Θέμα: μπιφτεκια

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 46
  1. 21-06-10 13:48 #16
    Το avatar του χρήστη dionisos

    Εγγραφή
    12-01-2010
    Περ.
    ΑΡΤΑ
    Μηνύματα
    1.057
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ υπάρχουν μαύρα πρόβατα, φρυγανιά δε θα υπήρχε?

    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-06-10 14:10 #17
    Προεπιλογή the best γευμα !!
    μπιφτεκια με κρεας κοτοπουλου και βρωμη !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-09-10 10:25 #18
    Προεπιλογή
    Πως θα υπολογισω ποση πρωτεινη-υδατανθρ θα εχουν τα 100γρ μπιφτεκιου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-09-10 15:39 #19
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lokoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως θα υπολογισω ποση πρωτεινη-υδατανθρ θα εχουν τα 100γρ μπιφτεκιου?
    εγώ μετράω τον κιμά...πόσο κιμά βάζω σε ένα μπιφτέκι? Τόση πρωτεϊνη υπολογίζω...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-09-10 20:55 #20
    Το avatar του χρήστη f-panos

    Εγγραφή
    10-07-2010
    Περ.
    Athens-Serres
    Μηνύματα
    251
    Προεπιλογή
    Μετρας τις συνολικες ποσοτητες πρωτεινης-υδατανθρακα-λιπος πλαθεις τον κιμα σε ομοια μπιφτεκια, οποτε διαιρωντας με τον αριθμο μπιφτεκιων που σου εχουν βγει βγαζεις ποσο περιπου εχει το καθενα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-09-10 21:47 #21
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    παιδιά σοβαρά τώρα, πλάκα κάνουμε? Πόση διαφορά να έχει το μπιφτέκι στην τελική του μορφή απο τον κιμά? Προσθέτεις 1-2 αυγά (εγώ σε μισό κιλό κιμά περίπου) έ κάθε μπιφτέκι απο τα 5 που θα βγούν θα έχουν 2-3 γρ πρωτεϊνης παραπάνω...ε θα βάλεις και βρώμη ή φρυγανιές...πόσο υδατάνθρακα να πάρουν? 20γρ? Τόσο πολύ σημασία έχει και η παραμικρή λεπτομέρεια?

    Νομίζω μερικές φορές χάνουμε την ουσία...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-09-10 10:18 #22
    Προεπιλογή
    δε μου εκοψε να βρω ποσο πρωτεινη εχει ο κιμας αψητος και προσπαθουσα να βρω ποσο χανει στο ψησιμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-02-11 18:59 #23
    Προεπιλογή
    Ερωτηση
    ο κιμας εχει προτεινη?Οποιοσδηποτε κιμας?Πχ τωρα τρωω λαχανοντολμαδες,με κιμα και ρυζι μεσα.Επικο φαγακι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-02-11 19:50 #24
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Socratis100 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερωτηση
    ο κιμας εχει προτεινη?Οποιοσδηποτε κιμας?Πχ τωρα τρωω λαχανοντολμαδες,με κιμα και ρυζι μεσα.Επικο φαγακι.
    Εννοείτε έχει πρωτεΐνη ο κιμάς! Τί να αλλάξει δηλ αν φας κρέας κομμάτι ή κρέας κομματιασμένο;;; Απλά στους λαχανοντολμάδες δεν είναι κ μεγάλη η ποσότητα του κιμά.
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 03-03-11 23:28 #25
    Προεπιλογή
    Αυτα τα ετοιμα του κρεοπωλειου, ειναι καλα; Γιατι παιρνω κοντα στα 10 την εβδομαδα! Και κοτοπουλο και μοσχαρισια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-03-11 01:08 #26
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Αυτα τα ετοιμα του κρεοπωλειου, ειναι καλα;
    Εγώ και μόνο που τα βλέπω κόβω δρόμο, αλλά εντάξει αυτό δεν σημαίνει τίποτα (απλά δε μου "γεμίζουν" που λέμε). Η εύκολη εναλλακτική που σου προτείνω και που μ' αυτή θα ξέρεις τι ακριβώς έχει μέσα το μπιφτέκι σου είναι: παίρνεις μισό κιλό άπαχο κιμαδάκι μοσχαρίσιο (νουά, για παράδειγμα) το Σάββατο το πρωί, βρίσκεις ένα ελεύθερο 20λεπτο την Κυριακή, φτιάχνεις 5 μπιφτέκια με κιμά των 100 γραμμαρίων έκαστο (ή 10 των 50, αν τα προτιμάς μικρά) και τα χώνεις στην κατάψυξη εκτός από ένα ή δύο που θα φας την επόμενη μέρα. Ετσι θα έχεις για όλη τη βδομάδα μπιφτεκάκι χειροποίητο και άμεσα διαθέσιμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-03-11 01:13 #27
    Προεπιλογή
    Εξαρταται το κρεοπωλειο ρε συ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-03-11 01:25 #28
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Ναι σίγουρα, αλλά καλό είναι ο κιμάς να κόβεται μπροστά σου. Επίσης, δεν ξέρεις τι άλλο έχουν βάλει μέσα στο έτοιμο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-03-11 01:27 #29
    Προεπιλογή
    καλα ναι αυτο ισχυει..αλλα ας πουμε πριν μετακομισω ειχαμε εναν κρεοπωλη χρονια και μασ ελεγε τι να παιρνουμε κ τι οχι γτ ημασταν χρονια πελατες..ετσι πιστευς αν αναπτυξεις καλη σχεση μπορεισ να ξερεις πανω κατω
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-03-11 09:32 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ και μόνο που τα βλέπω κόβω δρόμο, αλλά εντάξει αυτό δεν σημαίνει τίποτα (απλά δε μου "γεμίζουν" που λέμε). Η εύκολη εναλλακτική που σου προτείνω και που μ' αυτή θα ξέρεις τι ακριβώς έχει μέσα το μπιφτέκι σου είναι: παίρνεις μισό κιλό άπαχο κιμαδάκι μοσχαρίσιο (νουά, για παράδειγμα) το Σάββατο το πρωί, βρίσκεις ένα ελεύθερο 20λεπτο την Κυριακή, φτιάχνεις 5 μπιφτέκια με κιμά των 100 γραμμαρίων έκαστο (ή 10 των 50, αν τα προτιμάς μικρά) και τα χώνεις στην κατάψυξη εκτός από ένα ή δύο που θα φας την επόμενη μέρα. Ετσι θα έχεις για όλη τη βδομάδα μπιφτεκάκι χειροποίητο και άμεσα διαθέσιμο.
    +1
    Προσωπικά δεν το ζυμώνω καν. Όπως είναι στο αντικολλητικό με μια σαλάτα κ είναι μια χαρά. Μ'αρέσει να έχει λίγο πιο 'κρεατίλα' και όχι το κλασσικό μπιφτέκι.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία