Σελίδα 35 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 253334353637 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 511 έως 525 από 569
  1. 03-10-13 01:50 #511
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι, δεν την έχω δοκιμάσει. Γενικά, δεν με βολεύουν τέτοια προϊόντα, προτιμώ ταμπλέτες/κάψουλες/softgels καθώς μου δίνουν ευχέρια στην καθημερινότητά μου.

    Off the record, επειδή ξέρω ότι ψάχνεσαι, κάνε μια έρευνα να δεις από πόσα mcg και πάνω απορροφάται καλά η Β12 με λήψη από το στόμα. Θα καταλάβεις γιατί βλέπεις κάτι χιλιάδες % σε διάφορες multies.

    Πάντως δεν βλέπω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα υπερβιταμίνωσης, αν σε ανησυχεί κάτι τέτοιο. Η Α είναι μόνο ως β-καροτένιο οπότε είναι τραγικά δύσκολο να έχεις θέμα και για την Β12 τα παμε.
    ναι και εγω τα περνα ολα ξεχωριστα,αλλα τωρα επεσαν τρομερες αφραγκιες και ετσι μου φαινεται θα καταληξω σε μια μουλτι σα κ αυτη....για την β12 να ξερεις υπογλωσσια καθημερινα επερνα για ενα μηνα 500mcg και εκανα εξετασεις και ειχε ανεβει πολυ παραπανω,ενω η cyanocobalamin που την ειχα παρει για ενα μηνα στα 5 γραμμαρια! δε μου εκανε τιποτα και εκανα και εξετασεις και δεν υπηρχε διαφορα,οποτε μιλαμε για δραματικη απορροφηση με μισο μιλιγκραμ της methylcobalamin...επισης και σε ταμπλετα κανονικη η methylcobalamin εχει τρομερη απορροφηση οχι μονο σε υπογλωσσια

    ps:ειχα παντα την ιδια διατροφη μονο τις μορφες της β12 ειχα αλλαξει...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sofos : 03-10-13 στις 01:53
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-10-13 02:02 #512
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι και εγω τα περνα ολα ξεχωριστα,αλλα τωρα επεσαν τρομερες αφραγκιες και ετσι μου φαινεται θα καταληξω σε μια μουλτι σα κ αυτη....για την β12 να ξερεις υπογλωσσια καθημερινα επερνα για ενα μηνα 500mcg και εκανα εξετασεις και ειχε ανεβει πολυ παραπανω,ενω η cyanocobalamin που την ειχα παρει για ενα μηνα στα 5 γραμμαρια! δε μου εκανε τιποτα και εκανα και εξετασεις και δεν υπηρχε διαφορα,οποτε μιλαμε για δραματικη απορροφηση με μισο μιλιγκραμ της methylcobalamin...επισης και σε ταμπλετα κανονικη η methylcobalamin εχει τρομερη απορροφηση οχι μονο σε υπογλωσσια

    ps:ειχα παντα την ιδια διατροφη μονο τις μορφες της β12 ειχα αλλαξει...
    Χαχα έγινε της methyl το κάγκελο

    Επειδή είναι αλήθεια ότι το πόσο απορροφάμε κάθε μέρα από τί είναι σχετικό, εγώ έχω καθιερώσει κάθε βδομάδα μία μέρα (το Σάββατο συνήθως) ως «μέρα ξεκούρασης». Δηλαδή, δεν παίρνω τίποτα, εκτός από λίγη C (250-500 mg, σνάλογα τα κέφια ), οπότε δύσκολα να βγω εκτός ορίων, ειδικά στις Β...
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-10-13 18:46 #513
    Προεπιλογή Anavite??
    Καλησπέρα σε όλους! Θα ήθελα, αν είναι δυνατόν, να μου γίνουν στο inbox μερικές προτάσεις για αξιόπιστες εταιρίες-site από τις οποίες θα μπορούσα να αγοράσω το Anavite καθώς στα xtreme stores εδώ και περίπου 3 μήνες το εμφανίζει ως "Μη διαθέσιμο". Ανέφερα τα xtr γιατί είναι το site από το οποίο παίρνω τα λίγα που παίρνω και δε γνωρίζω κάποιο άλλο!!

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 27-10-13 01:36 #514
    Προεπιλογή
    Απλά να αγοράσεις κάποια άλλη.. Είναι σε έλλειψη σε όλη την Ευρώπη εδώ και μήνες.
    Για κάποιο λόγω έχει σταματήσει να την στέλνει στην Ευρώπη η Gaspari.
    Και αργεί από ότι ξέρω το επόμενο κοντεινερ για Ευρώπη.
    Οπότε πάρε μια άλλη!!
    Δεν υπάρχει λόγός να περιμένεις μια πολυβιταμίνη

    Δεν είναι κανένα special εξειδικευμένο συμπλήρωμα... Μια απλή πολυβιταμίνη είναι!!

    Αχ τι κάνει η διαφήμιση.. Υπάρχουν πολλοί σαν και σένα που ζητάνε την Anavite!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 27-10-13 12:56 #515
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 200sx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλά να αγοράσεις κάποια άλλη.. Είναι σε έλλειψη σε όλη την Ευρώπη εδώ και μήνες.
    Για κάποιο λόγω έχει σταματήσει να την στέλνει στην Ευρώπη η Gaspari.
    Και αργεί από ότι ξέρω το επόμενο κοντεινερ για Ευρώπη.
    Οπότε πάρε μια άλλη!!
    Δεν υπάρχει λόγός να περιμένεις μια πολυβιταμίνη

    Δεν είναι κανένα special εξειδικευμένο συμπλήρωμα... Μια απλή πολυβιταμίνη είναι!!

    Αχ τι κάνει η διαφήμιση.. Υπάρχουν πολλοί σαν και σένα που ζητάνε την Anavite!!!
    Πάντως, από το βότανο μια χαρά διαθέσιμη είναι, και σε καλύτερη τιμή από την Ευρώπη...

    Κατά τα άλλα, δεν την λές και απλή πολυβιταμίνη.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-10-13 13:07 #516
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    εμενα παντως μου προκαλει ναυτια/ζαλαδα , αδιαθεσια/αδυναμια , ταση για εμετο...

    και η παλια φορμουλα αλλα και η καινουρια που δοκιμασα πριν μια βδομαδα.. και ουτε καν ολοκληρη δοση , στα 2 καπς...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 27-10-13 13:40 #517
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα παντως μου προκαλει ναυτια/ζαλαδα , αδιαθεσια/αδυναμια , ταση για εμετο...

    και η παλια φορμουλα αλλα και η καινουρια που δοκιμασα πριν μια βδομαδα.. και ουκαθε τε καν ολοκληρη δοση , στα 2 καπς...
    Μηπως εχει να κανει με τον συνδιασμο με τον βασιλικο πολτο; Πλακα κανω!
    Καλα εκανες κ ανεφερες τα αρνητικα σε σενα, ετσι σχηματιζεται το προφιλ καθε προιοντος ,με τον αριθμο μαρτυριων κ γνωμων απο εμας τους ιδιους.
    Παντως εγω δεν ξερω αλλα μου εχει κολησει να την εχω συντομα στα πλανα μου ,περισσοτερο για τον Τολη δλδ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-10-13 14:15 #518
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα παντως μου προκαλει ναυτια/ζαλαδα , αδιαθεσια/αδυναμια , ταση για εμετο...

    και η παλια φορμουλα αλλα και η καινουρια που δοκιμασα πριν μια βδομαδα.. και ουτε καν ολοκληρη δοση , στα 2 καπς...
    Μόνο με την συγκεκριμένη το παθαίνεις αυτό;
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-10-13 15:57 #519
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    πριν ειχα δοκιμασει την orange triad με κανενα side. Δεν ξερω αν ευθυνεται η καρνιτινη
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-10-13 21:37 #520
    Προεπιλογή
    παντος σε εμενα δουλευει σουπερ μιλαμε για πολυ αποδωση και δεν την βαζω συνεχεια.
    εγω την κοτσαρω οταν βλεπω εχω ανεβει αρκετα σε αποδοση και μετα γινετε της anavite
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-11-13 22:22 #521
    Προεπιλογή Anavite
    Υπάρχει λόγος που στο βότανο την εμφανίζει με διαφορετική συσκευασία απ' αυτήν που είχα αγοράσει από τα χτρ?

    Συγκεκριμένα, στο βότανο βγάζει μία μπλε συσκευασία με άσπρο καπάκι και ετικέτα και μοιάζει με μπουκαλάκι ενώ αυτή που είχα αγοράσει ήταν μπλε με μαύρο καπάκι μονοκόμματη κυλινδρική...

    Φίλε μου, εγώ βλέποντας επιδόσεις σε βάρη και Μ.Μ.Α μέσα σε περίοδο πτυχιακής εξεταστικής (όλη μέρα στην ένταση) υπέθεσα ότι φταίει σε μεγάλο βαθμό ΚΑΙ η Anavite. Δε νομίζω να γίνεται τόσος μεγάλος χαμός αν είναι απλά μία πολυβιταμίνη... Άποψη μου, μπορεί να κάνω και λάθος!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-11-13 22:28 #522
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    @Lainus , αναφερεσαι στην παλια , τα xtreme stores δεν την εχουνε σε αποθεμα και εχουνε αφησει την παλια φωτογραφια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-11-13 22:35 #523
    Προεπιλογή Anavite
    Α μάλιστα, κατάλαβα...

    Τί να πω, η Opti-men πάντως, την οποία πήρα όταν είδα ότι δε βρίσκω Anavite, καμιά σχέση... μπορεί να είναι καλή πολυβιταμίνη, αλλά σε επίπεδο γυμναστικής δεν είδα τίποτα ουσιώδες...

    Για το βότανο έχω ακούσει καλά λόγια, αλλά δε τα ξέρω καθόλου αυτά με τις παραγγελίες μέσω ίντερνετ Αν το ψάξω θα πάρω 2-3 κουτιά να βγάλω το χρόνο!

    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-11-13 23:51 #524
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lainus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει λόγος που στο βότανο την εμφανίζει με διαφορετική συσκευασία απ' αυτήν που είχα αγοράσει από τα χτρ?

    Συγκεκριμένα, στο βότανο βγάζει μία μπλε συσκευασία με άσπρο καπάκι και ετικέτα και μοιάζει με μπουκαλάκι ενώ αυτή που είχα αγοράσει ήταν μπλε με μαύρο καπάκι μονοκόμματη κυλινδρική...

    Φίλε μου, εγώ βλέποντας επιδόσεις σε βάρη και Μ.Μ.Α μέσα σε περίοδο πτυχιακής εξεταστικής (όλη μέρα στην ένταση) υπέθεσα ότι φταίει σε μεγάλο βαθμό ΚΑΙ η Anavite. Δε νομίζω να γίνεται τόσος μεγάλος χαμός αν είναι απλά μία πολυβιταμίνη... Άποψη μου, μπορεί να κάνω και λάθος!
    Όπως σου είπε ο ArgoSixna.

    Κατά τ'άλλα, για κάποιον που κάνει γερές προπονήσεις, για μένα είναι ό,τι καλύτερο. Η νέα φόρμουλα είναι αρκετά βελτιωμένη σε σχέση με την παλιά (μιλάω για τις ταμπλέτες) και αν φτιάξουν και άλλο την Ε κάνοντάς την σύμπλεγμα σε στυλ AOR, τότε θα γίνει ακόμα καλύτερη.

    Τις καλύτερες προπονήσεις μου, τις έχω κάνει με Anavite, συν κρεατίνη, ελευθερόκοκκο και Uni-Liver. Πολλές ταμπλέτες, βεβαίως-βεβαίως, αλλά το αποτέλεσμα ΑΞΙΖΕΙ
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-11-13 11:13 #525
    Προεπιλογή An
    Anavite ξανά στην Ελλάδα και με τη νέα φόρμουλα... τί να πω... είχα να νιώσω τόση χαρά και συγκίνηση από την πρώτη φορά που ξεκούμπωσα σουτιέν...

    Πληρώνομαι και stockarw, καλές προπονήσεις σε όλους!

    Υ.Γ Μπορώ να το κουμπώσω μαζί με High Voltage της WB (απατεωνιά μεγάλη) μιάς και το έχω ήδη αγοράσει αυτό ή υπάρχει κανα θέμα με κρεατίνη + αργινίνη + Β-αλανίνη?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 35 από 38 ΠρώτηΠρώτη ... 253334353637 ... ΤελευταίαΤελευταία