Σελίδα 3 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 245
  1. 06-06-20 00:59 #31
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Θέατρο παραλόγου εντελώς και απο την άλλη μήπως περιμέναμε τον κοροιδοιό για να διατηρούμε καθαρό το γυμναστήριο? οι ταπετσαρίες χαλάνε και σκίζονται απο τα διάφορα καθαριστικά καθημερινα και τα στρώματα γυμναστικής κτλ , απλα αν και ο αθλούμενος είναι κάγκουρας και δεν βάζει πετσέτα στον πάγκο και αφήνει στάμπα απο ιδρώτα πως θα πάει ο άλλος να ξαπλώσει να γυμναστεί, απλα τωρα θα γίνονται συστάσεις και θα πρέπει να τηρούνται πιο αυστηρα , αυτό λόγικο είναι αλλα να γυμνάζονται με μάσκα , ούτε τον Ζορό δεν θα τον άφηνα να το κάνει
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-06-20 01:08 #32
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χρήστος Τριανταφύλλου Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^ Εεμα...κ συ ρε Ηλια θελεις στο sex κ φιλια στο στομα;; ...Ολα δικα σου τα θες.

    Σοβαρα τωρα...μεσα σε ολα τα παραλογα κ ηλιθιοτητες που εχουμε ακουσει , ειναι κ αυτα.
    Κ το συνεχιζουν κ καλα για να τηρησουν την σταδιακη απεμπλοκη των μετρων του κοροιδοιου.
    Κοίτα Χρήστο , εμείς που πλέον δεν λειτουργούμε με την γενετήσια ορμή και χρειαζόμαστε προθέρμανση σαν τούς ντιζελοκινητήρες στη παγωνιά και λίγο αιθέρα στο φίλτρο αέρος , έτσι είναι και τα προκαταρτικα και τώρα τα εκτιμούμε περισσότερο , γιατι παλια λέγαμε "σβηστής λυχνίας πάσα γυνή ομοία"
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-06-20 20:55 #33
    Προεπιλογή
    Πέρασα σήμερα από το γυμναστήριο για να ρωτήσω για τον τρόπο λειτουργίας και για να κλείσω ραντεβού, αφού μου εξήγησαν ότι θα ισχύουν τα ραντεβού με χρονικό όριο μίας ώρας ζήτησα να βάλω ραντεβού για τέσσερις ημέρες από Δευτέρα έως Πέμπτη την ίδια ώρα και εκεί ήρθε το καλό, μου λένε πρέπει να προπληρωσεις την προπόνηση με το πόσο των 3 ευρώ όταν ρώτησα γιατί η απάντηση ήταν ότι δεν βγαίνει αλλιώς το γυμναστήριο και έτσι θα κάνουν με όλους τους πελάτες,και ρωτάω ξανά δεν θα γίνει πάγωμα τις συνδρομής και μου απαντάνε ναι θα γίνει πάγωμα θα πάει πιο πίσω η συνδρομή από θέμα χρόνου αλλά η προπόνηση θα κοστίζει 3 ευρώ δηλαδή εγώ που θέλω να κάνω 10 προπονήσεις μέχρι το τέλος του μήνα πρέπει να δώσω 30 ευρώ, αν τον επόμενο μήνα θέλω να κάνω 25 προπονήσεις γιατί είμαι τρελαμένος πρέπει να δώσω 75 ευρώ ουσιαστικά δηλαδή βάζουν καπέλο από πάνω με την λογική να πληρώσουν τα γ.......τικα οι πελάτες, και από την άλλη όταν έχω δώσει 60-70-80 ευρώ το χρόνο και το γυμναστήριο έχει άπειρες έλλειψης σε εξοπλισμό οι τροχαλιες κολλάνε δεν υπάρχει χαρτί στην τουαλέτα δεν υπάρχει σαπούνι για τα χέρια κλπ λέω ε εντάξει δε γ.....ται και πάω παρακάτω όταν όμως έρχεσαι και μου ζητάς έξτρα χρήματα για την κάθε προπόνηση σαν επαγγελματίας εσύ τι παραπάνω μου προσφέρεις όταν όλα είναι ίδια όπως ήταν και πριν.


    Καταλαβαίνω ότι είμαστε σε ελεύθερη αγορά και ο κάθε επαγγελματιας λειτουργεί όπως θέλει, αλλά δεν υπάρχει καμία λογική σε αυτό που μου είπαν σε μένα και πιστεύω ότι αν γίνει και από άλλους ιδιοκτήτες γυμναστηριων προς τους πελάτες τους κάτι ανάλογο δηλαδή να τους χρεώνουν με κάποιο πόσο ανά προπόνηση έξτρα από τα χρήματα που έχουν πληρώσει για την συνδρομή τους όλο αυτό θα τους γυρίσει boomerang.

    Θα ήθελα να ακούσω και τις δικές σας γνώμες αν έτυχε και σε εσάς κάτι αντίστοιχο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-06-20 22:01 #34
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να ακούσω και τις δικές σας γνώμες αν έτυχε και σε εσάς κάτι αντίστοιχο.
    Εμένα δεν μου έχει τύχει γιατί πολύ απλά δεν εχουν πει καν αν θα το ανοίξουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-06-20 16:11 #35
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρασα σήμερα από το γυμναστήριο για να ρωτήσω για τον τρόπο λειτουργίας και για να κλείσω ραντεβού, αφού μου εξήγησαν ότι θα ισχύουν τα ραντεβού με χρονικό όριο μίας ώρας ζήτησα να βάλω ραντεβού για τέσσερις ημέρες από Δευτέρα έως Πέμπτη την ίδια ώρα και εκεί ήρθε το καλό, μου λένε πρέπει να προπληρωσεις την προπόνηση με το πόσο των 3 ευρώ όταν ρώτησα γιατί η απάντηση ήταν ότι δεν βγαίνει αλλιώς το γυμναστήριο και έτσι θα κάνουν με όλους τους πελάτες,και ρωτάω ξανά δεν θα γίνει πάγωμα τις συνδρομής και μου απαντάνε ναι θα γίνει πάγωμα θα πάει πιο πίσω η συνδρομή από θέμα χρόνου αλλά η προπόνηση θα κοστίζει 3 ευρώ δηλαδή εγώ που θέλω να κάνω 10 προπονήσεις μέχρι το τέλος του μήνα πρέπει να δώσω 30 ευρώ, αν τον επόμενο μήνα θέλω να κάνω 25 προπονήσεις γιατί είμαι τρελαμένος πρέπει να δώσω 75 ευρώ ουσιαστικά δηλαδή βάζουν καπέλο από πάνω με την λογική να πληρώσουν τα γ.......τικα οι πελάτες, και από την άλλη όταν έχω δώσει 60-70-80 ευρώ το χρόνο και το γυμναστήριο έχει άπειρες έλλειψης σε εξοπλισμό οι τροχαλιες κολλάνε δεν υπάρχει χαρτί στην τουαλέτα δεν υπάρχει σαπούνι για τα χέρια κλπ λέω ε εντάξει δε γ.....ται και πάω παρακάτω όταν όμως έρχεσαι και μου ζητάς έξτρα χρήματα για την κάθε προπόνηση σαν επαγγελματίας εσύ τι παραπάνω μου προσφέρεις όταν όλα είναι ίδια όπως ήταν και πριν.


    Καταλαβαίνω ότι είμαστε σε ελεύθερη αγορά και ο κάθε επαγγελματιας λειτουργεί όπως θέλει, αλλά δεν υπάρχει καμία λογική σε αυτό που μου είπαν σε μένα και πιστεύω ότι αν γίνει και από άλλους ιδιοκτήτες γυμναστηριων προς τους πελάτες τους κάτι ανάλογο δηλαδή να τους χρεώνουν με κάποιο πόσο ανά προπόνηση έξτρα από τα χρήματα που έχουν πληρώσει για την συνδρομή τους όλο αυτό θα τους γυρίσει boomerang.

    Θα ήθελα να ακούσω και τις δικές σας γνώμες αν έτυχε και σε εσάς κάτι αντίστοιχο.
    Φιλε μπαρούφες πάντως σου λένε.
    Απαξ και έχεις ένα συμβόλαιο σε ισχύ, θα πρέπει να γίνει το σχετικο πάγωμα για τις 15 Μαρτίου - 15 Ιουνίου και να συνεχίσεις το υπόλοιπό σου, με την συμφωνία που έχεις κανει.
    Δεν μπορεί να παγώσει και να μπεις σε άλλο καθεστών πληρωμών (με την προπονηση, με την εβδομάδα ή με τον μηνα), παρα μονο να παραταθεί.
    Απο εκεί και πέρα, όταν λήξει το προγραμμά σου, ο ιδιοκτήτης μπορεί να σου προτείνει άλλο πακετο, καθως η αγορά είναι όντως ελεύθερη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-06-20 19:05 #36
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαξ και έχεις ένα συμβόλαιο σε ισχύ, θα πρέπει να γίνει το σχετικο πάγωμα για τις 15 Μαρτίου - 15 Ιουνίου και να συνεχίσεις το υπόλοιπό σου, με την συμφωνία που έχεις κανει.
    αυτο ειναι τσεκαρισμενο Κωστα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-06-20 20:02 #37
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Φιλε ναι, εφόσον δεν έχει γινει η παροχή υπηρεσιών, ο πελάτης δεν φταίει.
    Εχει προπληρώσει το ποσό , οπότε δεν γίνεται να μην κάνει χρήση. Μπορεί να είναι άδικο για τους γυμναστηριούχους γιατί έτσι παγώνουν τα κέρδη τους , αλλά δεν γίνεται κατι αλλο.
    Δλδ αν ήσουν στο Holmes Που κανει η συνδρομή 960 τον χρόνο, θα τους χάριζες 3 μηνες;
    Αν τωρα ένας ιδιοκτήτης τα βρεί σε προσωπικό επίπεδο με όλους τους πελάτες να "σπασουν στην μέση την ζημιά", είναι άλλο καπέλο. Αυτό αφορά τα μικρά γυμναστήρια.
    Εγω μέ όσους γυμνατηριούχους έχω μιλήσει, θα απορροφήσουν την ζημιά στους πελάτες, απλά σκέφτονται να μην ξανατρέξουν ετήσιο πρόγραμμα , αλλά με τον μηνα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-06-20 20:06 #38
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Τα μέτρα που ανακοινώνουν τα YAVA




    11 ΙΟΥΝ

    Αναρτήθηκε 19:19h στα Νέα Share on:

    Σας περιμένουμε ανανεωμένοι, με την τεχνολογία ως αναπόσπαστο κομμάτι του σύγχρονου τρόπου εκγύμνασης, μεριμνώντας πρωτίστως για τη δική σας ασφάλεια! Απολαύστε υψηλότερο επίπεδο εξυπηρέτησης και ακόμη πιο άμεσα αποτελέσματα!

    #YAVAInnovative: Η τεχνολογία ως αναπόσπαστο μέρος της εκγύμνασης! Train Yourself!

    • Θα μπορείτε πλέον να πραγματοποιείτε τα ραντεβού για τις προπονήσεις σας στο χώρο του Fitness αλλά και των συνεδριών Personal Training, Small Group Training & Group Fitness, αποκλειστικά μέσω Online Booking στη νέα μας πλατφόρμα Yava 360ᵒ .Το μόνο που χρειάζεστε είναι να έχετε ενεργή συνδρομή & να θυμάστε τα στοιχεία σύνδεσης στο site μας yava.gr.

    Η πλατφόρμα θα είναι διαθέσιμη από τις 15 Ιουνίου!

    • Κάθε φορά που επιθυμείτε να επισκεφθείτε το γυμναστήριο για οποιαδήποτε υπηρεσία, εισέρχεστε στην πλατφόρμα και κλείνετε το επόμενο ραντεβού σας. Κατά την περίοδο των μέτρων και για την καλύτερη εξυπηρέτηση όλων των μελών, έχετε τη δυνατότητα να κλείσετε κάθε φορά ένα (1) ραντεβού.
    • Το προσωπικό σας πρόγραμμα γυμναστικής εκτός από έντυπη μορφή, θα το παραλάβετε και ηλεκτρονικά, με πολύ αναλυτικά επεξηγηματικά videos στα οποία θα έχετε πρόσβαση κάθε στιγμή, καθώς και έναν Ετήσιο Οδηγό Fitness, που εγκαινιάζουμε φέτος και θα γίνει ο απόλυτος σύμμαχός σας για να πετύχετε τους στόχους σας!
    • Η επεξήγηση των προγραμμάτων γυμναστικής θα πραγματοποιείται με τη βοήθεια των επιτοίχιων Gym Panels (μόνιτορ) που υπάρχουν στο χώρο του Fitness και των επεξηγηματικών Videos τα οποία θα παραλάβετε με email με την εγγραφή σας στο γυμναστήριο τα οποία videos θα μπορείτε να παρακολουθείτε και μέσω του κινητού σας!

    #YAVASafe: Τηρούμε τις αποστάσεις, μένουμε ασφαλείς!


    • Λόγω του περιορισμένου αριθμού ασκούμενων που επιτρέπεται να ασκούνται ταυτόχρονα στο γυμναστήριο αναλόγως των τ.μ. Των χώρων κατά την περίοδο των μέτρων και για την καλύτερη εξυπηρέτηση των μελών θα υπάρχειη δυνατότητα να πραγματοποιηθούν έως 3 προπονήσεις/ραντεβού την εβδομάδα για κάθε αθλούμενο, διάρκειας έως μία (1) ώρα.



    • Γίνετε προπονητής του εαυτού σας! Πλέον μπορείτε μόνο με το κινητό σας τηλέφωνο και τα Gym Panels να γυμναστείτε χωρίς να έρχεστε σε επαφή με τον Trainer. Φυσικά θα υπάρχει η δυνατότητα της επεξήγησης καθώς και της επίδειξης του προσωπικού σας προγράμματος εκγύμνασης, με ραντεβού με τον αρμόδιο Trainer και ένα μικρό επιπλέον κόστος.



    • Δημιουργούμε νέα, ολιγομελή τμήματα Group Personal και Ομαδικών προγραμμάτων, τηρώντας πάντα τις αποστάσεις! Απολαύστε υψηλότερο επίπεδο εξυπηρέτησης στα αγαπημένα σας προγράμματα, γυμναστείτε με ασφάλεια και δείτε άμεσα αποτελέσματα!


    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-06-20 21:36 #39
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    εμενα, το δικο μου εδω κοντα που πηγαινω οσον αφορα τα δικα τους διαδικαστικα μου ειπαν

    αρχικα δεν ρεφαρει κανενα μερος της χαμενης μου συνδρομης (περιπου 3 μηνες), που σημαινει οτι απο δευτερα πρεπει να γραφτω εκ νεου.
    μετα , δεν θα εχουν ετησια παρα μονο μηνιαια, κ 3μηνα
    κ τελος το μηνα λεει 50 ευρω κ το 3μηνο 90.

    συμπερασμα, να πανε να πεθανουν κ απορω αν θα βρεθουν ατομα που οταν ληξουν οι συνδρομες τους, θα δωσουν 90αρια το 3μηνο η 50 το μηνα για να πανε εκει, κ ειδικα τους καλοκαιρουμς μηνες που διανυουμε που ετσι κ αλλιως κανεις δεν πατουσε απο τον ιουλιο κ μετα (συν οτι καθε καλοκαιρι το εκλεινε για 2 βδομαδες τον αυγουστο-καλα σαραντα)
    κ ακομα περισοτερο με τη 1 ωρα πλαφον, που αρκετοι εκλειναν κατι 3ωρα εκει μεσα κωλοβαροντας ως επι το πλειστον (ασχετως αν οι ιδιοι πιστευαν το αντιθετο)

    ευτυχως ειχα κ μια αλλη συνδρομη που ληγει μεσα οκτωβρη σε μεγαλυτερο γυμναστηριο (που λογικα θα μου ρεφαρουν κ ενα μερους του 3μηνου που χαθηκε), οποτε μεχρι τοτε θα πηγαινω εκει με αμαξι αναγκαστικα..κ μετα θα δουμε, αν δεν εχουν ξανακλεισει ολα μεχρι τοτε.

    απαραδεκτη συμπεριφορα κ χωρις λογικη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-06-20 22:07 #40
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Απαράδεκτη λογική.
    Απο εκεί και περα, για να πάρεις 50αρικο τον μήνα, σορρυ φίλε, αλλά πρέπει να μου παρέχεις πολλά που κάποτε θεωρούταν δεδομένα αλλά οι γυμναστηριούχοι τα προσπεράσανε με το πέρασμα των ετών, στο βωμό των 100 ευρω τον χρόνο.
    Δλδ θα βλέπω χαλασμένη βίδα και θα πέφτει "φαπα", αν το παμε και έτσι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-06-20 22:43 #41
    Προεπιλογή
    Εγω θα σταθω σε ενα σημειο μονο Δημητρη.
    Καταλαβαινω οτι κ οι γυμναστηριουχοι τραβανε ζορια που δεν φταινε με ολη αυτη τη κατασταση , αλλα δεν μου ακουγεται κ πολυ νομιμο αυτο . Θα κοβουν κ αποδειξη δλδ καθε φορα για τα 3 ευρω ανα προπονηση; Κ αν ναι ,θα φαινεται καθαρα η καταστρατηγηση του συμβολαιου.
    Ετσι τουλαχιστον νομιζω εγω.
    Τωρα σε πιο "οικογενειακα" γυμναστηρια ,αν ο ιδιοκτητης ζητησει απ τους πελατες "φιλους" αν μπορουν να βαλουν "πλατες" για να σωσουν μια κατασταση οπως ειπε κ ο Πολυνεικος ...ειναι αλλο θεμα.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-06-20 18:47 #42
    Προεπιλογή
    Χρήστο τα 3 ευρώ που ζητάνε είναι για την κάθε προπόνηση με βάρη, για τα ομαδικά προγράμματα χρεώνουν 5ευρώ την κάθε φορά, και εννοείται ότι είναι μαύρα, δεν ρώτησα αν στα 3 ευρώ θα κόβουν απόδειξη για να μη λέω ψέματα αλλά από τον τρόπο που πάει να γίνει το δάγκωμα είναι ξεκάθαρο ότι είναι μαύρα.
    Το Σάββατο σε τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους ζήτησα να μου στείλουν σε mail εκτός από τους όρους επαναλειτουργιας που μου είχαν πει ότι θα στείλουν σε όλους η μέσο mail η θα τους ανακοίνωναν στη σελίδα τους στο FB, και το ΦΕΚ το οποίο αναφέρει ότι ο γυμναστηριουχος μπορεί να αλλάξει την σύμβαση με τον πελάτη ενώ αυτη είναι ενεργη, ε μετα από λίγο με πήραν τηλέφωνο άκουγα άκουγα και μόλις πήγαινα να πω μια κουβέντα μίλαγαν πάνω μου, μέσα στα πολλά κουφά που άκουσα ήταν ότι σε κάποια συνάντηση που έγινε στο σύλλογο των γυμναστηριουχων είπαν ότι σε όσους πελάτες τα συμβόλαια είναι κοντοληξιμα έχουν δλδ 2-3 μήνες υπόλοιπο αυτόματα να καταργούνται και οι πελάτες να χάνουν το υπόλοιπο τις συνδρομής ( ξεκάθαρο νταβατζηλικη ) το άλλο ήταν ότι αν με το άνοιγμα ξεπαγωσουν οι συνδρομές θα υπάρχει πρόβλημα γιατί θα υπάρχουν πελάτες που θα θέλουν να κλείσουν ραντεβού συγκεκριμένη ωρα αλλά να μην μπορούν λόγω του ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα για εκείνη την ώρα που θέλουν, και ίσως γίνει φασαρία, έτσι λοιπόν σκέφτηκαν να μην ξεπαγωσουν τις συνδρομές ( λένε
    ότι θα γίνει από Σεπτέμβρη αυτό ανάλογα βέβαια και με το πως θα είναι τα πράγματα) και να χρεώνουν την κάθε προπόνηση με 3 ευρώ αν πρόκειται για βάρη και με 5 ευρώ αν πρόκειται για ομαδικά προγράμματα έτσι ώστε να πηγαίνει οποίος θέλει να πληρώσει το αντίστοιχο ποσό και έτσι αυτοί έχουν πιο εύκολη δουλειά να κάνουν με το θέμα των ραντεβού,
    Βέβαια αυτό είναι κοροϊδία και δεν ισχύει γιατί τώρα έτσι κι αλλιώς είναι μια περίοδο που σπάει ο κόσμος από τα γυμναστήρια, πηγαίνουν πιο εύκολα για καφέ ή για μπάνιο πάρα για προπόνηση και από την άλλη είναι και περίοδο διακοπών, από Σεπτέμβρη που θα γυρίσουν όλοι και θα θέλουν να κάνουν χρήση τις συνδρομής τους εκεί δεν υπάρχει θέμα για να παίξουν ξύλο ( αυτό ακριβώς μαο είπαν).
    Αν ερχόντουσαν και μου λέγανε ότι λόγω της κατάστασης βάλε λίγο πλάτη να κάνουμε και οι δύο λίγο πίσω και να υπήρχε μια χρέωση π.χ για τον Ιούλιο και τον Αύγουστο 10+10 ευρώ τότε να πω εντάξει και προχωράμε, αλλά εδώ έτσι όπως το πάνε είναι ξεκάθαρο δάγκωμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-06-20 22:18 #43
    Προεπιλογή
    Δαγκωμα ξεκαθαρο ακουγεται!! Στο γυμναστητριο που πηγαινω, παρ όλο που ειναι στυγνοι ταληροφονιάδες, παγωσαν ολες τις συνδρομες στο ακεραιο χωρις καμια επιβαρυνση για τους πελατες. Με μονο περιορισμο οτι θα διατιθενται 4 προπονησεις ανα εβδομαδα για καθε αθλουμενο, πραγμα το οποιο δεν το βρισκω παραλογο
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Captain : 14-06-20 στις 22:21
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-06-20 13:30 #44
    Προεπιλογή
    Καλημέρα παιδιά.

    Τσακώθηκα κι εγώ χθες με τον ιδιοκτήτη του γυμναστηρίου που πηγαίνω στη Δροσιά, ο οποίος αφού κλάφτηκε για τα έσοδα που έχασε λόγω των τριών μηνών του κορωνοϊού (ενώ το συγκεκριμένο ΚΑΔ επιδοτήθηκε από το κράτος γι' αυτή τη χασούρα), κατήργησε όλες τις ετήσιες (και τρίμηνες/εξάμηνες) συνδρομές ζητώντας από τα μέλη να πληρώνουν 50 ευρώ το μήνα!

    Συγκεκριμένα, μετά τη λήξη της συνδρομής μας αναγκάζει να πληρώνουμε 50 ευρώ τον ένα μήνα, με τον επόμενο να είναι δωρεάν λόγω του κορωνοϊού.
    Τρεις συνολικά θα είναι οι δωρεάν μήνες (όσοι και αυτοί που χάσαμε λόγω του ιού) αλλά με τον εξής άθλιο τρόπο:

    Εμένα πχ η ετήσια συνδρομή μου λήγει στις 15 Σεπτέμβρη.
    Μετά τη λήξη, πρέπει να πληρώσω 50 ευρώ για το διάστημα από τις 16 Σεπτέμβρη έως τις 16 Οκτώβρη,
    από τις 17 Οκτώβρη έως τις 17 Νοέμβρη δωρεάν,
    από τις 18 Νοέμβρη έως τις 18 Δεκέμβρη 50 ευρώ,
    από τις 19 Δεκέμβρη έως τις 19 Γενάρη δωρεάν,
    από τις 20 Γενάρη έως τις 20 Φλεβάρη 50 ευρώ,
    από τις 21 Φλεβάρη έως τις 21 Μάρτη δωρεάν.
    Και από τις 22 Μάρτη και μετά θα πρέπει να πληρώνω 50 ευρώ/μήνα, αν θέλω να συνεχίσω (φυσικά δεν πρόκειται).

    Με λίγα λόγια μας αναγκάζει να πληρώνουμε το 50ρικο, αν θέλουμε να πάρουμε τον επόμενο μήνα (από τους τρεις) δωρεάν...

    Φυσικά και είναι δικαίωμά τους να πάνε την τιμή του μήνα όσο θέλουν αλλά τουλάχιστον ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να μας παρέχουν τους τρεις μηνες που χάσαμε λόγω του κορωνοϊού, καθώς τους έχουμε προπληρώσει από την ετήσια συνδρομή!
    Άρα στη δική μου περίπτωση που η συνδρομή θα τελείωνε κανονικά στις 15 Σεπτέμβρη, πρέπει τώρα να τελειώσει στις 15 Δεκέμβρη χωρίς καμία άλλη υποχρέωση...

    Είναι μεγάλη αλητεία αυτό που κάνουν, γιατί κόβοντας τις τρίμηνες/εξάμηνες/ετήσιες συνδρομές ουσιαστικά φορτώνουν την όποια απώλεια εσόδων τους στους πελάτες, χρεώνοντας 50 ευρώ τη μηνιαία.
    Περιττό να σας πω ότι 50 ευρώ το μήνα (δηλ. 600 ευρώ το έτος) είναι 200%+ αύξηση σε σύγκριση με την τιμή του ετήσιου!

    Το πάγωμα της συνδρομής ενός μέλους από τις 15 Μάρτη μέχρι τις 15 Ιούνη θα έπρεπε να θεωρείται αυτονόητο. Πληρώσαμε για 12 μήνες γυμναστήριο και πήραμε 9!

    Ερώτηση: Πως μπορούμε να κινηθούμε νομικά ή/και που μπορούμε να καταγγείλουμε αυτές τις λαμογιές; Στη ΓΓ Καταναλωτή;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mind10 : 17-06-20 στις 13:43
    Flunitrazepam 2mg
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-06-20 14:38 #45
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Kαλησπέρα .
    Λίγο-πολύ τετοια ακούγονται πολλά.
    Νομικά δεν σε συμφέρει, γιατί θα χάσεις λεφτα.
    Συνήγορος του καταναλωτή σε αυτη την περίπτωση ,ανέξοδα.

    Eγώ "εχασα" 2 μηνες και μου έληξε το ετήσιο μέσα στο Lockdown. Moυ λένε να ανανεώσω ετησιο, και τους 2 μήνες θα μου τους κάνουν έκπτωση, αφαιρώντας το απο τα ετήσιο. Οκ μου ακούγεται αυτο. Tίμιο.

    Το δικο μου πρόβλημα είναι άλλο:

    Το πάνε με την ώρα το ραντεβού, 15:00 - 16:00 αλλα σε υποχρεώνουν στα 50 λεπτά να αποχωρήσεις για να γίνει η αποχώρηση- άφιξη του επομενου γκρουπ.
    Αν εσύ αργήσεις για κάποιον λόγο και πας 15:20, θα κάνεις μονο μισή ώρα..

    Και αναρωτιέμαι τώρα εγώ: Αυτο τελικα είναι διασκέδαση-ψυχαγωγία-χαλάρωση από την ρουτίνα, ή βάλαμε άλλο ένα άγχος στο κεφάλι να προλάβουμε με το ρολοί; Και τι προπονηση θα είναι αυτή;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 17 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία