Θέμα: Kickboxing

Σελίδα 6 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 90 από 163
  1. 24-11-10 01:47 #76
    Προεπιλογή
    για το θεμα με τις ζωνες που αναφερθηκε ειναι καλο να ξεχωριζονται τα επιπεδα σε μια σχολη να ξερεις ποιος ειναι πιο παλιος ποιο προχωριμενος ποιον να ακους κτλ γιατι αλλιως επικρατει ενα χαος.
    στο ται εχουμε τα πρατζιαντ χρωματιστα κορδονια που φοραμε στο μπρατσο.
    τα συγκεκριμενα συμβολιζουν και αλλα βεβαια οπως τυχη,σεβασμο στον δασκαλο κτλ αλλα τελευταια τα χρησιμοποιουμε και για να βλεπουμε το επιπεδο κυριως στις ευρωπαικες σχολες.επισης με τις εξετασεις μπορεις να φτασεις στο τελευταιο επιπεδο και να παρεις και πτυχιο με το οποιο μπορεις να διδαξεις και ολας.
    το θεμα της υλης τωρα ειναι αμφιλεγομενο.
    οντως μερικες σχολες εχουν αρκετη υλη να διδαξουν και σε καθε επιπεδο εξεταζεσαι σε ολο και πιο εξελιγεμενες τεχνικες αλλα υπαρχουν και μερικες καραεμπορικες σχολες οπως αυτοι οι fighters και σορρυ που το αναφερω αλλα να κανουν 6 μηνες για να μαθουν στα παιδια ενα κροσε ειναι τραγικο και σαφως προερχεται απο την ελληψη επαρκους υλης για να διδαξουν στους μαθητες.
    δυστηχως υπαρχουν ακομα ατομα που την πατανε για αυτο και το αναφερω ετσι χυμα σορρυ αν θιγω καποιους αλλα αυτη ειναι η αληθεια..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-11-10 01:56 #77
    Προεπιλογή
    γι αυτο πας ενα ταξιδακι Ταυλανδη και μαθαινεις μεσα σε ενα μηνα οσα θα μαθαινες σε 3 χρονια...
    Πιστεψε με πιο οικονοκα θα σ ερθει.
    WeGoDsKiLLz
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-11-10 05:48 #78
    Προεπιλογή
    η αληθεια ειναι οτι στην ταιλανδη θα μαθεις απλα πραγματα.
    οι ταιλανδοι ειναι της φιλοσοφιας να χρησιμοποιουν απλες και βασικες πλην ομως αποτελεσματικες τεχνικες κατα επαναληψη!προηγμενη χωρα που θα παρεις το κατι παραπανω ειναι η ολλανδια (σιγουρα )και μερικες σχολες στην ευρωπη οπως του ταιλανδου μαστερ σκεν στην αγγλια ο οποιος παιζει σε αλλα επιπεδα.
    βεβαια και μονο που θα δεις του ταιλανδους και θα βρεθεις στα ιδια καμπ μαζι τους αυτοματως ανεβαινεις επιπεδο και βιωνεις την πραγματικη ουσια του muay thai.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thepistol : 24-11-10 στις 05:51
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-11-10 21:51 #79
    Προεπιλογή
    Οι Ολλανδοί είναι πολύ μπροστά στις πολεμικές τέχνες και ειδικά στο kick boxing.

    Δεν είναι τυχαίο ότι το Its Show TIme (Ολλανδικό πρόμό για kick boxing) θεωρείται πλεον καλύτερο του Κ1.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-11-10 21:55 #80
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thepistol Εμφάνιση μηνυμάτων
    η αληθεια ειναι οτι στην ταιλανδη θα μαθεις απλα πραγματα.
    οι ταιλανδοι ειναι της φιλοσοφιας να χρησιμοποιουν απλες και βασικες πλην ομως αποτελεσματικες τεχνικες κατα επαναληψη!προηγμενη χωρα που θα παρεις το κατι παραπανω ειναι η ολλανδια (σιγουρα )και μερικες σχολες στην ευρωπη οπως του ταιλανδου μαστερ σκεν στην αγγλια ο οποιος παιζει σε αλλα επιπεδα.
    βεβαια και μονο που θα δεις του ταιλανδους και θα βρεθεις στα ιδια καμπ μαζι τους αυτοματως ανεβαινεις επιπεδο και βιωνεις την πραγματικη ουσια του muay thai.
    να σε πω.... υπαρχουν σχολες που κανουν muay boran ??? η' ειναι απλα διαφημιση...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-11-10 00:34 #81
    Προεπιλογή
    και για οσους δεν το ξερουν ερχεται για πρωτη φορα στην ελλαδα οσο και αν φενεται απιστευτο τον επομενο μηνα στο σεφ...
    ονοματα οπως drago petrosyan halid κτλ μπροστα στο ελληνικο κοινο δεν ειναι κατι που βλεπεις καθε μερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-11-10 00:39 #82
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    να σε πω.... υπαρχουν σχολες που κανουν muay boran ??? η' ειναι απλα διαφημιση...
    λιγες σχολες το κανουν και ακομη λιγοτερες σωστα.
    muay boran στην ελλαδα κανει ο kru gitsas που ειναι και ο πιο υψηλοβαθμος και οσοι ανοικουν στην συγκεκριμενη ομοσπονδια(καπωνης,αργυροπουλος,φλωρακης κτλ). εχει σχολη στην καλλιθεα.απο τους υπολοιπους κανει ο ξανθακης στο βυρωνα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thepistol : 25-11-10 στις 02:11
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-11-10 02:06 #83
    Προεπιλογή
    οποιος ενδιαφερεται μπορει να τσεκαρει και αυτο http://www.muayboran.com.gr/page2.html
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-11-10 03:13 #84
    Προεπιλογή
    muay boran δεν νομιζω να διδασκεται στην Ελλαδα
    σιγουρα ξερουνε αρκετοι αλλα δεν το εχω δει τουλαχιστον σε καποια σχολη να διδασκεται
    οσο για τον σκεν πριν μερικες μερες ηταν Ελλαδα και εκανε και σεμηναριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-11-10 17:30 #85
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thepistol Εμφάνιση μηνυμάτων
    και για οσους δεν το ξερουν ερχεται για πρωτη φορα στην ελλαδα οσο και αν φενεται απιστευτο τον επομενο μηνα στο σεφ...
    ονοματα οπως drago petrosyan halid κτλ μπροστα στο ελληνικο κοινο δεν ειναι κατι που βλεπεις καθε μερα.


    Και φαίνεται οτι θα έχει και συνέχεια..

    " Δεν κάνουμε κάτι πρόχειρο και προσωρινό, αλλά φτιάχνουμε μια γερή βάση για μια σταθερή κατάσταση στο χώρο των πολεμικών τεχνών"

    Απο την συνεντευξη τυπου του διοργανωτη του it's show time in Athens Γιαννη Ευγενικου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-11-10 20:14 #86
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ledis Εμφάνιση μηνυμάτων
    muay boran δεν νομιζω να διδασκεται στην Ελλαδα
    σιγουρα ξερουνε αρκετοι αλλα δεν το εχω δει τουλαχιστον σε καποια σχολη να διδασκεται
    οσο για τον σκεν πριν μερικες μερες ηταν Ελλαδα και εκανε και σεμηναριο
    διδασκεται αλλα οχι εξολοκληρου..
    οι περισοτεροι που ξερουν κανουνε μαζι με την προπονηση muay thai και καποια υλη boran..
    ο σκεν ειναι δασκαλος μας εμεις τον φεραμε στο σεμιναριο και μας δινει την υλη που διδασκουμε στην ελλαδα.
    φοβερος πραγματικα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-11-10 16:19 #87
    Προεπιλογή
    Να ρωτήσω κάτι και εγώ.
    Νέος στο άθλημα κοντά στους 3 μήνες. Έχω ενθουσιαστεί, πολλά πράγματα να μάθω και στο τέλος του μαθήματος είμαι μούσκεμα από τον ιδρώτα.

    Στη σχολή κάνουμε kick boxing, τεχνικές από kung -fu (tao) και τεχνικές αυτοάμυνας.

    Το παλικάρι που το έχει πολύ καλό και όλη την ώρα από πάνω σου να σου δείξει. Αν τον είχα βρει νωρίτερα θα είχα ξεκινήσει απο πιτσιρικάς γιατι τώρα πατάμε τα 30 και δυσκολεύομαι αρκετά.

    Από αντοχή πολύ λίγα πράγματα, καπνιστής 10 χρόνια και τα τελευταία 2 χρόνια περιστασιακός 5-10 τσιγάρα την βδομάδα και αν.

    Επειδή κάνω μια βδομάδα πρωί και μια απόγευμα τι πρέπει να τρώω πριν την προπόνηση? Επίσης υπάρχουν βιντεάκια πουθενά απο τα tao να τα δω όλα (μέχρι τώρα είμαι στο δεύτερο). Πάντως ξεθεώνομαι θέλω 2 μέρες για να συνέλθω. Πηγαίνω 3-4 φορές την βδομάδα. Σκέπτομαι να κάνω και λίγα βάρη στο σπίτι τις μέρες που δεν πηγαίνω πχ ένα πρόγραμμα 30 λεπτών για δικέφαλους και πλάτη θα ήταν καλό? Για τους κοιλιακούς ποιες είναι καλές ασκήσεις?
    Εκτός απο τις μέρες που πάω στην σχολή κάνω πολύ καθιστική ζωή.
    Διαστάσεις: 1.78 75 κιλά.

    Ευχαριστώ.
    Αυτα προς το παρόν....
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-12-10 22:34 #88
    Το avatar του χρήστη Στελιος

    Εγγραφή
    23-10-2010
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    334
    Προεπιλογή
    Respect
    Για μενα ο καλυτερος Ελληνας
    [YOUTUBE="ps5dPmOQegk"]ps5dPmOQegk[/YOUTUBE]
    Θέλω να γίνω αυτό που ήμουν τότε που ήθελα να γίνω αυτό που είμαι τώρα
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-12-10 22:56 #89
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pureblood Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα
    ασχολούμε 1 χρόνο με το kickboxing το πρόβλημα μου είναι ότι κουράζομαι εύκολα με απότελεσμα να μην εχω ούτε δύναμη να ρίξω.!κάνω γυμναστίκη και τα σχετίκα,αναρωτιέμαι λοιπόν αν υπάρχει κάτι να μου δώσει δύναμη και κυρίως αντοχή θα ηθελα ομως αν υπάρχει κάτι να μην με βαρύνει.α και δεν με ενδιαφέρει η γράμωση.
    επειδη τυχαινει να εχω λιωσει με το kick αλλα περισοτερο με την πυγμαχία θα σου προτεινα να καταναλωνεις 3 ωρες πριν την προπονηση μια καλη ποσοτητα υδατανθρακων (δοκιμασε 100 γραμμαρια βρώμη με γιαουρτι και μελι) και κατα την διαρκεια της προπονησεις ηλεκτρολητες.... ηλεκτρολητες ειναι οι ποιο βασικοι σε τετοια αθληματα...
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-12-10 23:00 #90
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    ^^ Πολύ καλός όντως.

    Ένας ακόμη σπουδαίος Έλληνας αθλητής, Γιάννης Σοφοκλέους (The Psycho)

    [YOUTUBE="_G7lvkbsayE"]_G7lvkbsayE[/YOUTUBE]

    Αμέτρητοι τίτλοι, δε ξέρει τι θα πει ήττα.
    Πιο πρόσφατος αγώνας το παγκόσμιο της WAKO (World Association of Kickboxing Organizations) όπου αναδείχτηκε παγκόσμιος πρωταθλητής στη πλέον αναγνωρισμένη παγκόσμια ομοσπονδία kick boxing.
    Μεγάλη στιγμή για το ελληνικό kick boxing.

    The Psycho

    H ζώνη της WAKO


    Και τέλος μια με τον προπονητή των πρωταθλητών Σωκράτη Καραίτη
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 6 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία