Σελίδα 1 από 18 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 256
  1. 14-04-08 16:12 #1
    Προεπιλογή Στρατιωτική θητεία, bodybuilding και διατροφή.
    παιδια SOS το Μαιο καθυστεριμένα (ΝΑΙ φέτος μπαίνω στα 26) αποφάσισα να υπερετήσω τη πατρίδα. Μπορεί κανείς ποιο έμπηρος να μου πεί τι θα κάνω με τη διατροφή μου? Δυστηχώς φέτος (μετα από πολύ καιρό απουσίας μου από τα βάρη) μπορώ να πω πως έχω τη καλύτερη φόρμα που είχα ποτέ. Αυτό χαρη στη καλή διατροφή και ασκηση. Τώρα που θα μπώ εντάξυ την ασκηση τη βολέυουμε αλλά τη διατροφή? Γνωρίζετε αν τα συμπληρώματα διατροφής επιτρέπονται? Αν όχι καήκαμε...πως να περάσεις στο locker σου ένα κουβά πρωτεινης? Εχω αρχίσει και απογοητεύομαι ελπίζω η δουλειά που έχω κάνει μέχρι τώρα να μη παει χαμένη
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-04-08 17:21 #2
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    Με το που θα παρουσιαστεις θα σας ψαξουν τις βαλιτσες κτλ. Στην εκπαιδευση ειναι αρκετα δυσκολο να χρησιμοποιησεις συμπληρωματα εκτως και αν εχεις καποια καρτα αθλητη.

    Μετα στην μοναδα συνηθως ειναι πολυ χαλαρα τα πραγματα και μπορεις να χρησιμοποιησεις οτι θες.
    Στην εκπαιδευση 2 πραγματα συμβαινουν. Οσοι εχουν καλο σωμα σπανε και οσοι ειναι χλαπατσες φτιαχνουν σωμα.
    Πηγαινοντας απο πρωτεινες κτλ σε μερεντα, τσαι, φακες δεν ειναι οτι καλυτερο.

    *****κατασταση ειναι αλλα θα περασει μην μασας.
    ahh..finally!
    LUCOZADE με εχτρα γλυκοζη !!!


    Παλι μπορα ξεσπασε Τζεκοοοο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-04-08 17:23 #3
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Δεν απαγορευοντε εγω εχω περασει μεσα

    Πες που παρουσιαζεσε και σε τι μπας και καποιο μελος περασε απο εκει και ξερει τι "παιζει"(και εγω περισυ τελιωσα νεο )

    Ενω η διατροφη εκει ειναι ελεινη το πρωινο χαλια παρε μαζι σου δημιτριακα κανενα κουακερ και καμια μερεντα για καικες μαυρο χαλι ειναι

    Απο γυμναστικη θα σε απογοητευσω τα περισσοτερα δεν εχουν γυμναστηρια και αμα εχουν ειναι κληστα για διαφορους λογους
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-04-08 17:25 #4
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jiujitSu
    Με το που θα παρουσιαστεις θα σας ψαξουν τις βαλιτσες κτλ. Στην εκπαιδευση ειναι αρκετα δυσκολο να χρησιμοποιησεις συμπληρωματα εκτως και αν εχεις καποια καρτα αθλητη.
    +1 εδω πριν ορκιστης καλυτερα μην παρεις τιποτα μαζι γιατι σε μερικα μεροι ειναι ****
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-04-08 18:01 #5
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.906
    Προεπιλογή
    Ό,τι είπαν τα παιδιά. στο κέντρο εκπαίδευσης καλύτερα να μη βάλεις τίποτα, στη μονάδα μπορείς να βάλεις τα συμπληρωματά σου άνετα. κάνε υπομονή λίγες βδομάδες...

    Να σου πω τι έκανα εγώ για να σου δώσω ιδέες.

    Στο κέντρο λόγω ταλαιπωρίας είχα ανεβάσει τις θερμίδες πολύ από ό,τι ποιοτικότερο μπορούσα να βρώ εκεί μέσα...(γάλα και σάντουιτς γαλοπούλας) ενώ καβάτζωνα εξτρα γλυκά για τις δύσκολες ώρες.
    Έχεις δεί στις φυλακές που το γομάρι τρώει τα φαγητά των άλλων; ε, κάτι τέτοιο γινόταν, όποιος δε το ήθελε μου το άφηνε με αποτέλεσμα συνήθως να τρώω περισσότερες από 2 μερίδες. Μάλιστα είχα και κάτω από το κρεβάτι ενα σακο με φαγητά... είχαν πάθει πλάκα πόσο έτρωγα... η πιο συνηθισμένη ατάκα: "πάλι τρώς Βίτσα;;;"

    Απολογισμός κέντρου εκπαίδευσης παρά τη θερμιδική αύξηση... 2 κιλά μείον... από τα 103 στα 101 και μάλιστα το σώμα μου μαλάκωσε πολύ. Πρωινή γυμναστική έκανα εγώ στη διμοιρία οπότε επέλεγα ακριβώς το πρόγραμμά μου.

    Στη μονάδα τα πράγματα ήταν καλύτερα. Έκανα εξήγηση στο μάγειρα ότι όταν φτιάχνει κοτόπουλο ή μπιφτέκια θα μου κρατάει στο ψυγείο και για την άλλη μέρα και εγώ θα τον υποστήριζα όταν επέλεγε τα άτομα για τις αγγαρίες κ όπου αλλού ήθελε... ένα είδος προστασίας δηλαδή... 8) έτσι είχα πάντα 2πλή μερίδα και τις μέρες που οι άλλοι έτρωγαν λουκάνικο και πατάτες τηγανιτές έτρωγα το κοτοπουλό μου από το ψυγείο με ρυζάκι και σαλάτα...ας ήταν χτεσινό.

    Συμπλήρωμα πρωτείνης χρησιμοποιούσα συνέχεια, ενώ κατά καιρούς και αμινοξέα. Ακόμη στη μονάδα έπαιξε και πολύ κονσερβα τόνος την οποία συνδυαζα τις μέρες που είχε όσπρια ή αντικαθιστούσα βραδυνα γεύματα με πολλά λιπαρά.

    Συνολικός απολογισμός θητείας από τα 103 στα 94... 9 κιλά κάτω συνολικά και έμεινα ευχαριστημένος γιατί αν προσπαθούσα να διατηρήσω τα κιλά μου μέσα στο στρατό θα έκανα κοιλιά...

    Γυμναστική με βάρη έκανα τουλάχιστον 3 φορές τη βδομάδα και παραπάνω. Αν δε με άφηναν να βγώ... έβγαινα μόνος μου...

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-04-08 18:05 #6
    Προεπιλογή
    Ναι περίμενε μέχρι να ορκιστείς, και τα παιρνεις μετά.

    Αν το πάρεις οταν παρουσιαστείς μπορεί και να στο κρατήσουν (ειδικα αν θελει κάποιος να το χρησιμοποιήσει για δικό του).

    Περνα το μετά την ορκομωσια που δεν υπαρχει ελεγχος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-04-08 18:23 #7
    Biochem Guru
    Το avatar του χρήστη jiujitSu

    Εγγραφή
    01-11-2005
    Περ.
    Boreia
    Μηνύματα
    633
    Προεπιλογή
    χαχαχα MB
    ahh..finally!
    LUCOZADE με εχτρα γλυκοζη !!!


    Παλι μπορα ξεσπασε Τζεκοοοο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-04-08 13:36 #8
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ ρε παίδες, ειχα αρχίσει να απογοητευομαι αλλα θα ακολουθήσω τις συμβουλες σας. Ruhl είμαι Ναυτικό και παρουσιάζομαι Σκαραμαγκά η Πόρο μετά ισώς δεν εχω πρόβλημα μάλλον θα έρθω Αθήνα.... Bizmatias!!! I hope
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-04-08 13:44 #9
    Προεπιλογή
    Καλά τοση φασαρία για το ναυτικό; Σε κανα μηνα θα εισαι σπίτι σου;
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-04-08 13:45 #10
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tassos
    είμαι Ναυτικό
    πρόσεχε πολύ ειναι δύσκολα
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-04-08 14:32 #11
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gasturb
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Tassos
    είμαι Ναυτικό
    πρόσεχε πολύ ειναι δύσκολα
    Εσυ τι μηλας ρε κολοβισμα αεροπορε

    α καλα εσυ στο ναυτικο και ανχωνεσε σιγα θα σπασετε κανενα νυχι εσεις οταν ειστε εξωδουχοι μπαινετε την επομενη μερα αμα γουσταρετε στο στρατοπεδο ακομα και να εισαι 800 χιλιομετρα μακρια απο το σπιτι σου (πραμα που δεν γινετε σε αλλα σωματα)

    Α προσεχε αμα θυμαμε καλα εκει αμα θες εισαι και αξυριστος αλλα πρεπει να μπεις μεσα με ελα ψιλογενη μουσι κατι τετοιο και ολη την θητεια ετσι θα εισαι παλια και το ξυρισμα

    Παλιοβισματα εκει αμα σας παει μεσα ετσι μου ελεγε ενας φιλος τους πηγαινε καμια φορα 20 μερες μεσα και τους εδιναν 7 μερες αδεια(αγραφες) μετα ααα!!!!!

    και εγω εφτιαχνα 44ρες μεσα και καμια εξω(μονο με αδεια κανονικη βγαιναμε) και 2 ΤΑΕ την ημερα αντε μετα να βρης ορεξη για γυμναστηριο

    α κατι ακομα αμα θυμαμε καλα ουτε τις τουαλετες τις τουρκικες εχει στον ναυτικο κανονικες εχει

    οποτε μην ανχονεσε μρ βισμα καλα θα περασεις και δεν θα χασεις τιποτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-04-08 14:37 #12
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Α κατι ακομα δεν ξερω ποιος Β... επινοεισε οτι το γερμανικο νουμερο 2-4 νυχτα ειναι το χειροτερο (οπως ακουμε TV και αλλα ατομα)

    Το χειροτερο νουμερο ειναι τεταρτακι(4-6 πρωι) αγκαρια(μεσημεριανη) λιωνει το κορμι σου + στρονεις χαρακτηρα




    Ακους εκει ανχοθηκε για το ναυτικο αμα πας εκει που πηγα αναβολη απο την πρωτη μερα θα επερνες
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-04-08 17:30 #13
    Προεπιλογή
    Διαφωνώ! Το 2-4 καλά το ονόμασαν γερμανικό γιατι σου κόβει τον ύπνο. Το 4ο είναι το επόμενο καλύτερο μετά το 1ο γιατι κοιμάσαι μαζεμένα...
    Άσε που πλέον τα σκοπέτα έχουν γίνει 3ωρα και πάνε 2-2!!

    Εγώ πάντως ήμουν απο τους τυχερούς στο στρατό που είχαμε γυμναστήριο και το πέτυχα για κάποιο καιρό ανοιχτό και έκανα που και που καμια προπονησούλα.
    from the beginning
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-04-08 17:41 #14
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    μπααα φαντασου την επομενη μερα εισαι ξυπνιος απο τις 4 το πρωι δεν κοιμασε ουτε για ενα 2ωρο απο το γερμανικο και αμα σε παει η υπηρεσια π***/* κ#&%@& και σου βαζουν αγκαρια το μεσημερι και μετα στο καπακι ενα νουμερο

    δεν απο προσωπικη εμπειρια λεω το τεταρτακι αγκαρια ειναι το χειρωτερο νουμερο (ετσι μας κερνουσαν και τους κερνουσαμε δεν καναμε λαθος )

    ναι ναι 2-2 κατι για καμερες ακουσα μετα και εχουν μονο περιπολα ασε χαλασε και ο στρατος
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-05-08 21:16 #15
    Το avatar του χρήστη nasos

    Εγγραφή
    10-05-2008
    Περ.
    θεσ/νικη
    Μηνύματα
    46
    Προεπιλογή
    στρατος..
    ολα στημενα..δυστυχως..
    ακουστε κ εναν μονιμα που δηλωσε οικιοθελη λογω σκηνικου ουροσεβατς..
    by the way,my 2 cents.
    καμνε οτι γουσταρεις λεβεντημ κ μη μασας. 8)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 18 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία