Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 106 έως 114 από 114
  1. 16-06-10 00:14 #106
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τα πορτοκαλί το συμπέρασμα είναι δικό σου η επιστημονικό?
    Το συμπέρασμα είναι δικό μου και έχει πιο πολύ τη μορφή ερώτησης. Δηλαδή, εφόσον μετράμε τις θερμίδες των πρωτεϊνών που καταναλώνουμε, δε σημαίνει αυτό αυτομάτως ότι οι πρωτεΐνες χρησιμοποιούνται και για ενέργεια;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλος ήρθες στο φορουμ, πέρασε αν θέλεις και απο την ενότητα νεων μελών για να σε γνωρίσουν ολα τα μελη.

    συμφωνώ,
    αν μάλιστα ο οργανισμός ειναι άδειος απο ενέργεια (υδατάνθρακες) και φαμε μονο πρωτεΐνη, πρώτα θα χρησιμοποιήσει την ποσότητα που χρειάζεται για ενέργεια και μετά για οτιδήποτε άλλο.
    Καλώς σας βρήκα όλους! Αν και διαβάζω το forum πάρα πολύ καιρό (γύρω στον ενάμιση χρόνο), Θα γραψω για μενα στην ενότητα των νέων μελών. Ευχαριστώ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλα η βιοχημεια ειναι βιοχημεια σε ολους
    η γλυκολιση και γλουκονεογεννεση που γινεται και σε εσενα γινεται και σε μενα
    σιγουρα τα συγγραματα δεν αφορουν το ΒΒ αλλα αφορουν τον οργανισμο

    Σωστά αυτά που γράφεις και συμφωνω. Αναφερόμουν πιο γενικά όμως για τις γνώσεις που παίρνουμε από αυτά τα συγγράμματα. Δεν τα υποτιμώ.

    σιγουρα χρησιμοποιει καποιες απο αυτες σαν καυσιμο
    ομως εξαρτατε απο την διατροφη του καθενος
    για παραδειγμα
    ο οργανισμος μας τρεφεται κυριως με γλουκοζιο, μονο ο εγκεφαλος καει περιπου 150γρ υδατανθρακες την ημερα

    τωρα αν καποιος τρωει λιγες θερμιδες και τρεφεται κυριως με πρωτεινες και λιγους υδατανθρακες τοτε λογικο ειναι να εχουμε και καυση μερικων πρωτεινων για λογους ενεργιας

    αν παλι εχουμε το αντιθετο, δηλαδη πολλες θερμιδες , λιγες πρωτεινες και πολλους υδατανθρακες τοτε θα χασουμε πολυ λιγοτερες πρωτεινες για λογους ενεργειας

    Συμφωνώ κι εγώ με όσα γράφεις. Απλά επειδή υπήρχε μια εμφανής διαφωνία στο topic για το συγκεκριμένο θέμα, θέλησα να ρωτησω σχετικά με τη σημασία των θερμίδων των πρωτεϊνών που αναγράφονται στα τρόφιμα και στα συμπληρώματα.
    Καλώς σας βρήκα όλους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-06-10 11:05 #107
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    να κανω μια παρενθεση για τα συγραμματα,που διαβαζω ΕΓΩ κ που ανεφερα..πιο πανω ανεφερα ονοματα,απο ατομα που τα εχουν γραψει..ειναι ατομα με γνωσεις πανεπιστημιακες,κ ασχολουνται κ με ββ σε αγωνιστικο επιπεδο,κ προπονητικο αθλητων επιπεδου ολυμπια..

    ΔΕΝ αναφερομαι σε συγραμματα τυπου ΤΕΦΑΑ,που ανα φερονται με την σειρα τους σε μεσους αθλουμενους..

    καλως η κακως αν δεν τα εχεις αυτουσια σαν βιβλια καποια πραγματα,ΔΕΝ ειναι ευκολο να βρεις στο νετ,γιατι πολλυ απλα,αν τα ανεβαζαν ολοι,θα εχαναν λεφτα.

    για να μην γινονται παρεξηγησεις.γιαυτο αλλωστε ανεφερα κ μερικα ονοματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 16-06-10 22:13 #108
    Προεπιλογή
    Επειδη ειναι λιγο ζορικη η αεροβια το πρωι νηστικος και επειδη δεν εχω αμινοξεα, το intra συπληρωμα θα βοηθησει καθολου; Θελω οσο το δυνατον να χασω περισσοτερο λιπος και λιγοτερους μυες. Παιρνω και ενα χαπακι καφεϊνης.

    Και οταν λεμε πρωινη αεροβια, αμεσως με το που ξυπναμε; Με τη τσιμπλα στο ματι; Εγω παω μετα απο 1 ωρα αφοτου εχω ξυπνησει. Βλακεια;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 16-06-10 22:23 #109
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη ειναι λιγο ζορικη η αεροβια το πρωι νηστικος και επειδη δεν εχω αμινοξεα, το intra συπληρωμα θα βοηθησει καθολου; Θελω οσο το δυνατον να χασω περισσοτερο λιπος και λιγοτερους μυες. Παιρνω και ενα χαπακι καφεϊνης.

    Και οταν λεμε πρωινη αεροβια, αμεσως με το που ξυπναμε; Με τη τσιμπλα στο ματι; Εγω παω μετα απο 1 ωρα αφοτου εχω ξυπνησει. Βλακεια;
    το intrabolic για cardio το θες????

    ξυπνας->καφεινη+αμινοξεα->περιμενεις κανα 30'->cardio
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-06-10 22:26 #110
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    διαφωνώ με τ αμινοξέα!! καλύτερα τελείως άδειος!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-06-10 22:46 #111
    Προεπιλογή
    οποτε μονο καφεϊνη;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-06-10 22:53 #112
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    ρε ντελουξ είσαι 1 χρόνο στο φόρου. θα έπρεπε να το έχεις μάθει απέξω και ανακατωτά!!

    όλες σου η ερωτήσεις είναι μονολεκτικές και έχουν απαντηθεί 1000 φορές μέσα στο φόρουμ!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-06-10 23:03 #113
    Προεπιλογή
    Τωρα αρχισα να ψιλοασχολουμαι ομως.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-06-10 01:58 #114
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis64 Εμφάνιση μηνυμάτων
    διαφωνώ με τ αμινοξέα!! καλύτερα τελείως άδειος!!
    γιατι γιαννη ?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 678