Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Αποτρίχωση......Τι κανετε?

Ψήφισαν
502. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Τιποτα απολυτως

    125 24,90%
  • Ξυραφι

    137 27,29%
  • Wax ζεστο

    25 4,98%
  • Wax αυτοκολλητες ταινιες (βλεπε veet)

    40 7,97%
  • Laser (για τα high tech ατομα..)

    36 7,17%
  • Αποτριχωτική μηχανή

    38 7,57%
  • Κουρευτική μηχανή

    101 20,12%
Σελίδα 22 από 47 ΠρώτηΠρώτη ... 12202122232432 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 316 έως 330 από 696
  1. 14-05-10 13:07 #316

    Εγγραφή
    08-05-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν θα το έλεγα.................αλλά αν οι άντρες κάνατε μια τέτοια συζήτησα κάποια χρόνια πίσω σίγουρα θα σας κακοχαρακτηρίζανε.
    Ασε που κάποτε κοροιδευατε εμας τις γυναίκες που αφιερώναμε χρόνο και χρήματα σε καλυντικά, περιποίηση προσώπου, μαλλιών και σώματος σε αισθητικούς κ.λ.π. τώρα όμως είστε οι καλύτεροι πελάτες των αισθητικών και μπράβο σας.
    Δεν κοροιδευουμε.....αλλα αμα κανετε 3 ωρες στο μπανιο και δινετε τα μισα λεφτα σας στα καλυντικαΑυτο ελειπε να μην περιποιηστεΤο καλο πρεπει να αναδεικνιεται....
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-05-10 13:11 #317
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι δεν θα το έλεγα.................αλλά αν οι άντρες κάνατε μια τέτοια συζήτησα κάποια χρόνια πίσω σίγουρα θα σας κακοχαρακτηρίζανε.
    Ασε που κάποτε κοροιδευατε εμας τις γυναίκες που αφιερώναμε χρόνο και χρήματα σε καλυντικά, περιποίηση προσώπου, μαλλιών και σώματος σε αισθητικούς κ.λ.π. τώρα όμως είστε οι καλύτεροι πελάτες των αισθητικών και μπράβο σας.
    Καποτε καποιος που δεν είχε τριχα στο στήθος δεν φόραγε ανοιχτό πουκάμισο

    Βαλτε plz την επιλογη της κουρευτικής μηχανής να ψηφίσω και γώ...όταν ακουω την λέξη αποτρίχωση δακρίζω
    Burn your muscles not your soul...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-05-10 13:25 #318
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βαλτε plz την επιλογη της κουρευτικής μηχανής να ψηφίσω και γώ...όταν ακουω την λέξη αποτρίχωση δακρίζω

    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-05-10 14:57 #319
    Το avatar του χρήστη veteran29

    Εγγραφή
    09-04-2010
    Περ.
    αθηνα-λουτσ
    Μηνύματα
    392
    Προεπιλογή
    Πλάκα έχετε φίλοι μου. Μπεμπα καλά τα λες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη veteran29 : 15-05-10 στις 15:03
    Ευχαριστώ όσους με βοηθάνε(Βodybuilding.gr) και δεν ξεχνώ Αυτόν που με πρωτοβοηθησε ( ξέρει εκείνος!).
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-06-10 11:39 #320
    Το avatar του χρήστη Psychopath

    Εγγραφή
    03-01-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    43
    Προεπιλογή
    Εγώ τόσο καιρό δεν είχα πρόβλημα με τη γούνα μου αλλά τώρα με το ποδήλατο ειδικά, να είσαι στο βουνό, ιδρωμένος, να κολλάει η σκόνη των μπροστινών σου και να ανακατεύεται με τον ιδρώτα και την τρίχα είναι αηδία και ενοχλητικό και θέμα υγιεινής.
    Έχω normal τρίχα και λιγάκι στην πλάτη (το περισσότερο χνούδι) αλλά με το κερί τα είδα όλα μπροστά!!!
    Στην πλάτη δεν κατάλαβα σχεδόν τίποτα αλλά, γύρω από τον αφαλό και στο στήθος
    Τα πόδια δεν άντεξα να τα κάνω θα πάρω κουρευτική. Τι λέτε είναι καλές; Πόσο περίπου κρατάει;
    Καμιά καλή; πχ Philips 2030;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-06-10 13:13 #321
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    ^^ Ρίξε μια ματιά και στην BaByliss. Είναι πολύ μπροστά σαν εταιρεία σε ότι αφορά τρίχες

    Έχω την Ε702 (κουρεύει γένια από 0,5-2,5mm και μαλλιά από 3-36mm) σχεδόν 1,5 χρόνο και κουρεύει όπως τη πρώτη μέρα.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-06-10 15:14 #322
    Το avatar του χρήστη Psychopath

    Εγγραφή
    03-01-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    43
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ!
    Έψαχνα βέβαια κουρευτική για σώμα. Αυτή που λες είναι από τις κορυφαίες, νομίζω με τιτάνιο.
    Τελικά πήρα την philips. Τώρα φορτίζει, αύριο θα σας πω εντυπώσεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-06-10 00:08 #323
    Το avatar του χρήστη silk

    Εγγραφή
    06-05-2010
    Περ.
    κιατο
    Μηνύματα
    333
    Προεπιλογή
    τις περνω απο τα 15 μου περιπου.
    παντα ημουν μεσα στν τριχα.χω δοκιμασει αποτριχωτικες ταινιες, μηχανη,μηχανη σωματος,κερι,αυτο που τις καει και καλα,και φυσικα ξυραφι.και εχω μεινει στ ξυραφι.καταβαθος μου αρεσει να ειμαι αρκουδεης και δεν υπαρχει να κανω λειζερ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-06-10 15:53 #324

    Εγγραφή
    10-02-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή
    Εγω στα 18 και για κανα 2 χρονια κουρευα τα ποδια μου με μηχανη οχι πως ειχα πολλες απλα μου καρφωθηκε η ιδεα και το κανα απλα παρατηρησα οτι αν δεν το κανα αυτο μπορει να μην ειχα τοσες τωρα, καπου μεσα στον Μαρτηα δοκιμασα αποτριχωση με κερι μου τα εκανε η αδερφη μου δεν πονεσα και τοσο πολυ ωτσε να μην μπορω να υποφερω τον πονο απλα ο μονος λογος που τα κανα με κερι ειναι επειδη ειχα ακουσει οτι σιγα σιγα εξασθενει ι τριχα και μειωνεται, αυτο ισχυει και αν ναι ποσες φορες πρεπει να το επαναλαβεις για να να φανει η διαφορα της μειωσηες της τριχα?
    Born to Rock!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-06-10 17:49 #325
    Το avatar του χρήστη No Cash

    Εγγραφή
    30-12-2008
    Περ.
    Athena
    Μηνύματα
    610
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο greygoose22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω στα 18 και για κανα 2 χρονια κουρευα τα ποδια μου με μηχανη οχι πως ειχα πολλες απλα μου καρφωθηκε η ιδεα και το κανα απλα παρατηρησα οτι αν δεν το κανα αυτο μπορει να μην ειχα τοσες τωρα, καπου μεσα στον Μαρτηα δοκιμασα αποτριχωση με κερι μου τα εκανε η αδερφη μου δεν πονεσα και τοσο πολυ ωτσε να μην μπορω να υποφερω τον πονο απλα ο μονος λογος που τα κανα με κερι ειναι επειδη ειχα ακουσει οτι σιγα σιγα εξασθενει ι τριχα και μειωνεται, αυτο ισχυει και αν ναι ποσες φορες πρεπει να το επαναλαβεις για να να φανει η διαφορα της μειωσηες της τριχα?


    τραυματιζεται ο θυλακας με την αποτριχωση... μετα η τριχα βγαινει πιο σκληρη και πολλαπλασιαζεται...

    καλυτερα να την κοβεις παρα να τη βγαζεις απο τη ριζα..
    stealin dealin killin
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-06-10 18:30 #326
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο No Cash Εμφάνιση μηνυμάτων
    τραυματιζεται ο θυλακας με την αποτριχωση... μετα η τριχα βγαινει πιο σκληρη και πολλαπλασιαζεται...

    καλυτερα να την κοβεις παρα να τη βγαζεις απο τη ριζα..
    Νομιζω οτι κανεις λαθος.Παλια οταν εκανα τα ποδια με ξυραφι,εβγαιναν 2-3 τριχες σε καθε πορρο,και οπως λες πολυ σκληρες.Τωρα που κανω αποτριχωση,βγαινουν πιο αραιες και μαλακοτερες ακομα κι απο οταν δεν της ξυριζα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-06-10 18:37 #327

    Εγγραφή
    10-02-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζω οτι κανεις λαθος.Παλια οταν εκανα τα ποδια με ξυραφι,εβγαιναν 2-3 τριχες σε καθε πορρο,και οπως λες πολυ σκληρες.Τωρα που κανω αποτριχωση,βγαινουν πιο αραιες και μαλακοτερες ακομα κι απο οταν δεν της ξυριζα.
    Και εγω αυτο νομιζω τοτε οι γυναικες που κανουν αποτριχωση με κερι θα πρεπε να ειναι σαν αρκουδες, απλα θελω να ξερω μετα απο ποσες φορες με αποτριχωση με κερι η τριχα μειωνεται και βγαινει πιο αραιη?
    Born to Rock!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-06-10 18:42 #328
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο greygoose22 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω αυτο νομιζω τοτε οι γυναικες που κανουν αποτριχωση με κερι θα πρεπε να ειναι σαν αρκουδες, απλα θελω να ξερω μετα απο ποσες φορες με αποτριχωση με κερι η τριχα μειωνεται και βγαινει πιο αραιη?
    Θες παααααρα πολυ καιρο.Μη περιμενεις με 5-10 φορες να αρχιζει να μειωνεται,πιστευω κανα δυο χρονια θα χρειαστει.Παντως η τριχα βγαινει πιο μαλακη απ οτι με το ξυραφι,και εκτος αυτου κανεις αποτριχωση μια φορα το μηνα και οχι 4-5 οπως με το ξυραφι!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-06-10 18:49 #329
    Master of Pain
    Το avatar του χρήστη GEORGEXX1

    Εγγραφή
    01-12-2009
    Μηνύματα
    2.468
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θες παααααρα πολυ καιρο.Μη περιμενεις με 5-10 φορες να αρχιζει να μειωνεται,πιστευω κανα δυο χρονια θα χρειαστει.Παντως η τριχα βγαινει πιο μαλακη απ οτι με το ξυραφι,και εκτος αυτου κανεις αποτριχωση μια φορα το μηνα και οχι 4-5 οπως με το ξυραφι!!
    βασιλη ειμαι σε διλημα να το κανω η οχι, δεν εχω κανει ποτε και λιγο με κομπλαρει το ολο θεμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-06-10 18:51 #330
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GEORGEXX1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασιλη ειμαι σε διλημα να το κανω η οχι, δεν εχω κανει ποτε και λιγο με κομπλαρει το ολο θεμα.
    Για ποια περιοχη σκεφτεσαι Γιωργο?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 22 από 47 ΠρώτηΠρώτη ... 12202122232432 ... ΤελευταίαΤελευταία