Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 98
  1. 06-04-11 15:48 #46
    Το avatar του χρήστη geo28

    Εγγραφή
    27-11-2009
    Περ.
    zanarkand ruins
    Μηνύματα
    1.095
    Προεπιλογή
    μα ανα 4-5 βδομαδες προτεινεται ενα deload 10%...δυσκολα φτανεις σε plateu
    σε τετοια προγραμμα καλοσχεδιασμενα,αν τειρεις τις γενικες αρχες που προτεινονται
    απ το δημιουργο του προγραμματος..
    "A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on."
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-04-11 15:56 #47
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε εννοειτε πως δεν γινεται να ανεβενεις σε δυναμη συνεχεια..πιο μετα θελει χημικη υποστηριξη..μεχρι τα 100-120 κιλα πιστευω μπορει να φτασει να σηκωνει ενας νατουραλ σε πιεσεις στηθους πχ,πιο μετα αντε γεια,εκτος και αν ασχολεισε παρα πολλα χρονια.αν καποιος που σηκωνει 160-180 κιλα και αρχιζει να λεει οτι ειναι νατουραλ,μαλλον θα βαλω τα γελια
    Μπα και παραπανω παει απο 100-120.Δε χρειαζεται να παρεις απολυτως τπτ , αν καταλαβαινεις απο προπονηση , λιγο διατροφη , και 10 χρονια στο γυμναστηριο

    Παντως το προγραμμα ειναι περιπου για 1-1.5 μηνα .. Δηλαδη μη το παρετε και το κανετε 3-4 μηνες .. Δεν εχει νοημα ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-04-11 18:22 #48
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα και παραπανω παει απο 100-120.Δε χρειαζεται να παρεις απολυτως τπτ , αν καταλαβαινεις απο προπονηση , λιγο διατροφη , και 10 χρονια στο γυμναστηριο
    Εξαρταται απο τα γονιδια. Εγω ξερω εναν που στα 15 του εκανε 80 κιλα. Τωρα ειναι 19 και εχει φτασει ηδη τα 110 (για bench press μιλαμε) και δεν κανει διατροφη.
    Εγω που ειμαι 24 και κανω 100 ανεβαινοντας 2-3 κιλα το χρονο ειναι μαθηματικως αδυνατο να φτασω 160 κιλα

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-04-11 18:24 #49
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TheWorst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα και παραπανω παει απο 100-120.Δε χρειαζεται να παρεις απολυτως τπτ , αν καταλαβαινεις απο προπονηση , λιγο διατροφη , και 10 χρονια στο γυμναστηριο

    Παντως το προγραμμα ειναι περιπου για 1-1.5 μηνα .. Δηλαδη μη το παρετε και το κανετε 3-4 μηνες .. Δεν εχει νοημα ..
    δεν εχει ε?..... κριμα.....

    γιατι αμα το κανεις 3-4 μηνες τι θα γινει?


    τεσπα αστο μην απαντας.... εδω ειναι τα προγραμματα του βασιλακη του starr....
    οποιος θελει ριχνει μια ματια....

    http://startingstrength.wikia.com/wiki/Bill_Starr_5x5
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-04-11 18:37 #50
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tη δοκιμασα προσφατα τη φιλοσοφια αυτου του προγραμματος. Στην αρχη ειδα θεαματικα αποτελεσματα. Καθε επομενη εβδομαδα ειτε εβγαζα 1 επαναληψη παραπανω ειτε εβαζα 1-2 κιλα παραπανω. Και σκεφτηκα αν συνεχισει ετσι μεχρι το καλοκαιρι θα φτασω να σηκωνω 10 κιλα παραπανω. Η βελτιωση συνεχιστηκε τις 5 πρωτες εβδομαδες. Απο κει και μετα κολλησε. Δεν εβγαινε ουτε επαναληψη παραπανω ουτε μπορουσα να βαλω πιο πολλα κιλα. Ετσι σκεφτομαι να το σταματησω απο βδομαδα και να επιστρεψω στην πυραμιδα. Κριμα παντως... Μαλλον ηταν καινουργιο για τους μυς μου γι αυτο ανταποκριθηκαν αμεσως, αλλα ηταν μεχρι να συνηθισουν
    Βασικα κολησες γιατι επαιζες για πολυ καιρο στο ιδιο φασμα επαναληψεων αν αλλαζες επαναληψεις θα συνεχιζες να ανεβενεις στα κιλα.Στο λεω αυτο γιατι το προγραμμα του savage επρεπε να κανεις αυτο καθε βδομαδα να ανεβενεις επαναληψεις ή κιλα και πραγματικα καθε βδομαδα ανεβενα σε ενα απο τα 2 εως που εφτανα στο 1 μηνα και εκει περα περιπου σταματουσα να ανεβενω κιολας και εμπαινες στο 2ο μερος που επαιζες πιο χαμηλες επαναληψεις και μετα στο 3ο.Δες το αν θες ειναι αρκετα καλο και δεν ειναι καν προγραμμα δυναμης απο τοτε που το κανω δεν εχω σταματησει να ανεβενω σε δυναμη ισως γιαυτο να αρχιζει και να τα παιζει το σωμα μου τωρα τελευταια τεσπα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-04-11 18:45 #51
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pan0z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικα κολησες γιατι επαιζες για πολυ καιρο στο ιδιο φασμα επαναληψεων αν αλλαζες επαναληψεις θα συνεχιζες να ανεβενεις στα κιλα.Στο λεω αυτο γιατι το προγραμμα του savage επρεπε να κανεις αυτο καθε βδομαδα να ανεβενεις επαναληψεις ή κιλα και πραγματικα καθε βδομαδα ανεβενα σε ενα απο τα 2 εως που εφτανα στο 1 μηνα και εκει περα περιπου σταματουσα να ανεβενω κιολας και εμπαινες στο 2ο μερος που επαιζες πιο χαμηλες επαναληψεις και μετα στο 3ο.Δες το αν θες ειναι αρκετα καλο και δεν ειναι καν προγραμμα δυναμης απο τοτε που το κανω δεν εχω σταματησει να ανεβενω σε δυναμη ισως γιαυτο να αρχιζει και να τα παιζει το σωμα μου τωρα τελευταια τεσπα.
    Μα αυτο εκανα ρε συ. Τις πρωτες βδομαδες καθε φορα εκανα τουλαχιστον 1 επαναληψη παραπανω και την επομενη εβαζα λιγο βαρος παραπανω οποτε ξαναπεφτα στις αρχικες επαναληψεις. Απλα απο ενα σημειο και μετα δεν μπορουσα με τιποτα. Επαναληψεις δεν εβγαιναν παραπανω, εκανα αναγκαστικες με βοηθο αλλα δεν ειχαν αποτελεσμα. Και παραπανω βαρος δεν μπορουσα να βαλω γιατι στο τελος ουτε 2 επαναληψεις δε θα βγαιναν.

    edit: Απο την επομενη θα μειωσω το βαρος αρκετα και θα αυξησω επαναληψεις

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-04-11 18:53 #52
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    εγω μιλαω να αλλαζες φασμα επαναληψεων οχι να ξαναπηγαινεις σε αυτο που αρχιζες τι θελω να πω το 1ο μηνα 10-12 2ο μηνα 8-10 3ο μηνα 6-8.Ετσι παντα θα επαιζες καινουρια κιλα μολις πηγαινες στον επομενο μηνα και θα ξεκολουσες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-04-11 18:57 #53
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    εγω παλι θα σου ελεγα να δοκιμασεις τα μεγιστα σου για 1rep... στις βασικες ασκησεις.... να κανεις ενα deload για καμια εβδομαδα.... ισως και 2.... και μετα η' το ξαναρχηζεις η' κανεις κατι αλλο...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-04-11 19:07 #54
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω παλι θα σου ελεγα να δοκιμασεις τα μεγιστα σου για 1rep... στις βασικες ασκησεις.... να κανεις ενα deload για καμια εβδομαδα.... ισως και 2.... και μετα η' το ξαναρχηζεις η' κανεις κατι αλλο...
    Οταν λες deload να μη κανω τιποτα ??

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-04-11 19:10 #55
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν λες deload να μη κανω τιποτα ??
    οχι.... να κανεις.... αλλα να μην παιζεις στο 100% των κιλων σου....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-04-11 19:15 #56
    Το avatar του χρήστη geo28

    Εγγραφή
    27-11-2009
    Περ.
    zanarkand ruins
    Μηνύματα
    1.095
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν λες deload να μη κανω τιποτα ??
    οχι αλλα μειωνεις ογκο και ενταση...μεχρι 60-70%..επισης γιατι δε κανεις το 5/3/1 του wendler..μεγιστο προγραμμα αν θες προοδο σε κιλα και βαζεις οτι δευτερευουσες
    ασκησεις θες εσυ με μεγαλο volume για υπερτροφια..εδω ειναι-- http://www.t-nation.com/free_online_..._pure_strength
    ...αν αλλιως θες το 5χ5 καντο οπως το λεει ο madcow..
    "A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on."
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-04-11 19:32 #57
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geo28 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι αλλα μειωνεις ογκο και ενταση...μεχρι 60-70%..επισης γιατι δε κανεις το 5/3/1 του wendler..μεγιστο προγραμμα αν θες προοδο σε κιλα και βαζεις οτι δευτερευουσες
    Kαλο φαινεται κι αυτο. Θα το δοκιμασω

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-04-11 19:35 #58
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαρταται απο τα γονιδια. Εγω ξερω εναν που στα 15 του εκανε 80 κιλα. Τωρα ειναι 19 και εχει φτασει ηδη τα 110 (για bench press μιλαμε) και δεν κανει διατροφη.
    Εγω που ειμαι 24 και κανω 100 ανεβαινοντας 2-3 κιλα το χρονο ειναι μαθηματικως αδυνατο να φτασω 160 κιλα
    εφτασε ο φιλος σου στα 110,και εκει θα μινει
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-04-11 19:40 #59
    Το avatar του χρήστη pan0z

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εφτασε ο φιλος σου στα 110,και εκει θα μινει
    γιατι ρε συ?Ο eddie πως εκανε 160χ4?Και εχω δει κιαλα ατομα που μπορουν να κανουν τοσα κιλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-04-11 19:41 #60
    Το avatar του χρήστη geo28

    Εγγραφή
    27-11-2009
    Περ.
    zanarkand ruins
    Μηνύματα
    1.095
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εφτασε ο φιλος σου στα 110,και εκει θα μινει
    δλδ τωρα και 25 χρονια βαρη να κανει ακομα τελος, ουτε μεχρι τα 112,5 δε φτανει?
    οχι τπτ αλλο αλλα για να του το πει να μη παιδευεται αδικα τοσα χρονια..τα λες και με μαι σιγουρια παναθεμασε και οχι τπτ αλλο, νομιζει ο αλλος οτι εισαι και κανας εμπειρος..
    "A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on."
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία