Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 67
  1. 07-09-10 20:08 #16
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-11-10 12:11 #17
    Προεπιλογή
    Εγώ που είμαι αρχάριος πόσο καιρό να το κρατήσω? 1-1.5 μήνα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-11-10 16:59 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚΥΚΛΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗΣ (By Ioannis)

    ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΔΕΥΤΕΡΑ ΤΡΙΤΗ ΠΕΜΠΤΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,
    Η ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ

    ΟΙ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΙΔΙΑΣ ΟΜΑΔΑΣ (Α),(Β),(Γ) ΓΙΝΟΝΤΑΙ Η ΜΙΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΛΕΙΜΑ.

    ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ (Α) ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ,ΜΕΤΑ ΤΗΝ (Β) ΡΑΧΙΑΙΟΥΣ,ΜΕΤΑ ΤΗΝ (Γ) ΑΕΡΟΒΙΑ 30 ΛΕΠΤΑ
    ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΕΝΑ ΣΕΤ ΤΩΝ 15

    ΣΤΗΘΟΣ1
    ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ ΣΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ-Α
    ΠΙΕΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ ΣΕ ΕΠΙΚΛΙΝΗ-Β
    ΠΕΚ ΝΤΕΚ-Γ

    ΤΡΙΚΕΦΑΛΟΙ2
    ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΡΟΧΑΛΙΑΣ-Α
    ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΛΑΙΜΟ-Β
    ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΡΟΧΑΛΙΑΣ ΜΕ ΕΝΑ ΧΕΡΙ-Γ

    ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΟΙ3
    ΕΚΤΑΣΕΙΣ-Α
    ΠΡΕΣΣΑ-Β
    ΠΡΟΣΑΓΩΓΟΙ-Γ

    ΠΛΑΤΗ4
    ΕΜΠΡΟΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ ΕΛΞΕΙΣ-Α
    ΚΑΘΙΣΤΗ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΤΡΟΧΑΛΙΑ-Β
    ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗΜΕ ΑΛΤΗΡΑ-Γ

    ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ5
    ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ ΟΡΘΙΟΣ-Α
    ΚΑΜΨΕΙΣ ΑΛΤΗΡΑ ΣΤΟ ΜΑΞΙΛΑΡΙ-Β
    ΣΦΥΡΙΑ-Γ

    ΜΗΡΙΑΙΟΙ ΔΙΚΕΦΑΛΟΙ6
    LEG CURL-Α
    ΑΡΣΕΙΣ ΘΑΝΑΤΟΥ ΜΕ ΤΕΝΤΩΜΕΝΑ ΠΟΔΙΑ-Β

    ΩΜΟΙ7
    ΟΡΘΙΑ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ-Α
    ΠΙΕΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ ΚΑΘΙΣΤΟΣ-Β
    ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΑΛΤΗΡΩΝ ΟΡΘΙΟΣ-Γ

    ΓΑΜΠΕΣ
    ΑΡΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΟΡΘΙΟΣ Η ΚΑΘΙΣΤΟΣ -Α

    ΤΙ ΜΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ Η ΚΥΚΛΙΚΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ;ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΦΑΡΜΟΖΟΥΜΕ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    TRAIN SMART

    EAT RIGHT

    SLEEP 10 HOURS A DAY



    JAY CUTLER 4X MR OLYMPIA THE UNDISPUTED.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-11-10 20:32 #19
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Οι κυκλικες προπονησεις γινονται :
    α)Σε περιπτωσεις εντελων αρχαριων,έτσι ώστε να δραστηριοποιηθει το μυικο συστημα του αθλουμενου με πιο ομαλο τρόπο,χωρις να φορτίζεται η καθε μυικη ομαδα με υπερβολικα σετ από την αρχη όπου θα προκαλεσει τα λεγομενα πιασιματα ή και ενδεχόμενους τραυματισμους λόγω απραξίας ετων.
    β)Το ιδιο ισχυει και για καποιον προχωρημενο όταν όμως εχει υπαρξει μια αποχη,γινεται ενα κυκλικο προγραμμα για την ομαλη επαναφορα
    γ)Σε περιοδους φορτωμενου προγραμματος και όταν καποιος εχει πολλες υποχρεωσεις που δεν του επιτρεπουν να παει στο γυμναστηριο παραπανω άπό 3 φορες την εβδομαδα ,εινια προτιμότερο σε 3 προπονησεις να κανει όλες τις μυικες ομαδες ετσι ώστε την επόμενη εβδομαδα να ακολουθησει ξανα ο κυκλος..Σε διαφορετικη περιπτωση με ενα split των 4-5 προπονησεων η καθε μυικη ομαδα θα γυμναζονταν σε 10 ημερες ξανα,κατι που είναι μεγαλο διαστημα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-02-11 19:37 #20
    Προεπιλογή
    οι κάθε ομάδα πόσες φο9ες θα επαναλαμβανε7ε μόνο μια φο9α....................?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-02-11 22:37 #21
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Δεν ειμαι σιγουρος ότι καταλαβαινω την ερωτηση σου.
    Απαντω σε αυτο που καταλαβαίνω:Αν κανεις 3 προπονησεις την εβδομαδα,η καθε ομαδα (Α,Β,Γ) προπονείτια μια φορα και ξανα την επόμενη εβδομαδα.
    Αν μπορείς να προπονεισαι τεσσερις φορες,την τεταρτη ημερα ξεκινας παλι με την ομαδα Α και την επομενη εβδομαδα κυλιομενα συνεχίζεις τον κυκλο με την Β ομαδα,κοκ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-02-11 11:39 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειμαι σιγουρος ότι καταλαβαινω την ερωτηση σου.
    Απαντω σε αυτο που καταλαβαίνω:Αν κανεις 3 προπονησεις την εβδομαδα,η καθε ομαδα (Α,Β,Γ) προπονείτια μια φορα και ξανα την επόμενη εβδομαδα.
    Αν μπορείς να προπονεισαι τεσσερις φορες,την τεταρτη ημερα ξεκινας παλι με την ομαδα Α και την επομενη εβδομαδα κυλιομενα συνεχίζεις τον κυκλο με την Β ομαδα,κοκ
    αυ7ο που ήθελα να πω είναι 7ο έξεις 7ην ομάδα (Α) εφόσον κάνω όλες 7ις ασκησης από 15 επαναλήψεις 7ην ξανακάνω η πεpναο σ7ην ομάδα (Β) και ου7ε καθεξής.....? ευχαpισω polyneike για 7ην απαν7ηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-02-11 11:45 #23
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο p.p Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυ7ο που ήθελα να πω είναι 7ο έξεις 7ην ομάδα (Α) εφόσον κάνω όλες 7ις ασκησης από 15 επαναλήψεις 7ην ξανακάνω η πεpναο σ7ην ομάδα (Β) και ου7ε καθεξής.....? ευχαpισω polyneike για 7ην απαν7ηση.
    Λείπει το ταυ (τ) απο το πληκτρολόγιό σου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-02-11 12:21 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λείπει το ταυ (τ) απο το πληκτρολόγιό σου?
    xaxaxa έχει χαλαση.......................
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-02-11 12:23 #25
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο p.p Εμφάνιση μηνυμάτων
    xaxaxa έχει χαλαση.......................
    να το φτιαξεις........... δε θα μαντεύουμε τη θελεις να πεις στα μηνύματα σου....
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-02-11 14:45 #26
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο p.p Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυ7ο που ήθελα να πω είναι 7ο έξεις 7ην ομάδα (Α) εφόσον κάνω όλες 7ις ασκησης από 15 επαναλήψεις 7ην ξανακάνω η πεpναο σ7ην ομάδα (Β) και ου7ε καθεξής.....? ευχαpισω polyneike για 7ην απαν7ηση.
    Aυ7ο που εχεις μπερδεψει είναι ό7ι δεν κανεις όλες 7ις ασκησεις σ7ηθους σε μια μερα.7ην πρω7η μερα θα κανεις μονο ό7ι εχει σε παρένθεση 7ο (Α).
    Δηλαδη:

    1η Μερα:
    ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ ΣΕ ΟΡΙΖΟΝΤΙΟ-Α
    ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΤΡΟΧΑΛΙΑΣ-Α
    ΕΚΤΑΣΕΙΣ-Α
    ΕΜΠΡΟΣΘΟΛΑΙΜΙΕΣ ΕΛΞΕΙΣ-Α
    ΚΑΜΨΕΙΣ ΜΠΑΡΑΣ ΟΡΘΙΟΣ-Α
    LEG CURL-Α
    ΟΡΘΙΑ ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ-Α
    ΑΡΣΕΙΣ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΟΡΘΙΟΣ Η ΚΑΘΙΣΤΟΣ -Α

    Αν7ισ7οιχως θα κανεις 7ο ίδιο και για 7ις υπόλοιπες ομαδες,Β & Γ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-03-11 11:10 #27
    Προεπιλογή
    Καλημέρα !!
    Είμαι καινούρια κ να σας πώ εγώ τι κάνω κ ποίο προβλημα αντιμετωπίζω κ αν έχετε καμιά ιδέα να μου πείτε.
    Λόγω διαφόρων κολλημάτων έδώ κ ένα χρόνο περίπου κάνω κυκλικό bodyweight πρόγραμμα, 3 φορές την εβδομάδα. 8 ασκήσεις στη σειρά, όλες οι μυικές ομάδες(στο περίπου 3 για το ανω μερος του σώματος, τρείς για το κάτω κ 2 κοιλικοί), επί 3 κύκλους όχι διαλείμματα. Για το επίπεδο fitness που θέλω να έχει το σώμα μου είμαι ικανοποιημένη.
    Όμως με το πρόγραμμα αυτό έχω παρατηρήσει πως χάνω βάρος πολυυυυυυυυυυυυ εύκολα, κ ουσιαστικά νιώθω να στεγνώνω.
    Πως μπορώ να το "πειράξω" για να μείνω στα κιλά μου μιας κ ο στόχος μου έιναι να δέσω

    Ευχαριστώ!!!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-03-11 18:12 #28
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα !!
    Είμαι καινούρια κ να σας πώ εγώ τι κάνω κ ποίο προβλημα αντιμετωπίζω κ αν έχετε καμιά ιδέα να μου πείτε.
    Λόγω διαφόρων κολλημάτων έδώ κ ένα χρόνο περίπου κάνω κυκλικό bodyweight πρόγραμμα, 3 φορές την εβδομάδα. 8 ασκήσεις στη σειρά, όλες οι μυικές ομάδες(στο περίπου 3 για το ανω μερος του σώματος, τρείς για το κάτω κ 2 κοιλικοί), επί 3 κύκλους όχι διαλείμματα. Για το επίπεδο fitness που θέλω να έχει το σώμα μου είμαι ικανοποιημένη.
    Όμως με το πρόγραμμα αυτό έχω παρατηρήσει πως χάνω βάρος πολυυυυυυυυυυυυ εύκολα, κ ουσιαστικά νιώθω να στεγνώνω.
    Πως μπορώ να το "πειράξω" για να μείνω στα κιλά μου μιας κ ο στόχος μου έιναι να δέσω

    Ευχαριστώ!!!!!!!!!
    Έπρεπε να ανοίξεις νέο θέμα στην ενότητα "προγράμματα προπόνησης"...

    Εφόσον σε ικανοποιεί η προπόνησή σου και δεν θες κάτι παραπάνω στη μυικότητα του σώματός σου, το θέμα είναι στη διατροφή. Μήπως τρως λίγο σε σχέση με τις ανάγκες σου και οδηγείσαι στην απώλεια βαρους; (το "μήπως" είναι ρητορικο...)
    Οπότε αν θες να συζητήσουμε τη διατροφή σου, άνοιξε νέο θέμα στη "διατροφή" για να σου πούμε γνώμες...
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-03-11 09:59 #29
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ!!!!!
    Αχ αυτό το φαϊ, ολοι μου το λένε.... εχείς δικαιο αλλά μπουχτίζω δεν μπορώ!!!
    Κάτι τελευταίο με το κυκλικό πρόγραμμα, μπορεί μιας τέτοιας μορφής προπόνηση να διαμορφωθεί έτσι ώστε να έχω αύξηση μυών; Μιλάω πάντα για bodyweight.
    Ελπίζω να είμαι εντος θέματος, διαφορετικά πείτε μου!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-03-11 12:54 #30
    Το avatar του χρήστη eri_87

    Εγγραφή
    23-02-2010
    Περ.
    Άρτα/Καλλιθ
    Μηνύματα
    1.624
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PEGY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ!!!!!
    Αχ αυτό το φαϊ, ολοι μου το λένε.... εχείς δικαιο αλλά μπουχτίζω δεν μπορώ!!!
    Κάτι τελευταίο με το κυκλικό πρόγραμμα, μπορεί μιας τέτοιας μορφής προπόνηση να διαμορφωθεί έτσι ώστε να έχω αύξηση μυών; Μιλάω πάντα για bodyweight.
    Ελπίζω να είμαι εντος θέματος, διαφορετικά πείτε μου!!!
    Εμ... για να στο λένε κι άλλοι, κατάλαβα... σαν σπουργίτι θα τρως και μετά αναρρωτιέσαι γιατί χάνεις! (αχ ναμουν στη θέση σου... )
    Κάτσε, γιατί μπερδεύτηκα... τί είδους προπόνηση θες να μάθεις αν μπορεί να αυξήσει μυική μάζα; κυκλικό Bodyweight ή κυκλικό με βάρη; Αν και πάλι, η διατροφή θα αυξήσει τους μυς, όχι μόνο η γυμναστική. Δε γίνεται να τρως λίγο και να αυξάνεται η μυική σου μάζα! Εδώ εσύ χάνεις, πώς θα βάζεις;
    It is a shame to grow old without ever seeing the STRENGTH and BEAUTY body is capable...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία