Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 06-09-10 15:34 #1
    Προεπιλογή διατροφη ογκου για εναν εφηβο 16 χρονων διχως συμπληρωματα
    γεια σας!ειμαι 16 χρονων 1,75 κ 64 κιλα
    πριν 2 χρονια ειχα φτασει 80 κιλα αλλα υστερα απο διαιτα τα εχασα!εδω κ ενα χρονο εχω στα8εροποιη8ει σε αυτα τα κιλα!θα ηθελα να με βοηθησετε για μια διατροφη ογκου!ενημερωτικα δν μπορω να μετραω τις τροφες!αφ να φανταστητε για να παρω ελαφρια γιαουρτακια γινετε χαμος σπιτι!δεν εχουν ιδεα για σωστη διατροφη!
    πληροφοριακα λιπος εχω ελαχιστο!οι κοιλιακοι μου φαινονται 6 πακ και ακομα κ οι κατω καμια φορα παροτι εχω λιγο παραπανω λιπος εκει!
    εχω πλ καλα γυμνασμενη πλατη επειδη κανω εδω κ χρονια μονοζυγο τακτικα!
    παροτι κ το στηθος μου ειν αρκετα γυμνασμενο και δυνατο εχει λιγο λιπος!αυτα!
    α προπονηση εχει ως εξης!
    δικεφαλα-τρικεφαλα-κοιλιακοι
    πλατη-ομοι
    στη8ος-ποδια-κοιλιακοι
    και αεροβια οποτε εχω χρονο και κοιλιακοι μερικες μερες ακμ!
    εχω βαρακια π τ φτιαχνω μονος στο σπιτι κ μονοζυγο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-09-10 18:28 #2
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Καταρχάς καλώς ήρθες στο φόρουμ.

    Κοίτα, απο τη στιγμή που δε μπορείς να μετράς τις ποσότητες, ενημερωτικά ξέχνα τη διατροφή είτε όγκου είτε γράμμωσης. Προσπάθησε να τρως συχνά κόκκινο κρέας, αυγά, ρύζι, πατάτες και λαχανικά...μη τρως γλυκά και μην πίνεις αλκοολ και αναψυκτικά.
    Και σε 2-3 χρόνια που δε θα έχεις πρόβλημα με τους γονείς σου ξεκινάς και διατροφή.

    Επίσης, γυμναστική κάνεις σπίτι?
    Δε ξέρω τι ασκήσεις κάνεις αλλά τις ομάδες δε τις έχεις μοιράσει καλά...τα split είναι λάθος κατ' εμε.
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-09-10 23:09 #3
    Προεπιλογή
    στο περιπου τα υπολογιζω παντως!αρχικα θελω να παρω μερικα κοιλακιααα...εχω κοψει τη σαβουρα γενικα τελειος ζητημα να φαω 1 φορα το μηνα!ακου δικεφαλα κανω καμψεις δικεφαλων,σφυρια και καμψεις αυτοσυγκεντρωσεις!
    πλατη!μονοζυγο πισω το κεφαλι απο το σιδερο αλλα και απλα κ κοπηλατικη με αλτηρες
    ομοι οτι υπαρχει με τα βαρακια!οροσαρμοζω 4 ασκησεις καθε φορα
    στηθος πολλες καμψεις κ βυθισεις
    μου εξηγεις το τελευταιο?ευχαριστω που ασχοληθηκες μαζι μου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-09-10 23:20 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwctac Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο περιπου τα υπολογιζω παντως!αρχικα θελω να παρω μερικα κοιλακιααα...εχω κοψει τη σαβουρα γενικα τελειος ζητημα να φαω 1 φορα το μηνα!ακου δικεφαλα κανω καμψεις δικεφαλων,σφυρια και καμψεις αυτοσυγκεντρωσεις!
    πλατη!μονοζυγο πισω το κεφαλι απο το σιδερο αλλα και απλα κ κοπηλατικη με αλτηρες
    ομοι οτι υπαρχει με τα βαρακια!οροσαρμοζω 4 ασκησεις καθε φορα
    στηθος πολλες καμψεις κ βυθισεις
    μου εξηγεις το τελευταιο?ευχαριστω που ασχοληθηκες μαζι μου!
    προσεχε γτ εαν κανεις μεγαλες περιοδους και καλα να φας σαβουρα μπορει να ξεσπασει ο οργανισμος και να μη σταματας... να τρως μια στισ 15 μερες δν ειναι κακο... αλλα μεχρι εκει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-09-10 23:23 #5
    Προεπιλογή
    κανω εξυπνα cheat meal εξαλλου οι πιτσες κ αυτα εν με εν8ουσιαζουν!εγω εχω αδυναμια στα φρουτα κ γενικα στα μιλκο!οποτε πινω μιλκο free!
    αυτα που μαρεσουν γευστικα ειν στο ββ πχ κοτοπουλο οποτε εν εχω προμπ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-09-10 23:28 #6
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwctac Εμφάνιση μηνυμάτων
    στο περιπου τα υπολογιζω παντως!αρχικα θελω να παρω μερικα κοιλακιααα...εχω κοψει τη σαβουρα γενικα τελειος ζητημα να φαω 1 φορα το μηνα!ακου δικεφαλα κανω καμψεις δικεφαλων,σφυρια και καμψεις αυτοσυγκεντρωσεις!
    πλατη!μονοζυγο πισω το κεφαλι απο το σιδερο αλλα και απλα κ κοπηλατικη με αλτηρες
    ομοι οτι υπαρχει με τα βαρακια!οροσαρμοζω 4 ασκησεις καθε φορα
    στηθος πολλες καμψεις κ βυθισεις
    μου εξηγεις το τελευταιο?ευχαριστω που ασχοληθηκες μαζι μου!
    Ο τρόπος με τον οποίο έχεις χωρίσει τις ομάδες είναι λάθος. Δεν προλαβαίνουν να επανέλθουν και τις υπεργυμνάζεις (overtrain)...

    το να κόψεις τη σαβούρα δε σου δίνει περιτα κιλά, αυτό δε σημαίνει όμως πως θα βάλεις και μυς. Τεσπα, ακόμα είσαι μικρός σε ηλικία και το σώμα σου αναπτύσεται. Προσπάθησε να τρως αυτά που σου είπα πιο επάνω και θα δώσεις γερές βάσεις για ένα καλό σώμα σταδιακά...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-09-10 23:31 #7
    Προεπιλογή
    δηλαδη πως να τις γυμνασω?
    εγω απλα λεω να αυξησω το φαγακι κ 8α καταλαβω..εν 8ελω να παρω κ πολλα κιλα..στα 70 8ελω να παω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-09-10 23:36 #8
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwctac Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη πως να τις γυμνασω?
    εγω απλα λεω να αυξησω το φαγακι κ 8α καταλαβω..εν 8ελω να παρω κ πολλα κιλα..στα 70 8ελω να παω!
    Εσύ ξερεις....δικό σου σώμα είναι.

    σχετικά με τα split:

    μέρα 1 στήθος-τρικέφαλα

    μέρα 2 πλάτη-δικέφαλα

    μέρα 3 ώμοι-πόδια

    μέρα παρα μέρα κοιλιακοι ραχαίοι και τις υπόλοιπες αερόβιο...
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-09-10 23:38 #9
    Προεπιλογή
    σε ευχαριστω αυτο θα κανω!!
    καλη μου τυχη!!
    Απάντηση με παράθεση