Σελίδα 217 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 117167207215216217218219227267317 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 3.241 έως 3.255 από 5346
  1. 26-10-11 23:06 #3241
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Chrisis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισως τοτε να δοκιμασω ακομη μια φορα για ενα 2μηνο και θα δω πως θα παει...
    δοκιμασε το χωρια να αλλαξεις τιποτα σε διατροφη και προπονηση... και κρατα και ενα προσωπικο log να δεις απο που θα ξεκινησεις και που θα φτασεις... μονο ετσι θα καταλαβεις αν δουλεψε η' οχι...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
     

  2. 26-10-11 23:33 #3242
    Το avatar του χρήστη Chrisis

    Εγγραφή
    01-03-2010
    Περ.
    Cyprus
    Μηνύματα
    132
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    δοκιμασε το χωρια να αλλαξεις τιποτα σε διατροφη και προπονηση... και κρατα και ενα προσωπικο log να δεις απο που θα ξεκινησεις και που θα φτασεις... μονο ετσι θα καταλαβεις αν δουλεψε η' οχι...
    οταν λες φιλε να το δοκιμασω χωρια?? και οταν λεσ για διατροφη και προπονηση εννοεις να συνεχισω με την προπονηση που κανω τωρα?
     

  3. 26-10-11 23:48 #3243
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Εννοει με την ιδια προπονηση και την ιδια διατροφη , το μονο που να αλλαξεις να ειναι οτι θα βαλεις κρεατινη , κρατας ολα τα'λλα ιδια για να καταλαβεις αν δουλευει πανω σου ή οχι
     

  4. 27-10-11 01:10 #3244
    Το avatar του χρήστη Chrisis

    Εγγραφή
    01-03-2010
    Περ.
    Cyprus
    Μηνύματα
    132
    Προεπιλογή
    οκ σας ευχαριστω
     

  5. 04-11-11 11:44 #3245
    Το avatar του χρήστη Druid

    Εγγραφή
    06-09-2011
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    64
    Προεπιλογή Τελικό συμπέρασμα για κρεατίνη.
    Ρε παιδιά, διάβασα όλα τα ποστ και έχω μπερδευτεί ως το κόκκαλο... 120 + σελίδες και νόημα δεν βγήκε... Συγνώμη που ανοίγω πάλι το θέμα αλλά το θεώρησα προτιμότερο απ'το να κάνω λαλακία στον εαυτό μου... Οι ερωτήσεις μου είναι δύο:

    α) Τελικά είναι προτιμότερη η φόρτωση ή όχι με 20γρ / μέρα για 5 ημέρες ? Δεν κερδίζεις χρόνο ουσιαστικά με τη φόρτωση ?
    β) Είτε κάνεις φόρτωση, είτε όχι, η δόση πρέπει να είναι 5 ή 10 γρ την ημέρα? Πριν την προπόνηση και μετά ή το πρωί και μετά την προπόνηση?

    Καλό θα ήταν να συνοψιστούν μερικές ερωτήσεις τέτοιες γιατί σε μία τόσο μεγάλη πληθώρα άρθρων ένας noobie ( σαν εμένα ) μπορεί να διαβάζει κανένα 2ωρο χωρίς να βγάλει νόημα...
     

  6. 04-11-11 13:19 #3246
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Druid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά, διάβασα όλα τα ποστ και έχω μπερδευτεί ως το κόκκαλο... 120 + σελίδες και νόημα δεν βγήκε... Συγνώμη που ανοίγω πάλι το θέμα αλλά το θεώρησα προτιμότερο απ'το να κάνω λαλακία στον εαυτό μου... Οι ερωτήσεις μου είναι δύο:

    α) Τελικά είναι προτιμότερη η φόρτωση ή όχι με 20γρ / μέρα για 5 ημέρες ? Δεν κερδίζεις χρόνο ουσιαστικά με τη φόρτωση ?
    β) Είτε κάνεις φόρτωση, είτε όχι, η δόση πρέπει να είναι 5 ή 10 γρ την ημέρα? Πριν την προπόνηση και μετά ή το πρωί και μετά την προπόνηση?

    Καλό θα ήταν να συνοψιστούν μερικές ερωτήσεις τέτοιες γιατί σε μία τόσο μεγάλη πληθώρα άρθρων ένας noobie ( σαν εμένα ) μπορεί να διαβάζει κανένα 2ωρο χωρίς να βγάλει νόημα...
    α) Δεν υπάρχει προτιμότερο και μη προτιμότερο. Το τι δουλεύει στον καθένα είναι σχετικό. Δοκιμάζεις και τα δύο, βλέπεις τα αποτελέσματα και τι σε βολεύει πιο πολύ και πράτεις αναλόγως.

    β) Αν κάνεις φόρτωση, για 5 μέρες στην αρχή παίρνεις 5 γρ επί 4-5 δόσεις ημερησίως και μετά 5 γραμμάρια το πρωί και άλλα 5 πριν ή μετά την προπόνηση. Εάν όχι, 5 γραμμάρια το πρωί και άλλα 5 πριν ή μετά την προπόνηση.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
     

  7. 04-11-11 14:06 #3247
    Το avatar του χρήστη Druid

    Εγγραφή
    06-09-2011
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    64
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, κατι τελευταιο.

    Ισχυει οτι σε περιοδο που κανεις ληψη πρωτεινης δεν πρεπει να κανεις αεροβιο?
     

  8. 04-11-11 14:37 #3248
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Druid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισχυει οτι σε περιοδο που κανεις ληψη πρωτεινης δεν πρεπει να κανεις αεροβιο?
    Ποιος και γιατι μπορει να ειπε κατι τετοιο; Σε παρακαλω βγαλτον μια φωτογραφια και στειλτο μου..
     

  9. 04-11-11 14:44 #3249
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Druid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, κατι τελευταιο.

    Ισχυει οτι σε περιοδο που κανεις ληψη πρωτεινης δεν πρεπει να κανεις αεροβιο?
    ρε οτι ναναι!!!!!!
     

  10. 04-11-11 16:55 #3250
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Druid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου, κατι τελευταιο.

    Ισχυει οτι σε περιοδο που κανεις ληψη πρωτεινης δεν πρεπει να κανεις αεροβιο?
    Όχι, δεν ισχύει.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
     

  11. 04-11-11 19:09 #3251
    Προεπιλογή Πόσο διαρκεί η παύση μετά απο ένα κυκλο???
    Αρκετό διάβασμα πάλι αλλά κάπου χάθηκα…. Όποτε είπα να κάνω την ερώτηση μου…!

    Σήμερα τελειώνει το πρώτο μου loading οπότε συνεχίζω με 10 g την ημέρα. Η ερώτηση είναι για πόσο καιρό? Λογικά για ένα μήνα… αλλά πόση πρέπει να είναι η παύση που θα ακολουθήσει μέχρι να ξαναρχίσω? Χρειάζεται πάλι loading στον επόμενο κύκλο? Sorry για τις πολλές ερωτήσεις αλλά έκανα ένα κεφάλι καζάνι από το διάβασμα!
     

  12. 04-11-11 21:59 #3252
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    α) Δεν υπάρχει προτιμότερο και μη προτιμότερο. Το τι δουλεύει στον καθένα είναι σχετικό. Δοκιμάζεις και τα δύο, βλέπεις τα αποτελέσματα και τι σε βολεύει πιο πολύ και πράτεις αναλόγως.

    β) Αν κάνεις φόρτωση, για 5 μέρες στην αρχή παίρνεις 5 γρ επί 4-5 δόσεις ημερησίως και μετά 5 γραμμάρια το πρωί και άλλα 5 πριν ή μετά την προπόνηση. Εάν όχι, 5 γραμμάρια το πρωί και άλλα 5 πριν ή μετά την προπόνηση.
    Δηλαδη μετα το φορτωμα (4χ5γρ) για 5 μερες, συνεχιζουμε με 10γρ (5+5) τις ημερες προπονησης και 5γρ τις off μερες για 2 μηνες?
     

  13. 04-11-11 22:07 #3253
    Προεπιλογή
    φόρτωμα πέντε μέρες με 20 γρ την μέρα και στη συνέχεια για ένα μήνα 5 γρ την ημέρα για συντήρηση.
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
     

  14. 04-11-11 22:44 #3254
    Προεπιλογή
    Δεν ξέρω άν ισχύει αλλά πολλές ιστοσελίδες υποστηρίζουν ότι το φόρτωμα το μόνο που κάνει είναι εξοικονόμηση χρόνου. Και χωρίς φόρτωμα πετυχαίνεις το ίδιο αποτέλεσμα σε περισσότερο χρόνο βέβαια αλλά εξοικονομείς κρεατίνη και επιβαρύνεις λιγότερο τα νεφρά σου. Λένε πως το φόρτωμα είναι κόλπο των εταιριών για να πουλάνε περισσότερο. (δίνουν επίσης ως παράδειγμα τα σαμπουάν που γράφουν ξεπλύνετε και επαναλάβετε την διαδικασία.)

    Τα συμπεράσματα δικά σου...
     

  15. 05-11-11 01:02 #3255
    Το avatar του χρήστη Druid

    Εγγραφή
    06-09-2011
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    64
    Προεπιλογή
    Σήμερα άκουσα ένα τρελό σενάριο! Μου είπαν πως στις τελευταίες έρευνες που έγιναν για την κρεατίνη τα 20γρ φόρτωμα είναι υπερβολή και τα 10 ημερισίως σε συντήρηση επίσης! Λένε το άλλο τώρα, 10 για φόρτωμα 5-7 ημέρες και 5 συντήρηση / μέρα για όσο θέλεις, μέχρι και χρόνια, χωρίς καμία επιβάρυνση στον οργανισμό ή διακοπή λήψης της.


    Δεν παίζει.
     

Σελίδα 217 από 357 ΠρώτηΠρώτη ... 117167207215216217218219227267317 ... ΤελευταίαΤελευταία