Σελίδα 295 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 195245285293294295296297305345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 4.411 έως 4.425 από 5346
  1. 11-02-13 17:51 #4411
    Προεπιλογή
    και εγώ ξέρω οτι είναι μόνο 5 γρ πρίν και 5 γρ μετά την προπόνηση!
     

  2. 12-02-13 02:29 #4412
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω ακούσει να λειτουργεί έτσι η κρεατίνη...

    Play it safe, μια δόση πριν και άλλη μία μετά.
    Ειναι πολυ 10 γρ κρεατινη καθε μερα, εκτος και αν ο Mikekean ειναι απο 85-90 κιλα και πανω και εχει ικανοποιητικη μυικη μαζα.Αν ειναι λιγοτερο πιστευω πως 5γρ πριν η μετα την προπονηση ειναι κομπλε,τα επιπλεον γραμμαρια δν απορροφουνται τα αποβαλλει ο οργανισμος,τζαμπα πανε χαμενες δοσεις.
     

  3. 12-02-13 11:26 #4413
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Φίλε Στέλιο είμαι 80 κιλά.

    Ναι 5γρ παίρνω, εξάλλου αυτό λέει και στο site της creapure, ούτε φορτώματα ούτε τίποτα.
     

  4. 12-02-13 15:42 #4414
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chiken Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασικα.. και ο κατασκευαστης και ο πωλητης απο οπου την ειχα λεει μια δοση πριν..ή οποια δηποτε αλλη ωρα της ημερας και μια αμεσως μετα το gym... φιλε Lao.. ειναι αληθεια για το οτι δεν κανει θολωμα κ κατακρατηση εσυ που εχεις δοκιμασει ηδη την Kre-Alkalyn? κατα την γνωμη σου μπορω να την περνω για αρκετο χρονικο διαστημα χωρισ διακοπη? ακομα και το καλοκαιρι που θελουμε γραμμωση?
    Και εγώ σου λέω την δική μου εμπειρία και άποψη, και επιμένω ότι 2 κάψουλες την μέρα είναι μικρή ποσότητα.

    Για τα υπόλοιπα που ρωτάς, έχεις διαβάσει / ρωτήσει / ασχοληθεί να μάθεις τι ακριβώς κάνει η κρεατίνη γενικά; Γιατί στην πραγματικότητα, δεν έχει να κάνει με όγκους, γραμμώσεις και θολώματα.

    Πάντως, δεν είμαι υπέρ της επ'άπειρον χρήσης. 2 μήνες μέσα, 1 έξω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Steloukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι πολυ 10 γρ κρεατινη καθε μερα, εκτος και αν ο Mikekean ειναι απο 85-90 κιλα και πανω και εχει ικανοποιητικη μυικη μαζα.Αν ειναι λιγοτερο πιστευω πως 5γρ πριν η μετα την προπονηση ειναι κομπλε,τα επιπλεον γραμμαρια δν απορροφουνται τα αποβαλλει ο οργανισμος,τζαμπα πανε χαμενες δοσεις.
    Σχετικά είναι αυτά. άλλοι κάνουν φορτώματα, άλλοι όχι, άλλοι παίρνουν 5 γρ κάθε μέρα, άλλοι 10 στις μέρες προπόνησης και 5 στις off... Στατιστικά, νομίζω ότι 10 στις in και 5 στις off είναι μια χαρούλα.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
     

  5. 14-02-13 20:46 #4415
    Προεπιλογή Κρεατινη-Δεξτροζη μια ωρα πριν τον υπνο μπορω?
    καλησπερα
    Ειμαι σε φαση φορτωματος και ξεχασα να παρω στη δουλεια μου το απογευματινο μου σεικερ με κρεατινη δεξτροζη...
    Μπορω να το πιω στις 11 παρα και να κοιμηθω κατα τις 12?

    Σας ευχαριστω
    I'm not mean i'm honest....
     

  6. 15-02-13 00:03 #4416
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι απαραίτητα , αλλα γιατι βαζεις 10 γρ ? ποσα κιλα εισαι?

    Με 5γρ εχω ακουσει και για ολο τον χρονο νον στοπ και μαλιστα μελετες λενε οτι η σωστη χρηση δεν εχει παρενεργειες αντιθετως βοηθαει
    76 ειμαι.Λεω 5 γραμμαρια τις μερες που δεν παω gym και 10 τις μερες που παω[5 πρωι και 5 μετα το γυμναστηριο]
     

  7. 15-02-13 00:16 #4417
    Το avatar του χρήστη Andreas C.

    Εγγραφή
    23-12-2011
    Περ.
    Λευκωσία
    Μηνύματα
    2.772
    Προεπιλογή
    @joadam

    Ναι φίλε μου
     

  8. 20-02-13 16:18 #4418
    Προεπιλογή
    Ξερει κανει εαν η κρεατινη καταστρεφεται εαν παραμεινει για καποιο διαστημα σε νερο?
    Μιλαμε για μια ωρα πχ,δηλαδη να την βαλεις σε σεικερ με πρωτεινη και νερο πριν την προπονηση,για να την πιεις μετα.
     

  9. 20-02-13 19:44 #4419
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο reignman007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερει κανει εαν η κρεατινη καταστρεφεται εαν παραμεινει για καποιο διαστημα σε νερο?
    Μιλαμε για μια ωρα πχ,δηλαδη να την βαλεις σε σεικερ με πρωτεινη και νερο πριν την προπονηση,για να την πιεις μετα.
    Νομιζω η κρεατινη δεν κανει να μενει στο νερο.Γτ δεν τα βαζεις στο σεικερ σκετα και μετα στο τελος της προπονησης προσθετεις το νερο?
     

  10. 21-02-13 19:39 #4420
    Προεπιλογή
    Και εγω ετσι εχω ακουσει απο παλια,αλλα δεν μπορω να βρω καποιον να μου εξηγησει το γιατι.

    Σε γενικες γραμμες ετσι κανω,προσθετω νερο αργοτερα,προχτες ομως εβαλα νερο απο νωρις απο κεκτημενη ταχυτητα και το θυμηθηκα.
     

  11. 21-02-13 22:33 #4421
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Εξηγηστε μου ρε παιδια κατι....

    Υπαρχει λογος να παιρνουμε κρεατινη (κατακρατηση υγρων) και την ιδια περιοδο να κανουμε χρηση λιποδιαλυτικων (αποβολη υγρων)
    Εδω λεμε οτι με κρεατινη καβουμε και τους καφεδες που ειναι διουρητικοι (η πινουμε πιο πολυ νερο αν πινουμε και καφεδες)

    Εχει νοημα? Δεν ειναι καλυτερα να κανεις οτι κανεις με λιποδιαλυτες και μετα να παρεις κρεατινη?
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
     

  12. 21-02-13 23:17 #4422
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Όχι γιατί σου κάνει ενδομυική κατακράτηση.
    ειδικά αν είσαι σε φάση δίαιτας που υπάρχει ενδεχόμενη μείωση δύναμης
    οι λιποδιαλύτες εκτός της αποβολής υγρών θεωρητικά σου ανεβάζουν καύσεις κ λειτουργούν και σαν ενεργογόνα pre-wo

    Kαι ούτε τους καφέδες χρειάζεται να κόψεις, εδώ κ υπάρχουν supplements που συνδιάζουν καφείνη με κρεατίνη
     

  13. 21-02-13 23:55 #4423
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Fataoulas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξηγηστε μου ρε παιδια κατι....

    Υπαρχει λογος να παιρνουμε κρεατινη (κατακρατηση υγρων) και την ιδια περιοδο να κανουμε χρηση λιποδιαλυτικων (αποβολη υγρων)
    Εδω λεμε οτι με κρεατινη καβουμε και τους καφεδες που ειναι διουρητικοι (η πινουμε πιο πολυ νερο αν πινουμε και καφεδες)

    Εχει νοημα? Δεν ειναι καλυτερα να κανεις οτι κανεις με λιποδιαλυτες και μετα να παρεις κρεατινη?
    Η κρεατίμη λειτουργεί τελείως διαφορετικά απ'ο ένα λιποδιαλύτη και εν συσχετίζεται πουθενά η λειτουργία τους. Οι λιποδιαλύτες κατα βάση έχουν στόχο την θερμογένεση, ενώ η κρεατίνη βελτιώνει την απόδοση δύναμης και αντοχής στη προπόνηση. σε φάση δίαιτας θεωρώ πως είναι ένας πολύ καλός συνδιασμός και εφαρμόζεται απο πολλούς αγωνιστικούς αθλητές bodybuilding. Όσο για την κατακράτηση υγρών, είναι θέμα επιλογής κρεατίνης, ποσότητα κατανάλωσης αναλογικά με τα σωματικά κιλά και φυσικά με την ποιότητα διατροφής.
    Nasser Ammari
     

  14. 22-02-13 12:35 #4424
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    ^^ Κατατοπιστικοτατοι
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
     

  15. 24-02-13 02:28 #4425
    Το avatar του χρήστη Greg1997

    Εγγραφή
    07-02-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    71
    Προεπιλογή
    Brutal cre-apt αξιζει?
    ******************


    ***Δεν επιτρέπονται links ηλεκτρονικών καταστημάτων,πλην των χορηγών. Team ***
     

Σελίδα 295 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 195245285293294295296297305345 ... ΤελευταίαΤελευταία