Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 16
  1. 12-09-10 13:07 #1
    Προεπιλογή υποχρεωσεις....
    Καλησπερα,μιας και σημερα ειναι η τελευταια μερα των καλοκαιρινων διακοπων και απο αυριο ξεκινουν τα σχολειο και τα φροντηστηρια καθησα και εβαλα κατω τισ ελεθερες ωρες μου που θα μπορω να διαθεσω για να κανω την γυμναστικη μου *σημειωση* ειμαι 16 χρονων μαθητης και το μονο που θελω ειναι να εχω ενα ομορφο σωματακι εστω και λιγο γραμμωμενο.. δν απαιτω τρελα πραγματα τουλαχιστον προσ το παρον.

    αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν υπαρχει κανα προγραμματακι 15-20 λεπτα να το εκτελω καθε μερα η ολο μαζι η να το σπαω σε μεσημερι και απογευμα γτ αλλιως μονο μια μερα μου μενει για κανονικη προπονηση(σαββατο θελω να ξερουραζομαι)ολες οι αλλες μερες εχουν 7 ωρες σχολειο 3 ωρες φροντηστηριο και καμια 1:30-2:00 ωρες διαβασμα σπιτι.....το μονο καλο ειναι οτι θα περπαταω πανω απο 40 λεπτο καθε μερα....

    ps: οσο αναφορα την διατροφη μου φροντιζω να υπαρχει ενα μικρο γευμα ανα 3 ωρες περιπου που να περιλαμβανει υδατανθρακες πρωτεινες και λιπος.
    τηγανιτα γλυκα ζαχαρες ποτα πατατακια τα εχω κοψει πανω απο μισο χρονο και δν προκειτε να ξαναφαω σαβουρες..οσο και αν αλλαξει η προπονηση μου η διατροφη μου μενει καθαρη....αυτα απο εμενα........περιμενω συμβουλες σας....
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-09-10 14:21 #2
    Προεπιλογή
    για μενα το μονο που μπορεις να κανεις σε 20 λεπτα......ειναι πους απς,που τη θεωρω μια πολυ σεβαστη ασκηση.κανε 20 με 25ρεπς με 2 λεπτα διαλειμα αναμεσα...για 20 λεπτα!
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-09-10 14:31 #3
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    ε δεν μπορει τα 20 λεπτα να μην γινονται 40-45 να κανεις θυσιες απο την ξεκουραση σου αρχηγε 16 χρονων εισαι δεν νομιζω να χαμπαριαζεις ιδιαιτερα απο κουραση ειτε σωματικη ειτε πνευματικη θα σε βοηθαει και στα μαθηματα σου η προπονηση θα χαλαρωνεις.Εμεις βεβαια στα 16 δεν ειχαμε φροντιστηρια και τετοια πιεση,σας εχουν τρελανει εσας βλεπω απο την ανηψια μου τα παιδια δεν τα αφηνουνε να ειναι παιδια πλεον δυστυχως στην πρεσσα απο μικρα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manos_ : 12-09-10 στις 14:34
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-09-10 15:08 #4
    Προεπιλογή
    στη θεση σ θα το κοιτουσα για σπιτι....βυθισεις ,πους απσ , μονοζυγο ,κοιλιακους,παρε τπτ λαστιχα αμα γουσταρεις κλπ....συμφωνω με τον μανο στανταρ θα μπορεις να βρεις χρονο τωρα ,εδω εγω φετος δινω και εχω 3 φορες τη βδομαδα μετα το σχολειο να πηγαινω...μαθηματα και μετα τα βγαζω ολα στα βαρη...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-09-10 15:52 #5
    Το avatar του χρήστη Ramrod

    Εγγραφή
    21-03-2010
    Περ.
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    2.348
    Προεπιλογή
    Μεγάλε σε μισαωράκι άνετα βγάζεις προπόνηση...εμένα η κανονική μου προπόνηση είναι γύρω στο 40λεπτο. Θυσίασε και λίγο απο την ξεκούραση ανάμεσα στα σετ και λίγο απο την ξεκούραση στο σπίτι και θα σου βγει άνετα...

    Αυτό που λες για το σάββατο...γιατί δε ξεκουράζεσαι την κυριακή?
    Μάθε τι χρειάζεται το σώμα σου και γιατί...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-09-10 16:51 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ramrod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγάλε σε μισαωράκι άνετα βγάζεις προπόνηση...εμένα η κανονική μου προπόνηση είναι γύρω στο 40λεπτο. Θυσίασε και λίγο απο την ξεκούραση ανάμεσα στα σετ και λίγο απο την ξεκούραση στο σπίτι και θα σου βγει άνετα...

    Αυτό που λες για το σάββατο...γιατί δε ξεκουράζεσαι την κυριακή?
    Μαλλον αυτο θα κανω γτ τις κυριακες τις πιο πολλες θα γραφω διαγωνισμα στο φροντ. οποτε πρεπει να διαβαζω απο το σαββατο αρα να ξεκουραζομαι μια και καλη την κυριακη......

    και προπονησεις μπορω να βγαζω ενα κυκλικο με πλ μικρα διαλειματα αναμεσα στις ασκησεις για μεγαλυτερη ενταση για 30-40 λεπτα την τεταρτη που δεν εχω φροντ και το σαββατο.... τις αλλες μερες θα γυρναω σπιτι το απογευμα μετα απο 7 ωρες σχολειο και 3 φροντηστηριο μεχρι να φαω κατι και να διαβασω θα εχει παει 9 και θα ειμαι πτωμα, (να πω και την αληθεια η γυμναστικη δν ειναι κατι που μου αρεσει,αλλα επειδη αγαπω το σωμα μου και δν θελω να το παραμελησω αναγκαστικα το γυμναζω)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-09-10 18:13 #7
    Το avatar του χρήστη Annih

    Εγγραφή
    10-01-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    96
    Προεπιλογή
    Sorry που στο λέω αλλα αμα δεν σ' αρέσει αυτο που κάνεις σιγα σιγα το βαριέσαι.. Ασε που δεν του δίνεις και ιδιαίτερη σημασία.. το να θες να φτιαξεις το σωμα σου αλλα να μην σου αρέσει ο τρόπος, να μην σε ευχαριστεί εστω και λίγο ειναι δύσκολο για να μην πω ακατορθωτο.

    Φιλικά
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-09-10 18:21 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Annih Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry που στο λέω αλλα αμα δεν σ' αρέσει αυτο που κάνεις σιγα σιγα το βαριέσαι.. Ασε που δεν του δίνεις και ιδιαίτερη σημασία.. το να θες να φτιαξεις το σωμα σου αλλα να μην σου αρέσει ο τρόπος, να μην σε ευχαριστεί εστω και λίγο ειναι δύσκολο για να μην πω ακατορθωτο.

    Φιλικά
    εχεις απολυτο δικιο...την εχω βαρεθει την γυμναστικη.....αλλα δν θελω να γινω λαπας θελω να εχω ενα οσο το δυνατο αξιοπρεπες σωμα με επιπεδη κοιλια
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 12-09-10 19:24 #9
    Το avatar του χρήστη Annih

    Εγγραφή
    10-01-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    96
    Προεπιλογή
    Τρωγε υγιεινα και κανε τα βασικα στο σπίτι.. το γυμναστήριο το θες για κάτι παραπάνω.. αν θες ενα αξιοπρεπές σώμα αυτο που αρκει κατα την γνωμη μου ειναι η σωστή διατρόφη ααααντε και λιγο άσκηση (οχι απαραίτητα βαρη)..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-09-10 09:40 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    βρες ενα αθλημα που σου αρεσει τοτε και καντο

    αντε και τπτ στο σπιτι (καμψεις,μονοζυγο, jump squat κτλ κτλ)
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-09-10 12:10 #11
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο κουλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις απολυτο δικιο...την εχω βαρεθει την γυμναστικη.....αλλα δν θελω να γινω λαπας θελω να εχω ενα οσο το δυνατο αξιοπρεπες σωμα με επιπεδη κοιλια
    Ειναι καλο που εχεις ενα στοχο για το σωμα σου,και γενικα παντα ειναι καλο να εχεις στοχους,αλλα ολα γινοντα πιο ευκολα οταν γουσταρεις και την διαδρομη μεχρι την επιτευξη του στοχου.Γι'αυτο οπως σου ειπε και ο Devil "βρες κανα αθλημα που να σου αρεσει και καντο"
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-09-10 12:15 #12
    Το avatar του χρήστη ellaki

    Εγγραφή
    12-03-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    316
    Προεπιλογή
    εγω θα σου προτεινα πανω απο ολα να κοιταξεις τα μαθηματα σου..εισαι μικρος ακομα..το σωμα που θελεις θα εχεις χρονο να το χτισεις ολη σου τη ζωη..
    και δεν ειναι ευκολο να θυσιαζεις ξεκουραση οταν εχεις φροντ.και σχολειο και διαβασμα..εκει η ξεκουραση ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ και δεν πρεπει να τη χανεις για κανενα λογο αλλιως αργα η γρηγορα θα καταρρευσεις..αντιθετως θα σου ελεγα να θυσιασεις μια μερα γυμναστικης για να ξεκουραστεις μια στο τοσο ...εκτος και αν δεν πολυσκοτωνεσαι στο διαβασμα
    it's good to be me...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 13-09-10 12:30 #13
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ellaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω θα σου προτεινα πανω απο ολα να κοιταξεις τα μαθηματα σου..εισαι μικρος ακομα..το σωμα που θελεις θα εχεις χρονο να το χτισεις ολη σου τη ζωη..
    και δεν ειναι ευκολο να θυσιαζεις ξεκουραση οταν εχεις φροντ.και σχολειο και διαβασμα..εκει η ξεκουραση ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ και δεν πρεπει να τη χανεις για κανενα λογο αλλιως αργα η γρηγορα θα καταρρευσεις..αντιθετως θα σου ελεγα να θυσιασεις μια μερα γυμναστικης για να ξεκουραστεις μια στο τοσο ...εκτος και αν δεν πολυσκοτωνεσαι στο διαβασμα
    και απο το γκρεμο να μου ελεγες να πεσω θα το εκανα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 13-09-10 14:31 #14
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο κουλης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαλλον αυτο θα κανω γτ τις κυριακες τις πιο πολλες θα γραφω διαγωνισμα στο φροντ. οποτε πρεπει να διαβαζω απο το σαββατο αρα να ξεκουραζομαι μια και καλη την κυριακη......

    και προπονησεις μπορω να βγαζω ενα κυκλικο με πλ μικρα διαλειματα αναμεσα στις ασκησεις για μεγαλυτερη ενταση για 30-40 λεπτα την τεταρτη που δεν εχω φροντ και το σαββατο.... τις αλλες μερες θα γυρναω σπιτι το απογευμα μετα απο 7 ωρες σχολειο και 3 φροντηστηριο μεχρι να φαω κατι και να διαβασω θα εχει παει 9 και θα ειμαι πτωμα, (να πω και την αληθεια η γυμναστικη δν ειναι κατι που μου αρεσει,αλλα επειδη αγαπω το σωμα μου και δν θελω να το παραμελησω αναγκαστικα το γυμναζω)
    Εγω παντος προτα απολα ασχολουμε με το bbing γιατι μου αρεσει και ειμαι πορομενος με αυτο και μετα μετα απολαμβανω τα αποτελεσματα που συνεπαγοντε στο σωμα μου...Παντος αν δεν σου αρεσει δεν χριαζετε να το κανεις και με το ζορι....οπως σου ιεπαν και τα παιδια παραπανω μπορεις να κανεις 1002 αλλα αθλιματα που θα σου προσφερουν σιγουρα αυτο που θες...το bbing ειναι για πιο hardcore καταστασεις και οχι για μια επιπεδη κιλια απλος......
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 13-09-10 16:23 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    βρες ενα αθλημα που σου αρεσει τοτε και καντο

    αντε και τπτ στο σπιτι (καμψεις,μονοζυγο, jump squat κτλ κτλ)
    Mονο προσεξε μην μπει κανενας στο δωματιο οταν κανεις αυτην την ασκηση
    Οπως επισης και αν μενεις σε πολυκατοικια που δεν εχει τελεια μονωση να την αποφυγεις,δεν μπορεις να φανταστεις πως ακουγεται απο κατω.Εγω 2 φορες εχω κανει jump squat στο σπιτι,και τις δυο ηρθαν οι απο κατω και με ρωτησαν αν φτιαχνω τιποτα

    Σημειωτεον οτι την εκανα και με στρωμα(νταξ,οχι και της καλυτερης ποιοτητας ειναι η αληθεια),φαντασου πως θα ειναι και χωρις
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Swthrhs : 13-09-10 στις 16:25
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία