Θέμα: Mutant Mass (PVL)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 30
  1. 16-01-10 19:35 #1
    Προεπιλογή Mutant Mass (PVL)
    Όνομα: 2627.jpg Εμφανίσεις: 5794 Μέγεθος: 12,7 KB




    Όνομα: nutfacts_mutantmass_chocolate.jpg Εμφανίσεις: 5307 Μέγεθος: 131,0 KB



    Πώς λειτουργεί το MUTANT MASS;Το 92% των αθλητών που γυμνάζονται με βάρη δεν αποκτούν ποτέ την μάζα που θέλουν. Το MUTANT MASS έχει σχεδιαστεί αποκλειστικά για να καλύψει αυτή την μία και μοναδική ανάγκη – την απόκτηση καθαρής μάζας. Αυτό το προϊόν είναι έτη φωτός μπροστά από τα άλλα προϊόντα αύξησης βάρους που υπάρχουν τώρα στην αγορά. Όλα αυτά τα προϊόντα περιέχουν συνήθως πολύ ζάχαρη και απλά μείγματα σακχαρώδους λακτόζης και επιπλέον φτηνές πρωτεΐνες γάλακτος ή ορού γάλακτος. Όμως το MUTANT MASS τα ξεπέρασε όλα αυτά για να γίνει το απόλυτο προϊόν αύξησης βάρους. Πώς θα χρησιμοποιήσω το MUTANT MASS;
    Για να αποκτήσετε μυϊκή μάζα που θα κάνουν όλα τα βλέμματα να στραφούν επάνω σας, πρέπει πρώτα να διασπάσετε τους μυς (δηλαδή να κάνετε σκληρή προπόνηση με μεγάλα βάρη στο γυμναστήριο), και μετά να δώσετε τα διατροφικά στοιχεία που χρειάζονται αυτοί οι μυς. Υποθέτοντας ότι ήδη τρώτε τέσσερα γεύματα την ημέρα, παίρνετε μία δόση MUTANT MASS αμέσως μετά την προπόνηση. Αμέσως θα αισθανθείτε τους μυς σας να αυξάνονται σε όγκο καθώς μία σειρά διατροφικών στοιχείων υψηλής αξίας πηγαίνουν αμέσως στην περιοχή που μόλις γυμνάσατε.

    Τα αποτελέσματα Σε πραγματικές συνθήκες 23 έμπειροι αθλητές που έκαναν προπόνηση με βάρη χρησιμοποίησαν MUTANT MASS για 10 ημέρες και τα αποτελέσματα ήταν: Στο 96% άρεσε πολύ η γεύσηΗ μέση αύξηση βάρους σε 10 ημέρες ήταν 1 κιλό και 700 γραμμάρια. Το 92% των αθλητών εμφάνισαν αύξηση στην περιφέρεια των δικεφάλων και του στήθουςΤο 87% εμφάνισαν μείωση σωματικού λίπους Το 92% είχαν περισσότερη ενέργειαΤο 87% ανέφερε ότι αισθάνονταν τους μυς τους πιο σφικτούς και πιο δυνατούς Το 100% είπε ότι προτείνει αυτό το προϊόν σε όλους όσους θέλουν να αποκτήσουν άπαχη μυϊκή μάζα
    ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ :6800 gr


    ξερω πως δεν την προτεινετε αλλα ας πουμε οτι την πηρα σχεδον τσαμπα την εχει δοκιμασει κανεις????
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-01-10 16:56 #2
    Προεπιλογή
    ειναι το ιδιο με ολες τις πρωτεινες ογκου φιλε.αμαν 8ες να βαλεις κιλα κ την πινεις 1-2 φωρες την μερα μια χαρα ειναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-01-10 14:52 #3
    Προεπιλογή
    Μου τη συνέστησε κ εμένα ο πωλητής του bbclub σαν weight gainer μιας και του ειπα οτι θελω ογκο.Επέμεινα να τον ρωτάω αν θα μου βάλει πολύ λίπος και κοιλιά και μου υποσχέθηκε πως όχι.4 μέρες τώρα που την πέρνω μαζί με προσεγμένη διατροφή πήρα 1 κιλό αλλά όχι κοιλιά και έχω ενθουσιαστεί.Απο κει και πέρα το μόνο που φοβάμαι είναι το συκότι και τα νεφρά (αν και την πέρνω μόνο το πρωι και μετα την προπονηση).Πίνω άφθονο νερό γυρω στα 5 λίτρα κ έχω μειώσει τον καφέ (αν παιζει ρολο).Αν την πέρνει κανείς απο σας θα ηθελα να μου πειτε εντυπωσεις και τυχον παρενεργειες,και επισης το αυτοκόλλητο "με την έγκριση του ΕΟΦ " αρκεί ??Έχω μάθει απο άτομα ότι στη nitro-tech βάζανε κάτι σαν ανδρογόνα και βλέπανε γρήγορα πρηξίματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-01-10 15:15 #4
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο body-maniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου τη συνέστησε κ εμένα ο πωλητής του bbclub σαν weight gainer μιας και του ειπα οτι θελω ογκο.Επέμεινα να τον ρωτάω αν θα μου βάλει πολύ λίπος και κοιλιά και μου υποσχέθηκε πως όχι.4 μέρες τώρα που την πέρνω μαζί με προσεγμένη διατροφή πήρα 1 κιλό αλλά όχι κοιλιά και έχω ενθουσιαστεί.Απο κει και πέρα το μόνο που φοβάμαι είναι το συκότι και τα νεφρά (αν και την πέρνω μόνο το πρωι και μετα την προπονηση).Πίνω άφθονο νερό γυρω στα 5 λίτρα κ έχω μειώσει τον καφέ (αν παιζει ρολο).Αν την πέρνει κανείς απο σας θα ηθελα να μου πειτε εντυπωσεις και τυχον παρενεργειες,και επισης το αυτοκόλλητο "με την έγκριση του ΕΟΦ " αρκεί ??Έχω μάθει απο άτομα ότι στη nitro-tech βάζανε κάτι σαν ανδρογόνα και βλέπανε γρήγορα πρηξίματα.

    "Waxy maize, maltodextrin, fructose, dextrose" αυτοί είναι οι υδατανθρακες της. Αν ψάξεις τι είναι ο καθένας από αυτούς θα καταλάβεις πως, ναι, θα βάλεις λίπος.
    Στο 1 κιλό εννοείται πως δε θα φανεί, αφού βάλεις 3-4 θα το καταλάβεις.
    Μη φοβάσαι δε θα πάθει τπτ η υγεία σου, αλλά νερό καλά κάνεις και πίνεις πολύ.
    Όχι το αυτοκόλλητο για "εγκριση" ΕΟΦ δεν αρκεί, μιας και δεν ισχύει κάτι τέτοιο γιατί τα συμπληρώματα δε περνάνε από έλεγχο, γίνεται απλά μια γνωστοποίηση του εισαγωγέα στον ΕΟΦ.
    Αν έχει ανδρογόνα στείλτη σε 'μένα που τα ψάχνω
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-01-10 15:52 #5
    Respected Gym Owner
    Το avatar του χρήστη TakisV

    Εγγραφή
    23-08-2008
    Περ.
    Patra
    Μηνύματα
    148
    Προεπιλογή
    Προσωπικη μου γνωμη μεινετε μακριά από Weight Gainers και πρωτεΐνες υψηλές σε υδατάνθρακες εκτός αν μιλάμε για μετά την προπόνηση αν και παλι θελει κουβεντα.Στο μετα την προπονηση κάποιος μπορεί να χρησιμοποιήσει μια πρωτεΐνη Weight Gainers ή μπαρες Πρωτεινης αλλα δεν είναι ότι καλύτερο λόγω της υψηλής περιεκτικότητας σε λιπαρά και αλκοόλες αλλά είναι μια αποδεκτή επιλογή σε μια περίοδο όγκου εφόσον δεν έχουμε επιλογές για κάτι άλλο πιο υγιεινό την συγκεκριμενη στιγμη.
    Παντως σε αυτη την κατηγορια χωρις να σημαινει οτι κανω διαφημηση η πιο σωστη αναλογια Πρωτεινης Υδατανθρακα και τιμης εχει η Reflex Instant Mass αν οπωσδηποτε θες πρωτεινη ογκου.



    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-01-10 19:22 #6
    Mad Scientist
    Το avatar του χρήστη Bane

    Εγγραφή
    07-07-2005
    Μηνύματα
    1.067
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TakisV Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο μετα την προπονηση κάποιος μπορεί να χρησιμοποιήσει μια πρωτεΐνη Weight Gainers ή μπαρες Πρωτεινης αλλα δεν είναι ότι καλύτερο λόγω της υψηλής περιεκτικότητας σε λιπαρά και αλκοόλες αλλά είναι μια αποδεκτή επιλογή σε μια περίοδο όγκου εφόσον δεν έχουμε επιλογές για κάτι άλλο πιο υγιεινό την συγκεκριμενη στιγμη.
    Κατα την γνώμη σου τι θα ήθελες να περιέχει ένα PWO shake?
    There is no cure for stupidity

    Thermolife International Product Development Manager
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-01-10 20:14 #7
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο body-maniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου τη συνέστησε κ εμένα ο πωλητής του bbclub σαν weight gainer μιας και του ειπα οτι θελω ογκο.Επέμεινα να τον ρωτάω αν θα μου βάλει πολύ λίπος και κοιλιά και μου υποσχέθηκε πως όχι.4 μέρες τώρα που την πέρνω μαζί με προσεγμένη διατροφή πήρα 1 κιλό αλλά όχι κοιλιά και έχω ενθουσιαστεί.Απο κει και πέρα το μόνο που φοβάμαι είναι το συκότι και τα νεφρά (αν και την πέρνω μόνο το πρωι και μετα την προπονηση).Πίνω άφθονο νερό γυρω στα 5 λίτρα κ έχω μειώσει τον καφέ (αν παιζει ρολο).Αν την πέρνει κανείς απο σας θα ηθελα να μου πειτε εντυπωσεις και τυχον παρενεργειες,και επισης το αυτοκόλλητο "με την έγκριση του ΕΟΦ " αρκεί ??Έχω μάθει απο άτομα ότι στη nitro-tech βάζανε κάτι σαν ανδρογόνα και βλέπανε γρήγορα πρηξίματα.
    Θα βαλεις λιπος...
    Ελεος πια με αυτους τους τυπους στο bbclub.... ολο μ@λ@κιες λενε....
    Η νιτρο τεκ που λες εχει κρεατινη μεσα γιαυτο βλεπεις τα πρηξιματα... Ανδρο υπηρχε ενα φορουμ στο εξωτερικο που ελεγε οτι βρεθηκαν μεσα ... Οταν το διαβασα δεν την ξαναπηρα.
    Παντως καλυτερα να παιρνες μια καθαρη πρωτεινη και να προσθετες μονος σου τους απαραιτητους υδατανθρακες
    Burn your muscles not your soul...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-01-10 21:10 #8
    Το avatar του χρήστη AGGELOS.K

    Εγγραφή
    20-11-2009
    Περ.
    azerbaijan
    Μηνύματα
    650
    Προεπιλογή
    Έχει αναφερθεί σε πολλά τόπικ για τις πρωτείνες όγκου και το συμπέρασμα απο όλα είναι μακριά απο αυτές!!!!!!!!!!!!!
    Το καλύτερο που υπόθηκε και παραπάνω και το συστήστουν οι περισσότεροι απο εδω είναι να προτιμάτε καθαρές και απο εκει και πέρα μπορείς να φάς λίγο μέλι ή μια μπανανα ή ο συνδυασμός με δεξτρόζη και έχεις μια υπέροχη πρωτείνη όγκου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-01-10 01:02 #9
    Respected Gym Owner
    Το avatar του χρήστη TakisV

    Εγγραφή
    23-08-2008
    Περ.
    Patra
    Μηνύματα
    148
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Bane Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατα την γνώμη σου τι θα ήθελες να περιέχει ένα PWO shake?
    Αναλογα τα κιλα που ζυγιζει καποιος πρεπει να βαζει
    Πρωτείνη
    0.55 γραμμάρια πρωτείνης ορού γάλακτος ανά κιλό άπαχης μάζας

    Υδατάνθρακες
    Περίοδος όγκου: 1.1 γραμμάρια υδατανθράκων ανά κιλό άπαχης μάζας. 50% προερχόμενα από γλυκόζη και 50% προερχόμενα από μαλτοδεξτρίνη ή
    Waxy Maize
    περίοδος γράμμωσης: 0.55 γραμμάρια υδατανθράκων ανά κιλό άπαχης μάζας.

    Αρα χοντρικα βαζουμε :
    40-50γρ. whey protein isolate, 40-100γρ απλού υδατάνθρακα, 3-5γρ κρεατίνη,100mg ALA άλφα λιποϊκό οξύ με κάθε 30γρ. υδατάνθρακα είναι αρκετά. Με δεδομένο ότι στην περίοδο όγκου θα χρειαστεί να καταναλώνουμε περισσότερους υδατάνθρακες, το ALA είναι μια καλή λύση για να μειώσουμε τις πιθανότητες αποθήκευσης λίπους,αντιοξειδωτικά, νάτριο500mg νατρίου ανά λίτρο νερού και ΗΜΒ αν θελει καποιος.
    Aυτα ειναι ΟΚ για Post Workout & Recovery.


    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-01-10 17:33 #10
    Προεπιλογή
    Ορέος ο παίχτης Αν και ποσότητα της προτεϊνης μου φένεται μικρή (έχω διαβάσει για 3γρ. ανα κιλό μάζας).Οπότε τελιώνω το κουτί και πέρω τη mutant pro(της pvl αλλά καθαρή).75γρ. χολυστερόλη ανα 2 σκούπ δέν είναι πολλά ??
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-01-10 17:54 #11
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο body-maniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ορέος ο παίχτης Αν και ποσότητα της προτεϊνης μου φένεται μικρή (έχω διαβάσει για 3γρ. ανα κιλό μάζας).Οπότε τελιώνω το κουτί και πέρω τη mutant pro(της pvl αλλά καθαρή).75γρ. χολυστερόλη ανα 2 σκούπ δέν είναι πολλά ??
    Για κάποιος δλδ με 70 άπαχα κιλά πόση πρωτείνη χρειάζεται, 210γραμμάρια σε ένα ρόφημα; Αυτό που διάβασες ήτανε η ημερήσια ανάγκη για πρωτείνη.
    Το post του TakisV αναφέρεται στο μεταπροπονητικό ρόφημα
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-01-10 19:32 #12
    Προεπιλογή
    ΑΑ τοτε νταξει(γιατι βγένει 35-60 γρ).Ρε σεις, ψιλοάσχετο αλλά η πρωτεϊνες(ειδικα οι ογκου) μήπως κάνουν καμια αλληλεπίδραση με το αλκόολ(μια φορα τη βδομαδα) ??Γενικά η περιστασιακή χρήση ποτού επιτρέπεται αν πέρνουμε συμπλήρωμα??Κι αν ναι,μήπως πρέπει τη μέρα που θα πιω να μην έχω παρει πρωτεϊνη απ το σκεύασμα??
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-01-10 11:43 #13
    Respected Gym Owner
    Το avatar του χρήστη TakisV

    Εγγραφή
    23-08-2008
    Περ.
    Patra
    Μηνύματα
    148
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο body-maniac Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΑ τοτε νταξει(γιατι βγένει 35-60 γρ).Ρε σεις, ψιλοάσχετο αλλά η πρωτεϊνες(ειδικα οι ογκου) μήπως κάνουν καμια αλληλεπίδραση με το αλκόολ(μια φορα τη βδομαδα) ??Γενικά η περιστασιακή χρήση ποτού επιτρέπεται αν πέρνουμε συμπλήρωμα??Κι αν ναι,μήπως πρέπει τη μέρα που θα πιω να μην έχω παρει πρωτεϊνη απ το σκεύασμα??
    oχι δεν υπαρχει προβλημα αλλα αν πινεις συμπληρωματα ολο το χρονο εστω και πρωτεινη καλο ειναι να χρησιμοποιεις αραια και που κατι για αποτοξινωση του συκωτιου σου.
    Pιξε μια ματια εδω

    http://forum.bodybuilding.gr/showthr...B9%CE%BF%CF%85
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-01-10 16:11 #14
    Προεπιλογή
    Απο αντιοξειδοτικά βρίσκουμε και στις σαλάτες και στην πολυβιταμίνη με ένξυμο Q10,άντε να πάρουμε και έξτρα(έχει και ο καφές πολλά).Τις ενέσεις τις φοβάμαι :S
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-10-10 23:16 #15
    Talking
    Σημερα αγορασα το Mutant Mass . σε λιγο καιρο γραφω εντυπωσεις
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία