Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 58
  1. 24-03-07 13:03 #1
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή Yohimbe fuel (Τwinlab) Vs Yohimbine HCL (Primaforce)


    Δυο διαφορετικες συνθεσεις Yohimbine απο δυο διαφορετικες εταιριες.


    SUPPLEMENT FACTS
    Serving size 1 capsule
    -------------------------------------------------------------------------------------------
    Yohimbe Fuel (twinlab)
    Yohimbe Bark Extract 400mg(standardized for 8mg yohimbine alkanoids)
    -----------------------------------
    Yohimbine HCL (primaforce)
    Yohimbine HCL 2.5mg
    -------------------------------------------------------------------------------------------

    H yohimbine συνηθως χρησιμοποιειται για τους εξης λογους :
    - Αδυνατισμα
    - Ελεγχο της ορεξης
    - Για σεξουαλικο Booster
    - Για περισσοτερη αντοχη στην ασκηση

    Συγκρινοντας τις 2 διαφορετικες συνθεσεις βλεπουμε οτι σε αυτην της twinlab εχουμε 8mg yohimbine ανα καψουλα ενω στην αλλη εχουμε 2.5mg υδροχλωρικου αλατος yohimbine δηλαδη λιγοτερη απο 2.5mg καθαρη yohimbine.
    Η καψουλες της twinlab ειναι 4-5 φορες μεγαλυτερες απο αυτες της Primaforce και επισης οταν τις χωνευεις βρωμανε λιγο ενω της Primaforce ειναι αοσμες/αχρωμες. Λογικο αφου της twinlab ειναι εκχειλισμα απο το φυτο κατευθειαν ενω η αλλη ειναι χημικη.

    Για energy booster στα ιδια mg ειχα μακραν καλυτερο BANG απο την Twinlab. Δοκιμασα μεχρι 30mg(Πολυ κακια εμπειρια, ετρεμα σαν να ειχα παρκισον ειδικα οταν το συνδιασα με 25mg εφεδρινη τοτε απλα FUCK :fresse: ) αλλα μεταξυ 10-15mg ειχα πολυ καλιτερη αντοχη σε αεροβικη. Στα βαρη πανω κατω την ιδια δυναμη με την εφεδρινη.

    Για αδυνατισμα δεν μπορω να πω οτι ειδα τρελα αποτελεσματα συμφωνα με τις θεωρειες για α2-αδρενεργικους υποδοχεις οπου η yohimbine δρα σαν ανταγονιστης. Πιστευω οτι το αδυνατισμα που προκαλει η yohimbine ειναι λογω τον τρελων εκκρισεων νοραδρεναλινης( Μιλαμε για τρελη φαση) πολυ περισσοτερο απο εφεδρινη στα ιδια mg. Αυτο συμβαινει γιατι η yohimbine μπλοκαρει κατι υποδοχεις στην υποφυση που ρυθμιζουν τα επιπεδα αδρεναλινης/νοραδρεναλινης στο αιμα οποτε ο οργανισμος νομιζει οτι εχει μειωμενα επιπεδα και ετσι δινει εντολη στα επινεφριδια να παραγουν περισσοτερες κατεχολαμινες.
    Ειχα καλιτερα αποτελεσματα για fat loss στην κοιλια με σπρεϊ free base yohimbine απο την ergopharm το οποιο το σταματησε.

    Για ελεγχο της ορεξης πραγματικα σε μενα δουλεψε. Μονο που αυτο της twinlab εχει πολλα mg για αυτο τον σκοπο και βαζει το σωμα σε κατασταση stress(σαν να ηπιες 10 καφεδες).
    2 καψουλες της primaforce πρωι-μεσημερι μαζι με το φαγητο εκαναν πολυ καλη δουλεια χωρις να με τσιτωνουν. H yohimbine εκτος απο ανταγωνιστης των α-αδρενεργικων υποδοχεων κανει παιχνιδι και με τους υποδοχεις σεροτονινης οποτε μαλλον το apetite loss στηριζεται εκει.

    Για sexual booster τωρα ....
    Η yohimbine προκαλει αγγειδιαστολη μπλοκαροντας μερικους α-αδρενεργικους υποδοχεις οποτε μεγαλυτερη κυκλοφορια αιματος στα σημεια που μας ενδιαφερουν πετρωδης καταστασεις χεχεεχ.
    Δουλευει και στις γυναικες σαν booster.

    Γνωμη μου τωρα ειναι οτι η yohimbine δεν πρεπει να χρησιμοποιειται για αδυνατισμα μονο για τα αλλα που ανεφερα. Επισης ενα ακομη προβλημα ειναι οτι η yohimbine μπλοκαρει και τους α-αδρενεργικους υποδοχεις στα νεφρα οποτε αυξανεται η νατριουρηση και μπορει να εμφανισετε προβληματα με τους ηλεκτρολυτες(νατριο/καλιο) στο αιμα. Επισης οταν δοκιμαζα πολλα mg και την εκοψα ειχα δυσκολια στο συντονισμο των μυων ειδικα στα χερια και ετρεμαν λιγο για κανα μηνα.

    Αυτα τα λιγα περι yohimbiνης. Χρησιμοποιω καποιους ιατρικους ορους μεσα αλλα πιστευω πιανετε το νοημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2.  

  3. 24-03-07 15:10 #3
    Το avatar του χρήστη Nick3

    Εγγραφή
    19-07-2006
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    427
    Προεπιλογή
    Ευχαριστούμε φίλε jiujitsou!!!
    Μ ενδιαφέρει η χρήση του σαν sexual booster.Τι δοσολογία προτείνεις για το συγκεκριμένο σκοπό?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-03-07 15:18 #4
    Προεπιλογή
    Ειχα δοκιμασει της Optimum πριν 4-5 χρονια περιπου και ειχα τρομερη ενεργεια και δυναμη τοτε στο γυμναστηριο. Επειτα σταματησαν τοσο πολυ να το προωθουν οι εταιριες συμπληρωματων γιατι βγηκε το tribulus.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-03-07 16:07 #5
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick3
    Ευχαριστούμε φίλε jiujitsou!!!
    Μ ενδιαφέρει η χρήση του σαν sexual booster.Τι δοσολογία προτείνεις για το συγκεκριμένο σκοπό?
    Με 1 καψουλα 8mg της twin lab + 1 νες βαρυ 1 ωρα πριν το κολπο ημουνα .
    Με την primaforce στα 10+ mg γινοταν παιχνιδι.

    Επειδη το forum εχει και γυναικες πια θα ηθελα να αναφερω οτι και χωρις αυτα μια χαρα ειμαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-03-07 16:57 #6
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick3
    Μ ενδιαφέρει η χρήση του σαν sexual booster.
    Nάτος ο μόρτης αποκαλύφθηκε

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-03-07 18:06 #7
    Το avatar του χρήστη Nick3

    Εγγραφή
    19-07-2006
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    427
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jiujitSu
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick3
    Ευχαριστούμε φίλε jiujitsou!!!
    Μ ενδιαφέρει η χρήση του σαν sexual booster.Τι δοσολογία προτείνεις για το συγκεκριμένο σκοπό?
    Με 1 καψουλα 8mg της twin lab + 1 νες βαρυ 1 ωρα πριν το κολπο ημουνα .
    Με την primaforce στα 10+ mg γινοταν παιχνιδι.

    Επειδη το forum εχει και γυναικες πια θα ηθελα να αναφερω οτι και χωρις αυτα μια χαρα ειμαι.
    Ευχαριστώ και πάλι μαν!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-03-07 18:15 #8
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    jiu πκαλο το thread σου, keep on that way

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-03-07 18:57 #9
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Good.Πληροφοριακο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-02-12 19:17 #10
    Το avatar του χρήστη chris corfu

    Εγγραφή
    09-07-2010
    Περ.
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    465
    Προεπιλογή
    να ξεθαψω λιγο το θεμα, σχετικα με το bark της twinlab εχω ακουσει απο γνωμες τις χειροτερες σχετικα με sides οπως πονοκεφαλους και εχω διαβασει και στο εξωτερικο τα ιδια σαν σχολια αντιστοιχα. σχετικα με της primaforce που ειναι σε καλη μορφη εχω μονο διαβασει καλα σχολια χωρις ομως να εχω καποια γνωμη απο χρηση απο εμενα ειτε απο φιλο.
    εχεις κανεις πληροφοριες σχετικα με το 2ο που αναφερω???? γτ με ενδιαφερει αρκετα
    (το εχω ηδη στην κατοχη μου για αργοτερα) και πιο πολυ με ενδιαφερει γτ σκεφτομαι για ενα συνδιασμο με ενα αλλο μαζι.. (δεν χρησιμοποιω γενικα ετοιμα λιποτροπικα με blends κτλ κ αν χρησιμοποιω κατι παιρνω ξεχωριστα κανα δυο συστατικα οπως αναφερω κι εδω)
    ειμαι μικρος,λιγο πρυσμενος,λιγο καπως,,
    αληθεια δεν σας βλεπω απο ψηλα πως ειναι ο πατος???!!!


    train hard, feel good
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-02-12 19:30 #11
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chris corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    να ξεθαψω λιγο το θεμα, σχετικα με το bark της twinlab εχω ακουσει απο γνωμες τις χειροτερες σχετικα με sides οπως πονοκεφαλους και εχω διαβασει και στο εξωτερικο τα ιδια σαν σχολια αντιστοιχα. σχετικα με της primaforce που ειναι σε καλη μορφη εχω μονο διαβασει καλα σχολια χωρις ομως να εχω καποια γνωμη απο χρηση απο εμενα ειτε απο φιλο.
    εχεις κανεις πληροφοριες σχετικα με το 2ο που αναφερω???? γτ με ενδιαφερει αρκετα
    (το εχω ηδη στην κατοχη μου για αργοτερα) και πιο πολυ με ενδιαφερει γτ σκεφτομαι για ενα συνδιασμο με ενα αλλο μαζι.. (δεν χρησιμοποιω γενικα ετοιμα λιποτροπικα με blends κτλ κ αν χρησιμοποιω κατι παιρνω ξεχωριστα κανα δυο συστατικα οπως αναφερω κι εδω)
    αυτο που εχεις να κανεις ειναι να ξεκινησεις με 1 cap. και να δεις πως θα παει,πιστευω στον καθε ενα δρα διαφορετικα γι αυτο στο λεω..
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-02-12 19:37 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    η προτινομενη δοση για yohimbine hcl ειναι 0,2mg ανα κιλο σωματικου βαρους.... δλδ σε ενα ατομο των 75κιλων η δοση παει στα 15mg...

    βεβαια η yohimbine hcl μπορει να σου βγαλει τρελα sides.... σε μερικους δλδ... δεν σημβαινει σε ολους...

    καλητερες στιγμες για την παιρνεις.... ειναι κυριως με αδειο στομαχι.... ενς λογος ειναι επειδη αυξανει την ινσουλινη.... οποτε τη χρησιμοποιεις κυριως πρωι αδειο στομαχι και πριν την προπονηση.... πολλοι την χρησιμοποιουν μονο σε μια δοση το πρωι....

    ξεκινας οπως ειπε και ο σοφος με μια καψουλα και σιγα σιγα το δουλευεις προς τα πανω.... αν σου βγαλει sides πριν φτασεις στην προτινομενη δοση.... τοτε στματας εκει και την κρατας εκει η' πιο χαμηλα....

    αυτα...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-02-12 19:57 #13
    Το avatar του χρήστη chris corfu

    Εγγραφή
    09-07-2010
    Περ.
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    465
    Προεπιλογή
    εγω γτ ηξερα οτι αυτη δεν βγαζει sides παρα μονο η bark που εχω βαρεθει να ακουω για πονοκεφαλους απο αυτην της twinlab.??

    και η εταιρεια για 1 καψουλα λεει να αρχισεις αλλα μεχρι δυο δλδ 5mg. δεν θα ειναι πολλα τα 10-15mg??
    οταν λες με αδειο στομαχι οκ αλλα θελει κ χρονο μεχρι να φας μετα ας πουμε?? η μπορεις να φας και μετα απο 10-15 λεπτα κ ειναι το ιδιο??
    ειμαι μικρος,λιγο πρυσμενος,λιγο καπως,,
    αληθεια δεν σας βλεπω απο ψηλα πως ειναι ο πατος???!!!


    train hard, feel good
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-02-12 19:58 #14
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chris corfu Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω γτ ηξερα οτι αυτη δεν βγαζει sides παρα μονο η bark που εχω βαρεθει να ακουω για πονοκεφαλους απο αυτην της twinlab.??

    και η εταιρεια για 1 καψουλα λεει να αρχισεις αλλα μεχρι δυο δλδ 5mg. δεν θα ειναι πολλα τα 10-15mg??
    οταν λες με αδειο στομαχι οκ αλλα θελει κ χρονο μεχρι να φας μετα ας πουμε?? η μπορεις να φας και μετα απο 10-15 λεπτα κ ειναι το ιδιο??
    μαλλον για την a-yohimbine θα λες οτι δε κανει sides και θα χεις μπερδευτει....
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-02-12 20:02 #15
    Το avatar του χρήστη chris corfu

    Εγγραφή
    09-07-2010
    Περ.
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μαλλον για την a-yohimbine θα λες οτι δε κανει sides και θα χεις μπερδευτει....
    αυτην δεν την εχω δει καν σε χρηση, συμπληρωμα κτλ, μονο a yohimbine hydrochloride που λογικα θα ειναι η hcl.
    ειμαι μικρος,λιγο πρυσμενος,λιγο καπως,,
    αληθεια δεν σας βλεπω απο ψηλα πως ειναι ο πατος???!!!


    train hard, feel good
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία