Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 43
  1. 19-04-07 17:54 #16
    Προεπιλογή
    καλα μετα τον Ζαμπιδη θα χρειαστουν επειγοντος ενα ραντεβου με τον οδοντογιατρο......
    Impossible in Nothing
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 19-04-07 22:15 #17
    Προεπιλογή
    τελικα ο ζαμπιδης δεν θα παιξει...κριμα
    i kaliteri mathisi einai i epanalipsi !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 19-04-07 22:18 #18
    Το avatar του χρήστη Teo70

    Εγγραφή
    07-03-2007
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    154
    Προεπιλογή
    Ο Ζαμπίδης είναι λίγο πεσμένος τον τελευταίο καιρό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-11-09 03:31 #19
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Greece vs Turkey... Δεν θα παψει να υπαρχει αυτη η κοντρα σε κανενα αθλημα οπως σε κανενα επιπεδο... ειτε αθλητικό ειτε πολιτικό ειτε και πολιτιστικό!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-11-09 01:13 #20
    Προεπιλογή
    ε ναι βεβαια πως να σταματησει αφου απο τη μερα που γεννιεσαι σου δηλητηριαζουν τη ψυχη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-11-09 02:10 #21
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagg Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε ναι βεβαια πως να σταματησει αφου απο τη μερα που γεννιεσαι σου δηλητηριαζουν τη ψυχη...
    φησικα... παντα φτενε οι αλοι που σου κανουν κατι...

    τεσπα. λογικο να μην πας εναν λαο που εξετιας του τραβιξες τοσα... ποσο μαλιστα οταν διεκδικοι εδαφοι τα οποια σου ανοικουν.. κ να μην ξεχνανε καποιοι, καποτε υπηρχε η μητερα Ελλαδα για τους ξεριζομενους απο την Μ.Ασια... τωρα για μας, υπαρχει μονο η θαλασσα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-11-09 10:56 #22
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    το θεμα ειναι να μην υπαρχουν κολλημενα μυαλα επι χρονια... Με την ιδια λογικη η Γαλλια και η Γερμανια θα πρεπε να ειναι ορκισμενοι εχθροι η μι χωρα για την αλλη... σε 2 παγκοσμιους πολεμους αλληλοσκοτωθηκαν! κι ομως πλεον δεν υπαρχει αυτη η εχθρα, που εχουνε πολλοι ελληνες για τους τουρκους, ολα αυτα επειδη πριν 200 χρονια μας ειχαν κατακτησει... στο μονο που θα συμφωνησω και θα κανω λιγο το δικηγορο του διαβολου ειναι πως συνεχιζουν τις προκλησεις...ναι αυτο ριχνει λαδι στη φωτια.
    Αλλα αν τυχει και πατε καπου στη Τουρκια, (εγω πηγα περσυ στο Μαρμαρι , Ροδο απεναντι) , περα του οτι ειναι πολυ ομορφο μερος ο λαος ειναι παρα πολυ φιλοξενος και οταν ακουνε πως εισαι ελληνας χαιρονται ιδιαιτερα, σε φερνουν στο σπιτι τους, στο μαγαζι τους, αμεσως σε κερνανε ενα τσαι, κλπ κλπ....που τετοια φιλοξενια στην Ελλαδα ε?? Κριμα γιατι τελικα οι πολιτικοι ειναι αυτοι που διατηρουν την εχθρα ..ο λαος δεν θαπρεπε να ακολουθει...σε τι οφειλει αλλωστε>?
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-11-09 14:08 #23
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vAnY Εμφάνιση μηνυμάτων
    το θεμα ειναι να μην υπαρχουν κολλημενα μυαλα επι χρονια... Με την ιδια λογικη η Γαλλια και η Γερμανια θα πρεπε να ειναι ορκισμενοι εχθροι η μι χωρα για την αλλη... σε 2 παγκοσμιους πολεμους αλληλοσκοτωθηκαν! κι ομως πλεον δεν υπαρχει αυτη η εχθρα, που εχουνε πολλοι ελληνες για τους τουρκους, ολα αυτα επειδη πριν 200 χρονια μας ειχαν κατακτησει... στο μονο που θα συμφωνησω και θα κανω λιγο το δικηγορο του διαβολου ειναι πως συνεχιζουν τις προκλησεις...ναι αυτο ριχνει λαδι στη φωτια.
    Αλλα αν τυχει και πατε καπου στη Τουρκια, (εγω πηγα περσυ στο Μαρμαρι , Ροδο απεναντι) , περα του οτι ειναι πολυ ομορφο μερος ο λαος ειναι παρα πολυ φιλοξενος και οταν ακουνε πως εισαι ελληνας χαιρονται ιδιαιτερα, σε φερνουν στο σπιτι τους, στο μαγαζι τους, αμεσως σε κερνανε ενα τσαι, κλπ κλπ....που τετοια φιλοξενια στην Ελλαδα ε?? Κριμα γιατι τελικα οι πολιτικοι ειναι αυτοι που διατηρουν την εχθρα ..ο λαος δεν θαπρεπε να ακολουθει...σε τι οφειλει αλλωστε>?

    Πως τυχαίνει καμια φορά ε?? Διαβολικές συμπτώσεις! Πριν μισή ώρα είχα αυτή τη κουβέντα με τη κολλητή μου που θα πάει να μείνει για δουλειά στη Bursa.

    Vany έχεις σε πολλά δίκιο, κάποια στιγμή πρέπει να ξεπεραστεί η έχθρα των λαών, αλλά υπάρχουν πολλά πράγματα στη μέση που μας κρατάνε σε κόντρα. Το μεγαλύτερο ίσως η θρησκεία. Η κουλτούρα και ο πολιτισμός σίγουρα είναι σημαντικά. Έχω διαβάσει συνοπτικά το Κοράνι τους, πρόσφατα κιολας. Σίγουρα ξέρεις πως δε τους επιτρέπει να συμφιλιωθούν με αλλόθρησκους και πάντα θα υπάρχουν φανατισμένοι. Όλοι οι πιστοί μουσουλμάνοι μισούνε την Ελλάδα, έτσι έμαθαν, αυτά ακούνε από μικροί, δε τους κατηγορώ. Μα το λέει η θρησκεία τους... Αν θέλετε μπορώ να σας παραθέσω μερικά αποσπάσματα του σε ελληνική μετάφραση.
    Σκέψου ένα Χριστιανό, αν το Ευαγγέλιο ή άλλο θρησκευτικό βιβλιο ανέφερε ο,τι επιτρέπεται να σκοτώσει στο όνομα του Χριστού.. τι θα γινότανε?
    Τους θεωρώ βάρβαρους και απολίτιστους.
    Πολλοί θα με θεωρήσουν ρατσιστή, εθνικιστή, ή και φανατισμένο Χριστιανό. Θα πω οτι δεν είμαι, τουλάχιστον όχι το τελευταίο. Ακόμη και ο χριστιανισμός έχει πολλά "κενα", προσωπικά έχω πολλά αναπάντητα ερωτήματα τα οποία κανείς ως τώρα δε μπόρεσε να μου απαντήσει.
    Δε μπορώ να ξεχάσω ούτε τα 400 χρόνια σκλαβιάς, ούτε τα εδάφη που διεκδικούν, ούτε την Ιστορία που τους μαθαίνουν στα σχολειά τους, ούτε την Κύπρο, ούτε τις γενοκτονίες των Ποντιών και των Αρμενίων, ούτε, ούτε...... αν συνεχίσω η λίστα δε θα τελειώσει, είναι τόσα πολλά.
    Έχω σχέσεις με μια οικογένεια πρώην μουσουλμάνων που ασπάστηκαν το Χριστιανισμό. Πατέρας Τούρκος, μητέρα Πομάκα. Κατοικούν σε ένα τουρκοχώρι της Ξάνθης. Συζητώ πολύ συχνά μαζί τους τέτοια ζητήματα. Πολύ συχνά μου μιλούν για τον φανατισμό που υπάρχει μέσα στους κύκλους τους. Είναι πιο πιστοί στη θρησκεία τους απ ότι εμείς στη δική μας γι αυτό το μίσος τους και η φλόγα δε πρόκειται να σβήσουν ποτέ.
    Τέσπα, ας μη μακρηγορήσω άλλο, αθλητικό φόρουμ είμαστε εδώ.
    Το έχω ξαναπεί άλλωστε, ο κόσμος δε θα πήγαινε μπροστά αν όλοι είχαμε "κολλημένα μυαλά" σαν το δικό μου.

    Όλα τα παραπάνω είναι κατα την προσωπική μου άποψη, χαρακτηρίζουν εμένα και όσους την ενστερνίζονται και ελπίζω να μην προσέβαλα κανέναν άθελά μου.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-11-09 14:21 #24
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vAnY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την ιδια λογικη η Γαλλια και η Γερμανια θα πρεπε να ειναι ορκισμενοι εχθροι η μι χωρα για την αλλη... σε 2 παγκοσμιους πολεμους αλληλοσκοτωθηκαν! κι ομως πλεον δεν υπαρχει αυτη η εχθρα,
    ποιος το ειπε?! απλα αυτοι δε δινουν εμφαση, μισος υπαρχει, οπως και οι γαλλοι με τους αγγλους...................
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-11-09 18:10 #25
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως τυχαίνει καμια φορά ε?? Διαβολικές συμπτώσεις! Πριν μισή ώρα είχα αυτή τη κουβέντα με τη κολλητή μου που θα πάει να μείνει για δουλειά στη Bursa.

    Vany έχεις σε πολλά δίκιο, κάποια στιγμή πρέπει να ξεπεραστεί η έχθρα των λαών, αλλά υπάρχουν πολλά πράγματα στη μέση που μας κρατάνε σε κόντρα. Το μεγαλύτερο ίσως η θρησκεία. Η κουλτούρα και ο πολιτισμός σίγουρα είναι σημαντικά. Έχω διαβάσει συνοπτικά το Κοράνι τους, πρόσφατα κιολας. Σίγουρα ξέρεις πως δε τους επιτρέπει να συμφιλιωθούν με αλλόθρησκους και πάντα θα υπάρχουν φανατισμένοι. Όλοι οι πιστοί μουσουλμάνοι μισούνε την Ελλάδα, έτσι έμαθαν, αυτά ακούνε από μικροί, δε τους κατηγορώ. Μα το λέει η θρησκεία τους... Αν θέλετε μπορώ να σας παραθέσω μερικά αποσπάσματα του σε ελληνική μετάφραση.
    Σκέψου ένα Χριστιανό, αν το Ευαγγέλιο ή άλλο θρησκευτικό βιβλιο ανέφερε ο,τι επιτρέπεται να σκοτώσει στο όνομα του Χριστού.. τι θα γινότανε?
    Τους θεωρώ βάρβαρους και απολίτιστους.
    Πολλοί θα με θεωρήσουν ρατσιστή, εθνικιστή, ή και φανατισμένο Χριστιανό. Θα πω οτι δεν είμαι, τουλάχιστον όχι το τελευταίο. Ακόμη και ο χριστιανισμός έχει πολλά "κενα", προσωπικά έχω πολλά αναπάντητα ερωτήματα τα οποία κανείς ως τώρα δε μπόρεσε να μου απαντήσει.
    Δε μπορώ να ξεχάσω ούτε τα 400 χρόνια σκλαβιάς, ούτε τα εδάφη που διεκδικούν, ούτε την Ιστορία που τους μαθαίνουν στα σχολειά τους, ούτε την Κύπρο, ούτε τις γενοκτονίες των Ποντιών και των Αρμενίων, ούτε, ούτε...... αν συνεχίσω η λίστα δε θα τελειώσει, είναι τόσα πολλά.
    Έχω σχέσεις με μια οικογένεια πρώην μουσουλμάνων που ασπάστηκαν το Χριστιανισμό. Πατέρας Τούρκος, μητέρα Πομάκα. Κατοικούν σε ένα τουρκοχώρι της Ξάνθης. Συζητώ πολύ συχνά μαζί τους τέτοια ζητήματα. Πολύ συχνά μου μιλούν για τον φανατισμό που υπάρχει μέσα στους κύκλους τους. Είναι πιο πιστοί στη θρησκεία τους απ ότι εμείς στη δική μας γι αυτό το μίσος τους και η φλόγα δε πρόκειται να σβήσουν ποτέ.
    Τέσπα, ας μη μακρηγορήσω άλλο, αθλητικό φόρουμ είμαστε εδώ.
    Το έχω ξαναπεί άλλωστε, ο κόσμος δε θα πήγαινε μπροστά αν όλοι είχαμε "κολλημένα μυαλά" σαν το δικό μου.

    Όλα τα παραπάνω είναι κατα την προσωπική μου άποψη, χαρακτηρίζουν εμένα και όσους την ενστερνίζονται και ελπίζω να μην προσέβαλα κανέναν άθελά μου.
    εχεις καθε δικαιωμα να εχεις τη δικη σου αποψη και γι αυτο ειμαστε εδω νασυζητησουμε, πολιτισμενα παντα.
    Κοιτα τους φανατικους θρησκους κλπ ειτε ειναι χριστιανοι ειτε μουσουλμανοι μονο κακο κανουν οχι καλο. τωρα την σκλαβια 400χρονια τοοοοσα χρονια πριν οκ... αμα ειναι να ζουμε και να σκεφτομαστε το παρελθον και οχι το μελλον.... δεν θα υπαρξει ποτε προοδος και παντα θα υπαρχει εχθρα...
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 12-11-09 18:14 #26
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιος το ειπε?! απλα αυτοι δε δινουν εμφαση, μισος υπαρχει, οπως και οι γαλλοι με τους αγγλους...................
    μισος θα υπαρχει ακομα ναι ειδικα στις παλαιοτερες γενιες, ναι αλλα ΔΕΝ ειναι τοσο εμφανες οσο και η εχθρα Τουρκων-Ελληνων. ειναι πιο χαλαρα.. πιο λασκα στις νεες γενιες... δεν υπαρχει κοντρα ουτε προκληση εκ μερους των πολιτικων.
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-11-09 16:51 #27
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    ^^αυτο λεω βανυ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Vany έχεις σε πολλά δίκιο, κάποια στιγμή πρέπει να ξεπεραστεί η έχθρα των λαών, αλλά υπάρχουν πολλά πράγματα στη μέση που μας κρατάνε σε κόντρα. Το μεγαλύτερο ίσως η θρησκεία.
    ο οποιο ακυρος λογος ever.............
    να τους βλεπω στραβα γιατι θελουν τα μισα νησια μας το καταλαβαίνω, αλλα να τους βλεπω στραβα γιατι αυτος πιστεύει στον αλαχ............... ειναι το μονο πραγμα που δε πρεπει να μου πεφτει λογος....................
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-11-09 17:06 #28
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ^^αυτο λεω βανυ.

    ο οποιο ακυρος λογος ever.............
    να τους βλεπω στραβα γιατι θελουν τα μισα νησια μας το καταλαβαίνω, αλλα να τους βλεπω στραβα γιατι αυτος πιστεύει στον αλαχ............... ειναι το μονο πραγμα που δε πρεπει να μου πεφτει λογος....................

    Άκυρος για σένα. Είτε συμφωνείς είτε όχι, εκείνοι δε μας θέλουνε λόγο της θρησκείας μας. Αυτό μου έχουνε μάθει τα βιώματά μου και δε θα αλλάξει εύκολα η άποψη μου. Το αντίστροφο δεν είναι απαραίτητο να συμβαίνει. Όλοι οι άνθρωποι είναι "αδέρφια", σύμφωνα με τον χριστιανισμό.
    Anyway, ας το αφήσουμε το θέμα. Απόψεις του καθένος είναι.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 13-11-09 17:16 #29
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άκυρος για σένα.
    και για καθε λογικο ανθρωπο νομιζω.

    και οι αιγυπτιοι μουσουλμανοι ειναι αλλα εχουμε πολλη καλες σχεσεις γιατι δε ζητανε την κριτη,
    αν τη ζητούσαν θα τα χαλάγαμε αλλα οχι γιατι ειναι μουσουλμανοι..............
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 13-11-09 18:22 #30
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Κοράνιο
    (61) Σούρα ελ-Σαφ. Η Πολεμική Παράταξη-Η Γραμμή

    .........4) Ειλικρινά, ο ΑΛΛΑΧ αγαπά εκείνους που πολεμούν στο Δρόμο Του (για τη νίκη της θρησκείας Του) σε γραμμή (σε πολεμική παράταξη) σαν να είναι στερεό στοιβαγμένο οικοδόμημα (ενωμένοι δηλ. και ακλόνητοι).
    ........11) Να πιστεύετε στον ΑΛΛΑΧ και στον Απόστολό Του και να πολεμάτε (όσο μπορείτε) για το Δρόμο του ΑΛΛΑΧ (για τη νίκη της θρησκείας Του), με τις περιουσίες σας και τον εαυτό σας τον ίδιο. Αυτό είναι το καλύτερο για σας αν (μόνο το) γνωριζατε.
    12) Θα συγχωρέσει τα σφάλματά σας (τις αμαρτίες σας)και θα κάνει να μπείτε σε Κήπους που κάτω τους τρέχουν τα ποτάμια και σε ωραία Μέγαρα μέσα σε Αιώνιους Κήπους. Αυτό -πραγματικά- είναι η σπουδαία Νίκη, το ανώτατο Κατόρθωμα.
    13) Και μια άλλη (ακόμη Χάρη) θα σας δώσει) που την αγαπάτε -βοήθεια (Νασρ), από τον ΑΛΛΑΧ και γρήγορή νίκη- και κατάκτηση άλλων χωρών. Αναγγειλε -λοιπον- τα ευχάριστα Νέα στους Πιστούς
    Μετάφραση στα Ελληνικά από τον "Βασιλιά Φαχντ μπιν Αμπντουλαζιζ Αλ Σαουντ". Η εκτύπωση της μετάφρασης έγινε στη Μέδινα-Σαουδική Αραβία.
    Αντέγραψα κατά γράμμα.
    Αν θέλεις που παραθέτω κι άλλα αποσπάσματα.

    Λοιπόν, τι καταλαβαίνεις εσύ από αυτό το κείμενο?

    Στο προηγούμενό μνμ μου είπα κάτι το οποίο δεν αναφέρεται σ αυτό το απόσπασμα απ το Κοράνι?
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία