Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: 3 ή 6 Γευματα ?

Ψήφισαν
393. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • 3 Γευματα

    79 20,10%
  • 6 Γευματα

    314 79,90%
Σελίδα 13 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 181 έως 195 από 589
  1. 05-11-11 19:36 #181
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο average_joe Εμφάνιση μηνυμάτων
    @devil δεν ξερω αν ειναι σωστη η λαθος, αλλα πλεον προσπαθω να κινουμαι με αυτον τον μπουσουλα τουλαχιστον σε εβδομαδιαια προσληψη μακροστοιχειων.
    τα 6 γευματα ετσι κι αλλιως δεν μπορω να τα κυνηγησω με τιποτα πλεον.
    οποτε απλα χωραω τις θερμιδες που θελω σε μικροτερο αριθμο γευματων.
    απλα δεν ειναι ουτε σωστο αλλα ουτε λαθος.... μπερδεμα ε?

    απλα διαλεγεις το πως σε βολευει εσενα... δεν ειναι πρωτερεοτητα μας σε αυτη τη ζωη να κυνηγαμε τα 6 γευματα τη μερα... για πολλους ειναι σχεδον αδυνατο.... οποτε η πιο σωστη λυση ειναι να ρυθμισουν τα μακρο τους... (και οχι απλα τις θερμιδες) και να τα σπασουν σε οσα γευματα μπορουν... αν ειναι 6 οκ.... αν ειναι 3 παλι οκ.... απλα οι διαφορες ειναι μηδαμινες....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-11-11 19:36 #182
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    @Devil

    με κάλυψες
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-11-11 19:40 #183
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    απλα διαλεγεις το πως σε βολευει εσενα...
    αυτο ακριβως
    το κακο εγκειται οταν αυτος που εχεις απεναντι σου δεν μπορει να δεχθει με τιποτα ενα θεμα οπως ο αριθμος των γευματων γιατι απλα ετσι εχει μαθει.
    δεν χρειαζεται ουτε να συμφωνεις ουτε να διαφωνεις σε ολα.
    αν το αποτελεσμα ειναι το ιδιο (και αυτο γινεται μονο αν εχεις δοκιμασει και τα δυο καθαρα εξατομικευμενα) who cares?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-11-11 19:47 #184
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο average_joe Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο ακριβως
    το κακο εγκειται οταν αυτος που εχεις απεναντι σου δεν μπορει να δεχθει με τιποτα ενα θεμα οπως ο αριθμος των γευματων γιατι απλα ετσι εχει μαθει.
    δεν χρειαζεται ουτε να συμφωνεις ουτε να διαφωνεις σε ολα.
    αν το αποτελεσμα ειναι το ιδιο (και αυτο γινεται μονο αν εχεις δοκιμασει και τα δυο καθαρα εξατομικευμενα) who cares?
    καπως ετσι ημουν εγω πριν χρονια... μου ηταν στανταρ οτι πρεπει να τρωω 5-6 γευματα... οτι δεν θα πρεπει να εχω υδατανθρακες στο βραδινο.... οτι θα πρεπει να εχω γρηγορους και αργους υδατανθρακες.... κτλ κτλ κτλ...

    εν τελη με κουρασε... εχανα ολο το νοημα.... και τωρα που ειμαι στα 3-4 γευματα... και με υδατανθρακες το βραδι... κτλ κτλ... εχω τα ιδια αποτελεσματα...

    απλα το μονο που εμεινε σταθερο η' καλητερεψε... ειναι τα macros... τιποτα παραπανω....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-11-11 19:48 #185
    Το avatar του χρήστη Goofonly

    Εγγραφή
    05-11-2011
    Περ.
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    995
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιας και εχεις αμεση σχεση με το ''αθλημα''.... διαβασε μερικα αρθρα απο alan aragorn και lyle mcdonald... θα δεις οτι υπαρχουν πολλες εναλακτικες... και μερικες ισως καλητερες...

    το 5 ναι καλα το πιασες... οσο για το 2 και τους νατουραλς πολυ φοβαμε οτι θα καταληξουμε να μιλαμε για το 5...(και αυτο το επιασες...)... αλλα μιας και πιασαμε τους νατουραλ.... ενα αρκετα μεγαλο ονομα ειναι ο layne norton... ο οποιος εχει και αυτος ενα αρθρακι καλο σε σχεση με τα πολλα γευματα...
    Μόλις διάβασα κάποια του aragorn και συνεχίζω. Ενδιαφέρον αρκετά θα μπορούσα να πω. Θα τα ξεσκονίσω λιγάκι και όπως είπα, υπόσχομαι ( θα πάρει κάποιες εβδομάδες για να βγάλω άκρη ) πως θα το αναλύσω. Έχω έναν γνωστό καθηγητή, ίσως βοηθήσει.
    There are 10 million million million million million million million
    particles in the universe that we can observe...
    Your momma took the ugly ones and put them into one nerd !
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-11-11 19:49 #186
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Goofonly Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόλις διάβασα κάποια του aragorn και συνεχίζω. Ενδιαφέρον αρκετά θα μπορούσα να πω. Θα τα ξεσκονίσω λιγάκι και όπως είπα, υπόσχομαι ( θα πάρει κάποιες εβδομάδες για να βγάλω άκρη ) πως θα το αναλύσω. Έχω έναν γνωστό καθηγητή, ίσως βοηθήσει.
    take your time...

    οτι ποσταρεις για διαβασμα καλο ειναι... δεν παει τιποτα χαμενο....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-11-11 20:12 #187
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    εγωθα ηθελα να μου πει καποιος απολους αυτους που διαβαζουν αυτο το φορουμ αλλα και αυτο το θεμα, και να μου πει αν κανει 3 γευματα και να μας ανεβασει καποια φωτο του να δουμε τα αποτελεσματα που ειχε. γιατι και εγω αυτες τις ερευνες περι 3 γευματων διαβαζα,το δοκιμασα, και τα αποτελεσματα ηταν τραγικα. οποτε δεν ξαναδοκιμαζω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-11-11 20:22 #188
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    λετε αν τα macros ειναι ιδια μπορει να γινουν τα 6 γευματα ακομα σε 3 και συμφωνω μεχρι εκει.Αλλα με την πρωτεινη τι γινεται?Τελικα μεχρι ποσο μπορει να αποθηκευσει ο οργανισμος?Εφοσον δεν το γνωριζουμε αυτο καλυτερο δεν θα ηταν να ειμαστε ασφαλης χωριζοντας την πρωτεινη σε 30-40γρ ας πουμε κανοντας πολλα γευματα αντι για 3 και με μεγαλες ποσοτητες πρωτεινης κινδυνευοντας να παει χαμενη?


    σορρυ αν εχει ξαναπαντηθει και απλα εγω δεν το βρηκα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-11-11 20:34 #189
    Προεπιλογή
    ^^^ Συμφωνω εδω και 4 γευματα να κανεις θα πρεπει να φας 60 γ πρωτεινη για να φτασεις τα 240 γ παραδειγμα , με οριο απορωφησης τα 30-40 ανα γευμα υπαρχη θεμα
    ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ .......
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-11-11 20:38 #190
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσεξε τωρα

    εχεις ανοιξει 70 θεματα
    απο τα οποια το πρωτο δεν ηταν καλο
    και επειτα το καθε επομενο ηταν λιγοτερο ενδιαφερον απο το προηγουμενο

    δεν εχω δει ενα θεμα σου που να μν απαντωνταν στις γενικες ερωτησεις

    γτ τοσο παθος να ανοιγεις καινουργια?
    \την βρισκεις?
    Ρε φίλε τραβάς ζόρια? Όσα τόπικς και να ανοίξω πετάγεσε σαν την **** και λες την βλακεία σου. Ξεκόλλα, get a life , και άντε γειά. Αν δεν σου φαίνονται ενδιαφέροντα τα τόπικς μου τότε μην τα δεις. (θα στεναχωρηθώ πολύ ξέρεις)
    Επίσης mod δεν είσαι, άρα

    Μην το συνεχίσεις γιατί θα βγούμε off.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-11-11 20:40 #191
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pan0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    λετε αν τα macros ειναι ιδια μπορει να γινουν τα 6 γευματα ακομα σε 3 και συμφωνω μεχρι εκει.Αλλα με την πρωτεινη τι γινεται?Τελικα μεχρι ποσο μπορει να αποθηκευσει ο οργανισμος?Εφοσον δεν το γνωριζουμε αυτο καλυτερο δεν θα ηταν να ειμαστε ασφαλης χωριζοντας την πρωτεινη σε 30-40γρ ας πουμε κανοντας πολλα γευματα αντι για 3 και με μεγαλες ποσοτητες πρωτεινης κινδυνευοντας να παει χαμενη?


    σορρυ αν εχει ξαναπαντηθει και απλα εγω δεν το βρηκα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GREEK POWER Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^^ Συμφωνω εδω και 4 γευματα να κανεις θα πρεπει να φας 60 γ πρωτεινη για να φτασεις τα 240 γ παραδειγμα , με οριο απορωφησης τα 30-40 ανα γευμα υπαρχη θεμα
    Δεν υπάρχει όριο. Είναι και αυτός ένας μύθος. Το έχω διασταυρώσει από πολλές πηγές και το λέει επίσης και το νέο MD
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-11-11 20:48 #192
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    το σημαντικο εδω ειναι καταλαβουμε τι ρολο παιζει το φαγητο κ σε ποια περιπτωση..
    οταν εισαι σε περιοδο που θες να βαλεις κιλα το τι θα φας κ πως δεν εχει να κανει..ειτε ειναι 3 ειτε ειναι 6..
    απλα εκει παει καθαρα στο πως βολευει τον καθενα κ στο πως αντιδρα καλυτερα το σωμα του καθενος..

    σε περιοδο γραμμωσης(σοβαρης),το φαγητο που τρως ειναι κατα 95% καθαρο..που σημαινει παιδια,οτι περναει απο μεσα σου κ δεν ακουμπαει.
    στην γραμμωση πρεπει να λαβουμε υποψιν μας,οτι το πρωτο μελημα του αθλουμενου ειναι να κατεβασει οσο ειναι δυνατον το ποσοστο λιπους του,αλλα ταυτοχρονα να διατηρησει μια καλη μυικοτητα..να μην χασει δλδ πολυ μυικη μαζα..
    αυτο που καταφερνει με το να τρωει καθαρα,ειναι οτι τρωει απλα φαγητα μη επεξεργασμενα,τα οποια ομως οπως μπαινουν φευγουν.
    εκει τα συχνα γευματα ενδεχωμενως βοηθουν περισοτερο,μιας κ αν τα αραιωσεις θα αφησεις το σωμα πολυ ωρα χωρις αμινο/θρεπτικα συστατικα,κ αρα το "παιζεις" δεδομενης την υποθερμιδικης,κ αν κατεβεις χαμηλα σε λιπος να ρισκαρεις ενα μερος του μυικου ιστου..
    δλδ το παιζεις οσον αφορα την ισσοροπια αζωτου στο σωμα..αν βαλεις τωρα μεσα αεροβιες προπονησεις,υποθερμιδικες,καταλαβαινουμε οτι εκει αλλαζουν κατα πολυ τα δεδομενα..
    κ γιαυτο οι αγωνιστικοι σε περιοδο προ αγωνων,ανεβαζουν κατα πολυ την πρωτεινη..ουσιαστικα κανουν buffer στον μυικο ιστο τους..
    δλδ εχουν περισσια πρωτεινης ετσι ωστε αν χρειαστει το σωμα,να καψει απο εκει κ οχι απο μυς..
    καπως ετσι γινεται,κ μετα τα φαγητα κ την συχνοτητα γευματων..

    τα εχω ξαναγραψει,αλλα αποτι φενεται εγω τα διαβασα...ριξτε μια ματια σε οτι εγραψα,κ δωστε καμια γνωμη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-11-11 20:48 #193
    Kris Dim follower
    Το avatar του χρήστη thegravijia

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Μηνύματα
    6.708
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pan0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    λετε αν τα macros ειναι ιδια μπορει να γινουν τα 6 γευματα ακομα σε 3 και συμφωνω μεχρι εκει.Αλλα με την πρωτεινη τι γινεται?Τελικα μεχρι ποσο μπορει να αποθηκευσει ο οργανισμος?Εφοσον δεν το γνωριζουμε αυτο καλυτερο δεν θα ηταν να ειμαστε ασφαλης χωριζοντας την πρωτεινη σε 30-40γρ ας πουμε κανοντας πολλα γευματα αντι για 3 και με μεγαλες ποσοτητες πρωτεινης κινδυνευοντας να παει χαμενη?


    σορρυ αν εχει ξαναπαντηθει και απλα εγω δεν το βρηκα
    kατα ην γνωμη μ στο πρωινο κ στα 2 μετα την προπονηση (ροφημα κ στερεο δηλ)
    μπορεις να χτυπησεις μεχρι κ 2πλασια ποσοτητα
    τοτε ειναι που ο οργανισμος μπορει να αφομοιωσει παραπανω...

    τωρα γενικα για τα γραμμαρια ανα γευμα
    εξαρταται απο ποση μυικη μαζα κουβαλαει ο καθενας κ αρα βαρος κτλ
    bigger weights mean more mass.
    http://mdtv.musculardevelopment.com/...view/1935/218/
    Watch as Kai Greene lets his emotions do the talking about how feels homesick
    http://www.youtube.com/watch?v=Y7CqVPKbQ3cRonnie
    Ronnie Coleman 8X Mr Olympia
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-11-11 20:50 #194
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    παιδες, κατα τη γνωμη μου το ζητημα ειναι πως μπορει καθε ανθρωπος να φερει σε ισορροπια το hobbie του με τη ζωη του.
    εχω κανει απο 4- 9 γευματα και αυτο που εχω δει ειναι οτι τα 5 γευματα ειναι ιδανικα για εμενα.
    προφανως η πρωτεινη μου αναλογα με τον αριθμο των γευματων κυμαινοταν σε διαφορετικο επιπεδο (απο 20- 50 π.χ.)
    αν το σωμα μου προλαβαινε να τα απορροφησει δεν το ξερω.
    υπαρχει στην τελικη αναλογο θεμα στο forum που δεν εχει δωθει σαφης απαντηση.
    δεν μπορει να υπολογιστει ιδανικα τα γρ. πρωτεινης ανα γευμα καθως μπαινουν πολλοι παραγοντες μεσα.
    και μην ξεχνατε οτι ναι μεν θεωρειται αδειο το στομαχι στο 3ωρο, αλλα αυτο πρακτικα δεν μπορει να συμβει με την επικαλυψη των γευματων και τους χρονισμους γευματων με ορους αθλησης.
    η γνωμη μου και την ειχα γραψει και στο αντιστοιχο θεμα ειναι πως ο οργανισμος προσαρμοζεται στις εκαστωτε συνθηκες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-11-11 21:01 #195
    Προεπιλογή
    Παντος νομιζω οτι ειναι ακυρη πλεον η συζητηση γιατι εχει απαντηθει μεσο των αποτελεσματων
    ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ .......
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 13 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 3111213141523 ... ΤελευταίαΤελευταία