωστα η μετα τα βαρη
    (γιατίεδω με μπερδευεις!!
    Το HIIT έχει περισσότερα πλεονεκτήματα από τη συμβατική αερόβια άσκηση (ποιά είναι αυτά
    Όταν χάνεις βάρος αυτό είναι λίπος και νε ρό
    λαθος
    ή έχει και μυς μέσα;
    απαρετητα, εστω και λιγο!!
    Ευχαριστώ εκ των προταίρων


    ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giannis64 : 01-06-10 στις 22:10
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 01-06-10 22:08 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Phenom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν εγώ έχω καταλάβει για το κάψιμο λίπους μέσω της άσκησης(διορθώστε με παρακαλώ όπου κάνω λάθος και εξηγήστε μου!)
    Γίνεται μόνο με αερόβια άσκηση που προυποθέτει το λιγότερο 20 λεπτά άσκηση (προτεινόμενο 40 λεπτά)
    Πρέπει να γίνεται για την μέγιστη κατανάλωση λίπους σε καθημερινή βάση
    Πρέπει να γίνεται για την μέγιστη κατανάλωση λίπους σε μέτρια ένταση (120-150 παλμούς ανά λεπτό)
    Είναι καλύτερο να κάνουμε αερόβια άσκηση το πρωί (γιατί
    Το HIIT έχει περισσότερα πλεονεκτήματα από τη συμβατική αερόβια άσκηση (ποιά είναι αυτά
    Όταν χάνεις βάρος αυτό είναι λίπος και νερό ή έχει και μυς μέσα;
    Ευχαριστώ εκ των προταίρων


    Ολες αυτες οι αποριες σου εχουν ειπωθει και λυθει στα τοπικ της αεροβικης ασκησης και λιποδιάλυσης,.
    Και ολα εχουν να κανουν με το τι θες εσυ να κανεις και σε συνδυασμο με διατροφη γιατι οτι να κανεις με αεροβιο οσο να κανεις και οτι συστημα κανεις αν δεν κανεις διατροφη δεν πετυχαινεις τιποτα.
    Οσον αφορα το βαρος του τι καις λιπος-νερο-μυες παλι εχει σχεση με διατροφη γιατι αν κανεις αεροβιο και δεν τρως θα τα καψεις ολα,δεν θα μεινει τιποτα.
    Οσον αφορα την ΗΙΤ με την αεροβια ειναι εντελως διαφορετικα πραγματα κατσε και διαβασε τα αναλογα τοπικ,υπαρχει πολύ υλικο και κατατοπιση σε ολα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-06-10 16:04 #4
    Προεπιλογή
    [
    Είναι καλύτερο να κάνουμε αερόβια άσκηση το πρωί

    οταν εννουμε αεροβια μετα τα βαρη εννουμε απευθειας???
    επισης εχο μια απορια.. οι ραχιαιοι τι σχεση εχουν με τους κοιλιακους?ακουσα οτι για να εχεις αποτελεσματα στους κοιλιακους πρεπει να συνοδευοντε απο ραχιαιους αλλιος δεν κανεις τιποτα..ισχιει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-06-10 17:35 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο just Εμφάνιση μηνυμάτων
    [
    Είναι καλύτερο να κάνουμε αερόβια άσκηση το πρωί

    οταν εννουμε αεροβια μετα τα βαρη εννουμε απευθειας???
    επισης εχο μια απορια.. οι ραχιαιοι τι σχεση εχουν με τους κοιλιακους?ακουσα οτι για να εχεις αποτελεσματα στους κοιλιακους πρεπει να συνοδευοντε απο ραχιαιους αλλιος δεν κανεις τιποτα..ισχιει?
    ναι κατευθείαν μετά τα βάρη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-06-10 09:44 #6
    Το avatar του χρήστη michael-nrg

    Εγγραφή
    02-12-2009
    Περ.
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    126
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο just Εμφάνιση μηνυμάτων
    [
    Είναι καλύτερο να κάνουμε αερόβια άσκηση το πρωί

    οταν εννουμε αεροβια μετα τα βαρη εννουμε απευθειας???
    επισης εχο μια απορια.. οι ραχιαιοι τι σχεση εχουν με τους κοιλιακους?ακουσα οτι για να εχεις αποτελεσματα στους κοιλιακους πρεπει να συνοδευοντε απο ραχιαιους αλλιος δεν κανεις τιποτα..ισχιει?
    για να εχεις αποτελεσματα στους κοιλιακους πρεπει συνοδευεται απο διατροφη.... εγω δεν κανω σχοδον καθολου ραχιαιους, και εχω τα αποτελεσματα που θελω στους κοιλιακους. Συνδιασε διατροφη-βαρη-αεροβια και δεν θα χασεις...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-06-10 15:58 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michael-nrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να εχεις αποτελεσματα στους κοιλιακους πρεπει συνοδευεται απο διατροφη.... εγω δεν κανω σχοδον καθολου ραχιαιους, και εχω τα αποτελεσματα που θελω στους κοιλιακους. Συνδιασε διατροφη-βαρη-αεροβια και δεν θα χασεις...
    thks buddy..απλα εκεινο που 8ελω μα μαθω ειναι αφου μετα τα βαρη πρεπει να πινουμε σχεδον αμεσως whey γιατι μπορουμε να κανουμε αεροβια αμεσως?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-06-10 16:45 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο just Εμφάνιση μηνυμάτων
    thks buddy..απλα εκεινο που 8ελω μα μαθω ειναι αφου μετα τα βαρη πρεπει να πινουμε σχεδον αμεσως whey γιατι μπορουμε να κανουμε αεροβια αμεσως?
    οταν κανεις αεροβια μετα απο βαρη,καλο ειναι να μην πινεις προτεινη ενδιαμεσα,αλλα μετα την αεροβια.

    εγω πχ,για να μην αφησω να περασει πολυ ωρα,καμια φορα(αναλογα) περνω αμινοξεα,κανω αεροβια κ μετα προτεινη κλπ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-06-10 16:46 #9
    Το avatar του χρήστη michael-nrg

    Εγγραφή
    02-12-2009
    Περ.
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    126
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο just Εμφάνιση μηνυμάτων
    thks buddy..απλα εκεινο που 8ελω μα μαθω ειναι αφου μετα τα βαρη πρεπει να πινουμε σχεδον αμεσως whey γιατι μπορουμε να κανουμε αεροβια αμεσως?
    o λογος που κανουμε αεροβια μετα τα βαρη αλλα και το πρωι νυστικοι ειναι οτι σε αυτες τις 2 περιπτωσεις εχουμε χαμηλη ποσοτητα γλυκογονου και ετσι με την σωστη αεροβια θα καψουμε πιο ευκολα λιπος. αν κανεις βαρη και πιεις μετα πρωτεινη και πας να κανεις αεροβια ο οργανισμος σου σαν καυσιμο να στο πω ετσι θα χρησημοποιει την πρωτεινη αντι για το λιπος.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη michael-nrg : 09-06-10 στις 16:49
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-06-10 17:12 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michael-nrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    o λογος που κανουμε αεροβια μετα τα βαρη αλλα και το πρωι νυστικοι ειναι οτι σε αυτες τις 2 περιπτωσεις εχουμε χαμηλη ποσοτητα γλυκογονου και ετσι με την σωστη αεροβια θα καψουμε πιο ευκολα λιπος.

    πως ξερεις οτι δεν θα καψεις και μυς?

    αν κανεις βαρη και πιεις μετα πρωτεινη και πας να κανεις αεροβια ο οργανισμος σου σαν καυσιμο να στο πω ετσι θα χρησημοποιει την πρωτεινη αντι για το λιπος.
    δεν ξερω αλλα εγω τις φοβαμαι εκεινες τις ωρες για cardio
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-06-10 17:13 #11
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michael-nrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    πιεις μετα πρωτεινη και πας να κανεις αεροβια ο οργανισμος σου σαν καυσιμο να στο πω ετσι θα χρησημοποιει την πρωτεινη αντι για το λιπος.
    ουτε για πλακα δεν γινεται αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-06-10 17:54 #12
    Το avatar του χρήστη michael-nrg

    Εγγραφή
    02-12-2009
    Περ.
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    126
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ουτε για πλακα δεν γινεται αυτο.
    παντως δεν το λεω απο το μυαλο μου.... καπου εδω μεσα το διαβασα γιαυτο και το λεω... ισως να εκαναν λαθος και αυτοι που το εγραφαν
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-06-10 17:56 #13
    Το avatar του χρήστη michael-nrg

    Εγγραφή
    02-12-2009
    Περ.
    Κατερίνη
    Μηνύματα
    126
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξερω αλλα εγω τις φοβαμαι εκεινες τις ωρες για cardio
    αν η διατροφη σου ειναι σωστη δεν χανεις μυς... δεν χανονται τοσο ευκολα οσο πιστευουμε..... take a look : http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=7988
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη michael-nrg : 09-06-10 στις 19:00
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-06-10 20:05 #14
    Προεπιλογή
    ουτε για πλακα δεν γινεται αυτο.
    θα μας το εξηγησεις λιγο αυτο φιλε beefmeup?
    Φυσικοθεραπεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 09-06-10 20:50 #15
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο michael-nrg Εμφάνιση μηνυμάτων
    o λογος που κανουμε αεροβια μετα τα βαρη αλλα και το πρωι νυστικοι ειναι οτι σε αυτες τις 2 περιπτωσεις εχουμε χαμηλη ποσοτητα γλυκογονου και ετσι με την σωστη αεροβια θα καψουμε πιο ευκολα λιπος. αν κανεις βαρη και πιεις μετα πρωτεινη και πας να κανεις αεροβια ο οργανισμος σου σαν καυσιμο να στο πω ετσι θα χρησημοποιει την πρωτεινη αντι για το λιπος.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ουτε για πλακα δεν γινεται αυτο.

    την πρωτεΐνη δεν θα την χρησιμοποιήσει σαν καύσιμο, αλλά θα έχει ανέβει το γλυκογόνο, οπότε δεν έχεις απόλυτα αποτελέσματα στο κάψιμο λίπους!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία