Σελίδα 35 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 25333435363745 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 511 έως 525 από 759
  1. 20-07-12 00:30 #511
    Προεπιλογή
    Το προγραμμα μου για το καλοκαιρι και βλεπουμε. Μονος προβληματισμος οι ασκησεις για τους ωμους, δε ξερω εαν ειναι αρκετες. Το να προσθεσω ομως επιπλεον σετ στα ηδη 23, παρατεινει το χρονο προπονησης κατα πολυ απο τα στανταρ μου..


    Πλατη - Δικεφαλα


    Εμπροσθολαιμιες χ4 ( τελευταιο drop-set )
    Κωπηλατικη μηχανημα χ3
    Κωπηλατικη αλτηρες χ3
    Shrugs χ3
    Ραχιαιοι χ3
    -------------
    Καμψεις με αλτηρες/μπαρα ορθιος χ3
    Καμψεις αυτοσυγκεντρωσης χ2 ( τελευταιες επαναληψεις εμφαση στις αρνητικες )






    Ποδια - Ωμοι

    Καθισματα στo smith ή leg press χ3
    Leg Extension χ3
    Leg Curl ή υπερεκτασεις χ3
    Γαμπες στο smith ή μηχανημα χ5
    ------------
    Πιεσεις ωμων με αλτηρες χ3
    Πλαγιες εκτασεις χ3
    Πλαγιες εκτασεις σκυφτος/καθιστος αναποδα σε επικλινη χ3




    Στηθος - Τρικεφαλα

    Πιεσεις μπαρα ισιο παγκο χ4 ( τελευταιο rest-pause )
    Ανοιγματα ισιο παγκο χ4
    Πιεσεις αλτηρες επικλινη χ4
    Πεκ ντεκ χ4 ( τελευταιο σετ crazy 36 )
    -------------
    Kickbacks χ3
    Pushdowns με σχοινι χ3 ( τελευταιο drop-set )



    Χερια

    Πιεσεις παγκο κλειστη λαβη χ3
    Γαλλικες χ3
    Pushdowns τροχαλια ενα-ενα χερι αναποδη λαβη χ3
    Βυθισεις στο διζυγο χ3
    ------------------
    Καμψεις δικεφαλων με αλτηρες σε επικλινη χ3
    Λαρρυ σκοτ χ3
    Καμψεις δικεφαλων τροχαλια ενα-ενα χερι χ3



    Ισως χρησιμοποιησω και σε αλλες ασκησεις rest,drop κτλ σετ.. Θα δω. Τι λετε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-07-12 16:01 #512
    Προεπιλογή Λίπος
    Παιδιά εγώ έχω λίπος και ιδιαίτερα στο στήθος και στην κοιλιά θέλω γρήγορα αποτελέσματα να το κάνω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-07-12 16:09 #513
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giorgis12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά εγώ έχω λίπος και ιδιαίτερα στο στήθος και στην κοιλιά θέλω γρήγορα αποτελέσματα να το κάνω?
    διατροφη γυμναστικη και ΥΠΟΜΟΝΗ...μην θες αμεσα αποτελεσματα..
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-07-12 16:11 #514
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    απλα προπόνηση και διατροφή τι άλλο να κάνεις όλοι γρήγορα αποτελέσματα θέλουν αλλα όλα γίνονται με την διατροφή δεν υπάρχουν ασκήσεις να χάνουμε τοπικα , απλα γυμναζόμαστε κάνουμε αερόβια και κάνουμε διατροφή υποθερμιδική και ελέγχουμε τα αποτελέσματα ανα διαστήματα ώστε να διαπιστώνουμε αν είμαστε στο σωστο δρόμο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-07-12 22:02 #515
    Προεπιλογή Ερωτίσεις
    Και κάτι άλλο είμαι 14 χρονών 1.75m 73 κιλά και δεν ξέρω τι διατροφή και τι γυμναστική να κάνω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-07-12 22:16 #516
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giorgis12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι άλλο είμαι 14 χρονών 1.75m 73 κιλά και δεν ξέρω τι διατροφή και τι γυμναστική να κάνω?
    Σε αυτη την ηλικια θα σε συμβουλευα να γραφτεις σε μια πολεμικη τεχνη, για μενα box ή kick-boxing για αρχη. Πολυ καλη και συνολικη γυμναστικη και πολυ χρησιμο γενικοτερα στη ζωη σου, σε παρα πολλους τομεις. Αν χωθεις απο τωρα στα σκετα βαρη, σε λιγα χρονακια θα τα εχεις βαρεθει οσο τιποτα αλλο. Προσωπικη μου αποψη αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-07-12 22:19 #517
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giorgis12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι άλλο είμαι 14 χρονών 1.75m 73 κιλά και δεν ξέρω τι διατροφή και τι γυμναστική να κάνω?
    Ελα ρε κι εγω 14 ειμαι κι εχουμε σχεδον ιδια στατς....ξεκινα γυμναστηριο για να κανεις καλη δουλεια....κανε βασικες ασκησεις δηλαδη πλυαρθρικες και ασε τις απομονωτικες...η μαλλον περιορισε τες...κανε πολυ μονοζυγο,squat,militery press,bench press,dips,push ups,rows
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-07-12 22:29 #518
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ φίλε αλλά ειμαι αρχάριος και πολέμική τέχνη δεν μπορώ να πάω γιατι μένω σε χωριό και γυμναστήριο που παω παω σε ένα που έχει δωρεάν το χωριό μου και δεν εχει πολλά μηχανήματα έχει 2 peck-deck, 2 διαδρόμους, 5 ποδήλατα, 2 πάγκοι, 3 πάγκους για κοιλιακούς και βάρη και βαράκια και ίσιες μπάρες.Μπορειτε να μου κάνετε ένα πρόγραμμα που να περιορείζεται σε αυτά... Και να μου τα γραψετε σε απλά ελλινικά να τα καταλαβαίνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgis12 : 24-07-12 στις 22:32
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-07-12 22:47 #519
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giorgis12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ φίλε αλλά ειμαι αρχάριος και πολέμική τέχνη δεν μπορώ να πάω γιατι μένω σε χωριό και γυμναστήριο που παω παω σε ένα που έχει δωρεάν το χωριό μου και δεν εχει πολλά μηχανήματα έχει 2 peck-deck, 2 διαδρόμους, 5 ποδήλατα, 2 πάγκοι, 3 πάγκους για κοιλιακούς και βάρη και βαράκια και ίσιες μπάρες.Μπορειτε να μου κάνετε ένα πρόγραμμα που να περιορείζεται σε αυτά...

    οκ φιλε μου, τοτε αλλαζει το θεμα! αν εχει μπαρες και βαρακια μπορεις να κανεις σωστη και βαρβατη προπονηση (φυσικα οτι σου αναλογει στην ηλικια και το επιπεδο σου, χωρις υπερβολες). αν ειχε και καποιο πολυμηχανημα με τροχαλια θα ηταν ακομα καλυτερα αλλα ενταξει.

    Αφηνω στο θεμα "προγραμμα" να σε βοηθησει καποιος καταλληλοτερος απο μενα εδω μεσα, αν και θα σε συμβουλευα να αρχισεις το διαβασμα των αρθρων του φορουμ (ειναι θεωρω υπερπληρες, αρκει να ξερεις να ψαξεις), ωστε να αποκτησεις γενικοτερες γνωσεις πανω στα θεματα διατροφης και εξασκησης και ετσι θα βοηθηθεις περισσοτερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-07-12 18:23 #520
    Προεπιλογή
    Φίλε έχει 2 πολιμινανηματα εγο εχω ενα πρόγραμμα 4 φορές την εβδομάδα και κάνω τα εξής' φτιάξτετο κατάλληλα


    10΄ Διάδρομο

    Στήθος
    ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΣΕ ΙΣΙΟ ΠΑΓΚΟ 4Χ12
    ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΣΕ ΕΠΙΚΛΙΝΗ 4Χ12
    ΣΕ ΠΕΚ-ΝΤΕΚ 4Χ12
    ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΙΣΤΟΣ 4X12
    ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΕ ΙΣΙΟ ΠΑΓΚΟ 4Χ12
    ΑΝΟΙΓΜΑΤΑ ΣΕ ΕΠΙΚΛΙΝΗ ΠΑΓΚΟ 4Χ12
    ΒΥΘΙΣΕΙΣ 4Χ12

    ΠΛΑΤΗ
    ΜΟΝΟΖΥΓΟ ΣΧΕΔΟΝ ΙΣΙΟΣ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ 4Χ12
    ΚΑΘΙΣΜΑΤΑ ΜΕ ΜΠΑΡΑ 4X12
    ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΑΛΤΗΡΑ 4Χ12
    ΚΩΠΗΛΑΤΙΚΗ ΜΕ ΜΠΑΡΑ 4Χ12

    ΚΟΙΛΙΑΚΟΙ
    10 ΣΕΤ ΤΩΝ 20
    ΨΑΛΙΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΚΑΤΩ ΚΟΙΛΙΑΚΟΥΣ 3Χ20

    ΧΕΡΙΑ
    ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΑ ΚΑΘΙΣΤΟΣ 4Χ12
    ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ 4Χ12
    ΣΦΗΡΙΑ ΜΕ ΑΛΤΗΡΕΣ 4Χ12
    ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΜΠΑΡΑ ΟΡΘΙΟΣ 4Χ12
    ΠΙΕΣΕΙΣ ΜΕ ΑΛΤΗΡΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΚΕΦΆΛΙ 4Χ12
    ΣΧΟΙΝΙ ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΜΕ ΒΑΡΗ 4Χ12

    ΠΟΔΙΑ
    ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΜΕ ΒΑΡΗ 4Χ12
    15’ ΧΑΛΑΡΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ
    ΣΕ ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΜΕ ΒΑΡΗ ΓΑΜΠΑ 4Χ12
    5’ ΠΟΔΗΛΑΤΟ
    ΓΑΜΠΑ ΜΕ ΑΛΤΗΡΑ 4Χ12
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-07-12 19:17 #521
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    αυτο είναι πιο πολύ να μπερδέψει κάποιον παρα να το κάνει έχει έτοιμα τσεκαρισμένα προγράμματα , αυτο είναι ότι νάναι και για να μπούμε στην διαδικασία να λέμε που είναι το λάθος και πού το σωστο πιο εύκολο είναι να πούμε πάρε ενα έτοιμο και κάντο και τελειώνει η φασαρία
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-07-12 01:42 #522
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    και βέβαια μπορείς να την προσθέσεις εφόσον σου αρέσει , αλλα μην την έχεις και για καμία σούπερ ντούπερ άσκηση , αν μάλιστα δεν την κάνεις και σωστα πιο πολύ μπορεί να πιάσει πίσω ώμους παρα την πλάτη .

    απλα καλό είναι να βγάλεις μερικά σετ η μια άσκηση γιατι αν ενα πρόγραμμα όπως αυτο το κάνεις με ένταση και τα δίνεις όλα , μετα ότι παραπάνω κάνεις δεν θα προσφέρει κάτι περισσότερο , αλλα μπορείς σε άσκηση όπως κλειστη λαβή , κωπηλατική και οπισθολαίμιες να κάνεις απο 1 σετ λιγότερο και να κάνεις και 3 σετ απο αυτή που σ αρέσει , στο τέλος να σε πιάσει καλύτερα και έτσι θα αφήσουμε αυτόν τον έρωτα να ανθήσει με την συγκεκρημένη

    και στο στήθος δεν είναι άσχημα τελευταία άσκηση να βάλεις το πουλόβερ και αυτό γίνετε , γιατι λειτουργεί και σαν άσκηση για διάταση του θώρακα
    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση κυριε Ηλια... τα σετ που θα αφαιρεσω θα ειναι απο τα λειτουργικα ή απο του ζεσταματος??
    επισης..χμ... πως η εκτελεση αυτης πιανει πισω ωμους παρα πλατη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-07-12 01:56 #523
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο eli_din3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση κυριε Ηλια... τα σετ που θα αφαιρεσω θα ειναι απο τα λειτουργικα ή απο του ζεσταματος??
    επισης..χμ... πως η εκτελεση αυτης πιανει πισω ωμους παρα πλατη?
    απο του ζεστάματος ενοείτε , αλλα μετα τις 2 πρώτες ασκήσεις της πλάτης δεν χρειάζετε και ιδιαίτερο ζέσταμα , αλλα όταν λέμε να αφαιρέσουμε ενοούμε απο τα λειτουργικα , αλλιώς δεν έχει νόημα

    όσο για το πιάσιμο των πίσω ώμων είναι πολύ εύκολο να το καταλάβεις , κατ αρχήν στην πλάτη έχουμε ενεργοποίηση και των πίσω ώμων έστω ελάχιστη αν την κάνουμε την άσκηση συγκεντρωμένα , άν όπως κάνει κωπηλατική με αλτήρα ανοίξεις λίγο τον αγκώνα μακρυα απο το σώμα , αμέσως όλη η επιβάρυνση φεύγει απο την πλάτη και πάει πίσω ώμους .

    γιατι στην κοπηλατική ανεβαίνει το χερι ο αγκώνας δηλαδή , παράλληλα με τον κορμό κολητα , αν ανοίξει φεύγει η επιβάρυνση απο πλάτη και η μοιραζετε η πάει κατευθείαν πίσω ώμους .
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-07-12 02:12 #524
    Το avatar του χρήστη eli_din3

    Εγγραφή
    12-11-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.953
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    απο του ζεστάματος ενοείτε , αλλα μετα τις 2 πρώτες ασκήσεις της πλάτης δεν χρειάζετε και ιδιαίτερο ζέσταμα , αλλα όταν λέμε να αφαιρέσουμε ενοούμε απο τα λειτουργικα , αλλιώς δεν έχει νόημα

    όσο για το πιάσιμο των πίσω ώμων είναι πολύ εύκολο να το καταλάβεις , κατ αρχήν στην πλάτη έχουμε ενεργοποίηση και των πίσω ώμων έστω ελάχιστη αν την κάνουμε την άσκηση συγκεντρωμένα , άν όπως κάνει κωπηλατική με αλτήρα ανοίξεις λίγο τον αγκώνα μακρυα απο το σώμα , αμέσως όλη η επιβάρυνση φεύγει απο την πλάτη και πάει πίσω ώμους .

    γιατι στην κοπηλατική ανεβαίνει το χερι ο αγκώνας δηλαδή , παράλληλα με τον κορμό κολητα , αν ανοίξει φεύγει η επιβάρυνση απο πλάτη και η μοιραζετε η πάει κατευθείαν πίσω ώμους .
    Ενταξει ευχαριστω πολυυυ!! θα το αρχισω απο βδομαδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-07-12 08:27 #525
    Προεπιλογή
    ρε παιδιά καλό το πρόγραμμα αλλά δεν κατάλαβα κάτι . 2 Χ 15 + 4Χ 10 –12 ή
    4 Χ 10 – 12 ή 3 Χ 10 – 12 π.χ εδώ πόσες ασκήσεις Χ πόσα σετ κάνουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 35 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 25333435363745 ... ΤελευταίαΤελευταία