Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 28
  1. 14-04-07 20:14 #1
    Προεπιλογή Προτασεις για συμπλ. πριν & κατα την διαρκεια αεροβιας..
    Μπορει να μου προτεινει κανεις καποιο συμπληρωμα ετσι ωστε να το πινω πριν ή και κατα την διαρκεια (διαλλειματα) απο τρεξιμο που κανω στο στιβο;

    Εκτος ISOSTAR διοτι δεν μου αρεσει η γευση του καθολου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-04-07 20:50 #2
    Προεπιλογή
    lucozade.... νομιζω οτι ειναι καλο αλλα το καλυτερο για μενα ειναι το isostar!νομιζω οτι καπου ανεφεραν και το χημο μηλου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-04-07 21:18 #3
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Χρησιμοποιούσα lucozade σε σκόνη παλιότερα (το ανακατεύεις με νερό στο shaker) , ικανοποιημένος με το nutritional profile του κ το boost που ένιωθα αλλά το αντικατέστησα με το viper της Maximuscle που είνια πιο οικονομικό

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-04-07 22:55 #4
    Προεπιλογή
    Ειδα τα συστατικα του VIPER. Καλο μου φαινεται. Ισως καταληξω σ'αυτο τελικα. Την εταιρια την ξερω. Επερνα παλαιοτερα πρωτεϊνη και εμεινα αρκετα ευχαριστημενος. Απλα τσιμπαει λιγο στις τιμες της 8)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-04-07 00:03 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Το lucuzoade πιστεύω είναι πιο κατάλληλο για τον στίβο/τρέξιμο κ το viper για bb/βάρη

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-04-07 05:07 #6
    Προεπιλογή
    Κατά τη διάρκεια της προπόνησης χάνονται πολύτιμες ποσότητες υγρών και ηλεκτρολυτών. Πίνοντας απλά νερό για την αναπλήρωση αυτών των υγρών κυριολεκτικά δεν κάνoυμε τίποτα αφού χωρίς ηλεκτρολύτες το νερό δε μένει στο σώμα αλλά αποβάλλεται άμεσα με τη μορφή του ιδρώτα. Το αποτέλεσμα είναι οι μυς να αφυδατώνονται και οι δυνάμεις σας να χάνονται λεπτό προς λεπτό. Απαραίτητα σ'αυτήν την περίπτωση είναι ένα ισοτονικό ποτό κατάλληλο να μας ξαναδώσει την αναζωογονηση που χρειάζομαστε. Τα περισσότερα όμως προϊόντα που κυκλοφορούν στην αγορά παρουσιάζουν δύο προβλήματα. Πρώτον, περιέχουν ζάχαρη σε υψηλές ποσότητες για να πετύχουν την απλή γεύση, με αποτέλεσμα ο οργανισμός να χρειάζεται επιπρόσθετα υγρά για να τα απορροφήσει. Τα υγρά αυτά θα τα πάρει από το μυϊκό κύτταρο κάτι που οδηγεί σε περαιτέρω αφυδάτωση. Δεύτερον, λόγω της χαμηλής περιεκτικότητας σε βιταμίνες και μέταλλα χρησιμοποιήουμε μεγάλες ποσότητες από αυτά με αποτέλεσμα να είναι τελικά αντιοικονομικά.

    Αν λοιπον κανεις πεντε προπονησεις την βδομαδα θελεις 7.5 ευρω για Lucozade και αλλα τοσα την επομενη ενω αν αγορασεις ενα σακουλακι ηλεκρολυτες με 12 ευρω βγαζεις περιπου 30 προπονησεις και πανω απο ολα με ποιοτικους ηλεκτρολυτες..

    Οπως λεει και ενα φιλος Lucozade πινει και η γιαγια μου!!Ασε που κατι ακομη θα πρεπει μας κανει να σκεφτουμε καποια πραγματα για το εν λογω ποτο

    http://www.planetlara.com/larazade.asp

    Μια περιοδο οταν εμπαινες στην ιστοσελιδα του Λουκοζαδε γινοσουν foraward στην παραπανω σελις www.larazade.com οπου εδειχνε την Λαρα Κροφτ να το πινει..Κοινως αλλαγη πολιτικης και εντονη διαφημιση ενος απλου προιοντος που κατελεγε υπερτιμημενο και θεοποιημενο!!
    Vincit Qui Se Vincit
    He conquers who conquers himself
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-04-07 18:51 #7
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    To Viper πάντώς έχει ηλεκτρολύτες, υδατάνθρακες κ BCAA

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-04-07 20:55 #8
    Προεπιλογή
    Το Viper ειναι παρα πολυ καλο οντως!!Τρομερη συνθεση θα το δοκιμασω και εγω να δω
    γιατι μπορει να χρησιμοποιηθει πριν απο την προπονηση κατα την διαρκεια αλλα και μετα οπως διαβασα στο site της Maxi!!

    Thanks Gast very helpful info!!!
    Vincit Qui Se Vincit
    He conquers who conquers himself
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 16-04-07 21:00 #9
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Elliot
    γιατι μπορει να χρησιμοποιηθει πριν απο την προπονηση κατα την διαρκεια αλλα και μετα οπως διαβασα στο site της Maxi!
    Καλά αυτoί λένε να παίρνουμε 155 γρ κάθε φορά.. αλλά εγώ παίρνω μονο προπονητικά 50 γρ, 5 10 λεπτα πριν την gym (όχι αμέσως πριν νιωθω φούσκωμα) κ είμαι μια χαρά. Για μεταπροπονητικά άσε το viper κ συνέχισε κανονικά ότι έπαιρνες μέχρι τώρα..

    http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=770

    Gt
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-04-07 14:54 #10
    Προεπιλογή
    eas piranha για ενεργεια ..
    και εναν ηλεκτολιτη για τα υγρα που χανεις!
    .............MuAy tHAi sPirIT WiNS..................
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-04-07 17:29 #11
    Προεπιλογή
    Το EAS το εχω δοκιμασει, δεν καταλαβα απολυτως τιποτα. Με ενα φραππε ειμαι πιο πολυ power.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-04-07 17:52 #12
    Προεπιλογή
    ναι ε?
    εντυπωση μου κανει ...
    τα εχω δοκιμασει τα περισοτερρα ενεργειακα κ αυτο με ποιανει πιο πολυ απο ολα..
    εχει μεσα καφεινη γκουαρανα πρασινο τσαι κ ταυρινη και ειναι κ φτηνο
    .............MuAy tHAi sPirIT WiNS..................
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 19-04-07 13:15 #13
    Προεπιλογή
    Και εγώ το έχω δοκιμάσει παιδιά και δεν με "έπιασε". Μπορώ να πω οτι το red bull ειναι πολύ καλήτερο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 19-04-07 13:18 #14
    Προεπιλογή
    παντώς και εγώ που το δοκίμασα μου έκανε αρκετή διαφορά και γενικά αφού δούλεψε σε μένα το συνιστώ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 19-04-07 15:36 #15
    Προεπιλογή
    παρε κατι που να περιεχη πολους υδατανθρακες,μεταλα, και ηλεκτρολητες για το στιβο ..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία