Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 98
  1. 06-04-11 15:11 #31
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Tη δοκιμασα προσφατα τη φιλοσοφια αυτου του προγραμματος. Στην αρχη ειδα θεαματικα αποτελεσματα. Καθε επομενη εβδομαδα ειτε εβγαζα 1 επαναληψη παραπανω ειτε εβαζα 1-2 κιλα παραπανω. Και σκεφτηκα αν συνεχισει ετσι μεχρι το καλοκαιρι θα φτασω να σηκωνω 10 κιλα παραπανω. Η βελτιωση συνεχιστηκε τις 5 πρωτες εβδομαδες. Απο κει και μετα κολλησε. Δεν εβγαινε ουτε επαναληψη παραπανω ουτε μπορουσα να βαλω πιο πολλα κιλα. Ετσι σκεφτομαι να το σταματησω απο βδομαδα και να επιστρεψω στην πυραμιδα. Κριμα παντως... Μαλλον ηταν καινουργιο για τους μυς μου γι αυτο ανταποκριθηκαν αμεσως, αλλα ηταν μεχρι να συνηθισουν

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-04-11 15:12 #32
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lexo Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη μου λες οτι οση μαζα και να βαλω η δυναμη 8α μενει ιδια?
    οχι και ιδια,θα ανεβει εννοειτε.
    αλλα οχι με τους ρυθμους που ανεβαινει η δυναμη ενω εισαι σε προγραμμα δυναμης
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-04-11 15:13 #33
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tη δοκιμασα προσφατα τη φιλοσοφια αυτου του προγραμματος. Στην αρχη ειδα θεαματικα αποτελεσματα. Καθε επομενη εβδομαδα ειτε εβγαζα 1 επαναληψη παραπανω ειτε εβαζα 1-2 κιλα παραπανω. Και σκεφτηκα αν συνεχισει ετσι μεχρι το καλοκαιρι θα φτασω να σηκωνω 10 κιλα παραπανω. Η βελτιωση συνεχιστηκε τις 5 πρωτες εβδομαδες. Απο κει και μετα κολλησε. Δεν εβγαινε ουτε επαναληψη παραπανω ουτε μπορουσα να βαλω πιο πολλα κιλα. Ετσι σκεφτομαι να το σταματησω απο βδομαδα και να επιστρεψω στην πυραμιδα. Κριμα παντως... Μαλλον ηταν καινουργιο για τους μυς μου γι αυτο ανταποκριθηκαν αμεσως, αλλα ηταν μεχρι να συνηθισουν
    το κλασσικο του bill starr εκανες? το 5χ5 ?η αυτο εδω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-04-11 15:15 #34
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αμα κανεις προπονηση δυναμης θα βαζεις και ογκο,αμα κανεις προπονηση υπερτροφιας δεν θα περνεις δυναμη(εκτος και αν εισαι αρχαριος)
    Παυλο δεν ισχυει αυτο που λες. Δε γινεται να μεγαλωσει ενας μυς χωρις να αυξηθει η δυναμη του. Εκτος αν το μεγεθος οφειλεται σε κατακρατηση υγρων και οχι σε αυξηση μυικης μαζας.

    Αυτο το ρητο που λες ειναι λαθος, ή θελει να πει κατι αλλο.

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-04-11 15:15 #35
    Προεπιλογή
    να ρωτησω κατι ασχετο υπαρχει καμια αναλογια κιλων και μεγε8ος χεριου για να καταλαβεις αν ειναι ασυμετρα τα χερια σε σχεση με το υπολοιπο σωμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-04-11 15:18 #36
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παυλο δεν ισχυει αυτο που λες. Δε γινεται να μεγαλωσει ενας μυς χωρις να αυξηθει η δυναμη του. Εκτος αν το μεγεθος οφειλεται σε κατακρατηση υγρων και οχι σε αυξηση μυικης μαζας.

    Αυτο το ρητο που λες ειναι λαθος, ή θελει να πει κατι αλλο.
    πως δεν ισχιει?
    λιγα ατομα εχεις δει που να μην εχουν καθολου μυικη μαζα και να εχουν περισσοτερη δυναμη απο εναν μυωδη?
    ο ογκος δεν εχει να κανει με την δυναμη αυτο θελω να πω,οχι οτι δεν θα δυναμωσεις καθολου με τον ογκο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-04-11 15:19 #37
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το κλασσικο του bill starr εκανες? το 5χ5 ?η αυτο εδω?
    Σαν αυτο ηταν περιπου 5χ5 απλα διεφερε η σειρα των ασκησεων

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-04-11 15:20 #38
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν αυτο ηταν περιπου 5χ5 απλα διεφερε η σειρα των ασκησεων
    δηλαδη δεν εκανες το 5x5 madcow?γιατι το 5x5 madcow μεχρι και 9 βδομαδες βλεπεις αυξηση δυναμης
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-04-11 15:24 #39
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως δεν ισχιει?
    λιγα ατομα εχεις δει που να μην εχουν καθολου μυικη μαζα και να εχουν περισσοτερη δυναμη απο εναν μυωδη?
    ο ογκος δεν εχει να κανει με την δυναμη αυτο θελω να πω,οχι οτι δεν θα δυναμωσεις καθολου με τον ογκο
    Αρα το ρητο που λες ταιριαζει περισσοτερο αναποδα. Η δυναμη δε φερνει ογκο (αφου οι αλλοι ειχαν πολλη δυναμη χωρις μεγαλη μυικη μαζα) ενω ο ογκος φερνει δυναμη (αυτοι που αυξησαν τον ογκο τους αυξησαν και τη δυναμη τους απλα οχι τοσο οσο οι αλλοι)

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-04-11 15:25 #40
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δηλαδη δεν εκανες το 5x5 madcow?γιατι το 5x5 madcow μεχρι και 9 βδομαδες βλεπεις αυξηση δυναμης
    Δε ξερω ακριβως τι ειναι αυτοι οι οροι. Απ το μυαλο μου το βγαλα. Μαλλον κατι τετοιο θα παιζει. Κριμα ομως να μην εχεις συνεχεια την ιδια βελτιωση

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-04-11 15:28 #41
    Προεπιλογή
    Bασικα και τα 2 ισχυουν...Αυτοι που η δυναμη τους ειναι αρκετα δυσαναλογη με την μυικη τους μαζα,δεν ειναι εξαιτιας της προπονησης που εκαναν,αλλα λογω του οτι δεν εκαναν υπερθερμιδικη διατροφη...
    Και για να κανεις προπονηση 8-12 επαναληψεων και να μην αποκτας καθολου δυναμη σημαινει οτι εχεις φτασει περιπου στα γενετικα σου ορια,και ναι για να ξεκολλησεις εκει θες ενα προγραμμα δυναμης,που και παλι θα δεις ελαχιστη διαφορα.Αλλα τωρα μιλαμε για μετα απο πολλααααααα χρονια προπονησης.
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-04-11 15:30 #42
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξερω ακριβως τι ειναι αυτοι οι οροι. Απ το μυαλο μου το βγαλα. Μαλλον κατι τετοιο θα παιζει. Κριμα ομως να μην εχεις συνεχεια την ιδια βελτιωση
    http://madcow.hostzi.com/5x5_Program/Linear_5x5.htm
    δες εδω
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-04-11 15:34 #43
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Αντωνης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bασικα και τα 2 ισχυουν...Αυτοι που η δυναμη τους ειναι αρκετα δυσαναλογη με την μυικη τους μαζα,δεν ειναι εξαιτιας της προπονησης που εκαναν,αλλα λογω του οτι δεν εκαναν υπερθερμιδικη διατροφη...
    Και για να κανεις προπονηση 8-12 επαναληψεων και να μην αποκτας καθολου δυναμη σημαινει οτι εχεις φτασει περιπου στα γενετικα σου ορια,και ναι για να ξεκολλησεις εκει θες ενα προγραμμα δυναμης,που και παλι θα δεις ελαχιστη διαφορα.Αλλα τωρα μιλαμε για μετα απο πολλααααααα χρονια προπονησης.
    Καλα 24 χρονων που ειμαι ειναι αδυνατο να εχω φτασει τα γενετικα μου ορια. Απλα γενικα δεν μπορω να κανω γρηγορη αυξηση δυναμης. Ανεβαινω περιπου 2-2.5 κιλα το χρονο. Με το προγραμμα αυτο λιγο το επιταχυνα αλλα νταξει ενα προγραμμα ειναι μονο τι να σου κανει

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-04-11 15:43 #44
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα 24 χρονων που ειμαι ειναι αδυνατο να εχω φτασει τα γενετικα μου ορια. Απλα γενικα δεν μπορω να κανω γρηγορη αυξηση δυναμης. Ανεβαινω περιπου 2-2.5 κιλα το χρονο. Με το προγραμμα αυτο λιγο το επιταχυνα αλλα νταξει ενα προγραμμα ειναι μονο τι να σου κανει
    ε εννοειτε πως δεν γινεται να ανεβενεις σε δυναμη συνεχεια..πιο μετα θελει χημικη υποστηριξη..μεχρι τα 100-120 κιλα πιστευω μπορει να φτασει να σηκωνει ενας νατουραλ σε πιεσεις στηθους πχ,πιο μετα αντε γεια,εκτος και αν ασχολεισε παρα πολλα χρονια.αν καποιος που σηκωνει 160-180 κιλα και αρχιζει να λεει οτι ειναι νατουραλ,μαλλον θα βαλω τα γελια
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-04-11 15:45 #45
    Προεπιλογή
    αν εγω εκανα αυτο το προγραμμα και κολλουσα, οταν θα κολλαγα αρχικα θα εβααζα κρεατινη, οταν θα ξανα κολλουσα θα εριχνα τα κιλα (σαν να αρχιζεις απο την αρχη δηλαδη)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία